Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εδώ είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Δικος μου οχι.Εδω ειμαστε ο αντρας μου(που εχει εξτρα εφημεριες γιατι παραιτηθηκε ενας γιατρος),η μαμα μου(75 ετων με ιστορικου καρκινου) και το μωρο.Οι υπολοιποι στο χωριο.Δεν ειχαν ομως δουλεια και μπορουσε καποια συναδελφος να το κανει.Εμενα προσωπικα με εχει στειλει να κανω τις αναρωτικες για τις "φιλες" της.Δεν θα ελεγε καμια οχι απλα δεν ηθελε αυτη.Τοσο καιρο με τους εμμετους και παλι πηγαινα και τα εκανα ολα μονη μου.Πριν φυγω μου ειπε και να προσεχω...:angry:

Αφού πηρες όλα τα μέτρα μην φοβάσαι! Ούτως ή άλλως μπορεί να είναι παντού γύρω μας! Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει εγκυουλα να περάσει αυτό το πράγμα γτ είναι μεγάλη ταλαιπωρία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου ελπίζω όλες να προσέχετε όσο μπορείτε και να είσαστε ασφαλείς και τα νινακια σας♡

Ήθελα να σας πω πως εμένα άρχισε το στήθος μου να βγάζει υγρό ειδικά το βράδυ γίνομαι μούσκεμα..συμβαίνει και σε εσας;;;

Επίσης έχουν ελαττωθεί οι ρηνοραγίες μου .

Δυσκολεύομαι πλέον να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι..Όπως και να ξαπλώσω δεν βολεύομαι πλέον πουθενά.

Τα κιλάκια μου πήρα μέχρι τώρα 9κιλά.

Ψυχραιμία με τον κορονοιό και να προσευχηθούμε να περάσει γρήγορα.

Φιλάκια στις κοιλίτσες  σας♡♡

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου ελπίζω όλες να προσέχετε όσο μπορείτε και να είσαστε ασφαλείς και τα νινακια σας♡

Ήθελα να σας πω πως εμένα άρχισε το στήθος μου να βγάζει υγρό ειδικά το βράδυ γίνομαι μούσκεμα..συμβαίνει και σε εσας;;;

Επίσης έχουν ελαττωθεί οι ρηνοραγίες μου .

Δυσκολεύομαι πλέον να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι..Όπως και να ξαπλώσω δεν βολεύομαι πλέον πουθενά.

Τα κιλάκια μου πήρα μέχρι τώρα 9κιλά.

Ψυχραιμία με τον κορονοιό και να προσευχηθούμε να περάσει γρήγορα.

Φιλάκια στις κοιλίτσες  σας♡♡

Καλημερα! 

Υγρο δεν εχω ακόμα στο στήθος αλλά δυσκολεύομαι κι εγώ πολύ στον υπνο....τόσο στο να γυρίσω πλευρό όσο και στο να βολευτω! Άσε που με πονάνε τα πλευρά, η πλάτη, η μέση... λίγο απολα! 
Απο κιλά είμαι γύρω στα 4 μέχρι τώρα αλλά με την καραντίνα όλη μέρα ξαπλώνουμε και τρώμε όποτε δεν νμζω να γλιτώσουμε! 
Ας είμαστε γερές εμείς και τα νινακια μας και αυτά θα τα χάσουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου ελπίζω όλες να προσέχετε όσο μπορείτε και να είσαστε ασφαλείς και τα νινακια σας♡

Ήθελα να σας πω πως εμένα άρχισε το στήθος μου να βγάζει υγρό ειδικά το βράδυ γίνομαι μούσκεμα..συμβαίνει και σε εσας;;;

Επίσης έχουν ελαττωθεί οι ρηνοραγίες μου .

Δυσκολεύομαι πλέον να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι..Όπως και να ξαπλώσω δεν βολεύομαι πλέον πουθενά.

Τα κιλάκια μου πήρα μέχρι τώρα 9κιλά.

Ψυχραιμία με τον κορονοιό και να προσευχηθούμε να περάσει γρήγορα.

Φιλάκια στις κοιλίτσες  σας♡♡

Καλησπερα. Δεν εχω κατι απο το στηθος.Και στο μικρο μεχρι να γεννησω δεν ειχα καθολου,ουτε καν ειχε πρηστει(τωρα ελαχιστα).Αλλα την τριτη μερα κατεβηκε το γαλα και ανεβηκα σε ενα βραδυ 3 νουμερα:shock:Μαλλον ετσι θα γινει και τωρα

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου ελπίζω όλες να προσέχετε όσο μπορείτε και να είσαστε ασφαλείς και τα νινακια σας♡

Ήθελα να σας πω πως εμένα άρχισε το στήθος μου να βγάζει υγρό ειδικά το βράδυ γίνομαι μούσκεμα..συμβαίνει και σε εσας;;;

Επίσης έχουν ελαττωθεί οι ρηνοραγίες μου .

