Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, καλησπέρα! :wub:

Ξυπνησα μια χαρά σήμερα και προς τις 12 με χτυπάει ενας τρομερός σφαχτης πισω αριστερά κάτω απο τα πλευρά. Πολύ πόνος.. λεω τι είναι αυτό? Μήπως κουνιέται ο μπεμπης, μηπως το εντερο, μήπως αερια, μήπως νεφρα, μήπως ψυξη?

Αλλαζω σταση στο κρεβατι, δεν περναγε. Ξαφνικα δυναμωνει.. μου φερνει ταση για εμετό, μου κόβει την ανάσα. Παιρνω τηλ τον γυναικολόγο μου λεει κολικος νεφρου πηγαινε τωρα για γενικη ουρων.

Πηγα στο διαγνωστικό με μασκα κ γάντια. Μου εκαναν υπερηχο υπατος κ νεφρων - ειδαμε κ τα μωράκια, είναι καλα ευτυχώς. 

Το πορισμα μεχρι τωρα: κολικος νεφρου χωρις λιθιαση (ευτυχώς) με διογκωση κ των 2 νεφρων λογω εγκυμοσύνης. Θελει παρακολούθηση.

Αν νιώσετε πονο στην πλατη προς τα νεφρα μην το αφησετε, θέλει παρακολούθηση για να μην γίνει υδρονέφρωση κ καταληξει σε νεφρικη ανεπάρκεια. 

Είμαι πισω ξαπλα στον καναπε μου κ σας στελνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά απο μακριά λογω κορωνας! :mrgreen: 

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι να είναι περαστικό! Όλα θα πάνε καλα ειμαι σίγουρη ❤

Εγώ είμαι στα 12 κιλά κορίτσια αλλά δε με νοιάζει καθόλου θα τα χάσω μετά.. Ο μπέμπης όλη μέρα κλωτσάει ειδικά το βράδυ τρελαίνεται.. Και δεν έχω διαρροή ακόμη ευτυχώς.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι να είναι περαστικό! Όλα θα πάνε καλα ειμαι σίγουρη ❤

Εγώ είμαι στα 12 κιλά κορίτσια αλλά δε με νοιάζει καθόλου θα τα χάσω μετά.. Ο μπέμπης όλη μέρα κλωτσάει ειδικά το βράδυ τρελαίνεται.. Και δεν έχω διαρροή ακόμη ευτυχώς.. 

Χαχαχα κ μένα τα βραδια τρελενεται... αφού όταν είμαι γυρισμένη στα πλαγιά μέχρι που με γαργαλευει με χεράκια ή ποδαρακια δεν μπορώ μα καταλάβω τι ειναι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μανούλα Ιουνίου και εγώ στο πρώτο μου παιδάκι στην πριγκίπισσα της καρδιάς μου! Είμαι στην 26η εβδομάδα. Εγώ έχω πάρει 4 κιλά και ελπίζω να μην πάρω πολλά ακόμη... Με τον ύπνο και εγώ λίγο ταλαιπωρία.. προσπαθώ να βολευτω με το μαξιλάρι θηλασμού αλλά είναι τεράστιο και δεν χωράμε με τον αντρουλη μου στο κρεβάτι.παιρνω ένα απλό μαξιλάρι και βολευομαι.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, pakaki είπε:

περαστικά!!! κοριτσια εχετε κανενα μαξιλαρι εγκυμοσυνης να προτεινετε; για να βολευει και το μωρουλι μετα;;;

Εγώ δεν βολεύτηκαν προσωπικά...θέλει πολύ χώρο στο κρεβάτι και όταν αλλάζεις πλευρό πρέπει να αλλάζεις θέση και το μαξιλάρι το οποίο είναι τεράστιο.... τελικά βάζω απλό μαξιλάρι..


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι κι εγω μανούλα Ιουνίου. Περιμένω τον μπέμπη μου 28 Ιουνίου. Σας παρακολουθώ όποτε έχω χρόνο αλλά τώρα έχω περισσότερο χρόνο κι είπα να πω ένα γεια.! ❤️

@Φούφη το υγρό είναι πολύ φυσιολογικό μην ανησυχείς. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα δει από 4 μηνών και από τα μέσα του 8ου και μετά έβγαζα κάθε βράδυ πολύ.

Όσο για κιλά εγώ έχω πάρει 11 ως τώρα. 

Εύχομαι όλες να είμαστε καλά και με το καλό τα μωράκια μας!

