Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη έκανα τον β επιπέδου σήμερα και όλα πήγαν πολύ καλά έχουμε έναν πολύ καλό μπέμπη και πολύ ψηλό ..ζυγίζουμε περίπου 540 gr.. δόξα το Θεό ο πλακούντας πήρε ανοδική φορά οπότε δεν αγχώνομαι άλλο και ο τράχηλος κλειστός και μακρής όπως πρέπει!

Καλές βρε όλες οι εξετάσεις που κάνουμε αλλά αυτό το άγχος πια...πφφφ δεν ξέρω αλλά στον πρώτο δεν ήμουν έτσι ίσως επειδή δεν ήξερα τι με περιμένει...

Doppler θα κάνετε κορίτσια στον γιατρό σας ή σε ειδικό?

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα.Εγω στο μικρο εκανα στο γιατρο μου οποτε και τωρα μαλλον σε αυτον θα κανω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα.Εγω στο μικρο εκανα στο γιατρο μου οποτε και τωρα μαλλον σε αυτον θα κανω.

Κ εγώ στο γιατρό μου το έκανα αλλά αυτή τη φορά το σκέφτομαι να πάω στον ειδικο.. είναι και τρίτη καίσαρικη γέννησα και πρόωρα τον δεύτερο και φοβάμαι λιγάκι..

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2020 at 9:32 ΜΜ, Nina94 είπε:

 

Κοριτσια μου εχει κανει καποια την καμπύλη ζαχαρου? Την εχω αύριο και ειμαι λιγο αγχωμένη απο καποιες κοπελες που λενε πως τους εφερε εμμετο και πως ζαλιζοντουσαν πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

Κοριτσια μου εχει κανει καποια την καμπύλη ζαχαρου? Την εχω αύριο και ειμαι λιγο αγχωμένη απο καποιες κοπελες που λενε πως τους εφερε εμμετο και πως ζαλιζοντουσαν πολυ. 

Καλησπέρα!Εγω έκανα σήμερα καμπύλη ζαχαρου.Να μην αγχώνεσαι σίγουρα το υγρό δεν είναι ευχάριστο.Κ μένα μου έφερε αναγούλα με το ζόρι κρατήθηκα να μην το κάνω εμετό.Σε καποιες κοπέλες που τους αρέσουν τα γλυκά δεν τους φαίνεται τόσο χάλια.Εμενα δεν μου αρέσουν επομένως με δυσκόλεψε.Κ μου χάλασε λίγο κ το στομάχι τώρα συνήλθα.Δεν έχει ιδιαίτερη γεύση απλά είναι πολύ γλυκό...

Ζαλάδα είχα παρα πολύ λίγο.Τιποτα το ιδιαίτερο.Θα δεις κ εσυ ότι άδικα αγχωνόσουν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα!Εγω έκανα σήμερα καμπύλη ζαχαρου.Να μην αγχώνεσαι σίγουρα το υγρό δεν είναι ευχάριστο.Κ μένα μου έφερε αναγούλα με το ζόρι κρατήθηκα να μην το κάνω εμετό.Σε καποιες κοπέλες που τους αρέσουν τα γλυκά δεν τους φαίνεται τόσο χάλια.Εμενα δεν μου αρέσουν επομένως με δυσκόλεψε.Κ μου χάλασε λίγο κ το στομάχι τώρα συνήλθα.Δεν έχει ιδιαίτερη γεύση απλά είναι πολύ γλυκό...

Ζαλάδα είχα παρα πολύ λίγο.Τιποτα το ιδιαίτερο.Θα δεις κ εσυ ότι άδικα αγχωνόσουν!

Εγω ειμαι γλυκαντζου οποτε ευελπιστώ να μην μου φανεί τόσο. Τα αποτελεσματα βγαινουν αμεσως? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kangan είπε:

Εγω ειμαι γλυκαντζου οποτε ευελπιστώ να μην μου φανεί τόσο. Τα αποτελεσματα βγαινουν αμεσως? 

Τότε δε σου φανεί τόσο άσχημο όσο σε μένα.Εγω ακόμη κ το σίδηρο το παίρνω σε χάπι γιατί ότι είναι σε υγρό δεν μπορώ να το πιω.Το είχα πάντα αυτό το πρόβλημα όχι μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη.Επομενως αφού το άντεξα εγώ σίγουρα θα τα πας εξαιρετικά κ εσυ!

Οσο για τα αποτελέσματα αν πας σε μικροβιολογικό να την κανεις ναι βγαίνουν την ίδια μέρα.Εγω πήγα στο ιατρείο - κέντρο του γιατρού μου γιατί κάνω όλες τις εξετάσεις εκεί κ εκείνοι τις στέλνουν σε συνεργαζόμενο μικροβιολογικό.Για τα αποτελέσματα θα με ενημερώσουν αύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

Εγω ειμαι γλυκαντζου οποτε ευελπιστώ να μην μου φανεί τόσο. Τα αποτελεσματα βγαινουν αμεσως? 

