Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Angelina87 είπε:

Εμενα πλέον το βραδυ δεν ξυπναει τόσο συχνά!απλα του αλλαξα ωράριο στο βραδινό υπνο!ενώ κοιμόταν 8:30 τωρα τον βαζω 9:30 για να μην είναι μερα οταν κοιμαται!ξυπναει κατά τις 7 γιατί θέλει να ξαπλωσει μαζί μου κοιμαται οταν ξαπλώνω διπλα του και κοιμαται μέχρι τις 8:30!αν δω ότι πειναει του δίνω γαλα στις 7 και κοιμαται παλι!εμενα μετα το εμβόλιο σταματήσε να τρώει όσο έτρωγε!το απογευμα με το ζόρι και μόνο αν είναι κρέμα!εμενα σημερα κοιμηθηκε το πρωι 3 ώρες και ξυπνησε 13:30 γιατί μάλλον δεν κοιμηθηκε καλα το βραδυ από τα δόντια του!και το μεσημερι μετα 4 και ξυπνησε 6 έχει μέρες που το κάνει αυτό!

Σήμερα τον πηρα jumper και περιττό να πω πως έκλαψε!90 ευρώ το πήρα τρελάθηκα!γιατι λογω χωρου ήθελα να κλείνει μετα!θα τον βάλω παλι αυριο μήπως καθησει παλι!νομίζω πως από τώρα μας κάνουν ότι θέλουν!στο σπίτι ολη μερα ακούγονται παιδικα τραγούδια!δεν αντέχω άλλο τόσο τραγουδι!

Καλέ ταυτίζομαι αφάνταστα με τα τραγούδια..... αχαχαχαχαχαχαχαχα....ο δικός μου έχει φάει κόλλημα με τα 5 παπάκια....με το που το ακούει τρελενεται....θέλω να τα ξεπουπουλιασω τα κωλοπαπα δεν αντέχω να το ακούω αλλο:D ......ήθελα να πάρω αλλά τα περισσότερα που είδα έλεγαν μέχρι 12 κιλά το μωρό κ ο δικός μου θα τα έχει φτάσει σε λιγο.το δικό σου μέχρι πόσα είναι????

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Thaliamp είπε:

Καλέ ταυτίζομαι αφάνταστα με τα τραγούδια..... αχαχαχαχαχαχαχαχα....ο δικός μου έχει φάει κόλλημα με τα 5 παπάκια....με το που το ακούει τρελενεται....θέλω να τα ξεπουπουλιασω τα κωλοπαπα δεν αντέχω να το ακούω αλλο:D ......ήθελα να πάρω αλλά τα περισσότερα που είδα έλεγαν μέχρι 12 κιλά το μωρό κ ο δικός μου θα τα έχει φτάσει σε λιγο.το δικό σου μέχρι πόσα είναι????

Εμενα του αρέσει ένα άλλο τραγούδι που πρώτη φορά το άκουσα τυχαία γιατί έμπαιναν με σειρά στο youtube το Γιώργο πεινάω!χαρα που το ακούει γελάνε και τα αφτια του!σε αντίθεση με μένα που πλέον τα βλέπω και στον υπνο μου τα τραγούδια:rolleyes: 

Για 12 κιλά είναι εμενα είναι 8600 τωρα!κ 73 ποντους!εμενα από το ύψος δεν θα μπαίνει μετα!ηδη τα πόδια ακουμπάνε κατω!αχ τρελαθω εδωσα τόσα λεφτά για 2 με 3 μήνες που θα το χρησιμοποιήσει!α δεν έχω παράπονο πάντως κλείνει και γίνεται μικρο :razz: πεταμένα 90 ευρώ πίσω από την πόρτα!τέλεια!η αληθεια ειναι πως από την χαρά μας για να τα ευχαριστήσουμε και να βλέπουμε το χαμόγελο τους δεν το σκεφτόμαστε εκείνη την ωρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 8300 κ ο γιατρος τη λεει χοντρουλα οποτε ειστε πολυυυ καλα!!!Κοριτσια να σας ρωτησω..το βραδυ σε τι σταση σας κοιμουνται;εγω τη ναζω ανασκελα κ μεσα στη νυχτα γυρναει μπρουμυτα κ κλαιει για να την ξαναγυρισω ανασκελα!Μπορει να συμβει κ δυο κ τρεις φορες σε ενα βραδυ αυτο...Να σημειωσω οτι ακοοοοομα δεν εχει κατακτησει πληρως το να γυρναει μονη της ανασκελα,το κανει αλλα οχι με μεγαλη ευκολια...

