Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Ναι γλυκιά μου αυτό θα κάνω!

Κορίτσια μου πήγα στον γιατρό σημερα..Ο μπέμπης πολύ καλά ζυγίζει 965 γραμμάρια..βέβαια μου βρήκε πίεση 14 και μου είπε να την μετράω πρωί μεσημέρι βράδυ και αν συνεχίσει θα πάρω χάπι για την υπέρταση..Και σε συνδυασμό με τον χαμηλό πλακούντα που δεν ανέβηκε ούτε αυτό τον μήνα κατά 99% θα πάω με καισαρική από 15 έως 20 Μαΐου.. Ο υπέρηχος άλλαξε την πητ σε 30 Μαΐου ως τελική.. Εγώ όμως δεν φεύγω από αυτή την ομάδα γιατί σας νιώθω δικούς μου ανθρώπους όλες ❤❤❤❤

 

Και ούτε αλάτι πολύ τρώω...κοίταξε και τα πόδια μου να δει αν είναι πρησμένα...τιποτα

Κοριτσακι μου,πολυ καλος ειναι στα κιλα του,λες να μεγαλωσε κι ο δικος μου τοσο;Σε 2 βδομαδες εχω ραντεβου.Οσο για την καισαρικη δεν πειραζει,γερο να ναι κι ολα καλα

1 hour ago, Mary_k είπε:

Ο καθε γιατρος λεει τα δικα του , αυτη την εξηγηση μπορω να δωσω αχαχ 

Εγω μπαινω στον 7ο σε 2 βδομαδες , αντε να δουμε. :) την τριτη εχω ραντεβου με τον γιατρο μου να μου δωσει κ την καμπυλη γλυκοζης να κανω που ειναι ενα αγχος κ ν δει αν ανεβηκε καθολου ο πλακουντας . 

Κοριτσια ποσα κιλα εχετε βαλει μεχρι τωρα; Σε 2 βδομαδες μπαινω στον 7ο μηνα αλλα Εμενα απο τον 6ο μηνα εχει ανοιξει η ορεξη! :-D 
συνολικα  εχω παρει 7 κιλα. 

Εγω δεν μιλαω μην με βρισετε.Παραμενω +2 αλλα η καουρα με χει ταραξει.Σκετο ψωμι τρωω και μιση ωρα μετα καιγομαι...Φατε κοριτσακια μου,μην αγχωνεστε ,θα τα χασετε μετα.Δυσκολο να πεινας

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mary_k είπε:

Αχ κ εγω ευτυχως χανω πολυ ευκολα εχω καλο μεταβολισμο. Τωρα σε 3 μερες μπαινω στην 25! Εσυ;

Εγώ είμαι στην 27η αγάπη μου..Όλα θα πάνε τελεια!!

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακι μου,πολυ καλος ειναι στα κιλα του,λες να μεγαλωσε κι ο δικος μου τοσο;Σε 2 βδομαδες εχω ραντεβου.Οσο για την καισαρικη δεν πειραζει,γερο να ναι κι ολα καλα

Εγω δεν μιλαω μην με βρισετε.Παραμενω +2 αλλα η καουρα με χει ταραξει.Σκετο ψωμι τρωω και μιση ωρα μετα καιγομαι...Φατε κοριτσακια μου,μην αγχωνεστε ,θα τα χασετε μετα.Δυσκολο να πεινας

Γλυκούλα μου άντε να μας πεις νέα.. ποτεέχεις ραντεβού; τυχερούλα από άποψη κιλών αλλά δύσκολη η καουρακαι οι εμετοί που έκανες.. τουλάχιστον σταματησαν;

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Εγώ είμαι στην 27η αγάπη μου..Όλα θα πάνε τελεια!!

