Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΖΗΛΕΙΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ...


Νένα 27

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Το σκέφτηκα κι αυτό. Μια σωστή γυναίκα που δεν έχει σκοπό να κολασει τον ντιλιβερα, θα πρέπει να φροντίσει να τα έχεις ακριβώς τα χρήματα. Αλλιώς το κάνει επίτηδες, θεωρώ... Γιατί να βγάλει 3 φορές το χέρι εξω;; 

χαχαχχαχαχαχχα οκ είσαι μια θεά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Rafaelatarzan σαν δεν ντρέπεσαι να θες να δώσει και ρέστα ξεδιαντροπη δεν κρατάς το σπιτικό σου :razz:

αν δεν τ δώσω τα ρέστα όμως θα το πάρει ως ύποπτο ο αντρας μ....θα μ.πει πληρώνεις για να κοιτάνε ε????

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Farmakotriftena είσαι θεά :smile:

@Giotitsa το γέλιο βρε είναι υγεία όπως και το σεξ :-P

Αχ μπήκες σε πονεμένο κομματι σεξ ;; τι είναι αυτό ;;; δεν Εχω επαφές αγάπη είμαι χεστρουλω:lol:

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Giotitsa έλα έλα σε 2 μήνες μάξιμουμ θα του δώσεις να καταλάβει βέβαια αν ξυπνάει το μωρό θα έχετε διαλείμματα δεν πειράζει καλή καρδιά :)

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια...νομίζω ότι ξεφύγαμε εντελώς ξεκίνησα ένα θέμα για να 1ο μιλήσω για την ιστορία μου, 2ο να μου πείτε τις δικές εμπειρίες αν είχατε κάποια σχέση με ζήλεια 3ο για να ανταλλάξουμε απόψεις και να δω μπας και μου κάποια αν μπορώ να κάνω κάτι να το διαχειριστώ...λοιπόν...το ότι μένω με αυτόν τον άνθρωπο σημαίνει ότι αγαπάω αυτό τον άνθρωπο αυτό όμως δεν αναιρεί ότι δεν έχω αντιληφθεί το λάθος του ,θέλω όμως να βρω έναν τρόπο να του το κατευνασω όλο αυτό γι'αυτό και ζήτησα της εμπειρίες και την βοήθεια σας...Και έφτασα να έχω δίπλα μου ένα τέρας σεξιστη κακοποίητη ο οποίος με φαντάζεται να πηγαίνω με τον κουνιαδο μου έλεος...αρα αυτοματα θεωρειτε κατι παρομοιο και εμενα που ζω μαζι του και εχω κανει οικογενεια ...σοκ...χασαμε την ουσία...Σας έδωσα κάποια παραδείγματα για να καταλάβετε πόσο υπερβολικός και υπερπροστατευτικος  είναι σε ορισμένα πραγματα ...αλλα προφανώς έγιναν μπαλάκι...Και ναι εδώ που ζω έτσι ζουν είναι πολλά χρόνια πίσω οι ανθρωποι εχουν μεινει στα βεντέτες,ζωοκλοπες ,κουτσομπολιά,αλκοολικοί,ο ένας πάει με τον άλλο και όλα τα συναφή λοιπόν κάτι από όλα αυτά εγώ στο σπίτι μου δεν έχω αντιμετωπίζω όμως το θέμα τις ζήλειας...Ούτε με κακοποιεί ούτε τίποτα...Τα μοτίβα του κακοποίητη ξέρω πολύ καλά να τα λύνω και κακοποιητης δεν ειναι ουτε τερας ήμουν κακοποιημένο παιδί και  δούλεψα πολύ σκληρά για να το νικήσω και το έκανα...είναι ανασφαλής τρομερά ανασφαλής και πατέρας τον παιδιών μου....ας μην ξεφεύγουμε λοιπόν...αν ήθελα να είχα χωρίσει θα το είχα κάνει ούτε βλήμα είμαι ούτε εγωίστρια ξέρω τι μου γίνεται και έχω μάθει να συγιζω τις καταστάσεις  ....αν ήξερα πως θα έπαιρνε τέτοια διάσταση το θέμα προφανώς και δεν θα το άνοιγα ήθελα απλά όμορφα και ωραία να το συζητήσουμε όλες μαζί...κάποια είπε πως σκέφτομαι σαν και τον άντρα μου...άμα δεν σκεφτόμουν σαν εκείνον στα περισσοτερα θα μπορούσα να ζήσω μαζί του;;;;;;;;;;;;;;απλά εγώ δεν είμαι ανασφαλής όπως εκείνος έχω αυτοπεποίθηση εκείνος δεν έχει....στο τέλος θα ακούσω ότι τρώω και κανένα δύο χαστούκια και λέω ευχαριστώ δεν νομίζω...απλά έχω ακούσει πολύ χειρότερα πράγματα και δεν περίμενα ότι θα γινόταν όλο αυτό για την ζήλεια....σε ψυχολόγο πήγαινα 2 χρόνια και εκανα ψυχοθεραπεια για άλλο θεμα και όταν συζητήσαμε για τον άντρα μου τίποτα από όσα άκουσα εδώ δεν μου είπε...Και είναι γιατρός....αν ήμουν λιγο ευαισθητη θα μπορούσα να είχα τρομάξει με όλα αυτά που διάβασα...Τέλος πάντων...Όπως και έχει ευχαριστώ για τις αποψης σας καλές κακές..

