Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τζινα38 said:

μαλλον τα μπεμπακια σου σου εδωσαν το μηνυμα οτι πρεπει να εισαι αραχτη και λαιτ :wink::wink::wink:

Ναι!! Εστειλαν viber μήνυμα "μανα ηρεμησε" χαχα :mrgreen:

Κοριτσια μου να ρωτήσω κάτι ασχετο, ρωτησε καμία τον γιατρό της αν επιτρέπεται το βαψιμο στα νύχια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι!! Εστειλαν viber μήνυμα "μανα ηρεμησε" χαχα :mrgreen:

Κοριτσια μου να ρωτήσω κάτι ασχετο, ρωτησε καμία τον γιατρό της αν επιτρέπεται το βαψιμο στα νύχια?

ναι εγω τον ρωτησα για τζελ συγκεκριμενα και μου εδωσε το οκ

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι!! Εστειλαν viber μήνυμα "μανα ηρεμησε" χαχα :mrgreen:

Κοριτσια μου να ρωτήσω κάτι ασχετο, ρωτησε καμία τον γιατρό της αν επιτρέπεται το βαψιμο στα νύχια?

Καλησπέρα κορίτσια!!!Το βάψιμο στα νύχια κ μένα μου το επέτρεψε αλλά εγώ θα τα αφήσω αυτούς τους μήνες έτσι...Όπως κ στα μαλλιά επιτρέπουν τις ανταύγειες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Να αναφέρω καταρχήν οτι μόλις εκανα την αυχενική και πηγε μια χαρα και μεχρι το βραδυ θα έχω και τα αποτελέσματα του pap-A! Επίσης φύλο δεν είδαμε γιατι ήταν ντροπαλό και σταύρωσε τα πόδια του και ότι ο γιατρος μου καθώς και ο εμβρυολόγος δεν με παρότρυναν να κάνω τον μη επεμβατικό έλεγχο λόγω του ότι η αυχενική είναι λέει πολύ καλή..τι να πω δεν ξερω ότι μου λενε κανω..:shock:

Τώρα σε ότι εχει να κάνει σχεση με νύχια και μαλλιά, λόγω δουλειάς μπήκα στο τρυπάκι και διαβασα ιατρικες δημοσιεύσεις επι του θέματος για να έχω την δυνατότητα να αντικρούσω τον γυναικολόγο μου όταν θα μου έλεγε ΟΧΙ σε όλα. Και έτσι και έγινε. Δεν μου επιτρέπει ούτε νύχια ούτε μαλλιά και θα σας πω με απλά λόγια τους λόγους και η κάθε μια παίρνει την ευθύνη μόνη της. Καταρχήν τα νύχια είναι τρομερά πολυκύτταρος σκληρός ιστός που δυσκολα κάποια ουσια τον διαπερνάει για να φτάσει στο εμβρυο. Παρ'όλα αυτα δεν υπάρχει σαφή δημοσιέυση για το αντίθετο. Το πιο επικύνδυνο όμως κατά την διάρκεια του μανικιουρ και καθ' όλη την διάρκεια που βρισκόμαστε σε έναν τέτοιο χώρο είναι αυτά που εμπνέουμε, είτε αυτό είναι σκόνη απο λιμαρισμένο νύχι είτε αυτό ειναι χημικά (μανό, ασετόν, κτλ κτλ). 

Στο θέμα της βαφής τώρα πάλι δεν υπάρχουν σαφή αποτελέσματα ότι η βαφή επηρεάζει αρνητικά ή όχι το έμβρυο. Παρ'όλα αυτά είναι λίγο χαζό να μιλάμε για ανταύγειες και όχι για βαφή. Οτι τι δηλαδή; Θα κάνω ανταύγειες αρα θα βλάψω στο μισό το εμβρυο άπο ότι να το εβλάπτα με βαφη; Καποιοι γυναικόλογοι λένε όχι πριν το 4ο. Γιατι μετά τι αλλάζει; Πάλι μέσα μας είναι ότι τρώμε τρώει, ότι αναπνέουμε αναπνέει, ότι πινουμε πίνει, και ότι χημεία κάνουμε πάνω μας την κάνουμε και σε αυτό. Η κοπέλα που με βάφει (υπόψιν είμαι μελαχρινή και τα έχω βαψει ξανθά) μου είπε έλα να σε βάψω και εγώ βαφόμουν στην εγκυμοσύνη μου και έβαφα και τόσες. Της λέω ο γυναικολόγος μου δεν με αφήνει όποτε παίρνεις την ευθύνη; ΟΧΙ μου λεει!!!! ΟΧΙ!!! 

