Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

      @Eflenew είσαι αρκετά έγκυος κορίτσι ! ποντάρω 3 ψηφία 😁 ! @Blue Velvet καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μ , θα περιμενω ενημέρωση!! 😉

ΖΗΛΕΙΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ...


Νένα 27

Recommended Posts

Η διαφορα εδω ειναι πως η κατασταση ειναι ανησυχητικη και αγγιζει επικονδινα ορια,για αυτο αντιδρουμε ετσι.Απο κει και περα ιγουρα η γνωμη ειναι σεβαστη του καθενος αλλα.οταν ειναι κακοποιητικος ο αλλος ειναι το ενστικτο που μας κανει να αντιδρουμε εντονα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη ανάμεσα στο ζευγάρι, η δικιά μου γνώμη όμως είναι, ότι πρέπει να σεβόμαστε κάποια πράγματα. Δεν έχει να κάνει με την ιστορία της κοπέλας αυτό που θα πω , μιλάω γενικά...Εγώ αν είχα κουνιαδο και ερχόταν στο σπίτι μου, επειδή εγώ στο σπίτι μου τώρα είναι μόνη μου με τον άντρα μου , φοράω ότι μπορείτε να φανταστείτε,  δεν θα άνοιγα την πόρτα στον κουνιαδο μου όμως έτσι,  όχι γιατί μπορεί να με κοιτάξει πονηρά αλλά από σεβασμό,  θέλω ημίγυμνη να με βλέπει μόνο ο άντρας μου και κανένας άλλος, αν είχα κουνιαδο έτσι θα έκανα...Χθες είχε έρθει ο ξάδερφος μου να φάμε και φορούσα ένα σορτς τέρμα κοντό,  Ε δεν ένιωθα ωραία με τον μισό κωλο έξω....Εγώ όμως....εσείς μπορεί να νιώθετε Αλλά πράγματα. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη ανάμεσα στο ζευγάρι, η δικιά μου γνώμη όμως είναι, ότι πρέπει να σεβόμαστε κάποια πράγματα. Δεν έχει να κάνει με την ιστορία της κοπέλας αυτό που θα πω , μιλάω γενικά...Εγώ αν είχα κουνιαδο και ερχόταν στο σπίτι μου, επειδή εγώ στο σπίτι μου τώρα είναι μόνη μου με τον άντρα μου , φοράω ότι μπορείτε να φανταστείτε,  δεν θα άνοιγα την πόρτα στον κουνιαδο μου όμως έτσι,  όχι γιατί μπορεί να με κοιτάξει πονηρά αλλά από σεβασμό,  θέλω ημίγυμνη να με βλέπει μόνο ο άντρας μου και κανένας άλλος, αν είχα κουνιαδο έτσι θα έκανα...Χθες είχε έρθει ο ξάδερφος μου να φάμε και φορούσα ένα σορτς τέρμα κοντό,  Ε δεν ένιωθα ωραία με τον μισό κωλο έξω....Εγώ όμως....εσείς μπορεί να νιώθετε Αλλά πράγματα. 

μα δεν είπαμε μα ανοίξεις την πόρτα γυμνή στον κουνιαδο σ...νομίζω καμία δεν θα το έκανε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

Μα ποσο δικιο εχεις...αγγιζει τα ορια του αρρωστημενου να θεωρεις οτι σε ενα σπιτι ο κουνιαδος με την νυφη του, αυτο που θα χει στο μυαλο του ειναι να τη γαμ..... ποσο αρρωστο,ποσο σεξιστικο,ποσο τελειωμενο....κι ο αντρας που θεωρει αυτο για την γυναικα του και τον ιδιο του τον αδερφο....ποσο καημενος επισης....λυπαμαι και μονο που το σκεφτομαι...φαντασου ποσο αρρωστες σκεψεις θα κανει ο ιδιος για τη νυφη του η την οποιαδηποτε για να φτασει σε σημειο να πρεσβευει κατι τετοιο..πραγματικα λυπαμαι.

τελικα αυτο που για αλλη μια φορα βλεπω ειναι οτι αν κι ειμαστε στο 2019, υπαρχουν φαινομενα κωσταλεξι σε ελληνικες επαρχιες. κι ακομα κι αν αυτοι κυκλοφορουν με ρασα και μπουργκες σκεφτονται και πραττουν πολυ πιο χυδαια και αρρωστημενα απο πολλες που κυκλοφορουν με το μπουστο εξω.

