Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

Ονομάζομαι Άννα και έψαχνα να βρω ένα φόρουν να μπορώ να μοιράζομαι αυτό το ταξίδι. Θα μπορούσατε να με προσθέσετε και έμενα στην συζήτηση?

Είμαι 36 ετών. 11 εβδομάδων και 5 ημερών. Αυτή είναι η πρώτη φορά που είμαι έγκυος ever και αυτό με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Ανεξήγητη υπογονιμότητα ήταν η τελική γνωμάτευση, το προσπαθούσαμε επί 5 χρόνια.  

Έκανα αυχενική πριν 5 ημέρες και είναι πάρα πολύ καλά. Το ότι στα 36 μας θεωρούμαστε υψηλού κινδύνου με ξεπερνάει.

Το τι είναι δεν μάθαμε ποτέ όσο και να το προσπάθησε ο εμβρυολόγος γιατί το μπεμπούκο μου είναι πολύ ήρεμο.

 Για μένα οι τελευταίες εβδομάδες δεν ήταν καθόλου εύκολες. Είχα εμετούς, καούρες, και πολύ κακή γεύση στο στόμα. Το έχει καμία από εσάς αυτήν την ΞΙΝΊΛΑ στο στόμα, αν έχετε λύση πείτε μου?

 Τώρα αρχίζω και συνέρχομαι.

  • Μου αρέσει 8

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna_k είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Ονομάζομαι Άννα και έψαχνα να βρω ένα φόρουν να μπορώ να μοιράζομαι αυτό το ταξίδι. Θα μπορούσατε να με προσθέσετε και έμενα στην συζήτηση?

Είμαι 36 ετών. 11 εβδομάδων και 5 ημερών. Αυτή είναι η πρώτη φορά που είμαι έγκυος ever και αυτό με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Ανεξήγητη υπογονιμότητα ήταν η τελική γνωμάτευση, το προσπαθούσαμε επί 5 χρόνια.  

Έκανα αυχενική πριν 5 ημέρες και είναι πάρα πολύ καλά. Το ότι στα 36 μας θεωρούμαστε υψηλού κινδύνου με ξεπερνάει.

Το τι είναι δεν μάθαμε ποτέ όσο και να το προσπάθησε ο εμβρυολόγος γιατί το μπεμπούκο μου είναι πολύ ήρεμο.

 Για μένα οι τελευταίες εβδομάδες δεν ήταν καθόλου εύκολες. Είχα εμετούς, καούρες, και πολύ κακή γεύση στο στόμα. Το έχει καμία από εσάς αυτήν την ΞΙΝΊΛΑ στο στόμα, αν έχετε λύση πείτε μου?

 Τώρα αρχίζω και συνέρχομαι.

Καλως ήρθες να έχεις μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Για την ξινιλα που λες εμένα με βοήθησαν οι τσίχλες και το λεμόνι...Επίσης για τους εμετούς μας έσωσε ένα κορίτσι από δω η @Zina21 που της προτείνε ο γιατρός ένα φυτικο χάπι το navatac..Από τότε που ξεκινήσα να το παίρνω μειώθηκαν πολύ τα συμπτώματα ενώ πριν  ήμουν πολυ χαλια..ρωτά τον γιατρό σου αν θέλεις να το πάρεις αν και τώρα θα μειωθούν έτσι κι αλλιώς..μετα το πρώτο τρίμηνο φεύγουν συνήθως..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας.

Οι τσίχλες με βοηθάνε και εμένα αλλά ανέκαθεν δεν ήμουν φαν, οπότε μπορώ για λίγη ώρα. το λεμόνι μου ταράζει το στομάχι.

Έχω πάρει ένα ρόφημα Μέντας και λίγο βοηθάει. Αν και σήμερα με ενόχλησε λίγο η αλήθεια είναι.

Το τσίντζερ δεν έκανε τίποτα, μάλλον έκανε χειρότερη την κατάσταση γιατί δεν μπορούσα να κρατήσω τίποτα στο στομάχι.

Για τους εμετούς μάλλον επιβάρυναν την κατάσταση και τα φάρμακα που παίρνω από την εξωσωματική. τώρα που μου ελάττωσαν την δόση (μετά την αυχενική) είμαι 2 μέρες πολύ καλύτερα. Έχω και περισσότερη ενέργεια.

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

Καλώς σας βρήκα. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας.