Και ΄τωρα έχω μία ρίζα δύο δάχτυλα και λευκές παντού! Άλλοι 6 μηνες είναι θα περάσουν.. άντε 12 που λέει ο λόγος με τον θηλασμό! Ας είναι η πρώτη θυσία που θα κάνω για αυτό το πλάσμα γνωρίζοντας οτι δεν θα είναι η μοναδική μπροστά σε αυτες που θα έρθουν ούτε η μεγαλύτερη! Ο σύζυγος μου με κοιτάζει πιο ερωτευμένος απο ποτέ, οπότε ολοι οι υπόλοιποι περισσεύουν!!!  :rolleyes: 

  • Μου αρέσει 1

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Iro20 είπε:

Καλησπέρα! Να αναφέρω καταρχήν οτι μόλις εκανα την αυχενική και πηγε μια χαρα και μεχρι το βραδυ θα έχω και τα αποτελέσματα του pap-A! Επίσης φύλο δεν είδαμε γιατι ήταν ντροπαλό και σταύρωσε τα πόδια του και ότι ο γιατρος μου καθώς και ο εμβρυολόγος δεν με παρότρυναν να κάνω τον μη επεμβατικό έλεγχο λόγω του ότι η αυχενική είναι λέει πολύ καλή..τι να πω δεν ξερω ότι μου λενε κανω..:shock:

Τώρα σε ότι εχει να κάνει σχεση με νύχια και μαλλιά, λόγω δουλειάς μπήκα στο τρυπάκι και διαβασα ιατρικες δημοσιεύσεις επι του θέματος για να έχω την δυνατότητα να αντικρούσω τον γυναικολόγο μου όταν θα μου έλεγε ΟΧΙ σε όλα. Και έτσι και έγινε. Δεν μου επιτρέπει ούτε νύχια ούτε μαλλιά και θα σας πω με απλά λόγια τους λόγους και η κάθε μια παίρνει την ευθύνη μόνη της. Καταρχήν τα νύχια είναι τρομερά πολυκύτταρος σκληρός ιστός που δυσκολα κάποια ουσια τον διαπερνάει για να φτάσει στο εμβρυο. Παρ'όλα αυτα δεν υπάρχει σαφή δημοσιέυση για το αντίθετο. Το πιο επικύνδυνο όμως κατά την διάρκεια του μανικιουρ και καθ' όλη την διάρκεια που βρισκόμαστε σε έναν τέτοιο χώρο είναι αυτά που εμπνέουμε, είτε αυτό είναι σκόνη απο λιμαρισμένο νύχι είτε αυτό ειναι χημικά (μανό, ασετόν, κτλ κτλ). 

Στο θέμα της βαφής τώρα πάλι δεν υπάρχουν σαφή αποτελέσματα ότι η βαφή επηρεάζει αρνητικά ή όχι το έμβρυο. Παρ'όλα αυτά είναι λίγο χαζό να μιλάμε για ανταύγειες και όχι για βαφή. Οτι τι δηλαδή; Θα κάνω ανταύγειες αρα θα βλάψω στο μισό το εμβρυο άπο ότι να το εβλάπτα με βαφη; Καποιοι γυναικόλογοι λένε όχι πριν το 4ο. Γιατι μετά τι αλλάζει; Πάλι μέσα μας είναι ότι τρώμε τρώει, ότι αναπνέουμε αναπνέει, ότι πινουμε πίνει, και ότι χημεία κάνουμε πάνω μας την κάνουμε και σε αυτό. Η κοπέλα που με βάφει (υπόψιν είμαι μελαχρινή και τα έχω βαψει ξανθά) μου είπε έλα να σε βάψω και εγώ βαφόμουν στην εγκυμοσύνη μου και έβαφα και τόσες. Της λέω ο γυναικολόγος μου δεν με αφήνει όποτε παίρνεις την ευθύνη; ΟΧΙ μου λεει!!!! ΟΧΙ!!! 