Κι εγώ είμαι γλυκατζού και ευτυχώς η καμπύλη ήταν πολύ καλή! Είναι λίγο ζόρι να το πιεις αλλά μην αγχώνεσαι μια χαρά θα τα καταφέρεις.. την επόμενη μέρα βγαίνουν.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Kangan είπε:

Κοριτσια μου εχει κανει καποια την καμπύλη ζαχαρου? Την εχω αύριο και ειμαι λιγο αγχωμένη απο καποιες κοπελες που λενε πως τους εφερε εμμετο και πως ζαλιζοντουσαν πολυ. 

Την εκανα πριν 1 εβδομαδα.Τιποτα δεν ηταν.Και σκεψου οτι ολο το προηγουμενο βραδυ ειχα καουρα(οπως καθε μερα για πολλες ωρες).Ηταν αρκετα γλυκο αλλα οκ.Μην αγχωνεσαι.Τα αποτελεσματα μου βγηκαν το ιδιο απογευμα 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειχαμε β επιπεδου σημερα! απο τις 12 μεχρι τις 5 ο μπεμπης δεν αλλαξε θεση και πρεπει να ξαναπαω την πεμπτη γιατρο γιατι δεν μπορεσαμε να μετρησουμε καρδια και αριστερη παλαμη. φαγητα καφεδες , χυμούς, περπατημα ανένδοτος ο μικρουλης μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

κοριτσια ειχαμε β επιπεδου σημερα! απο τις 12 μεχρι τις 5 ο μπεμπης δεν αλλαξε θεση και πρεπει να ξαναπαω την πεμπτη γιατρο γιατι δεν μπορεσαμε να μετρησουμε καρδια και αριστερη παλαμη. φαγητα καφεδες , χυμούς, περπατημα ανένδοτος ο μικρουλης μας!

Χαχαχχα ζωηρουλης από τώρα ο μπέμπης σας! Δεν πειράζει το καλό πράγμα αργεί να γίνει!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Τότε δε σου φανεί τόσο άσχημο όσο σε μένα.Εγω ακόμη κ το σίδηρο το παίρνω σε χάπι γιατί ότι είναι σε υγρό δεν μπορώ να το πιω.Το είχα πάντα αυτό το πρόβλημα όχι μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη.Επομενως αφού το άντεξα εγώ σίγουρα θα τα πας εξαιρετικά κ εσυ!

Οσο για τα αποτελέσματα αν πας σε μικροβιολογικό να την κανεις ναι βγαίνουν την ίδια μέρα.Εγω πήγα στο ιατρείο - κέντρο του γιατρού μου γιατί κάνω όλες τις εξετάσεις εκεί κ εκείνοι τις στέλνουν σε συνεργαζόμενο μικροβιολογικό.Για τα αποτελέσματα θα με ενημερώσουν αύριο!

Ευχομαι να εχεις δίκιο. Σε ευχαριστβ πολυ κορίτσι μου.. Να εχεις τέλεια αποτελεσματα! 

Αχ κοριιτσια τελεια.. Μου δωσατε τρομερο κουραγιο για την καμπυλη.. Εύχομαι σε ολες καλα αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη έκανα τον β επιπέδου σήμερα και όλα πήγαν πολύ καλά έχουμε έναν πολύ καλό μπέμπη και πολύ ψηλό ..ζυγίζουμε περίπου 540 gr.. δόξα το Θεό ο πλακούντας πήρε ανοδική φορά οπότε δεν αγχώνομαι άλλο και ο τράχηλος κλειστός και μακρής όπως πρέπει!

Καλές βρε όλες οι εξετάσεις που κάνουμε αλλά αυτό το άγχος πια...πφφφ δεν ξέρω αλλά στον πρώτο δεν ήμουν έτσι ίσως επειδή δεν ήξερα τι με περιμένει...

Doppler θα κάνετε κορίτσια στον γιατρό σας ή σε ειδικό?

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή! 
Εγώ έχει περίπου ένα μήνα που έκανα την Β επιπέδου αλλά σήμερα πήγα στο γιατρό για έλεγχο και να μου γράψει Εξετάσεις και την καμπύλη σακχάρου.

κ Εμένα ευτυχώς ανέβηκε ο πλακούντας αρκετά οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό.και μου μέτρησε και τον τράχηλο με κολπικό υπέρηχο :-? ολα καλα! :) 
Doppler εγώ έκλεισα ραντεβού στον γιατρό που έκανα και τις αυχενικές μου δηλ σε ειδικό.  Δεν σου έκλεισε ραντεβού σήμερα που πήγες; 

Just now, Kangan είπε:

Ευχομαι να εχεις δίκιο. Σε ευχαριστβ πολυ κορίτσι μου.. Να εχεις τέλεια αποτελεσματα! 

