Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Mεχρι Ιουλιο θα ειμαστε πιο "εμπειρες" και θα εχουν και τον παιδιατρο τους οποτε βλεποντας και κανοντας.

Περυσι ολο τον Ιουνιο εβρεχε οποτε πιστευω οτι Μαιο/Ιουνιο το θελει το μακρυμανικο. 

Ε ναι συμφωνώ!!Τώρα που είπες παιδίατρο είναι καλό να επισκεφθούμε έναν παιδίατρο πριν την γέννα να μας δώσει μερικές συμβουλές για  ασφαλεια κλπ;;

Α και μακρυμανικα φορμακια θα έχουν τα μαγαζιά τον Ιούνιο αν χρειαστούμε η θα ψάχνουμε να τα βρούμε;;; Γιατί συνήθως βγάζουν καλοκαιρινά όλοι..Αλλά δεν ξέρω στα βρεφικά..Καλά μπορεί να ειμαι υπερβολική τωρα αλλα τρέχει το μυαλό μου συνέχεια σε διάφορα...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Blonde είπε:

Από πάνες εχω δει μια προσφορά στα babylino 186τμχ 18€ το νούμερο 2-5 αυτά πρέπει να πάρω? Η είναι πάρα πολλές και δεν ξέρουμε αν θα "ταιριάζουν" στο μωρό ? 

Ενα νεογεννητο θελει περιπου 10 πανες τη μερα(ο μικρος μου εκανε κακα απο λιγο πολλες φορες).Οποτε ειναι για 20 μερες αυτο το πακετο.Και 4 κιλα να γεννηθει και να πινει ξενο(αρα θα παιρνει πιο γρηγορα βαρος) σε 20 μερες δεν θα παρει πανω απο κιλο.Σαν ποσοτητα,νουμερο και τιμη ειναι ενταξει απλα δεν ξερω αν θα σε βολεψουν τα babylino.Ειχα δοκιμασει στο μικρο κι οταν κατουρουσε πολυ κολλουσαν στο δερματακι του οποτε δεν ξαναπηρα μεχρι να χρονισει .Αλλες μανουλες ομως ηταν ευχαριστημενες.Παντως ειναι πιο φτηνες απο τα pampers

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ενα νεογεννητο θελει περιπου 10 πανες τη μερα(ο μικρος μου εκανε κακα απο λιγο πολλες φορες).Οποτε ειναι για 20 μερες αυτο το πακετο.Και 4 κιλα να γεννηθει και να πινει ξενο(αρα θα παιρνει πιο γρηγορα βαρος) σε 20 μερες δεν θα παρει πανω απο κιλο.Σαν ποσοτητα,νουμερο και τιμη ειναι ενταξει απλα δεν ξερω αν θα σε βολεψουν τα babylino.Ειχα δοκιμασει στο μικρο κι οταν κατουρουσε πολυ κολλουσαν στο δερματακι του οποτε δεν ξαναπηρα μεχρι να χρονισει .Αλλες μανουλες ομως ηταν ευχαριστημενες.Παντως ειναι πιο φτηνες απο τα pampers

Μήπως πάρω από μια συσκευασία στο καθένα να δω τι θα μας βολεψει κι παίρνω μετά ποσότητα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Μήπως πάρω από μια συσκευασία στο καθένα να δω τι θα μας βολεψει κι παίρνω μετά ποσότητα!! 

Καλυτερα ετσι.Εγω θα παρω μεγαλη συσκευασια αλλα pampers premium care που τα χω δοκιμασμενα κι εχουν και τη γραμμη στη μεση οποτε βλεπεις αν κατουρησε το μωρο(αλλαζει χρωμα)

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 said:

Ε ναι συμφωνώ!!Τώρα που είπες παιδίατρο είναι καλό να επισκεφθούμε έναν παιδίατρο πριν την γέννα να μας δώσει μερικές συμβουλές για  ασφαλεια κλπ;;

Α και μακρυμανικα φορμακια θα έχουν τα μαγαζιά τον Ιούνιο αν χρειαστούμε η θα ψάχνουμε να τα βρούμε;;; Γιατί συνήθως βγάζουν καλοκαιρινά όλοι..Αλλά δεν ξέρω στα βρεφικά..Καλά μπορεί να ειμαι υπερβολική τωρα αλλα τρέχει το μυαλό μου συνέχεια σε διάφορα...χαχαχα

Νομιζω ειναι καλο να τον βρουμε και να τον επισκεφτουμε εστω μια φορα απο πριν για γνωριμια και για επιβεβαιωση οτι μας ταιριαζει το στυλ του σαν ανθρωπος και καποιες συμβουλες σιγουρα. Καποιοι παιδιατροι για τις πρωτες επισκεψεις σε νεογεννητα δεχονται να πανε και στο σπιτι απο οσο ξερω.

Ελπιζω οτι θα εχουν μακρυμανικα τοτε στα βρεφικα, ισως και με εκπτωση! χεχεχε :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλυτερα ετσι.Εγω θα παρω μεγαλη συσκευασια αλλα pampers premium care που τα χω δοκιμασμενα κι εχουν και τη γραμμη στη μεση οποτε βλεπεις αν κατουρησε το μωρο(αλλαζει χρωμα)

Αααα καλό αυτό!! Πάω να ψάξω χαχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ε ναι συμφωνώ!!Τώρα που είπες παιδίατρο είναι καλό να επισκεφθούμε έναν παιδίατρο πριν την γέννα να μας δώσει μερικές συμβουλές για  ασφαλεια κλπ;;

