Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Θαλεια μου, κοριτσια μου τι κανετε????εγω που με χανεις που με βρισκεις για περπατημα..εχω βγαλει φουσκαλες απο το πολυ περπατημα..κοριτσια τα παραταω σημερα..κουραστηκα τοσο καιρο..δεν βλεπω να ερχεται η μπεμπα...

Μπράβο βρε κορίτσι! Σε παραδέχομαι.. μακάρι να περπατούσα κ εγώ σαν κ εσένα. 

πρίν από 45 λεπτά , Christine. S είπε:

Μου είπε η μαία ότι είναι μυικος πονος από τη λεκάνη και ότι μπορώ να παρω buskopan και  να μην ανησυχώ,γιατι αν είναι πονοι γέννας δε σταματάνε ουτε με το buskopan αφου είναι εντονοι.... Μου περασαν όταν κοιμόμουν... Θα δείξει... Μάλλον προπαρασκευαστικες είναι.... Σε. ευχαριστώ κορίτσι... 

Σε ευχαριστώ κορίτσι.... Πόσο διαρκούσε όμως κάθε πονος που σου ερχόταν ανα 20λεπτο;;

Φουσκάλες ε;;;πο ποο.... Έχεις κάνει καλή δουλειά δηλαδή.... Εντάξει, μην απογοητευεσαι! Μπορεί να έχεις βοηθήσει τη μπεμπα να κατέβει κ άλλο, δεν ξέρεις!!! 

2-3 λεπτά πονος

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Καλημεραααα με το καλο!!!Να πανε ολα καλα ευχόμαστε!!! :tongue:


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Με το καλοοοο!!!!!!!όλα θα πάνε καλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Με το καλό όλα! Με το καλο να κρατησεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Anna3 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Με το καλό κορίτσι μου!! Σε λίγο θα κρατάς στην αγκαλιά σου ένα θαυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααα.....μόλις γύρισα από το γιατρό....ο τράχηλος μου είναι πολύ καλός....αλλά ο μπέμπης αν κ έχει κατέβει δεν έχει εμπεδωθεί....είχα κ λίγο διαστολή.....μου είπε περιμένουμε μέχρι την Τρίτη....αλλιώς Τρίτη βράδυ θα μπω!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα.....μόλις γύρισα από το γιατρό....ο τράχηλος μου είναι πολύ καλός....αλλά ο μπέμπης αν κ έχει κατέβει δεν έχει εμπεδωθεί....είχα κ λίγο διαστολή.....μου είπε περιμένουμε μέχρι την Τρίτη....αλλιώς Τρίτη βράδυ θα μπω!!!!!

Ααα τέλεια... Άρα κοντεβουμε... Για να είχες και λίγο διαστολή δεν νομίζω να πάει μέχρι την Τρίτη. Εγώ στο πρώτο είχα διαστολή το πρωί της Τρίτης 1,5 το βράδυ την Τρίτη 2 και το πρωί την Πέμπτη 2,5 και τότε με βάλανε στις οδύνες ενώ πονάκια είχα από την Δευτέρα το βράδυ γι'αυτό είχα διαστολή 1,5 το πρωί. Τώρα στη δεύτερη προχώρησε πολύ πιο γρήγορα.. 

πρίν από 42 λεπτά , Anna3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Με το καλό!!! Θα περιμένουμε νέα σού. Ελπίζω να βγει γρήγορα γρήγορα το μωράκι

17 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλημέρα αγάπη!! Εμείς είμαστε σήμερα 5 ημερών, έχει κατέβει το γάλα αλλά δεν έχει πετρώσει ακόμα ευτυχώς, ούτε γρομπαλάκια έχει..το κοιτάω και κάνω μασάζ πού κ πού για να το προλάβω...

