Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κοίτα αν έχεις ακόμα ναυτίες... σίγουρα αηδιάζεις γιατί είναι σαν ζαχαρονερο...και σε τρυπάνε 2-3 φορές... αλλά εντάξει παλεύεται...

Σε νιώθω εγώ έκανα 6 ώρες αυχενική σε αυτήν την εγκυμοσύνη...άμα δεν θέλουν τα άτιμα δεν βοηθάνε καθόλου βρε παιδί μου...

Πας για φυσιολογικό? τέλεια!εγώ δυστυχώς θα φάω τρίτο μαχαίρι τώρα.

Όχι δεν μου έκλεισε από μόνος του...μου είπε "καλό θα ήταν να το κάνουμε μαζί αλλά είναι κάποιοι συνάδελφοι που θέλουν να το κάνουν οι ίδιοι.λογο ιστορικού (καισαρική στις 36 εβδομάδες)θα βλέπαμε αν πάμε και για πρόωρο τοκετό παλι.εσυ ξες"

Τώρα όταν σου λένε τέτοια??? νομίζω ότι θα το κάνω σε αυτόν χαλάλι τα 80€

Ναι ναι παω για φυσιολογικο . Δεν μου αρεσε ετσι οπως σου το ειπε ο γιατρος σου το «εσυ ξες» :sad: επισης και στον ειδικο να την κανεις την εξεταση , τον γιατρο σου θα τον επισκεφτεις ουτως η αλλως αρκετες φορες μεχρι να γεννησεις. Οποτε θα  δει για προωροτητα. Εγω πχ εχω κλεισει doppler 23 Απριλιου στον ειδικο  αλλα αρχες απριλιου και μετα αρχες μαιου θα παω παλι στον γιατρο μου. Δηλ πριν και μετα την εξεταση. Δν εχει σχεση αυτο που σ ειπε. <_< 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kangan είπε:

Κοτιτσια μου την έκανα την καμπυλη σακχαρου.. Ευτυχως δεν ηταν τίποτα.. Μου εδωσε και επιλογη στο ιατρριο που πηγα να πιω σκέτη γλυκόζη ή κατι που ειναι σαν χυμος μου είπε λιγοτετο επώδυνο και οτι ειναι λίγο πιο ακριβό.. Εννοείτε πηρα το πιο ακριβο και ολα καλα. Τωρα περιμενω παρασκευη πρωί τα αποτελέσματα! 

Ωραια,μπραβο παει κι αυτο.Καλα αποτελεσματα να εχεις

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Ναι ναι παω για φυσιολογικο . Δεν μου αρεσε ετσι οπως σου το ειπε ο γιατρος σου το «εσυ ξες» :sad: επισης και στον ειδικο να την κανεις την εξεταση , τον γιατρο σου θα τον επισκεφτεις ουτως η αλλως αρκετες φορες μεχρι να γεννησεις. Οποτε θα  δει για προωροτητα. Εγω πχ εχω κλεισει doppler 23 Απριλιου στον ειδικο  αλλα αρχες απριλιου και μετα αρχες μαιου θα παω παλι στον γιατρο μου. Δηλ πριν και μετα την εξεταση. Δν εχει σχεση αυτο που σ ειπε. <_< 

Χαχαχαχα ναι ήταν κάπως απειλητικό!!!κοίτα εγώ μίλησα με τον γιατρό που με παρακολουθεί και του είπα ότι μου συνιστά ο ειδικός να κάνει αυτός το doppler αλλά μου είπε και ο γυναικολόγος μου ότι" εγώ ούτως ή άλλως θα σου κάνω doppler για να βλέπουμε την κατάσταση αλλά εντάξει δεν είναι κακό να πάρουμε και τη γνώμη του άμα θέλεις και εσύ να κάνεις και εκεί το doppler. Οπότε εντάξει δεν θίχτηκε και ο δικός μου και όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Melody90 είπε:

Χαχαχαχα ναι ήταν κάπως απειλητικό!!!κοίτα εγώ μίλησα με τον γιατρό που με παρακολουθεί και του είπα ότι μου συνιστά ο ειδικός να κάνει αυτός το doppler αλλά μου είπε και ο γυναικολόγος μου ότι" εγώ ούτως ή άλλως θα σου κάνω doppler για να βλέπουμε την κατάσταση αλλά εντάξει δεν είναι κακό να πάρουμε και τη γνώμη του άμα θέλεις και εσύ να κάνεις και εκεί το doppler. Οπότε εντάξει δεν θίχτηκε και ο δικός μου και όλα καλά..