Οι τσίχλες με βοηθάνε και εμένα αλλά ανέκαθεν δεν ήμουν φαν, οπότε μπορώ για λίγη ώρα. το λεμόνι μου ταράζει το στομάχι.

Έχω πάρει ένα ρόφημα Μέντας και λίγο βοηθάει. Αν και σήμερα με ενόχλησε λίγο η αλήθεια είναι.

Το τσίντζερ δεν έκανε τίποτα, μάλλον έκανε χειρότερη την κατάσταση γιατί δεν μπορούσα να κρατήσω τίποτα στο στομάχι.

Για τους εμετούς μάλλον επιβάρυναν την κατάσταση και τα φάρμακα που παίρνω από την εξωσωματική. τώρα που μου ελάττωσαν την δόση (μετά την αυχενική) είμαι 2 μέρες πολύ καλύτερα. Έχω και περισσότερη ενέργεια.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!σου εύχομαι μια τελειομηνη κ ευχάριστη εγκυμοσύνη!με περνάς ακριβώς μια εβδομάδα:-D

Κ εμένα οι τσίχλες μεντος lime and green tea με βοηθούσαν κ στην πικριλα στο στόμα αλλά και στην ναυτία .. ακόμα έχω αλλά πολύ λίγο τελευταία ηρέμησα κ εγώ.εμενα στην καούρα με βοηθούσε το κρύο γάλα τουλάχιστον στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες..σε αυτήν δεν απέκτησα ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να κανω μια ερωτηση... εχει καμία σας ακομα πονους - "σουβλιές" στην κοιλιά;;

Επισης μετα που δοκίμασα ότι γιατροσόφι υπάρχει και δεν υπαρχει για το στομάχι εμενα με ανακούφιζει η μαστίχα Χίου και το μαστιχόνερο και κάτι μασώμενα χάπια του φαρμακείου πάλι με μαστίχα.. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός οπότε ουσιαστικά δεν υπάρχει συνταγή, δυστυχώς!!!

  • Μου αρέσει 1

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Anna_k Καλώς ήρθες στην ομάδα μας♡♡ Καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη σου εύχομαι από καρδιάς.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ 

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ ΔΙΔΥΜΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Iro20 είπε:

Καλησπέρα! Να κανω μια ερωτηση... εχει καμία σας ακομα πονους - "σουβλιές" στην κοιλιά;;

Επισης μετα που δοκίμασα ότι γιατροσόφι υπάρχει και δεν υπαρχει για το στομάχι εμενα με ανακούφιζει η μαστίχα Χίου και το μαστιχόνερο και κάτι μασώμενα χάπια του φαρμακείου πάλι με μαστίχα.. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός οπότε ουσιαστικά δεν υπάρχει συνταγή, δυστυχώς!!!

Καλημέρα!!Ναι εγώ έχω κάποιες φορές πονακια τραβηγματακια..φυσιολογικό είναι..Αλλά ρωτα και τον γιατρό σου αν κάτι σου φαίνεται περίεργο..

Καλημέρα σε όλες και σε όλα τα μπεμπακια!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από εμένα.

Έχω μια ερώτηση , έχει κάνει καμία σας πλήρης εξέταση για ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ ?

Μου πήραν αίμα πριν από ένα μήνα και χθες βγήκαν τα αποτελέσματα. Με πήρε ο γιατρός μου και μου είπε ότι έχω μια ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ και θα πρέπει να εξεταστεί και ο σύζυγος μου.

Έχω τρομάξει πολύ κορίτσια.

Χθες δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα.

Αν έχετε κάνει η εξέταση του συζύγου βγαίνει πιο γρήγορα? Την τρέχουν πιο γρήγορα?

 


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna_k είπε:

Καλημέρα και πάλι από εμένα.

Έχω μια ερώτηση , έχει κάνει καμία σας πλήρης εξέταση για ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ ?

Μου πήραν αίμα πριν από ένα μήνα και χθες βγήκαν τα αποτελέσματα. Με πήρε ο γιατρός μου και μου είπε ότι έχω μια ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ και θα πρέπει να εξεταστεί και ο σύζυγος μου.

Έχω τρομάξει πολύ κορίτσια.

Χθες δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα.

Αν έχετε κάνει η εξέταση του συζύγου βγαίνει πιο γρήγορα? Την τρέχουν πιο γρήγορα?