Α και μακρυμανικα φορμακια θα έχουν τα μαγαζιά τον Ιούνιο αν χρειαστούμε η θα ψάχνουμε να τα βρούμε;;; Γιατί συνήθως βγάζουν καλοκαιρινά όλοι..Αλλά δεν ξέρω στα βρεφικά..Καλά μπορεί να ειμαι υπερβολική τωρα αλλα τρέχει το μυαλό μου συνέχεια σε διάφορα...χαχαχα

Είμαι η Beboula25. Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα με αυτό που βλέπω. Ότι θες ρώτα με. Τι έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι. Όσο για τη εποχή εγώ που γέννησα τελευταία εβδομάδα του Μαΐου του φορούσα καλοκαιρινά. Μην ανησυχείς κ μην πάρεις πολλά. Εμένα μακρυμανικα δεν έβαλε καθόλου μόνο στο μαιευτήριο. Ούτε χρειάζεσαι παιδίατρο πριν την γέννα. Στο μαιευτήριο θα επισκεφθει παιδίατρος οπου θα σε ενημερώνει. Φιλιά πολλά ειλικρινά χάρηκα πολύ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Νομιζω ειναι καλο να τον βρουμε και να τον επισκεφτουμε εστω μια φορα απο πριν για γνωριμια και για επιβεβαιωση οτι μας ταιριαζει το στυλ του σαν ανθρωπος και καποιες συμβουλες σιγουρα. Καποιοι παιδιατροι για τις πρωτες επισκεψεις σε νεογεννητα δεχονται να πανε και στο σπιτι απο οσο ξερω.

Ελπιζω οτι θα εχουν μακρυμανικα τοτε στα βρεφικα, ισως και με εκπτωση! χεχεχε :mrgreen:

3 μερες αφου βγεις απο το μαιευτηριο ο παιδιατρος θα δει το μωρο.Καλο ειναι τοτε να ρθει στο σπιτι.Και μετα στο μηνα πατε εσεις στο ιατρειο.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Είμαι η Beboula25. Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα με αυτό που βλέπω. Ότι θες ρώτα με. Τι έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι. Όσο για τη εποχή εγώ που γέννησα τελευταία εβδομάδα του Μαΐου του φορούσα καλοκαιρινά. Μην ανησυχείς κ μην πάρεις πολλά. Εμένα μακρυμανικα δεν έβαλε καθόλου μόνο στο μαιευτήριο. Ούτε χρειάζεσαι παιδίατρο πριν την γέννα. Στο μαιευτήριο θα επισκεφθει παιδίατρος οπου θα σε ενημερώνει. Φιλιά πολλά ειλικρινά χάρηκα πολύ❤️❤️

Ααα.Beboula μου τι κάνεις;;;σε σκεφτόμουν αλλά είδα ότι είχες καιρό να μπεις στο φόρουμ..τι κάνει το μωράκι σου;

Έχω δίδυμα (δυο κοριτσάκια)!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες κορίτσι μου!!ξέρεις πως είναι..αποριες για τα πάντα..χαρηκα που μου έστειλες θα χαρώ να τα λέμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Ααα.Beboula μου τι κάνεις;;;σε σκεφτόμουν αλλά είδα ότι είχες καιρό να μπεις στο φόρουμ..τι κάνει το μωράκι σου;

Έχω δίδυμα (δυο κοριτσάκια)!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες κορίτσι μου!!ξέρεις πως είναι..αποριες για τα πάντα..χαρηκα που μου έστειλες θα χαρώ να τα λέμε!!

Δύο κοριτσάκια αχχ τι ωραία!! Με το καλό γλυκούλα μου!!

Εχω ξετρελαθεί είναι έρωτας, θα το ζήσεις εις διπλούν ❤️❤️ Θα χαρώ και εγώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Να ρωτησω οσες είναι ηδη μανουλες. Μετα τον τοκετό η κοιλιά απο οσο ξερω συνεχιζει να ειναι φουσκιτσα, αλλά μαλακώνει τουλάχιστον? Γιατί τωρα την πιανω κ δεν ζουπιεται :roll:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , playbunny είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Να ρωτησω οσες είναι ηδη μανουλες. Μετα τον τοκετό η κοιλιά απο οσο ξερω συνεχιζει να ειναι φουσκιτσα, αλλά μαλακώνει τουλάχιστον? Γιατί τωρα την πιανω κ δεν ζουπιεται :roll:

Εγω στο μικρο ειχα παρει ολο το μηνα μου αλλα ειχα μικρη κοιλια.Σαν 7 μηνων φαινομουν.Οταν γεννησα εκεινη τη μερα ειχα ελαχιστη κοιλια και μαλακη.Δεν με πιστευαν οτι μολις γεννησα.Τωρα παλι εχω μικρη κοιλια(αφου παλι δεν τρωω).Αν εχεις μεγαλη μετα τη γεννα θα μεινει αλλα οχι τοσο οσο πριν και σαφως θα εχει μαλακωσει.Παρ ολα αυτα η λεκανη μου επανηλθε πληρως σε ενα χρονο(και δεν ειχε ανοιξει πολυ).

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ μπορώ να πω πως εχω κατά αγχωθεί με αυτά που συμβαίνουν με τον κορονοιο! 
Αν δεν ήμουν έγκυος πραγματικά δε θα με ένοιαζε αλλά τώρα με το μωρό φοβήθηκα μπορώ να πω...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ μπορώ να πω πως εχω κατά αγχωθεί με αυτά που συμβαίνουν με τον κορονοιο! 
Αν δεν ήμουν έγκυος πραγματικά δε θα με ένοιαζε αλλά τώρα με το μωρό φοβήθηκα μπορώ να πω...

 

Πφφκι εγώ το ίδιο.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...