Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 said:

Εν τω μεταξύ κορίτσια τι λεγαμε τις προάλλες για τη βερα; από χθες προσπαθώ να την βγάλω και δεν βγαίνει..δοκίμασα λάδι, σαπούνι, οδοντικο νημα..καμία άλλη ιδεα;

με ζεστη πρηζονται τα ακρα, μηπως να δοκιμαζες παλι με σαπουνι κτλ αλλά βραδινες ωρες και να ειναι τα χερια καπως παγωμενα/ξεπρησμενα?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια τι λεγαμε τις προάλλες για τη βερα; από χθες προσπαθώ να την βγάλω και δεν βγαίνει..δοκίμασα λάδι, σαπούνι, οδοντικο νημα..καμία άλλη ιδεα;

Κι εγώ είχα δυσκολευτεί...πρώτα χαλάρωσε και μετά πάρε μια κλωστή και περνά την μέσα από τη βέρα με τη βοήθεια βελονιου η κάτι άλλο να την σπρώξεις και μετά τύλιξε με την κλωστή το δάχτυλο σου κάπως σφιχτά και τράβα την άκρη της κλωστής... Η βάλε μπόλικη κρέμα όταν θα είσαι αρκετά χαλαρή και δεις ότι δεν είναι τόσο πρησμένα τα δάχτυλα σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια τι λεγαμε τις προάλλες για τη βερα; από χθες προσπαθώ να την βγάλω και δεν βγαίνει..δοκίμασα λάδι, σαπούνι, οδοντικο νημα..καμία άλλη ιδεα;

Κοριτσι μου δοκιμασε το βραδυ καλυτερα ξανα

  • Ευχαριστώ 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα κορίτσια. Αρχικά να χαλαρώσεις μετά διάλεξε βραδινές ώρες και βάλε κανένα παγάκια στα χέρια σου να ξεπρηστει λίγο το δάχτυλο και μπόλικη κρέμα η λάδι. Αν και νομίζω μόνο με το σάλιο μετά θα βγει.

Καλησπέρα σε όλες και καλό Σαββατοκύριακο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Αχχχχχ είδες που στο ειπα; χαχαχαχαχα γελάω γιατί θυμάμαι εμένα να χω πάθει πανικό.. βάλε σαπούνι πάρε δύναμη και βγάλε την..μην σταματάς κι ας πονέσει λίγο για να μη στην 

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!!θα ξαναπροσπαθησω όσα μου γράφετε το βράδυ!! Και ελπιζω να βγει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Τι μου κάνετε; Ξέρει καμία πως ξεχωρίζουμε τις απλές συσπάσεις από τις Braxton Hicks? 
Έχει καμία ή είναι νωρίς ακόμα;;;

Καλησπέρα κουκλα! Εμένα με πιάνουν που και που..νιώθεις να πετρώνει η κοιλιά σου σαν σφυξιμο κι εκείνη τη στιγμή η κοιλιά σου είναι σκληρή! Όταν σηκωθείς να περπατήσεις θα περάσει..μην ανησυχείς ελπίζω να μην έχεις πολλές μέσα στη μέρα αν ναι τότε πάρε τον γιατρο σου ίσως σου αυξήσει το μαγνήσιο.. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Τι μου κάνετε; Ξέρει καμία πως ξεχωρίζουμε τις απλές συσπάσεις από τις Braxton Hicks? 
Έχει καμία ή είναι νωρίς ακόμα;;;

Οπως τα λεει ι Αννα ειναι.Εγω στο μικρο ειχα απο τις 28 βδομαδες πολλες αλλα διασπαρτες.Αν κανεις πανω απο 4 με 5 τιν ωρα πρεπει να παρεις το γιατρο.Σε αυτον παλι τον τελευταιο μηνα εκανα  5 ολες κι ολες.Τιποτα διλ.Παντως δεν ειναι νωρις.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Νταξει μια χαρά είσαι! Φυσιολογικό είναι..

Ωραία! Πως πηγαίνετε από άποψη υπνου? Όλοι μου λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς αλλά η αλήθεια είναι πως απο τώρα δεν μπορώ ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Ωραία! Πως πηγαίνετε από άποψη υπνου? Όλοι μου λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς αλλά η αλήθεια είναι πως απο τώρα δεν μπορώ ...

Γειά σου κορίτσι μου. Δεν είσαι η μόνη.... Μεγάλο θέμα ο. Ύπνος. Δεν βολεύει η κοιλιά.,αν κοιμάσαι μπρούμυτα όπως εγώ ακόμα χειρότερα, ταχυπλαμιες και δυσφορία κάποιες φορές... Ξύπνημα για κατουρημα η έτσι στο άσχετο ανοίγει το μάτι... Με αποτέλεσμα ο. Ύπνος να γίνεται πολύ δύσκολος... Στο λέω εγώ που έχω ένα μήνα ακόμα... Και έχω χάλια ύπνο από τον 5ομε 6ο μήνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nina94 είπε:

Ωραία! Πως πηγαίνετε από άποψη υπνου? Όλοι μου λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς αλλά η αλήθεια είναι πως απο τώρα δεν μπορώ ...

Δυστυχώς έχω χάσει τον υπνο μου απο τον 6ο..γενικά στην εγκυμοσύνη μου δεν ευχαριστηθηκα καθόλου ύπνο γιατί μια ζωή μπρούμυτα κοιμάμαι με αποτελεσμα να μη βολεύομαι με καμια άλλη στάση.. η κοιλια μου εμένα ήταν πολύ μεγάλη εξαρχής τώρα πια είναι τεράστια και δεν βολεύομαι.. αυτήν μένω δυστυχώς οποτε προετοιμαζομαι για το μετα..όλο στριφογυρναω γιατί με πιάνει ο γοφος από τη μια , το χερι που το βάζω κάτω από το μαξιλάρι...χάλια μαυρα αντε να περάσουν 34 μέρες ακόμη να γεννησω να ηρεμήσω.. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλια ο ύπνος κορίτσια αφήστε!! Γυρίζω αριστερό πλευρό βάζω μαξιλάρι ανάμεσα σε πόδια αρχίζουν να πονάνε τα αριστερά πλευρά.. γυρίζω δεξί πλευρό παίρνω μαζί και το μαξιλάρι το οποίο μπερδεύεται στα σκεπάσματα μετά από αρκετά γαμωσταυριδια(σόρρυ για την έκφραση) γυρίζω τελικά...αρχίζουν να πονάνε τα δεξιά πλευρά!! Γυρίζω ανάσκελα πονάει η μέση... Ε μα!! Μετά σηκώνομαι για κατούρημα.  Όσο για τα Braxton Hicks έχω αρκετά μέσα στη μέρα εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν πολυδινω σημασία.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα όλες στα ίδια είμαστε...κι εγώ τα ίδια θέματα με όλες εχω συν του ότι ο μπέμπης μου απολαμβάνει να μου κλωτσάει τα πλευρά με αποτέλεσμα να ξυπνάω άγριο χάραμα σαν την τρελη! Τι να κάνουμε υπομονή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...