 

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσούδια ♡♡

Καταρχάς μν κλαίς και μην τρομάζεις έχεις μεγάλο ταξίδι μέχρι να φτάσεις να κρατάς αγκαλιά σου το μωράκι σου και πρέπει να θωρακιστεί με υπομονή..θα ακούσεις πολλά τα οποία στο τέλος δεν θα ισχύουν...γι'αυτό μν ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ όλα φτιάχνονται όλα την σημερινή εποχή κράτα αγκαλιά την κοιλίτσα σου και όλα θα πάνε καλά.

Ακολούθα πιστά τις οδηγίες του γιατρού και προσθεού μην εικάζεις τίποτα.

Το άγχος και η στεναχώρια δεν οδηγούν πουθενά. Όλα θα πάνε καλά♡


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

Καλημέρα και πάλι από εμένα.

Έχω μια ερώτηση , έχει κάνει καμία σας πλήρης εξέταση για ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ ?

Μου πήραν αίμα πριν από ένα μήνα και χθες βγήκαν τα αποτελέσματα. Με πήρε ο γιατρός μου και μου είπε ότι έχω μια ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ και θα πρέπει να εξεταστεί και ο σύζυγος μου.

Έχω τρομάξει πολύ κορίτσια.

Χθες δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα.

Αν έχετε κάνει η εξέταση του συζύγου βγαίνει πιο γρήγορα? Την τρέχουν πιο γρήγορα?

 

Καλημέρα!!!!Εγω έχω κάνει το πλήρες πακέτο της κυστικης ινωσης μιας κ μου το είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου.Συνηθως το κάνει ο ένας από τους δυο κ αν βγει θετικό τότε το κάνει κ ο άλλος.

Να μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος.Ειμαι σίγουρη ότι δεν θα έχει ο άνδρας σου κ θα είναι όλα τέλεια!Αλλα κ να έχει δεν είναι απόλυτο ότι θα έχει κ το μωράκι σου.Απλά θα χρειαστεί να του κάνετε κάποια εξέταση επιπλέον...
Ρώτησε σε κάποιο ιδιωτικό αν μπορούν να σου τις βγάλουν νωρίτερα.Το μητέρα συνήθως δεν αργεί με τα αποτελέσματα...Φαντάζομαι ότι ο γιατρός σου θα σου είπε να κάνετε το πλήρες πακέτο  που στοιχίζει περίπου 300 ευρώ γιατί καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστο αυτό έκανα κ εγώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 said:

Καλημέρα!!!!Εγω έχω κάνει το πλήρες πακέτο της κυστικης ινωσης μιας κ μου το είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου.Συνηθως το κάνει ο ένας από τους δυο κ αν βγει θετικό τότε το κάνει κ ο άλλος.

Να μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος.Ειμαι σίγουρη ότι δεν θα έχει ο άνδρας σου κ θα είναι όλα τέλεια!Αλλα κ να έχει δεν είναι απόλυτο ότι θα έχει κ το μωράκι σου.Απλά θα χρειαστεί να του κάνετε κάποια εξέταση επιπλέον...
Ρώτησε σε κάποιο ιδιωτικό αν μπορούν να σου τις βγάλουν νωρίτερα.Το μητέρα συνήθως δεν αργεί με τα αποτελέσματα...Φαντάζομαι ότι ο γιατρός σου θα σου είπε να κάνετε το πλήρες πακέτο  που στοιχίζει περίπου 300 ευρώ γιατί καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστο αυτό έκανα κ εγώ...

 Εγώ έκανα και βγήκε θετικό. Δεν ήθελε να με αγχώσει ο γιατρός μου οπότε δεν μου είπε κάτι επιπλέον για το τι θα ακολουθήσει σε περίπτωση που και ο σύζυγος βρεθεί θετικός.

Πραγματικά το μόνο που μου δίνει λίγο ελπίδα είναι ότι ίσως ο σύζυγος να μην έχει τίποτα.

Εγώ πηγαίνω στο Λητώ και θα τους ρωτήσουμε αν γίνεται να βγουν λίγο πιο γρήγορα τα αποτελέσματα.  

Το περίεργο είναι ότι έχουμε έναν κύκλο αρκετά μεγάλο και ήμαστε από τους τελευταίους που θα αποκτήσουμε παιδί. Έχω ακούσει απίστευτες ιστορίες από τις μέλλουσες μαμάδες. Ξέρετε τώρα… φρικιαστικές σχεδόν. Ποτέ μα ποτέ ούτε μία δεν μου είπε για αυτήν την εξέταση και για το αποτέλεσμά της. Δεν ήξερα καν τι ήταν. Δεν έψαξα ούτε όταν μου ζήτησε ο γιατρός να την κάνω. Χθες που πήρα τα αποτελέσματα έμαθα.

