Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Λόγω των πολλών αποτυχιων κ ότι είναι 41 πλέον κάναμε προεμφυτευτικο ήμασταν απλά αρκετά αισιόδοξοι γιατί κάναμε 8 βλαστοκυστες με μια ωοληψια, ήταν ένα πολύ ενθαρρυντικό αποτέλεσμα... Το θέμα είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση... Μπορεί να είναι κ τυχαίο κ να κάνουμε κ μια ακόμη προσπάθεια μπορεί να σημαίνει κ γενετικό πρόβλημα είτε δικό μου είτε του συζύγου... Θα κάνουμε κ αυτή την εξέταση που μας είπε κ έχει ο θεός... Δε ξέρω τι άλλο να πω πλέον... 

      Από ότι έχω καταλάβει δεν έμειναν κ πολλές εξετάσεις να κάνουμε... Από την αρχή το είχαμε ψάξει πολύ με εξετάσεις, έχουμε θέμα με το σπερμα όχι τραγικό όμως υπάρχει υλικό για να δουλέψουν οι έμβρυο λόγοι.. Εμένα δεν έχουν δείξει κάτι οι εξετάσεις μόνο η ηλικία μου είναι το θέμα...μετα απο αυτό το αποτέλεσμα όμως φοβάμαι πολύ ότι το πρόβλημα που υπάρχει είναι από αυτά που δε διορθωνονται..... 

      Παιδιά ΣΟΣ καρυότυπο ζεύγους έτσι και εμείς πολλά ωοθυλάκια μηδέν βλαστοκυστες στο τέλος έκανα αυτή την εξέταση είχα αμοιβαία μετάθεση και τελικά το έχει και ο πατέρας μου σας εύχομαι τα καλύτερα αλλά αν δεν κάνατε καρυότυπο να τον κάνετ χτες 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Σαν ονειρο ειναι οτι εχουμε τα πρωτα μωρακια, κοιμηθηκα τοσο χαρουμενη χτες! :wub:

@daisyz και @Zina21 εχω μερικες ακομα αποριες πρωι πρωι χεχε. :oops: Ποσο γεννηθηκαν τα μπεμπεκακια σας? Αφηνουν εσας και τους συζυγους να τα δειτε στη ΜΕΝΝ? Φανταζομαι εχει ωραριο για επισκεπτηριο? Χρειαζονται αναπνευστικη υποστηριξη τα μικρουλια? 

Καλημέρα λαγουδάκι μ...πως πάνε τα μωράκια σ...λίγο υπομονή κ θα τρελαθείς μόλις τα πάρεις αγκαλιά...θα  απαντήσω για την ζινα  μιας κ μιλάμε..( τα μωράκια της είναι πολύ καλά...κ οξυγόνο προληπτικά δίνουν στα μικρά της ...δεν έχουν τίποτα ειναι πολύ καλα) κ στα κιλακια τους επίσης είναι καλά...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jerina said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!όλα καλά λαγουδάκι; Λογικές οι απορίες σου και εγώ τις έχω... χαχαχαχα και πως επίσης καταλαβαίνεις ότι έρχεται η ώρα. Αχ εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά... πάλι τα εντερικά μου έσπρωχνε και η μικρή άσε χάλια...θα ξανακοιμηθω σε λίγο :P

Ολα καλα κουκλιτσα! Κι εγω ετσι κανω. Μου έρχονται κατι υπνηλιες μεσα στην μερα και ριχνω υπνους φουλ! Ζζζ :mrgreen: οποτε σου ερθει πεσε παλι για υπνο μηπως εχει αλλαξει σταση η μπουμπου και δεν κανει κουνια με τα εντερακια της μαμας. :-D

Just now, Rafaelatarzan said:

Καλημέρα λαγουδάκι μ...πως πάνε τα μωράκια σ...λίγο υπομονή κ θα τρελαθείς μόλις τα πάρεις αγκαλιά...θα  απαντήσω για την ζινα  μιας κ μιλάμε..( τα μωράκια της είναι πολύ καλά...κ οξυγόνο προληπτικά δίνουν στα μικρά της ...δεν έχουν τίποτα ειναι πολύ καλα) κ στα κιλακια τους επίσης είναι καλά...

