Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω απορία...την κοιλιά σας πως την νιώθετε; Δλδ έχετε καθόλου ενοχλήσεις έστω κι αν θεωρούνται φυσιολογικές; 
Εγω από χθες ξαναγύρισα στη δουλειά και νιώθω κάπως περίεργα την κοιλιά μ..σαν βάρος χαμηλά ή σαν πιάσιμο κάτι! 

Νινα μου εγω το ένιωθα αυτό λες κ θα έπεφτε η κοιλιά μου. Ήταν βέβαια κ 2 τα μωρά αν κ δεν πιστευω ότι έφταιγε αυτό . 

Πετρωνε ειδικά όταν ήμουν όρθια ειδικά .,

ολο αυτό το ένιωθα χαμηλά κ μόλις ξάπλωσα υποχωρούσε . Ελπιζω να βοήθησα λιγάκι .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Νινα μου εγω το ένιωθα αυτό λες κ θα έπεφτε η κοιλιά μου. Ήταν βέβαια κ 2 τα μωρά αν κ δεν πιστευω ότι έφταιγε αυτό . 

Πετρωνε ειδικά όταν ήμουν όρθια ειδικά .,

ολο αυτό το ένιωθα χαμηλά κ μόλις ξάπλωσα υποχωρούσε . Ελπιζω να βοήθησα λιγάκι .

Ακριβώς αυτό... νιώθω λες και θα μ πέσει η κοιλιά και έτσι ένα πιάσιμο χαμηλά στην κοιλιά! Πόνο δεν εχω ευτυχώς! 
Τι να κάνω που δεν θέλω να χάσω τη δουλειά μου αλλιώς δεν πρόκειται να πήγαινα... αλλά δύσκολα τα χρόνια ειδικά σε μικρές πόλεις δεν βρίσκεις ευκολα άλλη δουλειά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Ακριβώς αυτό... νιώθω λες και θα μ πέσει η κοιλιά και έτσι ένα πιάσιμο χαμηλά στην κοιλιά! Πόνο δεν εχω ευτυχώς! 
Τι να κάνω που δεν θέλω να χάσω τη δουλειά μου αλλιώς δεν πρόκειται να πήγαινα... αλλά δύσκολα τα χρόνια ειδικά σε μικρές πόλεις δεν βρίσκεις ευκολα άλλη δουλειά! 

Κορίτσι μου χωρίς να θέλω να σε αγχωσω αυτό το πιάσιμο και βάρος είχα χαμηλά και πήγα για nst και έδειξε ότι έκανα συσπάσεις.. Και μου είπε ο γιατρός ξεκουραση και ξάπλα αλλιώς νοσοκομείο μέχρι να γεννήσω.. Εγώ βέβαια έχω μπει στον έβδομο και αυτές είναι οι συσπάσεις braxton hicks 

Ότι μα ότι νιώθετε να τον λέτε στον γιατρό σας!


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Ακριβώς αυτό... νιώθω λες και θα μ πέσει η κοιλιά και έτσι ένα πιάσιμο χαμηλά στην κοιλιά! Πόνο δεν εχω ευτυχώς! 
Τι να κάνω που δεν θέλω να χάσω τη δουλειά μου αλλιώς δεν πρόκειται να πήγαινα... αλλά δύσκολα τα χρόνια ειδικά σε μικρές πόλεις δεν βρίσκεις ευκολα άλλη δουλειά! 

Συζήτησέ το με τον γιατρό σου πάντως.

αμα ξαπλώσεις δεν ηρεμείς; Η δουλειά σου απαιτεί ορθοστασία; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Συζήτησέ το με τον γιατρό σου πάντως.

αμα ξαπλώσεις δεν ηρεμείς; Η δουλειά σου απαιτεί ορθοστασία; 

Ναι αύριο θα τον πάρω τηλ! Όταν ξαπλώνω ηρεμώ ναι... όχι δουλειά γραφείου κάνω γιαυτο και πηγα ξανά είπα πως καθισμένη θα είμαι δεν θα κουράζομαι τόσο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες.Εγω προς το παρον δεν εχω συσπασεις.Καλυτερα δηλ.Στο μικρο στον 7ο εκανα πολλες και τις μετρουσα.Σε μια βδομαδα εχω ραντεβου.Θελω να δω ποσο μεγαλωσε το μωρο γιατι εγω εχασα βαρος :?


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Εγω προς το παρον δεν εχω συσπασεις.Καλυτερα δηλ.Στο μικρο στον 7ο εκανα πολλες και τις μετρουσα.Σε μια βδομαδα εχω ραντεβου.Θελω να δω ποσο μεγαλωσε το μωρο γιατι εγω εχασα βαρος :?

