Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Πήρα κ μου είπε εφόσον πέρασε τώρα να ηρεμήσω κ να μείνω ξαπλωμένη χωρίς να κουραστω κ αν ξανά νιώσω πόνο συνεχόμενο ή σπαστό αλλά ανοδικό σε ένταση να τον πάρω τηλ..κ ότι γενικά είναι φυσιολογικό να αρχίζουν να πικνωνουν αυτά στην εβδομάδα μου κ εφόσον είμαι στον μήνα μου να μην ανησυχώ..

Α!! Και είπε να μην αγχώνομαι γτ κ πόνους να έχω γέννας μέχρι λέει να φτάσουν στο 10' εστω αποστασης μεταξύ τους καλό θα ήταν να είμαι σπίτι στον χώρο μου από το να πάω από νωρίς στο νοσοκομείο που μπορεί να περιμένω εκεί κ 8+ ώρες..

Να δούμε λοιπόν..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Hello koritsia mou!Kale ti ginetai toso nwris oi ponoi?Egw simera bika stin 36i evdomada.Xtes siderwna 3 wres.Alla kanenas ponos,oute kan aisthanomai tpt periergo ,para mono to mwro pou kounietai sunexeia!!Axxx elpizw na gennithei meta tis 39 evdomades:P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πήρα κ μου είπε εφόσον πέρασε τώρα να ηρεμήσω κ να μείνω ξαπλωμένη χωρίς να κουραστω κ αν ξανά νιώσω πόνο συνεχόμενο ή σπαστό αλλά ανοδικό σε ένταση να τον πάρω τηλ..κ ότι γενικά είναι φυσιολογικό να αρχίζουν να πικνωνουν αυτά στην εβδομάδα μου κ εφόσον είμαι στον μήνα μου να μην ανησυχώ..

Α!! Και είπε να μην αγχώνομαι γτ κ πόνους να έχω γέννας μέχρι λέει να φτάσουν στο 10' εστω αποστασης μεταξύ τους καλό θα ήταν να είμαι σπίτι στον χώρο μου από το να πάω από νωρίς στο νοσοκομείο που μπορεί να περιμένω εκεί κ 8+ ώρες..

Να δούμε λοιπόν..

Τέλεια!!άρα φθινοπωρινή ξάπλα με πικέ κουβερτακι και σιεστα φίλη μου!:wub:

Ε όλα αυτά τώρα είναι προπαρασκευαστικά και είναι ωραίο να συμβαίνουν γτ μας προετοιμάζουν!

Αυτό με τους πόνους μου το είπε και η μαία...μπορούμε ένα μικρό ποσοστό τους να το περάσουμε σπιτάκι μας με την ησυχία μας και όχι απευθείας στο νοσοκομείο!

 

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!!! Εγω Τετάρτη ραντεβού και ανυπομονώ.....

θέλω κ εγω να νιώσω κα΄τι διαφορετικό... ετσι να νιώσω ότι πλησιαζει ο τοκετός βρε παιδί μου!!!!

τιποτα....όλα τα ίδια.....

θα δείτε που θα μ έρθει και δεν θα το καταλαβω..... ότι φοβάμαι δηλαδή......

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

3000 σε τρίκλινο???? Εννοείς μαζί με τον γιατρό σου και τις εξετάσεις??? 

 

Εγώ πήγα σήμερα για τις τελευταίες εξετάσεις αίματος και ουρων! Κι ανυπομονώ!!! Γενικά !!:mrgreen:

Ναι ναι τα 9 50 είναι του γιατρού.. 

πρίν από 27 λεπτά , ada32 είπε:

Σε ευχαρστω κορίτσι μου! Πιστεύω τις επόμενες μέρες θα γεννήσω .. όλες να γεννησουμε να ξεφουσκοσουμε πια  κ να είμαστε καλά κ εμείς κ τα μωρά μας..

Εμένα πάντως μου κόπηκε η όρεξη από χθες το απόγευμα..! περίεργο..

@elenioz Σαν να μην έχω κάτι.. Μέχρι τις 7 είχα σχεδόν κάθε 1 ώρα υποφερτους πόνους , Τώρα τίποτα  . Μόνο στην κοιλιά όταν σηκώνομαι.  Σήμερα το βραδάκι θα βγω για περπάτημα με τον άντρα μου , πρεπ ει να το κάνω.. χθες με έπιασε κάτι κ έλεγα δεν θέλω να γεννήσω... χαχαχα

@Renez Όχι Δν θα φύγει! Έχουμε δικη μας επιχείρηση κ τον πίεζαν απλά να παραδώσει όσο πιο νωρίς γίνεται κ πήγε  χθες ο καημένος. Τώρα εδώ Θεσσ/ Νίκη θα είναι!