 


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

 Εγώ έκανα και βγήκε θετικό. Δεν ήθελε να με αγχώσει ο γιατρός μου οπότε δεν μου είπε κάτι επιπλέον για το τι θα ακολουθήσει σε περίπτωση που και ο σύζυγος βρεθεί θετικός.

Πραγματικά το μόνο που μου δίνει λίγο ελπίδα είναι ότι ίσως ο σύζυγος να μην έχει τίποτα.

Εγώ πηγαίνω στο Λητώ και θα τους ρωτήσουμε αν γίνεται να βγουν λίγο πιο γρήγορα τα αποτελέσματα.  

Το περίεργο είναι ότι έχουμε έναν κύκλο αρκετά μεγάλο και ήμαστε από τους τελευταίους που θα αποκτήσουμε παιδί. Έχω ακούσει απίστευτες ιστορίες από τις μέλλουσες μαμάδες. Ξέρετε τώρα… φρικιαστικές σχεδόν. Ποτέ μα ποτέ ούτε μία δεν μου είπε για αυτήν την εξέταση και για το αποτέλεσμά της. Δεν ήξερα καν τι ήταν. Δεν έψαξα ούτε όταν μου ζήτησε ο γιατρός να την κάνω. Χθες που πήρα τα αποτελέσματα έμαθα.

 

Να μην στεναχωριέσαι κ να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!Παντα ακούμε ιστορίες κ σκεφτόμαστε μήπως τύχει κ σε εμάς.Δεν θα τύχει τίποτα!Θα πάνε όλα καλά έτσι να σκέφτεσαι!Θα βγει καθαρός ο άνδρας σου κ θα τελειώσει εκεί η αγωνία!Έχεις ένα υγιέστατο μωράκι στην κοιλιτσα σου!!!!

Απλα μου κάνει εντύπωση που είσαι από εξωσωματική κ δεν σου έδωσε αυτές τις εξετάσεις να τις κανεις πριν ξεκινήσεις.Γιατι κ εγώ από εξωσωματική είμαι κ στο πρώτο ραντεβού έδωσα αμέσως αίμα για όλα αυτά.Κ μάλιστα μου εξήγησε γιατί υπάρχουν δυο για την κυστικη ίνωση.Την μια που είναι το μικρό πακέτο κ το καλύπτει το βιβλιάριο μας κ η άλλη που δεν γράφεται κ την πληρώνουμε.Κ μάλιστα αν επιλέγαμε να κάνουμε το μικρό πακέτο θα έπρεπε να συμπληρώσουμε υπεύθυνη δήλωση ότι το κάνουμε με δίκη μας ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Να μην στεναχωριέσαι κ να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!Παντα ακούμε ιστορίες κ σκεφτόμαστε μήπως τύχει κ σε εμάς.Δεν θα τύχει τίποτα!Θα πάνε όλα καλά έτσι να σκέφτεσαι!Θα βγει καθαρός ο άνδρας σου κ θα τελειώσει εκεί η αγωνία!Έχεις ένα υγιέστατο μωράκι στην κοιλιτσα σου!!!!

Απλα μου κάνει εντύπωση που είσαι από εξωσωματική κ δεν σου έδωσε αυτές τις εξετάσεις να τις κανεις πριν ξεκινήσεις.Γιατι κ εγώ από εξωσωματική είμαι κ στο πρώτο ραντεβού έδωσα αμέσως αίμα για όλα αυτά.Κ μάλιστα μου εξήγησε γιατί υπάρχουν δυο για την κυστικη ίνωση.Την μια που είναι το μικρό πακέτο κ το καλύπτει το βιβλιάριο μας κ η άλλη που δεν γράφεται κ την πληρώνουμε.Κ μάλιστα αν επιλέγαμε να κάνουμε το μικρό πακέτο θα έπρεπε να συμπληρώσουμε υπεύθυνη δήλωση ότι το κάνουμε με δίκη μας ευθύνη.

Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση γιατί το έμαθα χθες. Κανονικά θα έπρεπε να μου είχαν κάνει τις εξετάσεις αυτές.