Και ΄τωρα έχω μία ρίζα δύο δάχτυλα και λευκές παντού! Άλλοι 6 μηνες είναι θα περάσουν.. άντε 12 που λέει ο λόγος με τον θηλασμό! Ας είναι η πρώτη θυσία που θα κάνω για αυτό το πλάσμα γνωρίζοντας οτι δεν θα είναι η μοναδική μπροστά σε αυτες που θα έρθουν ούτε η μεγαλύτερη! Ο σύζυγος μου με κοιτάζει πιο ερωτευμένος απο ποτέ, οπότε ολοι οι υπόλοιποι περισσεύουν!!!  :rolleyes: 

Καλησπέρα!Τις ανταύγειες τις επιτρέπουν γιατί δεν έρχονται τα υλικά που χρησιμοποιούν σε επαφή με το δέρμα...Κ εγώ δεν θα τα βάψω μιας κ τα βάφω τρεις φορές το χρόνο επομένως δεν με ενοχλεί...

Οσο αναφορά τον μη επεμβατικό προγεννητικό κ μένα μου είπαν ότι επειδή βγήκε πολύ καλή η αυχενική κ για τα δυο φασολάκια μου μπορώ να μην τον κάνω.Κ πέρα από την αυχενική είμαι 32 ετών χωρίς ιστορικό ούτε εγώ ούτε ο άνδρας μου.Εγω όμως κορίτσια επέλεξα να τον κάνω.Την ίδια μέρα που έκανα την αυχενική έδωσα κ αίμα κ τα αποτελέσματα θα τα έχω σε δέκα μέρες περίπου...Αποφασίσαμε με τον σύζυγο μου ότι δεν μας είναι κάτι να τον κάνουμε πέρα από το κόστος που καταλαβαινω ότι κ αυτό είναι σημαντικό εφόσον δεν κρίνουν οι γιατροί απαραίτητη την εξέταση...Έτσι το σκεφτήκαμε εμείς κ έτσι κάναμε...Τώρα η καθεμία από εμάς αποφασίζει πως θα κινηθεί σε αυτά τα θέματα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια έχω μέρες να μπω Γιατί μου αρρώστησε το μικρούλι και μας έβγαλε το λάδι μερικές μέρες.. εγώ κορίτσια δεν ξέρω ενώ φύγανε τώρα οι ναυτίες έχω άλλο ζόρι το οποίο λέγεται ακράτεια με το που φτερνίζομαι βήχω λίγο ή λίγο ζορίζομαι καταλαβαίνω ότι με φεύγουν σταγόνες...εγώ νόμιζα ότι θα με πιάσει λίγο αργότερα πάλι γιατί καί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες το είχα το πρόβλημα αλλά μετά τον πέμπτο.. πολύ ωραία σε αυτή την εγκυμοσύνη ξεκινάμε πιο νωρίς..

Όσον αφορά τα καλλυντικά θα σας πω την αλήθεια με το που μαθαίνω ότι είμαι έγκυος το γυρνάω στα φυτικά καλλυντικά κρέμες προσώπου κρέμες χεριών το λιποζάν μου το αφρόλουτρο σαμπουάν κρέμα σώματος και το μέικ απ. Τα παίρνω σε πολύ καλή προσφορά σε online φαρμακείο προτιμώ του Κορρέ. Ο δικός μου γυναικολόγος δεν θέλει ούτε κρέμες προσώπου ειδικά αντιρυτιδικές κρέμες σώματος και τέτοια δεν θέλει καθόλου ε κοίταξε αυτά είναι τίγκα στα parabens methylparabens το benzylate που η αλήθεια είναι και χωρίς να είσαι έγκυος είναι καρκινογόνα και αρκετά επικίνδυνα για το δέρμα σου.επίσης ειδικά στο τζελ το πρόβλημα δεν είναι τόσο του gel σαν υλικό αλλά το ασετόν το οποίο είναι επικίνδυνο για το έμβρυο και έχουν γίνει έρευνες για αυτό. Το φουρνάκι για το τζελ έχει τις λάμπες μέσα οι οποίες είναι λάμπες που εκπέμπουν ακτινοβολία UV η οποία ούτε στα καλά μας αλλά ούτε στην εγκυμοσύνη είναι καλά να εκτίθεσαι. προσωπικά πάλι μου αρέσει να έχω κάνει το νυχάκι μου και το πεντικιούρ μου με τζελακι πριν γεννήσω Γιατί μου ανεβάζει την ψυχολογία σαν λεχώνα που συνήθως είμαι στα μαύρα μου τα χάλια.κ τα μαλλιά καλό είναι να προσέχεις μετά τον 4ο μήνα έχει περάσει το έμβρυο από το στάδιο της όργανογέννησης και εκεί είναι λίγο πιο λάσκα οι γιατροί σου λέει μία ανταύγεια δεν ακουμπάει στη ρίζα Άρα δεν ακουμπάει στο δέρμα Άρα δεν υπάρχει απορρόφηση Άρα δεν είναι τόσο επικίνδυνο και οι βαφές συνήθως αφήνουν τις φυτικές να σας πω την αλήθεια εγώ προσωπικά είμαι ξανθιά και κάνω όντως ανταύγειες 2 -3 φορές το χρόνο.οπότε δεν με ενοχλεί και τόσο τώρα μία καστανή στη θέση της θα έκανα υπομονή για να τα βάψω στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης μια φυτική (apivita korres) που είναι λιγότερο βλαβερές τουλάχιστον. αν σου δώσει το okay γιατρός καλώς αν όχι την έκατσες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..♡♡