 

Καλα είναι Ταρζανιτσα μου! Εσεις πως ειστε σπιτι με την τοσοδουλα σας? :wub:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ολα καλα κουκλιτσα! Κι εγω ετσι κανω. Μου έρχονται κατι υπνηλιες μεσα στην μερα και ριχνω υπνους φουλ! Ζζζ :mrgreen: οποτε σου ερθει πεσε παλι για υπνο μηπως εχει αλλαξει σταση η μπουμπου και δεν κανει κουνια με τα εντερακια της μαμας. :-D

Καλα είναι Ταρζανιτσα μου! Εσεις πως ειστε σπιτι με την τοσοδουλα σας? :wub:

Η τοσοδουλαας μεγαλώνει κ αλλάζει κάθε μερα κ μας πεθαίνει...είναι καλό κ υσηχο μωράκι κ πολύ όμορφη....( μιλάμε το αυγό αυτό ήταν συπερ δυναμικό) χαχαχαχα 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

Η τοσοδουλαας μεγαλώνει κ αλλάζει κάθε μερα κ μας πεθαίνει...είναι καλό κ υσηχο μωράκι κ πολύ όμορφη....( μιλάμε το αυγό αυτό ήταν συπερ δυναμικό) χαχαχαχα 

 

Ε το ψυχουλακι!!! Να ρουφηξετε καθε στιγμη μαζι της και 2 ρουφηξιες στα μπουτακια της απο μενα!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου..ούτε εγώ κοιμήθηκα καλά απόψε όλο στριφογυρνουσα και ζεσταινομουν απίστευτα...μαρτύριο!

Άστα...μια να ξεσκεπάζεσαι μια να σκεπαζεσαι! Αυτά τα είχα και από πριν λόγω θυροειδή hashimoto μάλλον... Αλλά όλα τα κουλά τώρα θα τα πάθουμε :D

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσι μου τώρα είδα ότι γεννησες κ εσύ!!!

Να σου ζήσει το θαυματάκι σου! να ειναι γερή και καλότυχη η μικρή σας και καλή λοχεία να έχεις!

Βουρκώνω όταν διαβάζω για γεννητούρια... Αχ αυτές οι ορμόνες...

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου!Με το καλό και εσύ να υποδεχτείς το αγγελούδι σου!

Τι να κλάμα έχεις να ρίξεις όταν έρθει να δεις..:-))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Κορίτσια ερώτηση για την παροχή μητρότητας λοχείας και κυοφορίας στο ΙΚΑ έχω όλα τα χαρτιά το πρόβλημά μου είναι να πάω στο ΙΚΑ ξέρει καμία τι γίνεται? εγώ πρέπει να πάω 11 Μαΐου 55 μέρες πριν την Πητ  μου είπαν.. μπορώ να κάνω τη διαδικασία κανονικά λειτουργεί το ΙΚΑ βασικά? Ρωτάω γιατί νομίζω πως σε  όλες τις πόλεις στο ίδιο πρέπει να είναι....

Να σου ζήσουν κορίτσι μου ξεκίνησαμε τα γεννητούρια.... Τι συγκινητικό....με το καλό να περάσει ο καιρός και να τα πάρεις σπίτι σου και να ζήσεις την ευτυχία της μητρότητας...

Καλημέρα! μπαίνεις στο e efka μενουμε σπιτι και κανεις αιτημα να κλεισεις ραντεβου..Απο το δικο μου ΙΚΑ που επιτελους μιλησα σημερα μου ειπαν να μπω αφου ξεκινησει η αδεια δηλαδη μετα τις 20/04 και θα με καλεσουν εκεινοι για ραντεβου αλλα θα αργησουν λογω της καταστασης...παρε τηλ και το δικο σου ΙΚΑ στις παροχες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, playbunny είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Σαν ονειρο ειναι οτι εχουμε τα πρωτα μωρακια, κοιμηθηκα τοσο χαρουμενη χτες! :wub:

@daisyz και @Zina21 εχω μερικες ακομα αποριες πρωι πρωι χεχε. :oops: Ποσο γεννηθηκαν τα μπεμπεκακια σας? Αφηνουν εσας και τους συζυγους να τα δειτε στη ΜΕΝΝ? Φανταζομαι εχει ωραριο για επισκεπτηριο? Χρειαζονται αναπνευστικη υποστηριξη τα μικρουλια? 

Καλημέρα λαγουδάκι!Η μπεμπούλα γεννήθηκε 1540.Έκλαψε αμέσως και πολύ.Διασωληνώθηκε μόλις τη πήγαν στη Μονάδα αλλά σε λίγες μόλις ώρες αποσωληνώθηκε και αναπνέει μόνη της.Θα πάρει λίγο οξυγόνο με μασκούλα όταν κουραστεί αλλά η νεογνολόγος μας είπε ότι και αυτή δεν θα τη χρειάζεται σε λίγο.Τρώει σιγά-σιγά και είναι ζωηρή.Δόξα τω Θεώ είναι καλά!Πρέπει να πάρει βάρος και να συμπληρώσει κάποιες βδομάδες.