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

TONY@♡28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

ΠΗΤ 23/6! Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

@Jerina ♡ @Τονι@ ♡ @Boubou93 καλωσήρθατε στην ομαδούλα μας με το καλό τα μπεμπέκια σας♡

Καλώς σας βρήκαμε!! Να είναι γερά τα μπεμπέ μας με το καλό σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nina94 είπε:

Χαχαχα κ μένα τα βραδια τρελενεται... αφού όταν είμαι γυρισμένη στα πλαγιά μέχρι που με γαργαλευει με χεράκια ή ποδαρακια δεν μπορώ μα καταλάβω τι ειναι

Χαχαχαχαχα ακριβώς αυτό έχω κι εγώ. Εντωμεταξύ χθες βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη το μωρό κλωτσούσε υπερβολικά δυνατά χωρίς να σταματάει καθόλου. Η αλήθεια είναι πως ανησύχησα και του λέω κάτσε εκεί που είσαι.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κουκλιτσες! Μου είπε υπομονη και δοκιμη αλλαγης στασης για ανακουφιση. Αν επιμένει ο πονος buscopan. Ευτυχώς για την ώρα εχει περασει! :ph34r:

Περαστικά σου λαγουδάκι!Ο νεφρός κάνει πολύ πόνο.Εύχομαι όλα καλά να πάνε και να μη ξανα ταλαιπωρηθείς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Χαχαχαχαχα ακριβώς αυτό έχω κι εγώ. Εντωμεταξύ χθες βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη το μωρό κλωτσούσε υπερβολικά δυνατά χωρίς να σταματάει καθόλου. Η αλήθεια είναι πως ανησύχησα και του λέω κάτσε εκεί που είσαι.

Χαχαχχαα ζωηρουτσικα είναι τα άτιμα. Αν όμως δεν με κλωτσήσει μετά μου λείπει και πειράζω την κοιλιά μ για να απαντήσει! Χαχαχαχ ούτε ξέρουμε τι θελουμε...όλα Γλυκουλικα μου φαίνονται πλέον...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, καλησπέρα! :wub:

Ξυπνησα μια χαρά σήμερα και προς τις 12 με χτυπάει ενας τρομερός σφαχτης πισω αριστερά κάτω απο τα πλευρά. Πολύ πόνος.. λεω τι είναι αυτό? Μήπως κουνιέται ο μπεμπης, μηπως το εντερο, μήπως αερια, μήπως νεφρα, μήπως ψυξη?

Αλλαζω σταση στο κρεβατι, δεν περναγε. Ξαφνικα δυναμωνει.. μου φερνει ταση για εμετό, μου κόβει την ανάσα. Παιρνω τηλ τον γυναικολόγο μου λεει κολικος νεφρου πηγαινε τωρα για γενικη ουρων.

Πηγα στο διαγνωστικό με μασκα κ γάντια. Μου εκαναν υπερηχο υπατος κ νεφρων - ειδαμε κ τα μωράκια, είναι καλα ευτυχώς. 

Το πορισμα μεχρι τωρα: κολικος νεφρου χωρις λιθιαση (ευτυχώς) με διογκωση κ των 2 νεφρων λογω εγκυμοσύνης. Θελει παρακολούθηση.

Αν νιώσετε πονο στην πλατη προς τα νεφρα μην το αφησετε, θέλει παρακολούθηση για να μην γίνει υδρονέφρωση κ καταληξει σε νεφρικη ανεπάρκεια. 

Είμαι πισω ξαπλα στον καναπε μου κ σας στελνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά απο μακριά λογω κορωνας! :mrgreen: 

Κοριτσάκι μου περαστικά σου!!Ευχομαι να ήταν μέχρι εκεί κ να μην νιώσεις πάλι ενοχλήσεις!Α!Εβγαλα μια άκρη με το καρότσι σήμερα...Αν ενδιαφέρεσαι ακόμη μιλάμε!

Στα καινούργια κορίτσια καλώς ήρθατε!Με το καλό να έρθουν τα αστεράκια σας!!!

Το μαξιλάρι όπως το πήρα έτσι το αποθήκευσα.Δυο φορές το χρησιμοποίησα κ δεν μπορουσα να κοιμηθώ.Ειναι μεγάλο,δεν με βολεύει να γυρίσω πλευρό κ πραγματικά πολύ ενοχλητικό.Κοιμαμαι με κανονικό μαλακό μαξιλάρι κ είναι μια χαρά!

Απο ετοιμασίες πως πάτε κορίτσια;;;

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zina21 said:

Κοριτσάκι μου περαστικά σου!!Ευχομαι να ήταν μέχρι εκεί κ να μην νιώσεις πάλι ενοχλήσεις!Α!Εβγαλα μια άκρη με το καρότσι σήμερα...Αν ενδιαφέρεσαι ακόμη μιλάμε!

Στα καινούργια κορίτσια καλώς ήρθατε!Με το καλό να έρθουν τα αστεράκια σας!!!

Το μαξιλάρι όπως το πήρα έτσι το αποθήκευσα.Δυο φορές το χρησιμοποίησα κ δεν μπορουσα να κοιμηθώ.Ειναι μεγάλο,δεν με βολεύει να γυρίσω πλευρό κ πραγματικά πολύ ενοχλητικό.Κοιμαμαι με κανονικό μαλακό μαξιλάρι κ είναι μια χαρά!

Απο ετοιμασίες πως πάτε κορίτσια;;;

Kαλημερα Ζηνακι! Σε ευχαριστώ πολύ!

Για το καροτσι ναι αν μπορείς στείλε μου λεπτομέρειες σε πμ. Τωρα πρέπει να το παραγγείλουμε κι εμεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...