Δυσκολεύομαι πλέον να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι..Όπως και να ξαπλώσω δεν βολεύομαι πλέον πουθενά.

Τα κιλάκια μου πήρα μέχρι τώρα 9κιλά.

Ψυχραιμία με τον κορονοιό και να προσευχηθούμε να περάσει γρήγορα.

Φιλάκια στις κοιλίτσες  σας♡♡

Γειά σου Φουφη μου.κιλα κι εγώ 9 έχω πάρει..Έχει ανοίξει τρελά η όρεξη μου με σταματάει ευτυχώς το ζάχαρο και δεν τρώω ανεξέλεγκτα..

Για τον ύπνο κι εγώ αρχίζω να μην βολεύομαι.ασε που γυρνάω από το ένα πλευρό με κλωτσαει η μια γυρνάω από το άλλο πλευρό με κλωτσαει η άλλη..Τώρα που θα με μεγαλωσει κι άλλο η κοιλιά δεν ξέρω..τα μαξιλάρια θηλασμου βολεύουν και για τον υπνο;

Εν τω μεταξύ τωρα κλείνουν τα μαγαζιά τωρα Μόνο μέσω ίντερνετ παραγγελιες για τα πράγματα και ελπίζω να μην σταματήσει κι αυτό..ευτυχώς που μας έδωσαν φίλοι μας πολλά πράγματα αλλιώς θα είχα κατααγχωθει ..θα μου πείτε αυτό τωρα είναι το λιγότερο . Καλά να ειμαστε να το ξεπεράσουμε όλο αυτό και να είναι καλά τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου ελπίζω όλες να προσέχετε όσο μπορείτε και να είσαστε ασφαλείς και τα νινακια σας♡

Ήθελα να σας πω πως εμένα άρχισε το στήθος μου να βγάζει υγρό ειδικά το βράδυ γίνομαι μούσκεμα..συμβαίνει και σε εσας;;;

Επίσης έχουν ελαττωθεί οι ρηνοραγίες μου .

Δυσκολεύομαι πλέον να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι..Όπως και να ξαπλώσω δεν βολεύομαι πλέον πουθενά.

Τα κιλάκια μου πήρα μέχρι τώρα 9κιλά.

Ψυχραιμία με τον κορονοιό και να προσευχηθούμε να περάσει γρήγορα.

Φιλάκια στις κοιλίτσες  σας♡♡

Καλησπεραααα κορίτσια :) κ εμένα από χθες το ενιωθα λιγο υγρό και σημέρα είχαμε τις πρώτες σταγόνες...ο ύπνος οντως εχει δυσκολέψει και σε συνδυασμό με τη συχνοουρία είναι πίκρα (νομίζω έχει κάνει την κύστη μου μαξιλάρι η μικρή)...πήγαμε στο γιατρό την παρασκευή φτάσαμε 870 γραμμάρια όλα καλά την πετύχαμε και με το κεφάλι κάτω.. κάνει πρόβες για την έξοδο μάλλον :-P προς το παρόν έχω πάρει μόνο 2,5 κιλά αλλά είχα παραπάνω προ εγκυμοσύνης οποτε παλι κάλα… σπίτι ολη μέρα λόγω κορονοβάιρους τσεκάρω τα παιδικά πραγματάκια σιγα σιγα   (δείτε στα ικέα έχει αρκετά χαριτωμένα χαλάκια, σεντονάκια και παιχνίδια :wink: )

  • Μου αρέσει 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Nina94μου μια χαρά τα κιλά σου..και μένα πονάνε πλευρά μέση όλα.. υπομονή και αξίζει♡♡

@Comet μου φαντάζομαι θα γίνουμε σαν μπαλόνια στο στήθος όταν γεννηθούμε ;) χαλάλι τους♡

@Nansy29 Νανσουλίνι μουυυ το μαξιλάρι θηλασμού με έχει σώσει μόνο με αυτό κάπως βολεύομαι..πάρτο..στα κονάκια πάμε μαζί όπως σε πολλά από την αρχή εμεις♡♡

@Nicool κοριτσάκι μου και σιγά σιγά θα γίνεται περισσότερο το υγρό στο στήθος..και εγώ έτσι λέω για την κύστη μου πως το έχουν κάνει κρεβάτι τα μπεμπέκια μου..υπομονή♡ μια χαρά τα κιλάκια σου♡ ΙΚΕΑ ε; για να ρίξω μια ματιά και εκεί.. 

