Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Kangan είπε:

Να σου πω πραγματικα δεν θυμάμαι..οσα είχε αναφέρει η κοπέλα τα ειχα κανει εκτος απο 2 που επρεπε να παρω τηλέφωνο και δεν πήρα. Εσυ που αλλου εκανες? 

Εγώ δεν είχα κάνει άλλου... σε κάποια εταιρεία έλεγε πως έπρεπε να είσαι από τον 7ο μήνα και μετά και τότε δεν ήμουν κ δεν είχα κάνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , Comet είπε:

Ναι,μεγαλωσε πολυ.Ειναι πληρως βιωσιμο πια.Ετσι κανει απο τον 7ο και μετα.Ειναι σχολαστικος γενικα.Καλυτερα ετσι.Κι οταν μπω στο μηνα μου θα με βλεπει καθε βδομαδα(υπερηχο και καρδιοτοκογραφημα).

Μπράβο το αντράκι σου!! Μακάρι να μου το πει και ο δικός μου αυτό γιατί δεν αντέχεται κάθε μήνα να πηγαίνω με τρώει το άγχος..


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εσώκλειστα κορίτσια μου! 
Τι κάνετε; Ελπίζω να προσέχετε όλες πολύ πολύ! 
Εχω μιλήσει με πολλούς γιατρούς από χθες σχετικά με το ποσο μας επηρεάζει ο κορονοιος και έως πιο σημείο! Κανεις δεν ξέρει με σιγουριά να μας πει γτ είναι πολύ καινούργιος ιός... ωστόσο θεωρείται πως δεν προκαλεί αποβολές ή θνησιγενεία και πως τα νινακια μας δεν επηρεάζονται σε περίπτωση που εμείς κολλήσουμε (μακριά από όλους αυτό). 
Οποτε βρείτε ενδιαφέροντα πράγματα να κάνετε σπίτι σας γτ προβλέπεται πως θα μείνουμε αρκετό διάστημα στα σπίτια μας και πείτε σε όλους τους γύρω σας να προσεχουν! 
Ευτυχως έχουμε την ομάδα μας και θα μιλάμε να περνάει κ η ώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 3:06 ΜΜ, Kangan είπε:

Συμφωνω απόλυτα.. Αλλα να προσεχουμε τα παντα κορίτσια.. Όπως είπες ακομα και στον αντρα μας αν αυτός ερχεται σε επαφή με πολυ κόσμο. 

Καποια κοπελα απο εδω μεσα δεν θυμαμαι ονομα μας είχε πει 2 3 σαιτ που στελνουν δείγματα.. Εγω τοτε εκανα εγγραφή  και αιτηση σε καποια και σημερα μου ήρθε πακετο απο την νεστλε. Δεν το περιμενα να σας πω 

Ναι κορίτσι εγώ ήμουν !χθες ασχολήθηκα με αυτά 2 ώρες εγγραφές έκανα.οταν μπω στον έβδομο θα πάρω τηλ και στην caredirect μπας κ μου στείλουν το goodie bag..αν ξέρετε και για καμία άλλη εταιρεία εκτός από αυτές που σας έστειλα σφύριξτε για να στείλω και εγώ κανένα e-mail ακόμα. Ότι πάρουμε καλοδεχούμενο:)

Έκανα αγορά online φαρμακείο για 107 ευρώ:shock:ότι θα χρειαστώ στην κλινική από σερβιέτες λοχείας τις κανονικές,φαρμακευτικό οινόπνευμα για τον ομφαλό γάζες αποστειρωμένες αφρόλουτρα σαμπουάν κρέμες σώματος (όλα για το μωρό) μπιμπίλες επιθέματα στήθους χαμός!!! Και για μένα αφρολουτρο-σαμπουαν Κορρέ για την κλινική τα κρατάω αυτά... Έκανα και μία καβάτζα babylino νούμερο 2 και 3 και ένα κιβώτιο μωρομάντηλα.να σας πω την αλήθεια έτσι έκανα και στις προηγούμενες γεννές γιατί έτσι ήμουνα ξένοιαστη για τους πρώτους δύο τρεις μήνες. Τα βρήκα και σε καλή τιμή η αλήθεια είναι.και όταν μπω στον έβδομο σιγά-σιγά θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο τώρα ξέρω θα μου πείτε σας αγχώνω και ότι είναι νωρίς αλλά δεν ξέρω πάντως τον έβδομο θέλω να τα έχω έτοιμα Γιατί λέω ου μη γένοιτο μην γίνει τίποτα και μπω πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Καλησπέρα εσώκλειστα κορίτσια μου! 
Τι κάνετε; Ελπίζω να προσέχετε όλες πολύ πολύ! 
Εχω μιλήσει με πολλούς γιατρούς από χθες σχετικά με το ποσο μας επηρεάζει ο κορονοιος και έως πιο σημείο! Κανεις δεν ξέρει με σιγουριά να μας πει γτ είναι πολύ καινούργιος ιός... ωστόσο θεωρείται πως δεν προκαλεί αποβολές ή θνησιγενεία και πως τα νινακια μας δεν επηρεάζονται σε περίπτωση που εμείς κολλήσουμε (μακριά από όλους αυτό). 
Οποτε βρείτε ενδιαφέροντα πράγματα να κάνετε σπίτι σας γτ προβλέπεται πως θα μείνουμε αρκετό διάστημα στα σπίτια μας και πείτε σε όλους τους γύρω σας να προσεχουν! 
Ευτυχως έχουμε την ομάδα μας και θα μιλάμε να περνάει κ η ώρα!

