Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Kαλημερα Ζηνακι! Σε ευχαριστώ πολύ!

Για το καροτσι ναι αν μπορείς στείλε μου λεπτομέρειες σε πμ. Τωρα πρέπει να το παραγγείλουμε κι εμεις.

Καλημέρα κουνελάκι!!Σου στέλνω τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Κοριτσάκι μου περαστικά σου!!Ευχομαι να ήταν μέχρι εκεί κ να μην νιώσεις πάλι ενοχλήσεις!Α!Εβγαλα μια άκρη με το καρότσι σήμερα...Αν ενδιαφέρεσαι ακόμη μιλάμε!

Στα καινούργια κορίτσια καλώς ήρθατε!Με το καλό να έρθουν τα αστεράκια σας!!!

Το μαξιλάρι όπως το πήρα έτσι το αποθήκευσα.Δυο φορές το χρησιμοποίησα κ δεν μπορουσα να κοιμηθώ.Ειναι μεγάλο,δεν με βολεύει να γυρίσω πλευρό κ πραγματικά πολύ ενοχλητικό.Κοιμαμαι με κανονικό μαλακό μαξιλάρι κ είναι μια χαρά!

Απο ετοιμασίες πως πάτε κορίτσια;;;

Καλημερα κορίτσια! 
Εγω δεν εχω ετοιμάσει απολύτως τίποτα! Έλεγα από την αρχή μόλις μπω στον 7ο θα ξεκινήσω να παίρνω πράγματα γιατί δεν εχω κ ποκυ χώρο να τα αποθηκεύσω αλλά με πρόλαβαν οι εξελίξεις! 
Ευτυχώς κρεβατακι κ αλλαξιερα θα μας δώσει φιλικό μας ζευγάρι αλλά όλα τα αλλά πρέπει ν τα πάρω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 said:

Καλημερα κορίτσια! 
Εγω δεν εχω ετοιμάσει απολύτως τίποτα! Έλεγα από την αρχή μόλις μπω στον 7ο θα ξεκινήσω να παίρνω πράγματα γιατί δεν εχω κ ποκυ χώρο να τα αποθηκεύσω αλλά με πρόλαβαν οι εξελίξεις! 
Ευτυχώς κρεβατακι κ αλλαξιερα θα μας δώσει φιλικό μας ζευγάρι αλλά όλα τα αλλά πρέπει ν τα πάρω εγώ!

Ειναι ανοιχτα τα μαγαζια που εχουν e-shop οποτε ξεκινα να ριχνεις μια ματια. Αν κατι σου αρεσει λειτουργουν και τα κουριερ κανονικα οποτε στα φερνουν και σπιτι. Tα mothercare εβαλαν και δωρεαν ολα τα μεταφορικα!  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Καλημερα κορίτσια! 
Εγω δεν εχω ετοιμάσει απολύτως τίποτα! Έλεγα από την αρχή μόλις μπω στον 7ο θα ξεκινήσω να παίρνω πράγματα γιατί δεν εχω κ ποκυ χώρο να τα αποθηκεύσω αλλά με πρόλαβαν οι εξελίξεις! 
Ευτυχώς κρεβατακι κ αλλαξιερα θα μας δώσει φιλικό μας ζευγάρι αλλά όλα τα αλλά πρέπει ν τα πάρω εγώ!

Καλημέρα! κι εγω το ίδιο..τα είχα σκεφτει πολυ ωραια στο μυαλο μου..αλλα τελικα δεν είναι να κανεις σχεδια και να προγραμματιζεις..αλλα οκ αφου λειτουργουν τα eshop δεν θα έχουμε θεμα..