@Marti με το καλό!που θα γεννήσεις? Εγώ σαν πρώτη επιλογή λέω σε εφημερεύον ιπποκρατειο η Παπαγεωργίου αλλιώς γενική κλινική (πολλά τα λεφτά αλλά αν δουλεύεις οκ θα τα δώσεις αν θες καλύτερες  συνθήκες δωματιου κτλ απλά εγώ φοβάμαι κ για το μωρό κ σκέφτομαι το νοσοκομείο, το πρώτο ενώ γεννήθηκε πολύ γρήγορα κ Φ.τ  νοσηλεύτηκε κατευθείαν στην μενν λόγω ταχυπνοιας κ έχω το άγχος κ για τη μπέμπα Μήπως γεννήσω πάλι γρήγορα  η ζοριστει κ χρειαστεί κ αυτή).  Τι ισχύει στα νοσοκομεία? Πας μόνο με έναν συνοδό, σου κάνουν τεστ εσένα κ μέχρι να γεννήσεις σε περιμένει ο συνοδός.  Μετά δίνει τα πράγματα σου, βλέπει το μωρό  κ για τις επόμενες 4 μέρες δεν ξανά έρχεται κάνεις στο δωμάτιο.  Στο διάδρομο μπορείς να βγεις κ να συναντήσεις κόσμο αλλά δεν ξέρω τι κ πως ακριβώς.  Το μωρό το ξανά βλέπουν όταν βγαίνεις. Αυτά πριν 2 βδομάδες που είχα πάρει τηλ.  Φαντάζομαι δεν θα άλλαξε κάτι.

Στο γενεσις.. Οι τιμές στις κλινικές είναι συν πλην 100 ευρώ.. Επιτρέπεται μονο ενας σύνοδος με τεστ για 2ωρες την ημέρα.. Για 1-15/9δεν επιτρέποταν κάνεις.. 

@Renez μου αν ειχα αποφάσισει γιa νοσοκομείο θα έπρεπε να ειχα βρει κ νοσοκομειακο γιατρό για να με βλέπει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Renez καλά έκανες κ πήρες τον γιατρό, τώρα όμως που όλα ηρέμησαν χαλάρωσε! Πέρασα κ εγώ μια φάση χτες το βράδυ είχα συσπασεις με πίεση στο κάτω μέρες της κοιλιάς κ είπα πάει αυτό ειναι:lol:. Μετά όμως μου πέρασαν κ σήμερα είμαι οκ! Πληροφοριακά έχω μια φίλη που είναι 38+ εβδ σήμερα και έχει εδώ κ 2 εβδομάδες συσπάσεις με ελαφρύ πόνο αλλά δεν ξεκουνιεται αν δεν σπάσουν νερα ή να πιάσουν πιο δυνατά οι πόνοι!

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@Renez καλά έκανες κ πήρες τον γιατρό, τώρα όμως που όλα ηρέμησαν χαλάρωσε! Πέρασα κ εγώ μια φάση χτες το βράδυ είχα συσπασεις με πίεση στο κάτω μέρες της κοιλιάς κ είπα πάει αυτό ειναι:lol:. Μετά όμως μου πέρασαν κ σήμερα είμαι οκ! Πληροφοριακά έχω μια φίλη που είναι 38+ εβδ σήμερα και έχει εδώ κ 2 εβδομάδες συσπάσεις με ελαφρύ πόνο αλλά δεν ξεκουνιεται αν δεν σπάσουν νερα ή να πιάσουν πιο δυνατά οι πόνοι!

 

Καλά κάνει η φίλη σου! Το θέμα είναι να ενημερώνουμε τον γιατρό,όχι να πηγαίνουμε στο μαιευτήριο με τις πρώτες συσπάσεις κ πόνους! 

ενημέρωση κ μετά ότι μας πει ο γιατρός!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!

@Irinoula86 

Η μπέμπα μου ήρθε σπιτάκι της, γι'αυτό σας διαβάζω πολύ βιαστικά όταν προλάβω!!είναι πολύ καλουλα , δεν έχει γκρίνια, την έβαλαν σε πρόγραμμα εκεί στην μενν, απλά είναι λιγάκι κουραστικό το τάισε την, άλλαξε την, βάλε θηλαστρο βγάλε γάλα,πλύνε αποστειρωσε, ανά 3ωρο, οπότε δεν μου μένει κ πολύ χρόνος ,καλά για ύπνο ας μην το συζητήσουμε καλύτερα!! Περιμένω πως κ πως να ακούσω από εσάς τα επόμενα γεννητουρια!!!

@Renez δεν θα ήταν τέλειο να γενέθλιαζουν τα μικρά μας τρεις συνεχόμενες Πέμπτες????:mrgreen: αλλά στο έχω πει τον δικό σου τον βλέπω να παίρνει οοοοολο τον χρόνο του!

 

  • Μου αρέσει 9

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!

@Irinoula86 

Η μπέμπα μου ήρθε σπιτάκι της, γι'αυτό σας διαβάζω πολύ βιαστικά όταν προλάβω!!είναι πολύ καλουλα , δεν έχει γκρίνια, την έβαλαν σε πρόγραμμα εκεί στην μενν, απλά είναι λιγάκι κουραστικό το τάισε την, άλλαξε την, βάλε θηλαστρο βγάλε γάλα,πλύνε αποστειρωσε, ανά 3ωρο, οπότε δεν μου μένει κ πολύ χρόνος ,καλά για ύπνο ας μην το συζητήσουμε καλύτερα!! Περιμένω πως κ πως να ακούσω από εσάς τα επόμενα γεννητουρια!!!