Ναι από ότι λενε δεν περνάει στα εμβρυα..οποτε είπαμε όχι άγχος.γιατι το άγχος περνάει στα εμβρυα...Πιο πολύ σκέφτομαι να έχει περάσει όλο αυτό όταν γεννήσουμε με το καλό..Αλλά φαντάζομαι θα έχει περιοριστεί τότε..ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Melody90 είπε:

Ναι κορίτσι εγώ ήμουν !χθες ασχολήθηκα με αυτά 2 ώρες εγγραφές έκανα.οταν μπω στον έβδομο θα πάρω τηλ και στην caredirect μπας κ μου στείλουν το goodie bag..αν ξέρετε και για καμία άλλη εταιρεία εκτός από αυτές που σας έστειλα σφύριξτε για να στείλω και εγώ κανένα e-mail ακόμα. Ότι πάρουμε καλοδεχούμενο:)

Έκανα αγορά online φαρμακείο για 107 ευρώ:shock:ότι θα χρειαστώ στην κλινική από σερβιέτες λοχείας τις κανονικές,φαρμακευτικό οινόπνευμα για τον ομφαλό γάζες αποστειρωμένες αφρόλουτρα σαμπουάν κρέμες σώματος (όλα για το μωρό) μπιμπίλες επιθέματα στήθους χαμός!!! Και για μένα αφρολουτρο-σαμπουαν Κορρέ για την κλινική τα κρατάω αυτά... Έκανα και μία καβάτζα babylino νούμερο 2 και 3 και ένα κιβώτιο μωρομάντηλα.να σας πω την αλήθεια έτσι έκανα και στις προηγούμενες γεννές γιατί έτσι ήμουνα ξένοιαστη για τους πρώτους δύο τρεις μήνες. Τα βρήκα και σε καλή τιμή η αλήθεια είναι.και όταν μπω στον έβδομο σιγά-σιγά θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο τώρα ξέρω θα μου πείτε σας αγχώνω και ότι είναι νωρίς αλλά δεν ξέρω πάντως τον έβδομο θέλω να τα έχω έτοιμα Γιατί λέω ου μη γένοιτο μην γίνει τίποτα και μπω πιο νωρίς.

Καλα εκανες.Κι εγω εχω παρει τα περισσοτερα ηδη.Και 100 πανες ν.1 για τις πρωτες μερες.Εμας ο γυναικολογος μολις μπεις στο μηνα σου σου δινει ενα βαλιτσακι με διαφορα.Εχει μεσα μπιμπερο και πιπιλα οποτε θα εχω για αρχη αν χρειαστει.Σκοπευω να θηλασω παλι,θα το προσπαθησω δηλ.Ελπιζω να τα καταφερω.Οποτε θα παρω απλα ενα κουτι σκονη μηπως χρειαστει.Και σημερα θα ξεκινησω την αλοιφη για τις θηλες καθε βραδυ γιατι ξεφλουδισαν και με φαγουριζουν.

Just now, Nansy29 είπε:

Ναι από ότι λενε δεν περνάει στα εμβρυα..οποτε είπαμε όχι άγχος.γιατι το άγχος περνάει στα εμβρυα...Πιο πολύ σκέφτομαι να έχει περάσει όλο αυτό όταν γεννήσουμε με το καλό..Αλλά φαντάζομαι θα έχει περιοριστεί τότε..ελπίζω.

Κι εγω αυτο ελπιζω,μεχρι να γεννησουμε να χουν ηρεμησει τα πραγματα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλα εκανες.Κι εγω εχω παρει τα περισσοτερα ηδη.Και 100 πανες ν.1 για τις πρωτες μερες.Εμας ο γυναικολογος μολις μπεις στο μηνα σου σου δινει ενα βαλιτσακι με διαφορα.Εχει μεσα μπιμπερο και πιπιλα οποτε θα εχω για αρχη αν χρειαστει.Σκοπευω να θηλασω παλι,θα το προσπαθησω δηλ.Ελπιζω να τα καταφερω.Οποτε θα παρω απλα ενα κουτι σκονη μηπως χρειαστει.Και σημερα θα ξεκινησω την αλοιφη για τις θηλες καθε βραδυ γιατι ξεφλουδισαν και με φαγουριζουν.