Link to comment
Share on other sites

Βρε @Νένα 27 το ότι στην περιοχή που μένεις είναι γενικευμένος ο σκοταδισμός δεν σημαίνει ότι δικαιολογείται επίσης περιμένεις να αλλάξει εσύ κάτσε και περίμενε λοιπόν φορά και ένα πετραχήλι μέσα όλα μη τυχόν και σε δει κανένα μάτι και κολαστει ζήσε λοιπόν με τον άντρα σου που τον αγαπάς και σε λατρεύει και happily ever after

#sorry_not_sorry

Τέλος να προσθέσω ότι κι εγώ φρικάρω στην ιδέα της κακοποίησης και ας την έχω αποδεχτεί το ότι την αποδέχομαι δεν σημαίνει ότι και δεν με τρομάζει και ότι δεν υποφέρω με όσους την βιώνουν. 

 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ειλικρινά λυπάμαι που υπάρχουν γυναίκες σαν και εσάς που κοροϊδεύετε παραπάνω με τις πίτσες και τα ρέστα,  αν θέλετε να κάνετε πλακιτσα και να γελάσετε βγείτε για καφέ ρε κορίτσια να τις πείτε εκεί τις μ@@@ες σας. Τώρα σε ποια απ όλες μας προσπαθείτε να την πείτε με το παράδειγμα της πίτσας δεν ξέρω Αλλά η κοπέλα άνοιξε ένα θέμα συζήτησης και εσείς το γ@@@τε....λυπάμαι από τα βάθη της καρδιάς μου....μάλλον μεγαλώσετε σε ένα περιβάλλον χειρότερο από το δικό της που τώρα εσείς οι ίδιες κάνετε το μπουλινγκ, ελπίζω τα παιδιά σας να μην πάρουν τα παραδείγματα σας.....

Όταν διαβάζω αρρωστημένες σκέψεις , του στιλ "τι δουλειά έχει ο κουνιαδος , ο Θείος στο σπίτι κτλ" και "γιατι να βάλεις σορτσάκι, για να σε βλέπει ο γείτονας και να του τρέχουν τα σάλια;;" και "Οι γυναίκες πρέπει να έχουν μόνο γυναίκες φίλες" και ένα σωρό άλλα, μόνο να το διακωμώδησω αξίζει! Στην κοπέλα απάντησα με σοβαρότητα στη 1η σελίδα. Δεν χλευασα την ίδια. Αλλά τις αρρωστημενες σκεψεις που διαβασα πιο πάνω.

Και για εξήγησε μου, τι πάει να πει "μάλλον εσείς μεγαλωσατε σε χειροτερο περιβάλλον από το δικό της και κάνουμε μπουλινγκ;" και για ποιο παράδειγμα μην πάρουν τα παιδιά μας μιλάς;; Για μας τις ιδιες;

Και εν τέλει ποιο παράδειγμα να πάρουν τα παιδιά μας;; Ο γιος μου να γίνει σεξιστης και να είναι χειριστικος στη γυναίκα του και η κορη μου να είναι υποχείριο του άντρα της;; Να μαθω στη κόρη μου, να ντύνεται, να φέρεται και να κοινωνικοποιείται , με τροπο που θα θελει μονο ο άντρας της; 

 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή κάποιες ίσως θεωρείσετε ότι κράζω δεν κράζω κορίτσια μου όμορφα εγώ αγαπώ όλους τους ανθρώπους και είμαι βαθειά ευαισθητοποιημένη ΟΜΩΣ στην χειριστικότητα τον εξευτελισμό και την κακοποίηση εκεί όχι μόνο δεν δείχνω ανοχή αλλά επισημαίνω τα κακώς κείμενα ας μην ξεχνάμε ότι όλοι μας έχουμε ευθύνη για τον συνάνθρωπο όλοι είμαστε συν-ένοχοι όταν το κάνουμε γάργαρα... 