Ποτέ δεν μου τις ζήτησαν. Ποτέ δεν με ρώτησαν αν επιθυμώ να γίνει εξέταση στο βλατοκύτταρο για αυτές τις εξετάσεις χωρίς να κάνεις καν εσύ εξέταση.

Αλλά δεν θέλω να μπω και σε αυτήν την διαδικασία. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου όταν τον δω. Αλλά τώρα δεν αλλάζει κάτι.

Αν είναι πάρα πολύ άσχημα το νέα την επόμενη φορά θα προχωρήσουμε στην εξέταση των βλαστοκυττάρων που έχουμε πριν την εμβρυομεταφορά.

Ξέρεις @ Zina21 προσπαθούσαμε επί πολλά χρόνια . Αλλά αυτό μας κούρασε λίγο ψυχολογικά. Θεωρούσα ότι αυτή η περίοδος θα είναι από τις πιο ήρεμες και όμορφες. Και είμαι, απλά θεωρούσα ότι ο δρόμος (ειδικά αφού περάσαμε τόσα) θα ήταν λίγο πιο ομαλος.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση γιατί το έμαθα χθες. Κανονικά θα έπρεπε να μου είχαν κάνει τις εξετάσεις αυτές.

Ποτέ δεν μου τις ζήτησαν. Ποτέ δεν με ρώτησαν αν επιθυμώ να γίνει εξέταση στο βλατοκύτταρο για αυτές τις εξετάσεις χωρίς να κάνεις καν εσύ εξέταση.

Αλλά δεν θέλω να μπω και σε αυτήν την διαδικασία. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου όταν τον δω. Αλλά τώρα δεν αλλάζει κάτι.

Αν είναι πάρα πολύ άσχημα το νέα την επόμενη φορά θα προχωρήσουμε στην εξέταση των βλαστοκυττάρων που έχουμε πριν την εμβρυομεταφορά.

Ξέρεις @ Zina21 προσπαθούσαμε επί πολλά χρόνια . Αλλά αυτό μας κούρασε λίγο ψυχολογικά. Θεωρούσα ότι αυτή η περίοδος θα είναι από τις πιο ήρεμες και όμορφες. Και είμαι, απλά θεωρούσα ότι ο δρόμος (ειδικά αφού περάσαμε τόσα) θα ήταν λίγο πιο ομαλος.

Σε καταλαβαινω απόλυτα...Έχω κάνει τρεις διεγέρσεις κ τέσσερις εμβρυομεταφορες για να πετύχω αυτή την εγκυμοσύνη.Κ εμείς ανεξήγητη υπογονιμότητα...Απλά εγώ δεν άφησα να περάσει χρόνος κ μου ήρθε η εγκυμοσύνη αυτή στον ένα χρόνο γάμου....Θα πάνε όλα καλά κ μετά θα ξεχάσεις ότι το πέρασες!
Εχω φιλικό ζευγάρι που είναι κ οι δυο φορείς της κυστικης ινωσης....Κ έχουν δυο υγιέστατα παιδάκια!Απλα αν έχει κ ο άνδρας σου θα πρέπει να κανεις αμνιοπαρακέντηση...
Που αν ήσουν στο γιατρό μου θα στη συνιστούσε έτσι κ αλλιώς λόγω ηλικίας μιας κ μετά τα 35 τη θεωρεί απαραίτητη...Θα βγει η εξέταση του άνδρα σου,θα είναι αρνητική κ θα τελειώσει η αγωνία!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

Καλημέρα και πάλι από εμένα.

Έχω μια ερώτηση , έχει κάνει καμία σας πλήρης εξέταση για ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ ?

Μου πήραν αίμα πριν από ένα μήνα και χθες βγήκαν τα αποτελέσματα. Με πήρε ο γιατρός μου και μου είπε ότι έχω μια ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ και θα πρέπει να εξεταστεί και ο σύζυγος μου.

Έχω τρομάξει πολύ κορίτσια.

Χθες δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα.

Αν έχετε κάνει η εξέταση του συζύγου βγαίνει πιο γρήγορα? Την τρέχουν πιο γρήγορα?

 

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ είμαι από τις μανούλες ιουλιου!ευχομαι σε όλες τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Κοριτσάκι μου επειδή έκανε εξέταση πρόσφατη ο άντρας μου να ξέρεις ότι την πρώτη φορα είναι δωρεάν αν στην γράψει ο γυναικολόγος.τα αποτελέσματα βγήκαν σε 10 εργάσιμες. 

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...