Α και φυσικά όλοι σκέφτονται έτσι εκτός από τον αντρούλη μας εεεεε! εκεί τον προκαλούν οι άλλες οι παλιογυναίκες καθαρά! 

Είναι τόσο σφηνωμένα όλα αυτά και στα δύο φύλλα δυστυχώς και λες ρε γαμώτο εμείς τα ψιλοανοίξαμε τα μάτια μας και τα μυαλά μας,τα παιδιά μας θα πετάξουν από πάνω τους αυτές τις απόψεις αλλά όπως βλέπουμε υπάρχουν συνεχίζονται και με μια ωραιότατη οικογενειακή γαλούχηση θα φτάσουν και στα εγγόνια μας. 

  • Μου αρέσει 3

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι με καμία σας , ίσα ίσα κάποιες που απαντούν τώρα με έχετε βοηθήσει παλιότερα σε δικό μου θέμα.  Μήπως λίγο να μπούμε στην θέση της κοπέλας και της κοινωνίας εκεί. Εγώ ίσα ίσα όταν θα βγω εδώ, μπορεί να δω έναν ωραίο άντρα ακόμα και μια ωραία γυναίκα και να κάθεται ο άντρας μου δίπλα και να του πω ωραίος άντρας...θα με κοιτάξει κάπως Αλλά μέχρι εκεί...θα του πω πολύ μ'αρέσει το σώμα αυτής της γυναίκας και θα κοιτάξει, θα συμφωνήσει σίγουρα αλλά μέχρι εκεί....Δεν έχουν όμως όλοι οι άντρες και όλες οι γυναίκες την ίδια νοοτροπία και συνήθειες και τρόπο που μεγάλωσαν....

Εμείς μπορεί να ζούμε στην Αθήνα, σε μια μεγαλύτερη κοινωνία που ο διπλανός μας δεν μας ξέρει καν και δεν θα πει να η τάδε βγήκε με το κομπινεζον  στο μπαλκόνι,  στην Κρήτη όμως είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα, απ ότι έχω ακούσει και η κοπέλα δεν μπορεί να αλλάξει την κοινωνία εκεί αλλά ούτε να χωρίσει θέλει...να τα πει σε κάποιον να ξεσκασει ήθελε και το θέμα το κάναμε θεματαρα 

Εμείς με δύο γλυκές κουβέντες μπορούσαμε να της ανεβάσουμε την ψυχολογία,  που μπορεί να της έχει πέσει απ το οτιδήποτε,  όχι μόνο από την συμπεριφορά του άντρα της Αλλά π.χ. και απ την κούραση που τραβάει απ τα παιδιά...να την πνίγει όλο αυτό....Και τελικά δεν είδα κάποια να μιλήσει χωρίς να βγάζει θυμό προς τους άντρες....

Υπάρχουν και γουρούνια άντρες που κάνουν αδιανόητα πράγματα....Δεν είπα να ανεχτούμε τέτοιες καταστάσεις,  ίσα ίσα, εγώ αν έβλεπα ποτέ άντρα να χτυπάει γυναίκα η να κάνει κακό σε γυναίκα θα τον έκανα κομματάκια γιατί μεγάλωσα σε μια οικογένεια που ο πατέρας μου με την μάνα μου δούλευαν σαν τα σκυλιά για να μην μας λείψει τίποτα ποτέ και με όλη την δουλειά που τράβηξαν μέχρι τώρα σχεδόν 37 χρόνια παντρεμένοι ούτε μια σφαλιάρα δεν έχει πέσει...Ούτε από τον έναν ούτε από τον άλλον. 

Εγώ ήθελα να βοηθήσω με ήρεμο τρόπο,  όπως θα ήθελα να με βοηθήσουν και εμένα και όχι να με κρίνουν....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω τις φιλες μου οποτε φιλους δεν χρειαζομαι. Εχω τον αντρα μου που ειναι τα παντα μου . Εχω τα παιδια μου. Οποτε να κανω τι με τον κουνιαδο? τον ξαδερφο του αντρα μου ? Τον γειτονα? Για κοινωνικοποιηση? για να ανακαλυψω την πραγματικη φιλια στα 30 παντρεμενη με 2 παιδια? Να συζυτησω τι με τον χριστιανο? Τι κανει ο αντρας μου και η γυναικα του? Πως ειναι τα παιδια μας? Να βρουμε τι κοινα εχουμε και αν ακουμε την ιδια μουσικη? Ποιο το οφελος σε αυτο? 