xax παλι καλα! απλα ετσι οπως το λεει ειναι σαν να σου λεει εγω θα τα παρω τα λεφτα μου θες δεν θες. γιατι φανταζομαι θα τον πληρωσεις τον γιατρο σου εξτρα γι αυτην την εξεταση. ασε που δν καταλαβαινω αυτο που ειπε οτι "θα σου κανω εγω το doppler για να βλεπουμε την κατασταση" τι εννοει? αφου αυτη η εξεταση γινεται μια φορα και βλεπεις οπως και στη β επιπεδου καποια συγκεκριμενα πραγματα για το μωρο γι αυτο και στην κανει ο ειδικος μια μονο φορα.  ουτως η αλλως θα βλεπει την κατασταση και πως πας οταν θα πηγαινεις στον γιατρο σου μεχρι να γεννησεις για ελεγχο και μετρησεις..μου φαινεται πως απλα θελει να παρει χρηματα.:-( 


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

xax παλι καλα! απλα ετσι οπως το λεει ειναι σαν να σου λεει εγω θα τα παρω τα λεφτα μου θες δεν θες. γιατι φανταζομαι θα τον πληρωσεις τον γιατρο σου εξτρα γι αυτην την εξεταση. ασε που δν καταλαβαινω αυτο που ειπε οτι "θα σου κανω εγω το doppler για να βλεπουμε την κατασταση" τι εννοει? αφου αυτη η εξεταση γινεται μια φορα και βλεπεις οπως και στη β επιπεδου καποια συγκεκριμενα πραγματα για το μωρο γι αυτο και στην κανει ο ειδικος μια μονο φορα.  ουτως η αλλως θα βλεπει την κατασταση και πως πας οταν θα πηγαινεις στον γιατρο σου μεχρι να γεννησεις για ελεγχο και μετρησεις..μου φαινεται πως απλα θελει να παρει χρηματα.:-( 

Δεν μου παίρνει έξτρα λεφτά για αυτήν την εξέταση (πάλι καλά)στο ραντεβού το προγραμματισμένο που πάω κανει το ντοπλερ .κάνει όσο συχνά θέλει ο κάθε γυναικολόγος...πλέον όλοι γιατροί έχουνε έγχρωμο doppler στο ιατρείο τους δηλαδή αυτό το μηχάνημα ο υπέρηχος έχει αυτή την λειτουργία.(μπλε κόκκινο)γιατί εξετάζεται η ροή του αίματος (με έγχρωμο Doppler) στα αγγεία του ομφάλιου λώρου, ώστε να εκτιμηθεί η επάρκεια του πλακούντα και στα εγκεφαλικά αγγεία του εμβρύου, ώστε να εκτιμηθεί η οξυγόνωση του εγκεφάλου του εμβρύου...απλά ένας ειδικός προγεννητικού ελέγχου στις συγκεκριμένες εβδομάδες σίγουρα μπορεί με τις γνώσεις του να σου πει αν βλέπει κάτι ανησυχητικό ή να δει κάτι που προμηνύει πρόωρο τοκετό, υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου κ πολλά άλλα και το οποιο ο "απλός" γυναικολόγος ίσως δεν το δει....

προσωπική μου άποψη πλέον στην και τρίτη εγκυμοσύνη είναι βέβαια ότι μπορούμε να κάνουμε σε ειδικό καλύτερα είναι να γίνει σε ειδικό..έκαστος στο είδος του και ο Λουμίδης στους καφέδες δεν λένε?:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου!είδαμε κι εμείς τα μωράκια μας σήμερα!όλα πολύ καλά μεγαλώνουν. Και ο τράχηλος ανέβηκε ευτυχώς..Αλλά επειδή είναι δίδυμα μου είπε γενικά προσοχή μέχρι το τέλος αλλά δεν χρειάζεται να είμαι τόσο περιορισμένη όσο ήμουν..Πιο χαλαρά..παλι καλα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Δεν μου παίρνει έξτρα λεφτά για αυτήν την εξέταση (πάλι καλά)στο ραντεβού το προγραμματισμένο που πάω κανει το ντοπλερ .κάνει όσο συχνά θέλει ο κάθε γυναικολόγος...πλέον όλοι γιατροί έχουνε έγχρωμο doppler στο ιατρείο τους δηλαδή αυτό το μηχάνημα ο υπέρηχος έχει αυτή την λειτουργία.(μπλε κόκκινο)γιατί εξετάζεται η ροή του αίματος (με έγχρωμο Doppler) στα αγγεία του ομφάλιου λώρου, ώστε να εκτιμηθεί η επάρκεια του πλακούντα και στα εγκεφαλικά αγγεία του εμβρύου, ώστε να εκτιμηθεί η οξυγόνωση του εγκεφάλου του εμβρύου...απλά ένας ειδικός προγεννητικού ελέγχου στις συγκεκριμένες εβδομάδες σίγουρα μπορεί με τις γνώσεις του να σου πει αν βλέπει κάτι ανησυχητικό ή να δει κάτι που προμηνύει πρόωρο τοκετό, υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου κ πολλά άλλα και το οποιο ο "απλός" γυναικολόγος ίσως δεν το δει....