Βρε κοριτσια βοηθηστε με λιγο..μας εχουν δωσει ενα λικνο..και ειχα σκεφτει να παρουμε αλλο 1 για να κοιμιζουμε εκει τα μωρα αλλα επειδη δεν εχουμε πολυ χωρο στο δωματιο και με 2 λικνα μαλλον θα κανω τη ζωη μου δυσκολη μηπως βολεψει καλυτερα το πορτ μπεμπε; δηλαδη να παρω τα πορτ μπεμπε του καροτσιου (που ελεγα να μην τα παρω γιατι ειναι εχτρα) και δυο βασεις; εσεις που λετε να τα κοιμιζετε στην αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα! κι εγω το ίδιο..τα είχα σκεφτει πολυ ωραια στο μυαλο μου..αλλα τελικα δεν είναι να κανεις σχεδια και να προγραμματιζεις..αλλα οκ αφου λειτουργουν τα eshop δεν θα έχουμε θεμα..

Βρε κοριτσια βοηθηστε με λιγο..μας εχουν δωσει ενα λικνο..και ειχα σκεφτει να παρουμε αλλο 1 για να κοιμιζουμε εκει τα μωρα αλλα επειδη δεν εχουμε πολυ χωρο στο δωματιο και με 2 λικνα μαλλον θα κανω τη ζωη μου δυσκολη μηπως βολεψει καλυτερα το πορτ μπεμπε; δηλαδη να παρω τα πορτ μπεμπε του καροτσιου (που ελεγα να μην τα παρω γιατι ειναι εχτρα) και δυο βασεις; εσεις που λετε να τα κοιμιζετε στην αρχη;

Γεια σου Νανσουλι! Eμεις λεμε να βαλουμε 2 λικνα στο υπνοδωματιο για το πρωτο εξαμηνο. Σημερα το πρωι κοιταγα τον χωρο παλι. Διπλα διπλα δεν θα χωρεσουν μαλλον, οποτε κοιταγα μηπως τα βαλουμε κολλητα στον τοιχο σε γραμμη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα! κι εγω το ίδιο..τα είχα σκεφτει πολυ ωραια στο μυαλο μου..αλλα τελικα δεν είναι να κανεις σχεδια και να προγραμματιζεις..αλλα οκ αφου λειτουργουν τα eshop δεν θα έχουμε θεμα..

Βρε κοριτσια βοηθηστε με λιγο..μας εχουν δωσει ενα λικνο..και ειχα σκεφτει να παρουμε αλλο 1 για να κοιμιζουμε εκει τα μωρα αλλα επειδη δεν εχουμε πολυ χωρο στο δωματιο και με 2 λικνα μαλλον θα κανω τη ζωη μου δυσκολη μηπως βολεψει καλυτερα το πορτ μπεμπε; δηλαδη να παρω τα πορτ μπεμπε του καροτσιου (που ελεγα να μην τα παρω γιατι ειναι εχτρα) και δυο βασεις; εσεις που λετε να τα κοιμιζετε στην αρχη;

Φίλη μου που γέννησε μέχρι περίπου το μωρό της να γίνει 3 μηνών το κοιμιζε στο πορτ μπεμπέ και μ είπε μάλιστα ότι την βόλευε πολύ γτ με τη βάση το είχε δίπλα της! Νομίζω πως για ένα διάστημα αν δεν έχεις πολύ χώρο στο δωμάτιο είναι μια καλή λύση 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ παρήγγειλα λίκνο και ήρθε σήμερα μαζί με μια μπανιεριτσα ροζ για τη μικρή. Επειδή οι γνώμες διίστανται όσω αφορά το Πορτ μπεμπέ και το λίκνο είπα να έχω και τα δύο, αφού και το καρότσι ούτως ή άλλως θα έχει Πορτ μπεμπέ ,και ότι βολεψει. Καρότσι ακόμη δεν παρήγγειλα λέω για τον επόμενο μήνα...θα προλάβω;τι λέτε; επειδή άκουσα ότι αργούν να έρθουν...

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Έλεγα να το δω από κοντά το καρότσι... να δω λίγο την κατασκευή του... αλλά αν δεν γίνεται θα το παραγγείλω κι εγώ τι να κάνω! 

Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα...πήγε σήμερα η μαμά μου να δει για βρεφικά ρούχα να παίρνουμε σιγά σιγά αλλά ήταν κλειστά.ολα παραγγελία τα κόβω να τα παίρνουμε... Το θέμα είναι ότι δεν ξέρεις τι θα σου έρθει....θα είναι καλής ποιότητας;θα είναι μεγάλα;μικρά;πφφφφ  

Ας τελειώσει όλη η κατάσταση με τον ιό χωρίς πολλά θύματα και όλα θα γίνουν.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα...πήγε σήμερα η μαμά μου να δει για βρεφικά ρούχα να παίρνουμε σιγά σιγά αλλά ήταν κλειστά.ολα παραγγελία τα κόβω να τα παίρνουμε... Το θέμα είναι ότι δεν ξέρεις τι θα σου έρθει....θα είναι καλής ποιότητας;θα είναι μεγάλα;μικρά;πφφφφ  

Ας τελειώσει όλη η κατάσταση με τον ιό χωρίς πολλά θύματα και όλα θα γίνουν.

Έτσι είναι! Όλα τα αλλά θα τα βρούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina94 είπε:

Έτσι είναι! Όλα τα αλλά θα τα βρούμε!

Ευκαιρία να κάνουμε καμιά γενική καθαριότητα στο σπίτι να ετοιμάζουμε και τα δωμάτια των μωρών μας έτσι ώστε να είμαστε έτοιμες!


 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 7:43 ΜΜ, Nina94 είπε:

 

Καλημερα κορίτσια μου.. Εμεις λόγω εγκλυσμου οπως ολοι ξεκινήσαμε να φτιάχνουμε το δωμάτιο του μωρού.. Τωρα το βάφουμε.. Μονο και μονο αυτο με κάνει να ξεχνάω την κατάσταση που ζούμε και να μου φεύγει το άγχος.. Εγω να σας πω την αλήθεια εκανα παραγγελία τα απαραίτητα που γράφει η λίστα για να είμαι σίγουρη και απο εκει και περα βλεπουμε. Θετικη σκέψη κορίτσια μου και ολα θα πανε καλα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια το παιδικο δωμάτιο δεν θα το φτιάξω τώρα.Δεν θέλω να μπουν μέσα εργάτες για βάψιμο κ ταπετσαρία.Θα το αφήσουμε για αργότερα εξάλλου δεν θα το χρησιμοποιήσουν τα μωρά αφού ούτε τις κούνιες θα τις παραλάβω.Τους είπα ότι θα τους ενημερώσω ποτε να τις φερουν.Μεσα Απριλίου θα παραλάβω μόνο τα λικνα.

Εγω έχω παραγγείλει δυο λικνα.Υποχρεωτικα το ένα θα μπει στη δίκη μου πλευρά κ το άλλο στου άντρα μου.Κ εμείς δεν έχουμε πολύ χώρο στην κρεβατοκάμαρα.

Τωρα από παραγγελίες από χθες αυτό κάνω.Παραγγελνω ιντερνετικά ότι θα μου χρειαστεί για το πρώτο διάστημα.Δυστυχως έχουν πρόβλημα σε φορμάκια κ ζιπουνακια.Εχουν εξαντληθεί κ δεν ξέρουν ποτε κ αν θα παραλάβουν.Σημερα με πήραν από τα Ήρα κ παρολο που είχε δεχτεί την παραγγελία από τη σελίδα με ενημέρωσαν ότι τα βρεφικά φορμάκια κ ζιπουνακια δεν υπάρχουν σε μικρά νούμερα για τα μωράκια μας.

Οσες μπορείτε μην το αφήνετε τελευταία στιγμή κ αν βρείτε κάπου να έχουν διαθεσιμα μικρά νούμερα πείτε κ σε εμάς!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Εγώ κορίτσια το παιδικο δωμάτιο δεν θα το φτιάξω τώρα.Δεν θέλω να μπουν μέσα εργάτες για βάψιμο κ ταπετσαρία.Θα το αφήσουμε για αργότερα εξάλλου δεν θα το χρησιμοποιήσουν τα μωρά αφού ούτε τις κούνιες θα τις παραλάβω.Τους είπα ότι θα τους ενημερώσω ποτε να τις φερουν.Μεσα Απριλίου θα παραλάβω μόνο τα λικνα.