 

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Νένα 27 συγγνώμη που συγγνώμη για το χλευαστικο μου σχόλιο. Απλά διάβασα ακραίες σκέψεις από την άλλη κοπέλα.. 

Σε ένα μήνυμα σου πάντως γράφεις ότι το θέμα το ξεκίνησες για να δεις αν υπάρχει κοπέλα με παρόμοια εμπειρία. Εχω πολύ καλή μου φίλη, η οποία ήταν πάντα χιπισσα, σε όλα της. Ερωτεύτηκε έναν κριτικό, έμεινε έγκυος πολύ σύντομα, παράτησε την Αθήνα και όλο τον τρόπο που ζούσε και πήγε σε ένα χωριό στα Σφακιά. Ειχαν περάσει 3 χρόνια που ζούσε εκεί και απλά ηταν μέσα στην κατάθλιψη. Με άντρα, που δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του, με στενομυαλες αντιλήψεις απ όλοι του την οικογένεια κτλ. Στο τέλος χώρισε , δεν το αντεξε.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε λίγο τι γράφατε παραπάνω για τις πίτσες και τα ρέστα και τον ντελιβερα και θα καταλάβετε σε τι αναφέρομαι, Ναι σε εσάς που δεν έχετε τρόπους και τα διακωμωδειτε όλα....Και κάνετε μπουλινγκ....κάνουμε και εμείς σεξ, δεν είμαστε αγα@@@τες...Αλλά δεν ήρθαμε σε αυτό το φόρουμ για να σχολιάσουμε ποια κάνει το καλύτερο σεξ και αν κάνει...έλεος....Αν νομίζετε ότι αγαπάτε τον συνάνθρωπο σας ζητήστε ένα συγγνώμη που ξεφύγετε και διακωμωδησατε την ιστορία του....αρκετά ασχολήθηκα με ανθρώπους που δεν αξίζουν και μου ταράζουν την ηρεμία μου με τα κακόγουστα αστειάκια περί σεξ και πίτσας....

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Νένα 27 συγγνώμη που συγγνώμη για το χλευαστικο μου σχόλιο. Απλά διάβασα ακραίες σκέψεις από την άλλη κοπέλα.. 

Σε ένα μήνυμα σου πάντως γράφεις ότι το θέμα το ξεκίνησες για να δεις αν υπάρχει κοπέλα με παρόμοια εμπειρία. Εχω πολύ καλή μου φίλη, η οποία ήταν πάντα χιπισσα, σε όλα της. Ερωτεύτηκε έναν κριτικό, έμεινε έγκυος πολύ σύντομα, παράτησε την Αθήνα και όλο τον τρόπο που ζούσε και πήγε σε ένα χωριό στα Σφακιά. Ειχαν περάσει 3 χρόνια που ζούσε εκεί και απλά ηταν μέσα στην κατάθλιψη. Με άντρα, που δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του, με στενομυαλες αντιλήψεις απ όλοι του την οικογένεια κτλ. Στο τέλος χώρισε , δεν το αντεξε.

Δικές μου ήταν οι ακραίες σκέψεις για να ξέρω?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Νένα 27 συγγνώμη που συγγνώμη για το χλευαστικο μου σχόλιο. Απλά διάβασα ακραίες σκέψεις από την άλλη κοπέλα.. 

Σε ένα μήνυμα σου πάντως γράφεις ότι το θέμα το ξεκίνησες για να δεις αν υπάρχει κοπέλα με παρόμοια εμπειρία. Εχω πολύ καλή μου φίλη, η οποία ήταν πάντα χιπισσα, σε όλα της. Ερωτεύτηκε έναν κριτικό, έμεινε έγκυος πολύ σύντομα, παράτησε την Αθήνα και όλο τον τρόπο που ζούσε και πήγε σε ένα χωριό στα Σφακιά. Ειχαν περάσει 3 χρόνια που ζούσε εκεί και απλά ηταν μέσα στην κατάθλιψη. Με άντρα, που δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του, με στενομυαλες αντιλήψεις απ όλοι του την οικογένεια κτλ. Στο τέλος χώρισε , δεν το αντεξε.