προσωπική μου άποψη πλέον στην και τρίτη εγκυμοσύνη είναι βέβαια ότι μπορούμε να κάνουμε σε ειδικό καλύτερα είναι να γίνει σε ειδικό..έκαστος στο είδος του και ο Λουμίδης στους καφέδες δεν λένε?:wink:

Χαχχα καλα λες ! :) α ευτυχως που δν παιρνει λεφτα σουπερ! Αντε ολα να πανε καλα γιατι μεχρι να γεννησουμε θα πεθανουμε απο αγχος 

  • Χαχα 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Χαχχα καλα λες ! :) α ευτυχως που δν παιρνει λεφτα σουπερ! Αντε ολα να πανε καλα γιατι μεχρι να γεννησουμε θα πεθανουμε απο αγχος 

Ναι ρε συ τι κακό είναι αυτό μέχρι να κάνεις μία εξέταση και λες Όλα καλά έρχεται η επόμενη άντε ξανά άγχος πάλι άστα να πάνε.... Και μέχρι να το γεννήσεις ?και μέχρι να το δει παιδίατρος ?Ουφ αγχώθηκα... Δεν κάνω για συμπαράσταση άσε:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Ναι ρε συ τι κακό είναι αυτό μέχρι να κάνεις μία εξέταση και λες Όλα καλά έρχεται η επόμενη άντε ξανά άγχος πάλι άστα να πάνε.... Και μέχρι να το γεννήσεις ?και μέχρι να το δει παιδίατρος ?Ουφ αγχώθηκα... Δεν κάνω για συμπαράσταση άσε:roll:

Αχαχα πραγματικα!Κ εγω εχω τοσο αγχος σε καθε εξεταση. Που λεω αντε να φτασει ο καιρος υπομονη να γεννησω. Τωρα που θ μπω στον 7ο θα ησυχασω πιστευω λιγο οσο μπορω. Ειναι το πρωτο μαξιλαρακι χαχαχ


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Κλεισαμε καμπύλη ζαχάρου σε 2 εβδομάδες. Ελπιζω να πανε ολα καλα.. κανω ηδη υπομονή με τις αντιπηκτικες, δεν θα αντεξω αλλα τρυπηματα. :cry:

Όλα τέλεια θα ναι γλυκιά μου! Δεν θα κολωσουμε 3 τσιμπηματακια παραπάνω ❤

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη said:

Όλα τέλεια θα ναι γλυκιά μου! Δεν θα κολωσουμε 3 τσιμπηματακια παραπάνω ❤

Αυτα τα τσιμπήματα της εξετασης οκ θα τα αντεξω. Αν βγει τιποτα λαθος και θελει τρυπημα καθε μερα για ινσουλίνη.. αυτα φοβάμαι. Μακάρι να είναι ολα τελεια!! :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Αυτα τα τσιμπήματα της εξετασης οκ θα τα αντεξω. Αν βγει τιποτα λαθος και θελει τρυπημα καθε μερα για ινσουλίνη.. αυτα φοβάμαι. Μακάρι να είναι ολα τελεια!! :roll:

Όχι κορίτσι μου όλα τέλεια θα είναι μην αγχωνεσαι καθόλου!!

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω απορία...την κοιλιά σας πως την νιώθετε; Δλδ έχετε καθόλου ενοχλήσεις έστω κι αν θεωρούνται φυσιολογικές; 
Εγω από χθες ξαναγύρισα στη δουλειά και νιώθω κάπως περίεργα την κοιλιά μ..σαν βάρος χαμηλά ή σαν πιάσιμο κάτι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 said:

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω απορία...την κοιλιά σας πως την νιώθετε; Δλδ έχετε καθόλου ενοχλήσεις έστω κι αν θεωρούνται φυσιολογικές; 
Εγω από χθες ξαναγύρισα στη δουλειά και νιώθω κάπως περίεργα την κοιλιά μ..σαν βάρος χαμηλά ή σαν πιάσιμο κάτι! 

Εγω σήμερα πριν ενα 2ωρο ενιωσα εναν οξυ πονο εσωτερικό στο κατω αριστερο κ πλαινο μερος της κοιλιας. Λες και μου σκιζει πετσες καποιος απο μεσα. Διπλωθηκα στα 2 στο κρεβατι, με ετριβε ο αντρουλης και συνηλθα καπως. Τωρα μου έχει μείνει σαν μουδιασμα μια αίσθηση. Υπεθεσα οτι είναι πονος επειδή μεγαλωνει η μητρα κ τα μωρα οποτε δεν πηρα τηλ τον γιατρο. Αν ξανάρθει θα τον παρω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...