Γλυκούλα μου άντε να μας πεις νέα.. ποτεέχεις ραντεβού; τυχερούλα από άποψη κιλών αλλά δύσκολη η καουρακαι οι εμετοί που έκανες.. τουλάχιστον σταματησαν;

Ναι,εχω πανω απο μηνα να κανω εμμετο ευτυχως και πινω πολυ νερο αλλα το φαγητο με ζοριζει.Παιρνω maloox σιροπι 2-3 φορες τη μερα και παγωτο 1-2 για τις καουρες.Τα μεσανυχτα παντα για να κοιμηθω.Ευτυχως με βοηθαει αρκετα.Οσο για φαι τρωω ψωμι με γαλοπουλα ,κοτοπουλο με ρυζακι,γιαουρτακι με δημητριακα.Τηγανιτα,σαλτσες,τυρια καθολου...Εκοψα και τα φρουτα:sad:Μιλαμε για φοβερη ποικιλια...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Εγώ είμαι στην 27η αγάπη μου..Όλα θα πάνε τελεια!!

Γλυκούλα μου άντε να μας πεις νέα.. ποτεέχεις ραντεβού; τυχερούλα από άποψη κιλών αλλά δύσκολη η καουρακαι οι εμετοί που έκανες.. τουλάχιστον σταματησαν;

Ναι ολα θα πανε τελεια :wub:

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι,εχω πανω απο μηνα να κανω εμμετο ευτυχως και πινω πολυ νερο αλλα το φαγητο με ζοριζει.Παιρνω maloox σιροπι 2-3 φορες τη μερα και παγωτο 1-2 για τις καουρες.Τα μεσανυχτα παντα για να κοιμηθω.Ευτυχως με βοηθαει αρκετα.Οσο για φαι τρωω ψωμι με γαλοπουλα ,κοτοπουλο με ρυζακι,γιαουρτακι με δημητριακα.Τηγανιτα,σαλτσες,τυρια καθολου...Εκοψα και τα φρουτα:sad:Μιλαμε για φοβερη ποικιλια...

Τουλάχιστον ρε αγάπη δεν τρως βαριά και είναι καλύτερο αυτό πιστεύω. Θα πάρω κι εγώ παγωτάκι γιατί το χω λιγουρευτει ασχημα έτσι όπως το λέτε χαχαχα!! Μιλάμε το διαολακι έχει κάτσει σε πολύ άσχημο σημείο ώρες τώρα...πάνω στο νεφρό το δεξί και με πονάει και ρίχνει κλωτσιές στο δεξί πλευρό..Τι να σκέφτονται κι αυτά εκεί μέσα..


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Τουλάχιστον ρε αγάπη δεν τρως βαριά και είναι καλύτερο αυτό πιστεύω. Θα πάρω κι εγώ παγωτάκι γιατί το χω λιγουρευτει ασχημα έτσι όπως το λέτε χαχαχα!! Μιλάμε το διαολακι έχει κάτσει σε πολύ άσχημο σημείο ώρες τώρα...πάνω στο νεφρό το δεξί και με πονάει και ρίχνει κλωτσιές στο δεξί πλευρό..Τι να σκέφτονται κι αυτά εκεί μέσα..

Η αγαπημενη θεση και του δικου μου,οταν βολευεται εκει δεν κουνιεται με τιποτα και δεν μπορω να σκυψω..

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ είμαι πιο πίσω από εσάς! Αύριο μπαίνω στην 24η εβδομάδα εγώ και εχω πάρει 2 κιλά μέχρι τωρα αλλά βλέπω πως τις τελευταίες 2 εβδομάδες μ έχει ανοίξει η όρεξη πολύ! Τρώω χορταίνω και μετά από λίγη ώρα ξανά πεινάω! Ας είναι γερά τα μωρά μας κι ας βάλουμε κιλά δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετα! 

Εντωμεταξυ δεν μας έφταναν τα άγχη μας τώρα έχουμε να σκεφτόμαστε κ τον κορονοιο...δεν είμαι φοβητσιάρα γενικά με αυτά αλλά τόσο που ακογεται θα φοβηθούμε στο τέλος! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Η αγαπημενη θεση και του δικου μου,οταν βολευεται εκει δεν κουνιεται με τιποτα και δεν μπορω να σκυψω..

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα το ίδιο κι εγώ μιλάμε δεν υπάρχει.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου εγώ είμαι πιο πίσω από εσάς! Αύριο μπαίνω στην 24η εβδομάδα εγώ και εχω πάρει 2 κιλά μέχρι τωρα αλλά βλέπω πως τις τελευταίες 2 εβδομάδες μ έχει ανοίξει η όρεξη πολύ! Τρώω χορταίνω και μετά από λίγη ώρα ξανά πεινάω! Ας είναι γερά τα μωρά μας κι ας βάλουμε κιλά δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετα! 