Εσας κοιμουνται μπρουμυτα;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Εμενα ειναι 8300 κ ο γιατρος τη λεει χοντρουλα οποτε ειστε πολυυυ καλα!!!Κοριτσια να σας ρωτησω..το βραδυ σε τι σταση σας κοιμουνται;εγω τη ναζω ανασκελα κ μεσα στη νυχτα γυρναει μπρουμυτα κ κλαιει για να την ξαναγυρισω ανασκελα!Μπορει να συμβει κ δυο κ τρεις φορες σε ενα βραδυ αυτο...Να σημειωσω οτι ακοοοοομα δεν εχει κατακτησει πληρως το να γυρναει μονη της ανασκελα,το κανει αλλα οχι με μεγαλη ευκολια...

Εσας κοιμουνται μπρουμυτα;

Μια χαρα είναι η μικρουλα σου!!εμενα εχει κάτι μέρες που κοιμαται στο πλευρό!μια από το ενα μια από το αλλο!μπρουμυτα εμενα τον τελευταίο καιρό ξεκινησε να το κανει μόνος του!αλλα δεν εχει κοιμηθει ακομη μπρουμυτα!ίσως της αρέσει αλλά δεν βολεύεται ακόμη εκτός και αν θελει να γυρίσει στο πλευρό και το κανει απότομα!εμενα εκτός από το πλευρό απλώνετε κιολας και πιάνει ολη την κούνια!κ το μεσημερι που κοιμαται στο κρεβατι του αρέσει να βαζει το κεφάλι του στο μαξιλάρι και να κοιμάται στο πλαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

On 12/4/2021 at 8:06 ΜΜ, Dinakim είπε:

Εμενα ειναι 8300 κ ο γιατρος τη λεει χοντρουλα οποτε ειστε πολυυυ καλα!!!Κοριτσια να σας ρωτησω..το βραδυ σε τι σταση σας κοιμουνται;εγω τη ναζω ανασκελα κ μεσα στη νυχτα γυρναει μπρουμυτα κ κλαιει για να την ξαναγυρισω ανασκελα!Μπορει να συμβει κ δυο κ τρεις φορες σε ενα βραδυ αυτο...Να σημειωσω οτι ακοοοοομα δεν εχει κατακτησει πληρως το να γυρναει μονη της ανασκελα,το κανει αλλα οχι με μεγαλη ευκολια...

Εσας κοιμουνται μπρουμυτα;

Εμένα μου το έκανε μια βδομάδα αυτό.....έκλαιγε όταν γύριζε μπρούμυτα....κ σηκωνουν κ τον ξαναγυριζα...πλέον δεν το κάνει.... κοιμάται κ μπρούμυτα κ του αρέσει.βεβαια μπορεί να γυρίσει ανάσκελα όποτε θέλει οπότε τον αφήνω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου....πήγαμε παιδίατρο κ εμείς.... κοιμάται λίγο όρθια αυτή πρέπει να την αλλάξω.εσας σας ρωτάμε πράγματα για το παιδί???εμένα όχι μόνο εγώ ρωτάω....δεν είναι καθόλου λεπτομερής....!!!δεν με ρωτησε ας πούμε αν κάθεται στο πωπο του,πως κοιμάται,αν πίνει νερό,αν γυρνάει ....τιποτα..κ για τα δόντια εγώ της είπα να δει δεν θα έβλεπε.τελοσπαντων....μου είπε μπορούμε να φάμε όλα τα λαχανικά....από φρουτα τέλος του μήνα να προσθέσω χυμό μανταρινι κ μετά πορτοκάλι.βγαζουμε κ τα πάνω δοντακια... 10.800 ο μπέμπης κ 74 εκατοστά.μου είπε ότι είναι πολύ καλός..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,διαβασα τα νεακια σας..φιλακια σε ολες...εμεις καλα ειμαστε απο ολα τρωμε εκτος χοιρινο,αυγο,ψαρι,τραχανα και μελι...εμενα απο το πρωι στις 7μιση μεχρι το βραδυ στις 8μιση δεν κοιμαται ουτε 5 λεπτα..αλλα δοξα το θεο εκοψε το βραδινο...μπορει να πεταχτει καμμια φορα παω της μιλαω και κοιμαται...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,διαβασα τα νεακια σας..φιλακια σε ολες...εμεις καλα ειμαστε απο ολα τρωμε εκτος χοιρινο,αυγο,ψαρι,τραχανα και μελι...εμενα απο το πρωι στις 7μιση μεχρι το βραδυ στις 8μιση δεν κοιμαται ουτε 5 λεπτα..αλλα δοξα το θεο εκοψε το βραδινο...μπορει να πεταχτει καμμια φορα παω της μιλαω και κοιμαται...