Κι εγω αυτο ελπιζω,μεχρι να γεννησουμε να χουν ηρεμησει τα πραγματα.

Για τις θηλές ποια κρέμα χρησιμοποιείς; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Για τις θηλές ποια κρέμα χρησιμοποιείς; 

Την purelan της medela.Εβαζα στο μικρο ενα μηνα πριν γεννησω  πρωι και βραδυ.Τις σκληρυνε και δεν με πληγωσε ποτε.Οσο θηλαζα εβαλα ελαχιστες φορες στην αρχη.Δεν χρειαστηκε.Κανει φοβερη δουλεια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Την purelan της medela.Εβαζα στο μικρο ενα μηνα πριν γεννησω  πρωι και βραδυ.Τις σκληρυνε και δεν με πληγωσε ποτε.Οσο θηλαζα εβαλα ελαχιστες φορες στην αρχη.Δεν χρειαστηκε.Κανει φοβερη δουλεια.

Αα α ωραία θα πάρω κι εγώ γτ θα ήθελα πολύ να καταφέρω να θηλάσω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλα εκανες.Κι εγω εχω παρει τα περισσοτερα ηδη.Και 100 πανες ν.1 για τις πρωτες μερες.Εμας ο γυναικολογος μολις μπεις στο μηνα σου σου δινει ενα βαλιτσακι με διαφορα.Εχει μεσα μπιμπερο και πιπιλα οποτε θα εχω για αρχη αν χρειαστει.Σκοπευω να θηλασω παλι,θα το προσπαθησω δηλ.Ελπιζω να τα καταφερω.Οποτε θα παρω απλα ενα κουτι σκονη μηπως χρειαστει.Και σημερα θα ξεκινησω την αλοιφη για τις θηλες καθε βραδυ γιατι ξεφλουδισαν και με φαγουριζουν.

Κι εγω αυτο ελπιζω,μεχρι να γεννησουμε να χουν ηρεμησει τα πραγματα.

Νούμερο 1 δεν παίρνω καθόλου... στα δύο μικρά μου δεν πρόλαβα να βάλω ούτε πακέτο ίσως επειδή ήταν κ μεγάλα μωράκια..εγώ ελπίζω να με αφήσει ο μικρός μου να θηλάσω τον μπέμπη γιατί θα είναι μόλις 2 χρονών οπότε η ζήλια πάει σύννεφο!εμένα μια σύμβουλος θηλασμού μου είχε πει να αποφεύγω κρέμες στις θηλές γιατί μαλακώνουν και τραυματίζονται πιο εύκολα..μου έλεγε απλά να παίρνει "αέρα" το στήθος στο σπίτι όσο είμαι μόνη χωρίς στηθοδεσμο και με βαμβακερό μπλουζάκι έτσι ώστε να στεγνώσει και να σκληρύνει το δέρμα..η αλήθεια είναι σε μένα έπιασε!θήλασα και τα 2 μου αγόρια απο ένα χρόνο 6 μήνες αποκλειστικό κ μετά πρωι-βραδυ!για να δούμε τώρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ πήρα από online φαρμακείο pampers no1 και no2, σαμπουάν, αφρόλουτρα κλπ και τώρα θέλω να τα τακτοποιήσω για να είναι έτοιμα. Δεν βγαίνω καθόλου από το σπίτι μόνο για σούπερ. Να περάσει ο καιρός να γεννησουμε να φύγει αυτό το άγχος. Εγώ ανυπομονώ ούτε φοβάμαι την γέννα ούτε τιποτα.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, είπαν μολις οτι ολες οι εγκυες γυναίκες ολων των επιχειρήσεων και εργασιων βγαινουν αμεσως σε αδεια για να μεινουν σπιτι. 

Παλι καλά να προφυλαχτούμε όλες όσο το δυνατόν περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες ειμαι καινουργια στο φορουμ. Μανουλα ιουνιου και εγω ! Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ευχομαι ολες να ειστε καλα με ολα αυτα που περνουμε με τον ιο. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα περναει αλλεργικη ρινιτιδα και πως το αντιμετωπισε ; εχει δυο βδομαδες που με ταλαιπωρει μου εδωσαν αντιβιωση και αντισταμινικα με συμβουλη του γιατρου ειχα και ιγμοριτιδα και τωρα ακομη δεν μου περασε και για να κοιμηθω την νυχτα πρεπει να βαλω κατι αντιστοιχο του οτριβιν.εχω δοκιμασει τα παντα φυσιομερ αλλα δεν βρισκω λυση με τον γιατρο ξαναμιλησα και μου ειπε μαλλον θα σου μεινει μεχρι την γεννα .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...