Αχ κοριιτσια τελεια.. Μου δωσατε τρομερο κουραγιο για την καμπυλη.. Εύχομαι σε ολες καλα αποτελέσματα! 

Εγω πηγα σημερα στο γιατρο μου και μου την εγραψε για να παω να την κανω αυτες τις μερες. Μου ειπε λοιπον πως εαν μου φανει πολυ γλυκο και δν αντεχω να εχω μαζι μου μισο λεμονι και να το στυψω οταν μου το φερουν. Δεν επηρεαζει καθολου φυσικα το αποτελεσμα! Ολα καλα θα πανε :)


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki said:

κοριτσια ειχαμε β επιπεδου σημερα! απο τις 12 μεχρι τις 5 ο μπεμπης δεν αλλαξε θεση και πρεπει να ξαναπαω την πεμπτη γιατρο γιατι δεν μπορεσαμε να μετρησουμε καρδια και αριστερη παλαμη. φαγητα καφεδες , χυμούς, περπατημα ανένδοτος ο μικρουλης μας!

Πεισματαρικος χεχε!! Ευχομαι την Πεμπτη να ειναι σε σωστη θεση. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kangan είπε:

Κοριτσια μου εχει κανει καποια την καμπύλη ζαχαρου? Την εχω αύριο και ειμαι λιγο αγχωμένη απο καποιες κοπελες που λενε πως τους εφερε εμμετο και πως ζαλιζοντουσαν πολυ. 

Κοίτα αν έχεις ακόμα ναυτίες... σίγουρα αηδιάζεις γιατί είναι σαν ζαχαρονερο...και σε τρυπάνε 2-3 φορές... αλλά εντάξει παλεύεται...

πρίν από 26 λεπτά , pakaki είπε:

κοριτσια ειχαμε β επιπεδου σημερα! απο τις 12 μεχρι τις 5 ο μπεμπης δεν αλλαξε θεση και πρεπει να ξαναπαω την πεμπτη γιατρο γιατι δεν μπορεσαμε να μετρησουμε καρδια και αριστερη παλαμη. φαγητα καφεδες , χυμούς, περπατημα ανένδοτος ο μικρουλης μας!

Σε νιώθω εγώ έκανα 6 ώρες αυχενική σε αυτήν την εγκυμοσύνη...άμα δεν θέλουν τα άτιμα δεν βοηθάνε καθόλου βρε παιδί μου...

πρίν από 13 λεπτά , Mary_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή! 
Εγώ έχει περίπου ένα μήνα που έκανα την Β επιπέδου αλλά σήμερα πήγα στο γιατρό για έλεγχο και να μου γράψει Εξετάσεις και την καμπύλη σακχάρου.

κ Εμένα ευτυχώς ανέβηκε ο πλακούντας αρκετά οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό.και μου μέτρησε και τον τράχηλο με κολπικό υπέρηχο :-? ολα καλα! :) 
Doppler εγώ έκλεισα ραντεβού στον γιατρό που έκανα και τις αυχενικές μου δηλ σε ειδικό.  Δεν σου έκλεισε ραντεβού σήμερα που πήγες; 

Εγω πηγα σημερα στο γιατρο μου και μου την εγραψε για να παω να την κανω αυτες τις μερες. Μου ειπε λοιπον πως εαν μου φανει πολυ γλυκο και δν αντεχω να εχω μαζι μου μισο λεμονι και να το στυψω οταν μου το φερουν. Δεν επηρεαζει καθολου φυσικα το αποτελεσμα! Ολα καλα θα πανε :)

Πας για φυσιολογικό? τέλεια!εγώ δυστυχώς θα φάω τρίτο μαχαίρι τώρα.

Όχι δεν μου έκλεισε από μόνος του...μου είπε "καλό θα ήταν να το κάνουμε μαζί αλλά είναι κάποιοι συνάδελφοι που θέλουν να το κάνουν οι ίδιοι.λογο ιστορικού (καισαρική στις 36 εβδομάδες)θα βλέπαμε αν πάμε και για πρόωρο τοκετό παλι.εσυ ξες"

Τώρα όταν σου λένε τέτοια??? νομίζω ότι θα το κάνω σε αυτόν χαλάλι τα 80€

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοτιτσια μου την έκανα την καμπυλη σακχαρου.. Ευτυχως δεν ηταν τίποτα.. Μου εδωσε και επιλογη στο ιατρριο που πηγα να πιω σκέτη γλυκόζη ή κατι που ειναι σαν χυμος μου είπε λιγοτετο επώδυνο και οτι ειναι λίγο πιο ακριβό.. Εννοείτε πηρα το πιο ακριβο και ολα καλα. Τωρα περιμενω παρασκευη πρωί τα αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...