Μα γιατί εχασες; έχεις ακόμη εμετούς η η καουρα δεν σε αφήνει να φας; το μωράκι θα ναι τελειο!


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Μα γιατί εχασες; έχεις ακόμη εμετούς η η καουρα δεν σε αφήνει να φας; το μωράκι θα ναι τελειο!

Εχασα μισο κιλο γιατι την τελευταια βδομαδα εχω καουρα απο το πρωι,σκετο ψωμι τρωω και με πιανει.Οποτε εκοψα πολλα.Τωρα πια τρωω βραστα λαχανικα με κοτοπουλο,γιαουρτι με βρωμη και παγωτο το βραδυ( για να κοιμαμαι).Παιρνω maloox 3 φορες τη μερα πριν το φαγητο,για μια ωρα ειμαι καλα,μετα με πιανει παλι. Αγχωθηκα λιγο αλλα σκεφτομαι που μου ειπε ο γιατρος οτι και τιποτα να μην παρω απο βαρος το μωρο θα μεγαλωνει κανονικα.

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εχασα μισο κιλο γιατι την τελευταια βδομαδα εχω καουρα απο το πρωι,σκετο ψωμι τρωω και με πιανει.Οποτε εκοψα πολλα.Τωρα πια τρωω βραστα λαχανικα με κοτοπουλο,γιαουρτι με βρωμη και παγωτο το βραδυ( για να κοιμαμαι).Παιρνω maloox 3 φορες τη μερα πριν το φαγητο,για μια ωρα ειμαι καλα,μετα με πιανει παλι. Αγχωθηκα λιγο αλλα σκεφτομαι που μου ειπε ο γιατρος οτι και τιποτα να μην παρω απο βαρος το μωρο θα μεγαλωνει κανονικα.

Κρίμα να το περνάς όλο αυτό..ελπίζω να υποχωρήσουν όλα! Το μωρό και να μη τρως μια χαρά θα παίρνει βάρος μη φοβάσαι καθόλου ❤


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εχασα μισο κιλο γιατι την τελευταια βδομαδα εχω καουρα απο το πρωι,σκετο ψωμι τρωω και με πιανει.Οποτε εκοψα πολλα.Τωρα πια τρωω βραστα λαχανικα με κοτοπουλο,γιαουρτι με βρωμη και παγωτο το βραδυ( για να κοιμαμαι).Παιρνω maloox 3 φορες τη μερα πριν το φαγητο,για μια ωρα ειμαι καλα,μετα με πιανει παλι. Αγχωθηκα λιγο αλλα σκεφτομαι που μου ειπε ο γιατρος οτι και τιποτα να μην παρω απο βαρος το μωρο θα μεγαλωνει κανονικα.

Ναι μην αγχώνεσαι γραμμάριο να μην βάλεις εσυ αυτό παίρνει βάρος! Εγώ μέχρι πριν ένα μήνα δεν είχα βάλει ούτε μισό κιλό και το μωρό μου έλεγαν ότι είναι μάλιστα μεγάλο για την εβδομάδα στην οποία ήμουν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια Καλησπερα! 
πηγα σημερα για τη καμπυλη γλυκοζης το πρωι ηπια το υγρο με γευση λεμονι καθησα κ ενα διωρακι εκει κ τελος. Εκτος του οτι περασε γρηγορα η ωρα γιατι ειχα κ Ενα βιβλιο μαζι μου και διαβαζα μου φανηκε πολυ ευκολη η ολη η διαδικασια. Δεν καταλαβαινω γιατι ακουγονται διαφορα σχετικα με αυτην την εξεταση. Δηλ αν μ ελεγαν οτι επρεπε ν την επαναλαβω παλι μια χαρα θ ξαναπηγαινα. Πραγματικα ηταν ολα πολυ νορμαλ. Γι αυτο, οσες εχετε να την κανετε αληθεια Μην αγχωνεστε δν ειναι τιποτα ! :) βγηκαν κ τ αποτελεσματα τωρα το απογευμα ολα τελεια. 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k said:

Κοριτσια Καλησπερα! 
πηγα σημερα για τη καμπυλη γλυκοζης το πρωι ηπια το υγρο με γευση λεμονι καθησα κ ενα διωρακι εκει κ τελος. Εκτος του οτι περασε γρηγορα η ωρα γιατι ειχα κ Ενα βιβλιο μαζι μου και διαβαζα μου φανηκε πολυ ευκολη η ολη η διαδικασια. Δεν καταλαβαινω γιατι ακουγονται διαφορα σχετικα με αυτην την εξεταση. Δηλ αν μ ελεγαν οτι επρεπε ν την επαναλαβω παλι μια χαρα θ ξαναπηγαινα. Πραγματικα ηταν ολα πολυ νορμαλ. Γι αυτο, οσες εχετε να την κανετε αληθεια Μην αγχωνεστε δν ειναι τιποτα ! :) βγηκαν κ τ αποτελεσματα τωρα το απογευμα ολα τελεια. 