Χάθηκα λιγάκι Γτ δύο μέρες τώρα που ξεκίνησα ασβέστιο σίδηρο είμαι συνέχεια με τάση εμμετού κ δεν στέκομαι δεν τρώω μόνο μακαρόνια..εσάς σας πειράζουν; η μόνο εγώ είμαι έτσι;

Μαλλιά και νύχια Τώρα πια που μπήκαμε στον 4ο ελεύθερα μ είπε ο γιατρός μου.εγώ το σκέφτομαι ακόμη..

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..♡♡

Χάθηκα λιγάκι Γτ δύο μέρες τώρα που ξεκίνησα ασβέστιο σίδηρο είμαι συνέχεια με τάση εμμετού κ δεν στέκομαι δεν τρώω μόνο μακαρόνια..εσάς σας πειράζουν; η μόνο εγώ είμαι έτσι;

Μαλλιά και νύχια Τώρα πια που μπήκαμε στον 4ο ελεύθερα μ είπε ο γιατρός μου.εγώ το σκέφτομαι ακόμη..

Όχι δεν με πειράζουν.Ζητησα από το γιατρό μου κ τα παίρνω κ τα δυο σε χάπι.Οτιδηποτε είναι σε υγρή μορφή ή πρέπει να το μασήσω δεν το αντέχω κ το κάνω εμετό...Χάπια στα έχει δώσει σένα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φούφη είπε:

Το ενα χάπι κ το αλλο μασώμενο λες αυτο να με πειράζει ζινακι μου;

Αν κρίνω από μένα θεωρώ πως ναι....Λογικά σου έδωσε το σίδηρο σε χάπι κ το ασβέστιο πρέπει να το μασάς...Ζήτησε από το γιατρό σου να στο δώσει σε χάπι.Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Το ενα χάπι κ το αλλο μασώμενο λες αυτο να με πειράζει ζινακι μου;

Εμενα με πειραζε το ασβεστιο στο μικρο και τωρα μου το ξεκινησε αλλα δεν το παιρνω .Τα περισσοτερα πρωινα κανω εμμετο ακομη.Θα περιμενω να συνελθω λιγο ακομα και θα το ξεκινησω αργοτερα..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εμενα με πειραζε το ασβεστιο στο μικρο και τωρα μου το ξεκινησε αλλα δεν το παιρνω .Τα περισσοτερα πρωινα κανω εμμετο ακομη.Θα περιμενω να συνελθω λιγο ακομα και θα το ξεκινησω αργοτερα..

Και εγω αυτό νομίζω πως με ανακατεύει πολύ..μάλλον θα του πω να μου το δωσει σε χάπι οπως μ ειπε η Ζήνα..


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα μου είπε η γυναικολόγος μου να είναι ήρεμη κ να μην αγχώνομαι τόσο για το τι πρέπει κ τι όχι. Η αλήθεια είναι πως κ μαλλιά κ νύχια βαφω κ το έκανα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη. Βέβαια ο καθένας κάνει αυτό που νιώθει. Η κομμώτρια μου που κάνει κ νύχια μου είπε πως στο πρώτο της παιδί δεν έκανε τίποτα! Έχει αυτισμό. Στο δεύτερο έκανε τα πάντα κ δεν έχει κανένα πρόβλημα... Καλό είναι να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας να είναι ασφαλή τα μωράκια μας αλλά με μέτρο. Στην τελική πιστεύω πως ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει.

Φιλάκια πολλά κ καλή μέρα ν έχουμε 

  • Μου αρέσει 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...