Πω πω αλήθεια κ δεν έχει γκρίνια????ο δικός μου έτσι κ δεν κοιμηθεί την βάψαμε.....3 υπνους μέσα στη μέρα 45 λεπτά.κατα τα άλλα εσύ όλα καλά κορίτσι μου????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Πω πω αλήθεια κ δεν έχει γκρίνια????ο δικός μου έτσι κ δεν κοιμηθεί την βάψαμε.....3 υπνους μέσα στη μέρα 45 λεπτά.κατα τα άλλα εσύ όλα καλά κορίτσι μου????

Εμενα κοιμαται 2 φορες μεσα στη μερα απο 2 ωριτσες περιπου..Το βραδυ ακομα ξυπναει μια φορα για γαλα κ ξανακοιμαται!Οσο για αυτο που ειπες για τον παιδιατρο οντως μου κανει εντυπωση..εμενα με ρωταει παντα αν καθεται,αν γυρναει,αν βγαζει φωνουλες κτλ κ μου λεει κ ποιος ειναι ο στοχος για τον επομενο μηνα!Χωρις να με αγχωνει βεβαια!Αχ κοριτσια εγω θα σκασω που δε γυρναει ακομα ανασκελα απο μπρουμυτα..το κανει αλλα οχι παντα...:roll:

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εμενα κοιμαται 2 φορες μεσα στη μερα απο 2 ωριτσες περιπου..Το βραδυ ακομα ξυπναει μια φορα για γαλα κ ξανακοιμαται!Οσο για αυτο που ειπες για τον παιδιατρο οντως μου κανει εντυπωση..εμενα με ρωταει παντα αν καθεται,αν γυρναει,αν βγαζει φωνουλες κτλ κ μου λεει κ ποιος ειναι ο στοχος για τον επομενο μηνα!Χωρις να με αγχωνει βεβαια!Αχ κοριτσια εγω θα σκασω που δε γυρναει ακομα ανασκελα απο μπρουμυτα..το κανει αλλα οχι παντα...:roll:

Άρα έχω δίκιο ότι είναι στο κόσμο της....εμένα κοιμάται 9 ξυπνάει 3 τρώει....κ ξυπνάει από τς 5 μέχρι τις 7 παρά.τωρα τελευταία δηλαδή το έχουμε πάει 7 παρά..σου ξυπνάει άλλες φορές ενδιάμεσα όχι για φαγητό όμως?????βάζε τν μπρούμυτα....στο διπλο που έχει χώρο κ κουνά του παιχνιδάκια για να γυρίσει.....από το χέρι ας πούμε το δεξί πιο πάνω....θα προσπάθεια τα πιάσει...εμένα έτσι άρχισε να γυρνάει....βοηθά κ σε λίγο να μάθει τη κίνηση....μην αγχώνεσαι....θέλουν το χρόνο τους κ αυτά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dinakim είπε:

Εμενα κοιμαται 2 φορες μεσα στη μερα απο 2 ωριτσες περιπου..Το βραδυ ακομα ξυπναει μια φορα για γαλα κ ξανακοιμαται!Οσο για αυτο που ειπες για τον παιδιατρο οντως μου κανει εντυπωση..εμενα με ρωταει παντα αν καθεται,αν γυρναει,αν βγαζει φωνουλες κτλ κ μου λεει κ ποιος ειναι ο στοχος για τον επομενο μηνα!Χωρις να με αγχωνει βεβαια!Αχ κοριτσια εγω θα σκασω που δε γυρναει ακομα ανασκελα απο μπρουμυτα..το κανει αλλα οχι παντα...:roll:

Μην αγχωνεσαι και εμένα τωρα ξεκίνησε να γυρναει!εχει μια εβδομαδα τωρα που το κάνει και πλέον δεν σταματάει!μέχρι που έχθες κοιμηθηκε πρώτη φορά μπρουμυτα!την ημέρα κοιμαται και εμένα δυο φορες το πρωι και το μεσημερι σίγουρα καμια ωρα το πρωι το μεσημερι κανα δυωρο ισως και λιγο παραπάνω!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

ΑχΓεια σας κορίτσια κ από εμάς

Μπήκα κ διάβασα τώρα τα νέα σας... 

Ρε κορίτσια εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρουμυτα αλλά από μπρουμυτα ανάσκελα ουτε καν... Φυσικά δε ρολαρει . Η γιατρός μου είπε ότι έπρεπε να γυρνάει κ από τις δυο μεριές μέχρι να κλείσει τον 6ο...εσας γυρνάνε από μπρουμυτα ανάσκελα;

Επίσης ποσα γραμμάρια πήραν από τον 6ο στον 7ο;θα παμε από εβδομάδα στη γιατρό για το ραντεβου του 7ου μήνα αλλά σήμερα που τον ζυγισα είδα ότι από τον 6ο μέχρι σήμερα 7ο πηρε μόνο 220 γραμμάρια. Δεν είναι πολυ λίγα;

Ελπίζω να μη σας ζαλισα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,εμενα γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα και τωρα κανει προσπαθειες απο μπρουμυτα ανασκελα..επισης λεει μπαμπα....αλλος την ξεσκατιζει αλλος περνει τα ευσημα...χαχαχα....οσο αναφορα την παιδιατρο συμφωνω με το dinakim ..και εμενα μου λεει καθε φορα τι περιμενουμε και με ρωταει διαφορα για να δει νευρολογικα οτι ειναι οκ...επισης εχει 2 μερες τωρα δεν μου πολυτρωει ισως απο τα δοντακια...και την εχω ξεκινησει σιγα σιγα να μαθει να μην τρωει αλεσμενα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!Εμένα έχει ένα μήνα που ρολαρει ...κ γυρνάει από μπρούμυτα...!!!Γενικά νομίζω ότι δεν είναι στάνταρ αυτά....εμένα μου το έκανε 1,5 μηνών με 2,5 μετά σταμάτησε να το κάνει....κ το ξαναέκανε λίγο πριν τον 6....από βάρος εμένα πήρε από 5,5 μηνών μέχρι 7 παρά 2 μέρες που πήγαμε(γιατί άλλαξε τον ραντεβού κ αργήσαμε λίγο) πήρε 1.200 γραμμάρια.μοιρει να έχει απόκλιση η ζυγαριά σου περίμενε να δεις κ στη ζυγαριά του γιατρού!!!! @Fofi! Κ μένα 3 μέρες τώρα βλέπει κουτάλι κ εξαφανίζεται....νομίζω κ εγώ δόντια .. γιατί είναι πολύ πρησμένα...κ γενικά έχει γκρίνια.τα πατάς με το πιρούνι???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εμεις το παμε λιγο καλυτερα κανα δυο μερες τωρα,ειδικα αν βλεπει κατι που της αρεσει θα γυρισει ανασκελα απο μπρουμυτα για να το παρει!Εμας μας εσκασε το 4ο δοντακι κ βλεπω οτι ερχεται κ το 5ο!Παντως περασε κ εμενα φαση που μειωσε την ποσοτητα του φαγητου,δεν την πιεσα να φαει παραπανω κ τωρα εχει επανελθει!!Οσο για τα μη αλεσμενα εγω θα ξεκινησω απο τον επομενο μηνα σιγα σιγα!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...