Εγω έχω παραγγείλει δυο λικνα.Υποχρεωτικα το ένα θα μπει στη δίκη μου πλευρά κ το άλλο στου άντρα μου.Κ εμείς δεν έχουμε πολύ χώρο στην κρεβατοκάμαρα.

Τωρα από παραγγελίες από χθες αυτό κάνω.Παραγγελνω ιντερνετικά ότι θα μου χρειαστεί για το πρώτο διάστημα.Δυστυχως έχουν πρόβλημα σε φορμάκια κ ζιπουνακια.Εχουν εξαντληθεί κ δεν ξέρουν ποτε κ αν θα παραλάβουν.Σημερα με πήραν από τα Ήρα κ παρολο που είχε δεχτεί την παραγγελία από τη σελίδα με ενημέρωσαν ότι τα βρεφικά φορμάκια κ ζιπουνακια δεν υπάρχουν σε μικρά νούμερα για τα μωράκια μας.

Οσες μπορείτε μην το αφήνετε τελευταία στιγμή κ αν βρείτε κάπου να έχουν διαθεσιμα μικρά νούμερα πείτε κ σε εμάς!

Εγω βρηκα στο sm baby shop.δεν εχει πολλα αλλα παραγγειλα καποια..κοριτσια τωρα οπως ειναι τα πραγματα τα βασικα για την αρχη και βλεπουμε..εννοειται αλλιως τα ειχαμε φανταστει ολες..να βγαιναμε στα μαγαζια να τα βλεπαμε ολα τα πραγmατακια..τωρα δεν γινεται αυτο οποτε βολευομαστε με ο,τι υπαρχει και αν εχετε ατομα που εχουν μικρα παιδακια μπορουν να σας δωσουν μερικα ρουχα για αρχη

πρίν από 21 λεπτά , Nina94 είπε:

Έλεγα να το δω από κοντά το καρότσι... να δω λίγο την κατασκευή του... αλλά αν δεν γίνεται θα το παραγγείλω κι εγώ τι να κάνω! 

για το καροτσι δες κριτικες κλπ.. εγω για αυτο που μαλλον θα παρω εχω δει πολυ καλα σχολια οποτε θα το ρισκαρω και ελπιζω να βγει καλο..ετσι κι αλλιως κι απο κοντα να το εβλεπες παλι δεν θα ηξερες αν θα σου εβγαινε καλο..θα βολευτουμε..καλα να ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Εγω βρηκα στο sm baby shop.δεν εχει πολλα αλλα παραγγειλα καποια..κοριτσια τωρα οπως ειναι τα πραγματα τα βασικα για την αρχη και βλεπουμε..εννοειται αλλιως τα ειχαμε φανταστει ολες..να βγαιναμε στα μαγαζια να τα βλεπαμε ολα τα πραγmατακια..τωρα δεν γινεται αυτο οποτε βολευομαστε με ο,τι υπαρχει και αν εχετε ατομα που εχουν μικρα παιδακια μπορουν να σας δωσουν μερικα ρουχα για αρχη

για το καροτσι δες κριτικες κλπ.. εγω για αυτο που μαλλον θα παρω εχω δει πολυ καλα σχολια οποτε θα το ρισκαρω και ελπιζω να βγει καλο..ετσι κι αλλιως κι απο κοντα να το εβλεπες παλι δεν θα ηξερες αν θα σου εβγαινε καλο..θα βολευτουμε..καλα να ειμαστε

Εσυ φιλενάδα μου θα τα πάρεις όλα εις διπλούν δεν θα χωρατε μέσα στο σπίτι χαχαχχαχχα φιλεναδιτσα μου να προσεχείς τα μωρακια μου

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...