Μπραβο βρε κοριτσακι!! μου δινεις δυναμη ετσι που τα λες!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Κοριτσια Καλησπερα! 
πηγα σημερα για τη καμπυλη γλυκοζης το πρωι ηπια το υγρο με γευση λεμονι καθησα κ ενα διωρακι εκει κ τελος. Εκτος του οτι περασε γρηγορα η ωρα γιατι ειχα κ Ενα βιβλιο μαζι μου και διαβαζα μου φανηκε πολυ ευκολη η ολη η διαδικασια. Δεν καταλαβαινω γιατι ακουγονται διαφορα σχετικα με αυτην την εξεταση. Δηλ αν μ ελεγαν οτι επρεπε ν την επαναλαβω παλι μια χαρα θ ξαναπηγαινα. Πραγματικα ηταν ολα πολυ νορμαλ. Γι αυτο, οσες εχετε να την κανετε αληθεια Μην αγχωνεστε δν ειναι τιποτα ! :) βγηκαν κ τ αποτελεσματα τωρα το απογευμα ολα τελεια. 

Κορίτσι μου ακούγονται διαφορά γιατί κάθε κοπέλα και κάθε οργανισμός είναι τελείως διαφορετικός. Το ότι άρεσε σε σένα και άνετα θα την ξανά έκανες δεν σημαίνει ότι αρεσει σε όλες και ήταν για όλες μια άνετη διαδικασία! Η κάθε μία λέει την εμπειρία της χωρίς να ψυχοπλακωνει την άλλη κοπέλα και να την ηρεμεί ότι όλα θα πάνε καλά! Εγώ ας πούμε ζοριστηκα υπερβολικά να το πιω και δεν θα το ξανά έκανα άνετα παρόλο που τα γλυκά μ αρέσουν παρά πολύ. Δε σημαίνει ότι επειδή ζορισε εμένα θα ζορίσει και τις άλλες αλλά ούτε και το ανάποδο.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κορίτσι μου ακούγονται διαφορά γιατί κάθε κοπέλα και κάθε οργανισμός είναι τελείως διαφορετικός. Το ότι άρεσε σε σένα και άνετα θα την ξανά έκανες δεν σημαίνει ότι αρεσει σε όλες και ήταν για όλες μια άνετη διαδικασία! Η κάθε μία λέει την εμπειρία της χωρίς να ψυχοπλακωνει την άλλη κοπέλα και να την ηρεμεί ότι όλα θα πάνε καλά! Εγώ ας πούμε ζοριστηκα υπερβολικά να το πιω και δεν θα το ξανά έκανα άνετα παρόλο που τα γλυκά μ αρέσουν παρά πολύ. Δε σημαίνει ότι επειδή ζορισε εμένα θα ζορίσει και τις άλλες αλλά ούτε και το ανάποδο.

Ναι καταλαβαινω αυτο που λες σιγουρα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και δεν λεω μονο για το υγρο που εγω στη προκειμενη περιπτωση το ήπια μια χαρα εννοω για την ολη διαδικασια που λενε οτι ειναι ταλαιπωρια και τοσες ωρες κ αχ τι θ κανουμε κ τετοια. Εκει θελω να εστιασω οτι δν ειναι τιποτα γενικα σαν ολοκληρωμενη διαδικασια δηλ. Και θελω να δωσω δυναμη κ σ αλλες κοπελες που αγωνιουν κ αγχωνονται. Καλο ειναι να λεμε κυριως τα καλα σε αυτα τα πραγματα και οχι τα κακα. Γιατι εγω ας πουμε εχω διαβασει τοσα ασχημα γι αυτη τη διαδικασια που μονο κακο μου εκανε μεχρι να παω και αγχωθηκα κ πηγα τυπου τρομοκρατημενη γιατι δν ηξερα τι.  Περιμενω και τελικα διαπιστωνω οτι για εμενα δν ηταν τιποτα. αυτο θελω να τονισω περισσοτερο :)

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...