Και αγαπητες μου...τιποτα δεν ξεκιναει με αγριες διαθεσεις και κανενας στην αρχη δεν σκεφτεται πονηρα...Αλλα ο γαμος ειναι δυσκολος και κραταει χρονια...και μεσα σε αυτα τα χρονια προσεχουμε για να εχουμε...γιατι καποιες πορτες οταν ανοιξουν μπαινει ο διαολος και σε κανει κουλουβαχατα...το σπιτι μου δεν ειναι μπατε σκυλοι αλεστε...Ο κοσμος μας δεν ειναι αγγελικα πλασμενος και ουτε οι πλειοψηφια του κοσμου εχει αγαθο και καθαρο μυαλο..και σιγα δηλαδη μην βασιστω εγω στο τι μυαλο κουβαλαει ο καθενας...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ξεπερνά είναι ότι συνδέουμε το ντύσιμο μας με την σεξουαλικότητα τα ράσα δεν κάνουν τον παπά αγαπητές μου επίσης όλο λέω δεν θα ξαναγράψω αλλά με αυτά που διαβάζω μου πέφτουν τα μαλλιά και δεν έχουν μείνει και πολλά στο κεφάλι μου λόγω ορμονικών θεμάτων θα χάσω και τα λίγα που έχω. Εν τω μεταξύ μόνο με γυναίκες κάνετε εσείς παρέα; Δηλαδή αν μιλήσω με άντρα με κοιτάει ερωτικά; Και ο φούρναρης ο τυράς ο κρεοπωλης όλοι ερωτικά με κοιτάνε; Μα ποια είμαι τέλος πάντων η Lolita; Ωχ συγγνώμη η Λολίτα ήταν εξ'όλης και προόλης κάνει τζιζ. Η αλήθεια είναι ότι έχω όντως έντονο ύφος γτ δεν δύναται πλέον στην εποχή μας να διαβάζω τέτοια ρητορική μίσους για τις γυναίκες. Οι γυναίκες όλου του κόσμου είναι άνθρωποι είτε είναι κοντές είτε ψηλές είτε χοντρές είτε όχι. Επιτρέψτε μου επίσης να προσθέσω ότι δεν θα δείξω κατανόηση στην γλυκύτατο σύζυγο της κοπέλας που νομίζει ότι της την πέφτει το σύμπαν και ότι όταν δεν θέλει να το κάνουν δεν τον αγαπάει ή άκουσον άκουσον σκέφτεται άλλον. Εδώ έχουμε να κάνουμε με κακοποιητική περίπτωση. Και τέλος οι μπαμπάδες ξέρετε δεν βοηθάνε τις μαμάδες να ενημερώσω ότι είναι εξίσου γονείς. Άκου τις βοηθάνε. 

@Rafaelatarzan ναι ναι θα έρθει ο ντελιβερας σπίτι μου και θα το κάνουμε πανω στην πίτσα γιατί θα του ανοίξω και ολόγυμνη :-P ρε τι διαβάζουμε... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αυτό που με ξεπερνά είναι ότι συνδέουμε το ντύσιμο μας με την σεξουαλικότητα τα ράσα δεν κάνουν τον παπά αγαπητές μου επίσης όλο λέω δεν θα ξαναγράψω αλλά με αυτά που διαβάζω μου πέφτουν τα μαλλιά και δεν έχουν μείνει και πολλά στο κεφάλι μου λόγω ορμονικών θεμάτων θα χάσω και τα λίγα που έχω. Εν τω μεταξύ μόνο με γυναίκες κάνετε εσείς παρέα; Δηλαδή αν μιλήσω με άντρα με κοιτάει ερωτικά; Και ο φούρναρης ο τυράς ο κρεοπωλης όλοι ερωτικά με κοιτάνε; Μα ποια είμαι τέλος πάντων η Lolita; Ωχ συγγνώμη η Λολίτα ήταν εξ'όλης και προόλης κάνει τζιζ. Η αλήθεια είναι ότι έχω όντως έντονο ύφος γτ δεν δύναται πλέον στην εποχή μας να διαβάζω τέτοια ρητορική μίσους για τις γυναίκες. Οι γυναίκες όλου του κόσμου είναι άνθρωποι είτε είναι κοντές είτε ψηλές είτε χοντρές είτε όχι. Επιτρέψτε μου επίσης να προσθέσω ότι δεν θα δείξω κατανόηση στην γλυκύτατο σύζυγο της κοπέλας που νομίζει ότι της την πέφτει το σύμπαν και ότι όταν δεν θέλει να το κάνουν δεν τον αγαπάει ή άκουσον άκουσον σκέφτεται άλλον. Εδώ έχουμε να κάνουμε με κακοποιητική περίπτωση. Και τέλος οι μπαμπάδες ξέρετε δεν βοηθάνε τις μαμάδες να ενημερώσω ότι είναι εξίσου γονείς. Άκου τις βοηθάνε. 