Στη Μονάδα του Μητέρα έχουν πολύ αυστηρά μέτρα.Αφήνουν μία φορά να τα δει ο μπαμπάς και μία η μαμά.Μετά τα ξαναβλέπεις όταν είναι να τα πάρεις στο σπίτι.Προχθές πήγαμε για ενημέρωση και με έβαλε στα κρυφά η γιατρός για 1' να τη δω.

Είναι πολύ δύσκολο να μη βλέπεις το μωράκι σου αλλά σημασία έχει να γίνεται το καλύτερο και να είναι προστατευμένες οι ψυχούλες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, daisyz said:

Καλημέρα λαγουδάκι!Η μπεμπούλα γεννήθηκε 1540.Έκλαψε αμέσως και πολύ.Διασωληνώθηκε μόλις τη πήγαν στη Μονάδα αλλά σε λίγες μόλις ώρες αποσωληνώθηκε και αναπνέει μόνη της.Θα πάρει λίγο οξυγόνο με μασκούλα όταν κουραστεί αλλά η νεογνολόγος μας είπε ότι και αυτή δεν θα τη χρειάζεται σε λίγο.Τρώει σιγά-σιγά και είναι ζωηρή.Δόξα τω Θεώ είναι καλά!Πρέπει να πάρει βάρος και να συμπληρώσει κάποιες βδομάδες.

Στη Μονάδα του Μητέρα έχουν πολύ αυστηρά μέτρα.Αφήνουν μία φορά να τα δει ο μπαμπάς και μία η μαμά.Μετά τα ξαναβλέπεις όταν είναι να τα πάρεις στο σπίτι.Προχθές πήγαμε για ενημέρωση και με έβαλε στα κρυφά η γιατρός για 1' να τη δω.

Είναι πολύ δύσκολο να μη βλέπεις το μωράκι σου αλλά σημασία έχει να γίνεται το καλύτερο και να είναι προστατευμένες οι ψυχούλες!

Μια χαρα είναι το μπουμπουκακι σας!! Μπραβο η ζωηρουλα!! :wub:

Διευκρίνιση: μια φορα την ημερα να την δειτε ή μια φορα εφαπαξ μεχρι το εξιτήριο της? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡♡

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡ 7-4-20♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

 

 

Καλωσήρθαν τα πρώτα μωράκια της ομαδούλα μας @Zina21 @daisyz Καλωστέριωτα καλοφωτισμένα με υγεία και αγάπη τα μωράκια σας♡♡

Εύχομαι η ζωή και ο θεός να σας τα χαρίζει κάθε μέρα με πολλά πολλά αληθινά χαμόγελα♡♡

Τι αληθινή χαρα μου δώσατε κοριτσούδια μου ♡♡♡

Άντε και στις υπόλοιπες να πάρουμε αγκαλίτσα τα μπεμπάκια μας♡♡

  • Μου αρέσει 5

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησουν κοριτσια τα ζουζουνια σας :wub: Ερωτηση για τις μανουλες απο Θεσσαλονικη : εχει μιλησει καμια με το Γεννεσις για το θεμα πως παιρνουμε το μωρο μετα? θελει απαραιτητα το αυγο? γτ εμεις πηραμε καθισματακι 0-36..υπαρχει περιπτωση να μας κανουν θεμα? θα τους παρω κ ενα τηλεφωνο αλλα ειπα να ρωτησω πρωτα μηπως ξερει καμια :-?

  • Μου αρέσει 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicool είπε:

Να σας ζησουν κοριτσια τα ζουζουνια σας :wub: Ερωτηση για τις μανουλες απο Θεσσαλονικη : εχει μιλησει καμια με το Γεννεσις για το θεμα πως παιρνουμε το μωρο μετα? θελει απαραιτητα το αυγο? γτ εμεις πηραμε καθισματακι 0-36..υπαρχει περιπτωση να μας κανουν θεμα? θα τους παρω κ ενα τηλεφωνο αλλα ειπα να ρωτησω πρωτα μηπως ξερει καμια :-?