@Anna_k που είσαι κοριτσάκι;

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι κι εγω μανούλα Ιουνίου. Περιμένω τον μπέμπη μου 28 Ιουνίου. Σας παρακολουθώ όποτε έχω χρόνο αλλά τώρα έχω περισσότερο χρόνο κι είπα να πω ένα γεια.! ❤️

@Φούφη το υγρό είναι πολύ φυσιολογικό μην ανησυχείς. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα δει από 4 μηνών και από τα μέσα του 8ου και μετά έβγαζα κάθε βράδυ πολύ.

Όσο για κιλά εγώ έχω πάρει 11 ως τώρα. 

Εύχομαι όλες να είμαστε καλά και με το καλό τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι κι εγω μανούλα Ιουνίου. Περιμένω τον μπέμπη μου 28 Ιουνίου. Σας παρακολουθώ όποτε έχω χρόνο αλλά τώρα έχω περισσότερο χρόνο κι είπα να πω ένα γεια.! ❤️

@Φούφη το υγρό είναι πολύ φυσιολογικό μην ανησυχείς. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα δει από 4 μηνών και από τα μέσα του 8ου και μετά έβγαζα κάθε βράδυ πολύ.

Όσο για κιλά εγώ έχω πάρει 11 ως τώρα. 

Εύχομαι όλες να είμαστε καλά και με το καλό τα μωράκια μας!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και ο μπέμπης σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια σήμερα πήγα Σαλονίκη να δούμε τον μπέμπη δόξα τω θεώ είναι όλα καλά είμαστε γύρω στα 750 γραμμάρια είναι αρκετά ψηλός μου το ξαναείπε δηλαδή κάναμε μία αναθεώρηση σήμερα και μου είπε ότι θα μου το πάρει με καισαρική γύρω στις 20 Ιουνίου μέχρι τότε να κρατηθώ όπως και δήποτε είπε για να πάρει και μία εβδομάδα από το μήνα. Έχω τώρα να κάνω την καμπύλη ζαχάρου και να ξαναδούμε λίγο το λεύκωμα...

Στο ιατρείο ήμουνα μόνο εγώ (πρωτοφανές σας λέω)ο άνθρωπος μάζεψε τις καρέκλες που είχε ακριβώς κοντά στο γραφείο και έναν καναπέ τον έσυρε εντελώς μακριά από το γραφείο του φοράει μάσκα και γάντια και βλέπει πέντε με έξι άτομα την ημέρα το πολύ και αυτό κυρίως έγκυες και κανένα επείγον χειρουργείο. Τι να σας πω ότι με το που παιρνάμε ρέστα από τα διόδια το οινόπνευμα πήγαινε σύννεφο! Να βάλει η Παναγιά το χέρι της για να ησυχάσουμε και να ξαναμπουμε στους ρυθμούς μας. Μου είπε επίσης και αυτό ότι στην κλινική αυτό το διάστημα κάνουν το τεστ για τον κορονοϊό και στο βρέφος και στην λεχώνα και αν η λεχώνα βγει θετική απαγορεύεται ο θηλασμός... Αυτές τις οδηγίες έχουν προς το παρόν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, καλησπέρα! :wub:

Ξυπνησα μια χαρά σήμερα και προς τις 12 με χτυπάει ενας τρομερός σφαχτης πισω αριστερά κάτω απο τα πλευρά. Πολύ πόνος.. λεω τι είναι αυτό? Μήπως κουνιέται ο μπεμπης, μηπως το εντερο, μήπως αερια, μήπως νεφρα, μήπως ψυξη?

Αλλαζω σταση στο κρεβατι, δεν περναγε. Ξαφνικα δυναμωνει.. μου φερνει ταση για εμετό, μου κόβει την ανάσα. Παιρνω τηλ τον γυναικολόγο μου λεει κολικος νεφρου πηγαινε τωρα για γενικη ουρων.

Πηγα στο διαγνωστικό με μασκα κ γάντια. Μου εκαναν υπερηχο υπατος κ νεφρων - ειδαμε κ τα μωράκια, είναι καλα ευτυχώς. 

Το πορισμα μεχρι τωρα: κολικος νεφρου χωρις λιθιαση (ευτυχώς) με διογκωση κ των 2 νεφρων λογω εγκυμοσύνης. Θελει παρακολούθηση.

Αν νιώσετε πονο στην πλατη προς τα νεφρα μην το αφησετε, θέλει παρακολούθηση για να μην γίνει υδρονέφρωση κ καταληξει σε νεφρικη ανεπάρκεια. 

Είμαι πισω ξαπλα στον καναπε μου κ σας στελνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά απο μακριά λογω κορωνας! :mrgreen: 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, καλησπέρα! :wub:

Ξυπνησα μια χαρά σήμερα και προς τις 12 με χτυπάει ενας τρομερός σφαχτης πισω αριστερά κάτω απο τα πλευρά. Πολύ πόνος.. λεω τι είναι αυτό? Μήπως κουνιέται ο μπεμπης, μηπως το εντερο, μήπως αερια, μήπως νεφρα, μήπως ψυξη?