@Rafaelatarzan ναι ναι θα έρθει ο ντελιβερας σπίτι μου και θα το κάνουμε πανω στην πίτσα γιατί θα του ανοίξω και ολόγυμνη :-P ρε τι διαβάζουμε... 

πάρε κ δεύτερη όμως άμα είναι καλή η πρώτη....χαχαχαχαχαχαχα...εμενα πάντως ο κολλητός μ είναι  αντρας κ ειμαι κ υπερήφανη γιαυτο....κ όχι δεν είναι μαλακας ο αντρας μ που με αφήνει να πιω καφέ μαζί τ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Βρε κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι με καμία σας , ίσα ίσα κάποιες που απαντούν τώρα με έχετε βοηθήσει παλιότερα σε δικό μου θέμα.  Μήπως λίγο να μπούμε στην θέση της κοπέλας και της κοινωνίας εκεί. Εγώ ίσα ίσα όταν θα βγω εδώ, μπορεί να δω έναν ωραίο άντρα ακόμα και μια ωραία γυναίκα και να κάθεται ο άντρας μου δίπλα και να του πω ωραίος άντρας...θα με κοιτάξει κάπως Αλλά μέχρι εκεί...θα του πω πολύ μ'αρέσει το σώμα αυτής της γυναίκας και θα κοιτάξει, θα συμφωνήσει σίγουρα αλλά μέχρι εκεί....Δεν έχουν όμως όλοι οι άντρες και όλες οι γυναίκες την ίδια νοοτροπία και συνήθειες και τρόπο που μεγάλωσαν....

Εμείς μπορεί να ζούμε στην Αθήνα, σε μια μεγαλύτερη κοινωνία που ο διπλανός μας δεν μας ξέρει καν και δεν θα πει να η τάδε βγήκε με το κομπινεζον  στο μπαλκόνι,  στην Κρήτη όμως είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα, απ ότι έχω ακούσει και η κοπέλα δεν μπορεί να αλλάξει την κοινωνία εκεί αλλά ούτε να χωρίσει θέλει...να τα πει σε κάποιον να ξεσκασει ήθελε και το θέμα το κάναμε θεματαρα 

Εμείς με δύο γλυκές κουβέντες μπορούσαμε να της ανεβάσουμε την ψυχολογία,  που μπορεί να της έχει πέσει απ το οτιδήποτε,  όχι μόνο από την συμπεριφορά του άντρα της Αλλά π.χ. και απ την κούραση που τραβάει απ τα παιδιά...να την πνίγει όλο αυτό....Και τελικά δεν είδα κάποια να μιλήσει χωρίς να βγάζει θυμό προς τους άντρες....

Υπάρχουν και γουρούνια άντρες που κάνουν αδιανόητα πράγματα....Δεν είπα να ανεχτούμε τέτοιες καταστάσεις,  ίσα ίσα, εγώ αν έβλεπα ποτέ άντρα να χτυπάει γυναίκα η να κάνει κακό σε γυναίκα θα τον έκανα κομματάκια γιατί μεγάλωσα σε μια οικογένεια που ο πατέρας μου με την μάνα μου δούλευαν σαν τα σκυλιά για να μην μας λείψει τίποτα ποτέ και με όλη την δουλειά που τράβηξαν μέχρι τώρα σχεδόν 37 χρόνια παντρεμένοι ούτε μια σφαλιάρα δεν έχει πέσει...Ούτε από τον έναν ούτε από τον άλλον. 

Εγώ ήθελα να βοηθήσω με ήρεμο τρόπο,  όπως θα ήθελα να με βοηθήσουν και εμένα και όχι να με κρίνουν....