Καλησπέρα!! Και εγώ εκεί θα γεννήσω έστειλα email να πάρω τιμές μου έστειλαν τον τιμοκατάλογο αλλά ακόμα δεν επικοινώνησα... Λογικά δεν θα σου πουν τίποτα..από ότι έχω ακούσει σε ακολουθεί κάποιος μέχρι το αμάξι για να διαπιστώσει ότι όντως υπάρχει καθισματακι. Έχεις μιλήσει μαζί τους και για την διαδικασία γέννησης; Εχεις κάποιες πληροφορίες να μοιραστείς;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Καλησπέρα!! Και εγώ εκεί θα γεννήσω έστειλα email να πάρω τιμές μου έστειλαν τον τιμοκατάλογο αλλά ακόμα δεν επικοινώνησα... Λογικά δεν θα σου πουν τίποτα..από ότι έχω ακούσει σε ακολουθεί κάποιος μέχρι το αμάξι για να διαπιστώσει ότι όντως υπάρχει καθισματακι. Έχεις μιλήσει μαζί τους και για την διαδικασία γέννησης; Εχεις κάποιες πληροφορίες να μοιραστείς;

Καλησπέρα :) μονο οτι μου εχει πει ο γιατρος μου, γιατι λογω πολυ υψηλης μυωπιας θα παμε με προγραμματισμενη καισαρικη (αν δεν μας κανει καμια εκπληξη η μικρη) ξερω οτι λόγω της καταστασης επιτρεπεται ενας συνοδος (χωρις να εναλλασσεται) αν και ελπιζω μεχρι τον ιουνιο να εχουν χαλαρωσει λιγο τα μετρα...αυτο που μου ειπε για τη δικη μου περιπτωση ειναι οτι θα παω 7 το πρωι νηστικια, θα γινει ο  προεγχειρητικος ελεγχος κατα τις 9 θα ερθει αυτος και 10 θα χουμε το μωρο στην αγκαλια...για το rooming in που τον ρωτησα μου ειπε ειναι στις παροχες της κλινικης και οτι μπορω να το δοκιμασω κ αν δω οτι κουραζομαι ερχονται οι μαιες και το παιρνουν το μωρο δεν υπαρχει προβλημα...αλλο δεν ξερω κατι...σαν κλινικη γενικα επειδη εκατσα μια βδομαδα λογω αποκολλησης στο 2ο μηνα ημουν πολυ ευχαριστημενη και απο το δωματιο (4κλινο) και απο τις μαιες (ευγενικοτατες και παντα εκει για οποιαδηποτε ερωτηση/αγχος) και απο το φαγητο/καθαριοτητα κλπ...

  • Ευχαριστώ 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicool είπε:

Καλησπέρα :) μονο οτι μου εχει πει ο γιατρος μου, γιατι λογω πολυ υψηλης μυωπιας θα παμε με προγραμματισμενη καισαρικη (αν δεν μας κανει καμια εκπληξη η μικρη) ξερω οτι λόγω της καταστασης επιτρεπεται ενας συνοδος (χωρις να εναλλασσεται) αν και ελπιζω μεχρι τον ιουνιο να εχουν χαλαρωσει λιγο τα μετρα...αυτο που μου ειπε για τη δικη μου περιπτωση ειναι οτι θα παω 7 το πρωι νηστικια, θα γινει ο  προεγχειρητικος ελεγχος κατα τις 9 θα ερθει αυτος και 10 θα χουμε το μωρο στην αγκαλια...για το rooming in που τον ρωτησα μου ειπε ειναι στις παροχες της κλινικης και οτι μπορω να το δοκιμασω κ αν δω οτι κουραζομαι ερχονται οι μαιες και το παιρνουν το μωρο δεν υπαρχει προβλημα...αλλο δεν ξερω κατι...σαν κλινικη γενικα επειδη εκατσα μια βδομαδα λογω αποκολλησης στο 2ο μηνα ημουν πολυ ευχαριστημενη και απο το δωματιο (4κλινο) και απο τις μαιες (ευγενικοτατες και παντα εκει για οποιαδηποτε ερωτηση/αγχος) και απο το φαγητο/καθαριοτητα κλπ...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση!! Και ο γιατρός μου, μου είπε την κατάσταση με τους συνοδούς και ότι χρησιμοποιούν μόνο δίκλινα και μονοκλινα αυτήν την περίοδο αλλά και εγώ ελπίζω μέχρι τον Ιούνιο να έχουν τελειώσει όλα αυτά. Εκτός και αν βιαστούν τα κοριτσάκια μας να έρθουν στον κόσμο. Αν πάρεις τηλέφωνο και θέλεις πες μου τι σου είπαν. Αν σε προλάβω και πάρω εγώ θα σε ενημερώσω. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...