Εντωμεταξυ δεν μας έφταναν τα άγχη μας τώρα έχουμε να σκεφτόμαστε κ τον κορονοιο...δεν είμαι φοβητσιάρα γενικά με αυτά αλλά τόσο που ακογεται θα φοβηθούμε στο τέλος! 

Νομιζω ολες φοβομαστε.Εγω σημερα εχω τα γενεθλια του μικρου(γινεται 2) και ειχα κανονισει γιορτη στο σπιτι.Θα ρχοταν η κουνιαδα μου με τα παιδια της αλλα ο γιος της ηταν στο βανακι με το παιδι που νοσει οποτε δεν θα ρθουν και θα κανουμε τουλαχιστον 20 μερες να τους δουμε αν ειναι καλα.Χτες λεγαμε για τη γιορτη και σημερα σοκ.

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Νομιζω ολες φοβομαστε.Εγω σημερα εχω τα γενεθλια του μικρου(γινεται 2) και ειχα κανονισει γιορτη στο σπιτι.Θα ρχοταν η κουνιαδα μου με τα παιδια της αλλα ο γιος της ηταν στο βανακι με το παιδι που νοσει οποτε δεν θα ρθουν και θα κανουμε τουλαχιστον 20 μερες να τους δουμε αν ειναι καλα.Χτες λεγαμε για τη γιορτη και σημερα σοκ.

Αρχικά να χαίρεσαι το παιδακι σου... γερό και τυχερό θα του ευχηθώ! 

Καλα δεν υπάρχει και μόνο η διαδικασία να βλέπεις δικούς σου ανθρώπους να αγωνιούν τόσο σε κάνει αυτομάτως να αγχώνεσαι! Εγώ έλεγα να γυρίσω στη δουλειά μ να τους βοηθισω λίγο αλλά με αυτά που ακούμε φοβήθηκα λίγο και να φανταστείς μένω επαρχία εγώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina94 είπε:

Αρχικά να χαίρεσαι το παιδακι σου... γερό και τυχερό θα του ευχηθώ! 

Καλα δεν υπάρχει και μόνο η διαδικασία να βλέπεις δικούς σου ανθρώπους να αγωνιούν τόσο σε κάνει αυτομάτως να αγχώνεσαι! Εγώ έλεγα να γυρίσω στη δουλειά μ να τους βοηθισω λίγο αλλά με αυτά που ακούμε φοβήθηκα λίγο και να φανταστείς μένω επαρχία εγώ!

Νομιζω καλυτερα να μεινεις σπιτι σου.Κι εγω απο δω και περα θα περιορισω τις μετακινησεις μου στα απαραιτητα.Μια ιωση ειναι αλλα δεν ξερουμε τι γινεται στην κατασταση μας.Καλυτερα να προσεχουμε οσο γινεται,χωρις πανικο βεβαια...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Comet said:

Νομιζω ολες φοβομαστε.Εγω σημερα εχω τα γενεθλια του μικρου(γινεται 2) και ειχα κανονισει γιορτη στο σπιτι.Θα ρχοταν η κουνιαδα μου με τα παιδια της αλλα ο γιος της ηταν στο βανακι με το παιδι που νοσει οποτε δεν θα ρθουν και θα κανουμε τουλαχιστον 20 μερες να τους δουμε αν ειναι καλα.Χτες λεγαμε για τη γιορτη και σημερα σοκ.

Πωπω.. Σοκαριστικό τελείως! :sad:

Να τον χαίρεσαι τον μικρουλη σου, χρόνια του πολλα!!

καλυτερα να μενουμε περισσότερο σπιτι με αυτα τωρα γιατι το ανοσοποιητικό μας είναι χαμηλό. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια μου καλησπερα.Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.Να ναι γερα ολα τα παιδακια μας.:wub:

Να το χαίρεσαι γλυκιά μου το αντράκι σου και στα εκατό!


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...