Καλη μου Ξενη αντιμετωπιζεις το θεμα λογο αθωα και ρομαντικα.Το να της ανεβασουμε τη ψυχολογια η να τη στηριξουμε λεγοντας της να πσει ταξιδι δε λυνεται το θεμα.Μαλλον δε ξερεις πως ειναι καποιος να εχει ψυχωτικη συμπεριφπρα και να βλεπει εχθρους ακομα και μεσω της γυναικας του.Εδω δε μιλαμε για μια σχεση που εχει ρουτινιασει αρα ας κανουμε κατι ρομαντικο να φτιαξει,μιλαμε για κατι ασχημο που σογουρα την πληγωνει και δεν την τιμα ως ανθρωπο.Επισης θα στο πω με σιγουρια απο τα λιγα που ξερω πως δε θεραπευεται ετσι ευκολα και πως η συμπεριφορα αυτη ειναι η αρχη και για αλλες ψυχωτικες συμπεριφορες.Εγω αυτα βλεπω και τρομαζω σε αυτη την ιστορια.

Just now, Agki* είπε:

Καλη μου Ξενη αντιμετωπιζεις το θεμα λογο αθωα και ρομαντικα.Το να της ανεβασουμε τη ψυχολογια η να τη στηριξουμε λεγοντας της να πσει ταξιδι δε λυνεται το θεμα.Μαλλον δε ξερεις πως ειναι καποιος να εχει ψυχωτικη συμπεριφπρα και να βλεπει εχθρους ακομα και μεσω της γυναικας του.Εδω δε μιλαμε για μια σχεση που εχει ρουτινιασει αρα ας κανουμε κατι ρομαντικο να φτιαξει,μιλαμε για κατι ασχημο που σογουρα την πληγωνει και δεν την τιμα ως ανθρωπο.Επισης θα στο πω με σιγουρια απο τα λιγα που ξερω πως δε θεραπευεται ετσι ευκολα και πως η συμπεριφορα αυτη ειναι η αρχη και για αλλες ψυχωτικες συμπεριφορες.Εγω αυτα βλεπω και τρομαζω σε αυτη την ιστορια.

Επισης να πω και το αλλο.Φυσικα δεν ρχουμε εμπιστοσυνη σε κανεναν αλλα μονο στο  εαυτο μας.Οποτε αγαπω τον αντρα μου αρα εγω δε θα ανταποκριθω εαν π κουνιαδος κανει κατι.Δε με νοιαζουν οι αλλοι.Επισης το θεμα δεν ειναι το ντυσιμο.Αλλωστε ο ζηλιαρης ειναι αρρωστος.Δεν προκαλει εκεινη τον αντρας της για αυτο και οσο και αν αλλαξε εκει τα μαλλια της κλπ.εκεινος συνεχιζει.Για αυτο η συμπεριφορα ξεπερναει τα ορια.Ειναι παραλογη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Βρε κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι με καμία σας , ίσα ίσα κάποιες που απαντούν τώρα με έχετε βοηθήσει παλιότερα σε δικό μου θέμα.  Μήπως λίγο να μπούμε στην θέση της κοπέλας και της κοινωνίας εκεί. Εγώ ίσα ίσα όταν θα βγω εδώ, μπορεί να δω έναν ωραίο άντρα ακόμα και μια ωραία γυναίκα και να κάθεται ο άντρας μου δίπλα και να του πω ωραίος άντρας...θα με κοιτάξει κάπως Αλλά μέχρι εκεί...θα του πω πολύ μ'αρέσει το σώμα αυτής της γυναίκας και θα κοιτάξει, θα συμφωνήσει σίγουρα αλλά μέχρι εκεί....Δεν έχουν όμως όλοι οι άντρες και όλες οι γυναίκες την ίδια νοοτροπία και συνήθειες και τρόπο που μεγάλωσαν....