Ο καημένος μήπως είναι κολικοί; Κ εμάς πάντως ξύπνησε, έφαγε, τον αλλάξαμε, έκλαιγε μετά δεν κοιμόταν, έκανε εμετό 2-3 φορές έβγαλε αρκετό γάλα, μετά τον έβαζα να φάει έκλαιγε τελικά έφαγε και κοιμήθηκε..αλλά μας πήγε από τις 5μιση το πρωί αυτό μέχρι τις 9. Για τους εμετούς αγχώθηκα λίγο, μήπως φταίει που το ξαπλώναμε κατευθείαν μετά το φαί;

Ε δεν νομίζω να πετρώσει τώρα... Πάντως να το κοιτάς για να το προλάβεις... 

3 φορές σου έβγαλε γάλα ε? Άσε με αγχωνει και εμένα όταν βγάζει έτσι γάλα.. πίνει από ότι έχω καταλάβει παραπάνω από ότι πρέπει και μετά το βγάζει... Ειναι φαγανας... Καλό είναι μετά από καθε γεύμα ή και στο ενδιάμεσο να τον βάζεις να ρευτεί... 

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα.....μόλις γύρισα από το γιατρό....ο τράχηλος μου είναι πολύ καλός....αλλά ο μπέμπης αν κ έχει κατέβει δεν έχει εμπεδωθεί....είχα κ λίγο διαστολή.....μου είπε περιμένουμε μέχρι την Τρίτη....αλλιώς Τρίτη βράδυ θα μπω!!!!!

Αντε, κοντοζυγώνεις!!! Ωραία! Με το καλό όλα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά έχω αγχωθει.νομιζα ότι αν ξέρεις ημερομηνία είναι πιο καλά αλλά νομίζω έχω πολύ πιο πολύ άγχος από πρίν!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά έχω αγχωθει.νομιζα ότι αν ξέρεις ημερομηνία είναι πιο καλά αλλά νομίζω έχω πολύ πιο πολύ άγχος από πρίν!!!!!!

Βρε ηρεμησε εεεε... Όλα θα πανε μια χαρά, έχε έτοιμα τα απαραίτητα και περιμενε το μωράκι σας με ενθουσιασμό... Οχι άγχος. Καλε τι παθατε όλες με το άγχος σήμερα?? Θα με αγχώνεται κι εμένα χαχαχα

Μην αγχώνεσαι καθόλου, έχε εμπιστοσυνη στον γιατρό σου και όλα θα ναι τέλεια

Με το καλοοοο

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Βρε ηρεμησε εεεε... Όλα θα πανε μια χαρά, έχε έτοιμα τα απαραίτητα και περιμενε το μωράκι σας με ενθουσιασμό... Οχι άγχος. Καλε τι παθατε όλες με το άγχος σήμερα?? Θα με αγχώνεται κι εμένα χαχαχα

Μην αγχώνεσαι καθόλου, έχε εμπιστοσυνη στον γιατρό σου και όλα θα ναι τέλεια

Με το καλοοοο

Μωρέ δίκιο έχεις αλλά είναι νομίζω μέχρι να φτάσει η στιγμή....!!!!και εσύ στο Ρέα δεν θα γεννήσεις καλά θυμάμαι??????

Εντωμεταξυ μου είπε ο γιατρός αν θέλω κ τη μαία του μαζί. ...με την οποία από ότι καταλαβα τώρα ξεκίνησε να συνεργάζεται και δεν την έχω δει ποτέ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Μωρέ δίκιο έχεις αλλά είναι νομίζω μέχρι να φτάσει η στιγμή....!!!!και εσύ στο Ρέα δεν θα γεννήσεις καλά θυμάμαι??????

Εντωμεταξυ μου είπε ο γιατρός αν θέλω κ τη μαία του μαζί. ...με την οποία από ότι καταλαβα τώρα ξεκίνησε να συνεργάζεται και δεν την έχω δει ποτέ!!!!!!

Θαλεια μου μην αγχωνεσαι καθολου...μακαρι να μου τα ειχε πει και εμενα αυτα τα λογια την προηγουμενη εβδομαδα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...