Δεν έχω παρομοιασει νομίζω έτσι κάπου τον άντρα μου ...το χωριό του Ναι και όσο ζω θα συνεχίσω να το κάνω...Όμως ο άντρας μου δεν είναι έτσι...Δεν έχω άλλο θεμα μαζί του παρά αυτό που έχω αναφέρει...ξέρω καλά ότι κάποια πράγματα τα κάνει για να προστατεύσει την εικόνα μου και ειναι πραγματα που εχω αποδεχτει απο την αρχη αλλά σε άλλα είναι καθαρά θέμα ανασφάλειας του και ζήλεια...Ίσως κάποια στιγμή δεν αντέξω και γω άλλο...εις γνώσιν μου θα συνεχίσει να ζηλεύει δεν θα αλλάζει αυτό το ειχε απο την αρχη και γω τον ζηλευα στην αρχη σιγα σιγα ομως χαλαρωσα αυτος δεν μπορει να το κανει χρειαζεται πρωτα να τα βρει με τον εαυτο του και να ξεκολλησει απο τις ανασφαλειες του και μετα ...εχει κανει βηματακια που για μενα αξιζουν να συνεχισω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν κουραζομαι απλά ζήτησα την γνώμη σας μπας και μπορέσω λίγο να τον ξεμλποκαρω...Η να μου δίνετε κουράγιο ρε παιδί μου δεν περίμενα να διαβάσω όλα αυτά...καταλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νένα 27 είπε:

Δεν έχω παρομοιασει νομίζω έτσι κάπου τον άντρα μου ...το χωριό του Ναι και όσο ζω θα συνεχίσω να το κάνω...Όμως ο άντρας μου δεν είναι έτσι...Δεν έχω άλλο θεμα μαζί του παρά αυτό που έχω αναφέρει...ξέρω καλά ότι κάποια πράγματα τα κάνει για να προστατεύσει την εικόνα μου και ειναι πραγματα που εχω αποδεχτει απο την αρχη αλλά σε άλλα είναι καθαρά θέμα ανασφάλειας του και ζήλεια...Ίσως κάποια στιγμή δεν αντέξω και γω άλλο...εις γνώσιν μου θα συνεχίσει να ζηλεύει δεν θα αλλάζει αυτό το ειχε απο την αρχη και γω τον ζηλευα στην αρχη σιγα σιγα ομως χαλαρωσα αυτος δεν μπορει να το κανει χρειαζεται πρωτα να τα βρει με τον εαυτο του και να ξεκολλησει απο τις ανασφαλειες του και μετα ...εχει κανει βηματακια που για μενα αξιζουν να συνεχισω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν κουραζομαι απλά ζήτησα την γνώμη σας μπας και μπορέσω λίγο να τον ξεμλποκαρω...Η να μου δίνετε κουράγιο ρε παιδί μου δεν περίμενα να διαβάσω όλα αυτά...καταλαβες;

Σου έγραψα στην 1η σελίδα εγώ.. το κουράγιο και τον τρόπο να αντιμετωπίσεις τη ζωή σου κατ'αυτόν τον τρόπο, μόνο εσύ μπορείς να το φτιάξεις. Γνωρίζεις ότι εκείνος δεν θα αλλάξει. Γράφεις σε αλλά ποστ ότι έχεις ζήσει ακραίες καταστάσεις..  Ίσως κάποια στιγμή να έρθει η ώρα να το αντιμετωπίσεις πιο ενεργά όλο αυτό, ίσως και στο τέλος να μάθεις να ζεις με αυτόν τον τρόπο. Είναι  κρίμα πάντως γιατί είσαι μόνο 27 ετών και τα χρόνια πίσω δε γυρίζουν. Ο καθένας μας ορίζει τι ζωή του όπως θέλει και όπως αντέχει. Δεν θα ήταν όλα καλύτερα , αν ο άντρα σου, σου είχε εμπιστοσύνη, δεν δημιουργούσε εντάσεις κάθε λίγο και τα βρίσκατε σχεδον σε ολα; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νενα μου με ολο το σεβασμο, η αληθεια καμια φορα ειναι σκληρη. κι εσυ, καταλαβαινω οτι εχεις αποδεχτει ολη αυτη την πραγματικοτητα, την καθημερινοτητα και το περιβαλλον, αλλα επιτρεψε και σε καποιες απο εμας ολα αυτα να φαινονται τρομερα ακραια και τραγικα και να μην εχουμε την θεληση να κλεισουμε τα ματια και να τα αποδεχτουμε. μπορει να σου φαινονται σκληρα κι υπερβολικα οσα ακους για τον συζυγο σου και το περιβαλλον σου, αλλα κρινοντας με τα δικα μας βιωματα, αντιληψεις κι επιλογες, για μας η αληθεια αυτη ειναι. εσυ ζεις σε μια μικροσκοπικη οπισθοδρομικη κοινωνια και συναναστρεφεσαι με τους συγκεκριμενους ανθρωπους. αυτο ομως ευτυχως δεν ισχυει για ολες μας και δεν μπορουμε να κλεισουμε τα ματια και το στομα ουτε στον σκοταδισμο ουτε στο μισογυνισμο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...