Εμείς μπορεί να ζούμε στην Αθήνα, σε μια μεγαλύτερη κοινωνία που ο διπλανός μας δεν μας ξέρει καν και δεν θα πει να η τάδε βγήκε με το κομπινεζον  στο μπαλκόνι,  στην Κρήτη όμως είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα, απ ότι έχω ακούσει και η κοπέλα δεν μπορεί να αλλάξει την κοινωνία εκεί αλλά ούτε να χωρίσει θέλει...να τα πει σε κάποιον να ξεσκασει ήθελε και το θέμα το κάναμε θεματαρα 

Εμείς με δύο γλυκές κουβέντες μπορούσαμε να της ανεβάσουμε την ψυχολογία,  που μπορεί να της έχει πέσει απ το οτιδήποτε,  όχι μόνο από την συμπεριφορά του άντρα της Αλλά π.χ. και απ την κούραση που τραβάει απ τα παιδιά...να την πνίγει όλο αυτό....Και τελικά δεν είδα κάποια να μιλήσει χωρίς να βγάζει θυμό προς τους άντρες....

Υπάρχουν και γουρούνια άντρες που κάνουν αδιανόητα πράγματα....Δεν είπα να ανεχτούμε τέτοιες καταστάσεις,  ίσα ίσα, εγώ αν έβλεπα ποτέ άντρα να χτυπάει γυναίκα η να κάνει κακό σε γυναίκα θα τον έκανα κομματάκια γιατί μεγάλωσα σε μια οικογένεια που ο πατέρας μου με την μάνα μου δούλευαν σαν τα σκυλιά για να μην μας λείψει τίποτα ποτέ και με όλη την δουλειά που τράβηξαν μέχρι τώρα σχεδόν 37 χρόνια παντρεμένοι ούτε μια σφαλιάρα δεν έχει πέσει...Ούτε από τον έναν ούτε από τον άλλον. 

Εγώ ήθελα να βοηθήσω με ήρεμο τρόπο,  όπως θα ήθελα να με βοηθήσουν και εμένα και όχι να με κρίνουν....

Δηλαδή βρε ξένη,αν και στο ξανατόνισα, ζούμε τη ζωή μας ανάλογα την περιοχή; Και το όριο στην κακοποίηση ξεκινάει στο ξύλο; Για να γράψει μια κοπέλα σε φόρουμ εσύ νομίζεις είναι μια απλή ζήλια του ερωτευμένου; Ξεκίνησε από το τι φοράς το χρώμα θα έχουν τα μαλλιά σου στο ποιός θα μπαίνει σπίτι σε ποιόν θα μιλάς πότε θα σε αφήσω να βγεις στο ότι του έχουν μιλήσει συγγενείς μέχρι και σε παρακολούθηση και όλα αυτά σε μια κοπέλα που προέρχεται από σκληρό περιβάλλον που όπως φαίνεται το επαναλαμβάνει/δέχεται και η ίδια ασκωντας κριτική. Να πούμε τι; να συντηρούμε την κατάσταση με το μη μιλάς, βγάλε το σκουλαρίκι, έσω έτοιμη για σεξ θες δε θες, κοίτα αν τον παραμελείς, κοίτα το σπίτι σου μόνο, κλείσε την πόρτα σου, ντύσου όπως θέλει,δεξου το κλάμα του,  κλπ κλπ; Και όλα αυτά να τα βλέπουν τα παιδιά να τους γίνουν βίωμα να τα επαναλάβουν στις δικές τους σχέσεις; Με συγχωρείς αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Γιατί σε δέκα χρόνια θα κάνει μπαμ η κοπέλα και δεν ξέρουμε ποιόν θα μαζεύουμε από πού. Ο άνθρωπος αν θέλει να αλλάξει πρέπει να δεχτεί να ανοίξει το μυαλό του να καταλάβει ότι το αγαπώ δεν είναι σε κάνω ότι θέλω και κάνεις ότι θέλω. Ότι οι σχέσεις δεν βασίζονται στο ποιός θα μπει στο σπίτι ούτε στο τι θα πει ο γείτονας. Ότι πρέπει να υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη και σεβασμος στα θέλω και στην προσωπικότητα αυτού που επιλέξαμε χωρίς απειλές προσβολές και λεκτική κακοποίηση. Και αυτό γίνεται με κουβέντα. Είτε από την ίδια (να είναι σκληρή και σταθερή όμως όχι σήμερα σου κάνω τα χατίρια αύριο όχι ) είτε με έναν σύμβουλο γάμου ψυχολόγο κλπ. Να είσαι σίγουρη ότι αν δεν ειναι εντελώς μαλακας ο σύζυγος και αυτός τυραννιέται με το να πρέπει να το παίζει καμπόσος στην κοινωνία και στην οικογένεια του την παλιά εις βάρος της γυναίκας του και των παιδιών του. 