Αλλαζω σταση στο κρεβατι, δεν περναγε. Ξαφνικα δυναμωνει.. μου φερνει ταση για εμετό, μου κόβει την ανάσα. Παιρνω τηλ τον γυναικολόγο μου λεει κολικος νεφρου πηγαινε τωρα για γενικη ουρων.

Πηγα στο διαγνωστικό με μασκα κ γάντια. Μου εκαναν υπερηχο υπατος κ νεφρων - ειδαμε κ τα μωράκια, είναι καλα ευτυχώς. 

Το πορισμα μεχρι τωρα: κολικος νεφρου χωρις λιθιαση (ευτυχώς) με διογκωση κ των 2 νεφρων λογω εγκυμοσύνης. Θελει παρακολούθηση.

Αν νιώσετε πονο στην πλατη προς τα νεφρα μην το αφησετε, θέλει παρακολούθηση για να μην γίνει υδρονέφρωση κ καταληξει σε νεφρικη ανεπάρκεια. 

Είμαι πισω ξαπλα στον καναπε μου κ σας στελνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά απο μακριά λογω κορωνας! :mrgreen: 

Ωχ κοριτσάκι μου περαστικά να είναι! Τι απότομο ήταν αυτό δίκιο έχουν που λένε δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει! 
Ξεκουρασου όσο μπορείς και ελπίζω να είσαι τελεια εσυ και τα νινακια σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, καλησπέρα! :wub:

Ξυπνησα μια χαρά σήμερα και προς τις 12 με χτυπάει ενας τρομερός σφαχτης πισω αριστερά κάτω απο τα πλευρά. Πολύ πόνος.. λεω τι είναι αυτό? Μήπως κουνιέται ο μπεμπης, μηπως το εντερο, μήπως αερια, μήπως νεφρα, μήπως ψυξη?

Αλλαζω σταση στο κρεβατι, δεν περναγε. Ξαφνικα δυναμωνει.. μου φερνει ταση για εμετό, μου κόβει την ανάσα. Παιρνω τηλ τον γυναικολόγο μου λεει κολικος νεφρου πηγαινε τωρα για γενικη ουρων.

Πηγα στο διαγνωστικό με μασκα κ γάντια. Μου εκαναν υπερηχο υπατος κ νεφρων - ειδαμε κ τα μωράκια, είναι καλα ευτυχώς. 

Το πορισμα μεχρι τωρα: κολικος νεφρου χωρις λιθιαση (ευτυχώς) με διογκωση κ των 2 νεφρων λογω εγκυμοσύνης. Θελει παρακολούθηση.

Αν νιώσετε πονο στην πλατη προς τα νεφρα μην το αφησετε, θέλει παρακολούθηση για να μην γίνει υδρονέφρωση κ καταληξει σε νεφρικη ανεπάρκεια. 

Είμαι πισω ξαπλα στον καναπε μου κ σας στελνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά απο μακριά λογω κορωνας! :mrgreen: 

Περαστικά σου κορίτσι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, καλησπέρα! :wub:

Ξυπνησα μια χαρά σήμερα και προς τις 12 με χτυπάει ενας τρομερός σφαχτης πισω αριστερά κάτω απο τα πλευρά. Πολύ πόνος.. λεω τι είναι αυτό? Μήπως κουνιέται ο μπεμπης, μηπως το εντερο, μήπως αερια, μήπως νεφρα, μήπως ψυξη?

Αλλαζω σταση στο κρεβατι, δεν περναγε. Ξαφνικα δυναμωνει.. μου φερνει ταση για εμετό, μου κόβει την ανάσα. Παιρνω τηλ τον γυναικολόγο μου λεει κολικος νεφρου πηγαινε τωρα για γενικη ουρων.

Πηγα στο διαγνωστικό με μασκα κ γάντια. Μου εκαναν υπερηχο υπατος κ νεφρων - ειδαμε κ τα μωράκια, είναι καλα ευτυχώς. 

Το πορισμα μεχρι τωρα: κολικος νεφρου χωρις λιθιαση (ευτυχώς) με διογκωση κ των 2 νεφρων λογω εγκυμοσύνης. Θελει παρακολούθηση.

Αν νιώσετε πονο στην πλατη προς τα νεφρα μην το αφησετε, θέλει παρακολούθηση για να μην γίνει υδρονέφρωση κ καταληξει σε νεφρικη ανεπάρκεια. 

Είμαι πισω ξαπλα στον καναπε μου κ σας στελνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά απο μακριά λογω κορωνας! :mrgreen: 

Περαστικά σου λαγουδάκι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...