  • Μου αρέσει 4

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Αυτό που με ξεπερνά είναι ότι συνδέουμε το ντύσιμο μας με την σεξουαλικότητα τα ράσα δεν κάνουν τον παπά αγαπητές μου επίσης όλο λέω δεν θα ξαναγράψω αλλά με αυτά που διαβάζω μου πέφτουν τα μαλλιά και δεν έχουν μείνει και πολλά στο κεφάλι μου λόγω ορμονικών θεμάτων θα χάσω και τα λίγα που έχω. Εν τω μεταξύ μόνο με γυναίκες κάνετε εσείς παρέα; Δηλαδή αν μιλήσω με άντρα με κοιτάει ερωτικά; Και ο φούρναρης ο τυράς ο κρεοπωλης όλοι ερωτικά με κοιτάνε; Μα ποια είμαι τέλος πάντων η Lolita; Ωχ συγγνώμη η Λολίτα ήταν εξ'όλης και προόλης κάνει τζιζ. Η αλήθεια είναι ότι έχω όντως έντονο ύφος γτ δεν δύναται πλέον στην εποχή μας να διαβάζω τέτοια ρητορική μίσους για τις γυναίκες. Οι γυναίκες όλου του κόσμου είναι άνθρωποι είτε είναι κοντές είτε ψηλές είτε χοντρές είτε όχι. Επιτρέψτε μου επίσης να προσθέσω ότι δεν θα δείξω κατανόηση στην γλυκύτατο σύζυγο της κοπέλας που νομίζει ότι της την πέφτει το σύμπαν και ότι όταν δεν θέλει να το κάνουν δεν τον αγαπάει ή άκουσον άκουσον σκέφτεται άλλον. Εδώ έχουμε να κάνουμε με κακοποιητική περίπτωση. Και τέλος οι μπαμπάδες ξέρετε δεν βοηθάνε τις μαμάδες να ενημερώσω ότι είναι εξίσου γονείς. Άκου τις βοηθάνε. 

@Rafaelatarzan ναι ναι θα έρθει ο ντελιβερας σπίτι μου και θα το κάνουμε πανω στην πίτσα γιατί θα του ανοίξω και ολόγυμνη :-P ρε τι διαβάζουμε... 

Αχ δεν μπορω κλαιωωωωω μωρέ να σαι καλά ρε κορίτσι μου χαχχαχχαα αχ δεν μπορω αλήθεια με εκανες μετα απο καιρό και γελασα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Whoohoo είπε:

Πραγματικα ειναι τοσο σημαντικο το ντυσιμο? Για μενα οι αντρες που δεχονται οι γυναικες τους να ντυνονται προκλητικα δεν εχουν λογικη...κατι παει λαθος με αυτους...Σε ποιον λογικο αντρα του αρεσει η γυναικα του να κυκλοφορει με κοντα, στηθος και κοιλια εξω???? Και γιατι να θελεις να κανεις οφθαλμολουτρο στους αλλους? ειδικα οταν εχεις εναν ανθρωπο που αγαπας και σεβεσαι διπλα σου ο οποιος βλεπει τους αλλους αντρες να κοιτανε το στηθος, τα οπισθια με τα σαλια στο στομα???? 

Και φυσικα θα πρεπει να προσεχεις τα λογια σου και τις κινησεις σου γιατι ολοι ανθρωποι ημαστε και το μυαλο μας ειναι περιεργο και περιπλοκο πραγμα. Ουτε αερα θελεις να δωσεις καπου που δεν πρεπει, ουτε να παρεξηγηθεις....και αυτο το κανεις για σενα και την οικογενεια σου...

Καπου ειπες οτι και ο αδερφος του να περασει απο κατω, αν δεν ειναι ο αντρας σου δεν ανεβαινει στο σπιτι...Με συγχωρεις, αλλα τι δουλεια εχει ο αδερφος του στο σπιτι μαζι σου αν δεν ειναι εκει ο αντρας σου? Πρωτα ερχεται η οικειοτητα, μετα οι σκεψεις κτλ...Εχεις ακουσει τι γινεται γυρω σου? Τι νομιζεις οτι υπαρχει εμπιστοσυνη επειδη καποιος ειναι αδερφος, αδερφη, κολλητη και κουμπαρα? Δεν υπαρχουν αυτα...Δεν παυεις να εισαι γυναικα με εναν αντρα μονη στο σπιτι....Οποτε καλα κανει ο αντρας σου, και εσυ θα πρεπει να προσεχεις ποια βαζεις στο σπιτι σου...

Θα συμφωνησω και εγω με την @Ξένη

Καλα τα λογια τα μεγαλα..Αλλα ειναι υπερβολικο να χωριζουμε για τα απαγορευμενα σορτσακια στα μπαλκονια, ενα σκουλαρικι στην μυτη κτλ...Για μενα ειναι πολυ θλιβερο, τοσο μα τοσο αβιαστα, να χωριζουν δυο ανθρωποι που οχι, δεν εχουν απλα σχεση, αλλα ειναι σε γαμο!!! Η οικογενεια και ο γαμος ειναι ιερα πραγματα...Μπορουμε τοσο ευκολα να τα διαλυσουμε επειδη "προσβαλλεται η προσωπικοτητα μας"???? ποια προσωπικοτητα σου δινει το κοντο σορτς στο μπαλκονι με τον γειτονα να χαλβαδιαζει τα μπουτακια οταν εσυ σκυβεις να σκουπισεις? 

Το μονο θεμα που προσωπικα θα προσπαθουσα να μετριασει ο αντρας σου ειναι η παραλογη ζηλεια τυπου που κοιτας και ποιον...ειναι κριμα να μαλωνεις για πραγματα που δεν υπαρχουν...

Ετσι οπως γραφεις, μου δινεις την εντυπωση οτι ησαστε αγαπημενο ζευγαρι...Ευχομαι να σου πανε ολα καλα. 

 

 

Έμεινα με ανοιχτό το στόμα με αυτά που διάβασα...  

Just now, boukitsa123 είπε:

 

@Rafaelatarzan ναι ναι θα έρθει ο ντελιβερας σπίτι μου και θα το κάνουμε πανω στην πίτσα γιατί θα του ανοίξω και ολόγυμνη :-P ρε τι διαβάζουμε... 

Όχι θα έρθει ο ντιβιβερας για πίτσα και κανονικά, πρέπει να βγάλεις το χέρι σου μόνο έξω από την πόρτα. 2 φορές. Μια για να πάρεις την πίτσα και άλλη μια για να δώσεις τα χρήματα. Η υπόλοιπη θα είσαι κρυμμένη πίσω από την πόρτα. Μη σε δει και κολαστει.

  • Χαχα 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Έμεινα με ανοιχτό το στόμα με αυτά που διάβασα...  

Όχι θα έρθει ο ντιβιβερας για πίτσα και κανονικά, πρέπει να βγάλεις το χέρι σου μόνο έξω από την πόρτα. 2 φορές. Μια για να πάρεις την πίτσα και άλλη μια για να δώσεις τα χρήματα. Η υπόλοιπη θα είσαι κρυμμένη πίσω από την πόρτα. Μη σε δει και κολαστει.

καλο καλο....αχχαχαχαχαχαχαχαα κ αν έχει ρέστα τι κάνεις????? 

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλο καλο....αχχαχαχαχαχαχαχαα κ αν έχει ρέστα τι κάνεις????? 

Το σκέφτηκα κι αυτό. Μια σωστή γυναίκα που δεν έχει σκοπό να κολασει τον ντιλιβερα, θα πρέπει να φροντίσει να τα έχεις ακριβώς τα χρήματα. Αλλιώς το κάνει επίτηδες, θεωρώ... Γιατί να βγάλει 3 φορές το χέρι εξω;; 

  • Χαχα 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά λυπάμαι που υπάρχουν γυναίκες σαν και εσάς που κοροϊδεύετε παραπάνω με τις πίτσες και τα ρέστα,  αν θέλετε να κάνετε πλακιτσα και να γελάσετε βγείτε για καφέ ρε κορίτσια να τις πείτε εκεί τις μ@@@ες σας. Τώρα σε ποια απ όλες μας προσπαθείτε να την πείτε με το παράδειγμα της πίτσας δεν ξέρω Αλλά η κοπέλα άνοιξε ένα θέμα συζήτησης και εσείς το γ@@@τε....λυπάμαι από τα βάθη της καρδιάς μου....μάλλον μεγαλώσετε σε ένα περιβάλλον χειρότερο από το δικό της που τώρα εσείς οι ίδιες κάνετε το μπουλινγκ, ελπίζω τα παιδιά σας να μην πάρουν τα παραδείγματα σας.....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...