@Renez δεν θα ήταν τέλειο να γενέθλιαζουν τα μικρά μας τρεις συνεχόμενες Πέμπτες????:mrgreen: αλλά στο έχω πει τον δικό σου τον βλέπω να παίρνει οοοοολο τον χρόνο του!

 

Κορίτσι μουυυυ!!!!! ολα τελεια θα πάνεεεε!!!!! αφού την έχεις σπιτάκι σου και είστε μαζί από εδώ και στο εξής θα βρείτε τους ρυθμούς σας και δεν πειράζει που μας διαβάζεις βιαστικά....ασε μας εμας να περιμένουμεεεε....!!!!!η σκέψη μας μαζί σας!!!! φιλια και στις 2 σας!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!

@Irinoula86 

Η μπέμπα μου ήρθε σπιτάκι της, γι'αυτό σας διαβάζω πολύ βιαστικά όταν προλάβω!!είναι πολύ καλουλα , δεν έχει γκρίνια, την έβαλαν σε πρόγραμμα εκεί στην μενν, απλά είναι λιγάκι κουραστικό το τάισε την, άλλαξε την, βάλε θηλαστρο βγάλε γάλα,πλύνε αποστειρωσε, ανά 3ωρο, οπότε δεν μου μένει κ πολύ χρόνος ,καλά για ύπνο ας μην το συζητήσουμε καλύτερα!! Περιμένω πως κ πως να ακούσω από εσάς τα επόμενα γεννητουρια!!!

@Renez δεν θα ήταν τέλειο να γενέθλιαζουν τα μικρά μας τρεις συνεχόμενες Πέμπτες????:mrgreen: αλλά στο έχω πει τον δικό σου τον βλέπω να παίρνει οοοοολο τον χρόνο του!

 

Τι ωραία!! Θα συνηθίσετε!!! Να χαίρεστε η μία την άλλη!!!:wub:

Παράθεση

 

Δοκίμασες θηλασμό? Θα το επιδιώξεις?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Πήρα κ μου είπε εφόσον πέρασε τώρα να ηρεμήσω κ να μείνω ξαπλωμένη χωρίς να κουραστω κ αν ξανά νιώσω πόνο συνεχόμενο ή σπαστό αλλά ανοδικό σε ένταση να τον πάρω τηλ..κ ότι γενικά είναι φυσιολογικό να αρχίζουν να πικνωνουν αυτά στην εβδομάδα μου κ εφόσον είμαι στον μήνα μου να μην ανησυχώ..

Α!! Και είπε να μην αγχώνομαι γτ κ πόνους να έχω γέννας μέχρι λέει να φτάσουν στο 10' εστω αποστασης μεταξύ τους καλό θα ήταν να είμαι σπίτι στον χώρο μου από το να πάω από νωρίς στο νοσοκομείο που μπορεί να περιμένω εκεί κ 8+ ώρες..

Να δούμε λοιπόν..

Ακριβώς έτσι κορίτσι μου! Καλύτερα να τα περάσεις σπίτι σου.  Λες να με περάσεις κ εμένα εσύ?? Απλά όταν θα δυναμώσουν θα καταλάβεις ότι ξεκινάει ο τοκετός. 

Just now, Marti είπε:

Ναι ναι τα 9 50 είναι του γιατρού.. 

Στο γενεσις.. Οι τιμές στις κλινικές είναι συν πλην 100 ευρώ.. Επιτρέπεται μονο ενας σύνοδος με τεστ για 2ωρες την ημέρα.. Για 1-15/9δεν επιτρέποταν κάνεις.. 

@Renez μου αν ειχα αποφάσισει γιa νοσοκομείο θα έπρεπε να ειχα βρει κ νοσοκομειακο γιατρό για να με βλέπει.. 

 Ναι περίπου ίδιες τιμές έχουν.. Κ εμένα η γιατρός θέλει 1000. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Ακριβώς έτσι κορίτσι μου! Καλύτερα να τα περάσεις σπίτι σου.  Λες να με περάσεις κ εμένα εσύ?? Απλά όταν θα δυναμώσουν θα καταλάβεις ότι ξεκινάει ο τοκετός. 

Να σε περάσω δε νομίζω..μπορεί όμως μαζί κάπου τέλος τις εβδομαδας με αρχές της επόμενης..40 θα είσαι εσυ με το καλό,38 εγώ,μια χαρά μας βρίσκω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εδώ κορίτσια! Εγώ σήμερα ξεκούραση, σας διαβάζω κι όλας, βάζω και βγάζω πραγματάκια από τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου, που πρέπει να το σταματήσω αυτό γιατί κάτι θα ξεχάσω στο τέλος, και γενικά προσπαθώ να ζήσω κάθε δευτερόλεπτο αυτο το διάστημα με τη κοιλίτσα μου. Αισθάνομαι και εγώ ότι πλησιάζουν οι μέρες αν και δεν έχω τίποτα σοβαρά συμπτώματα νομίζω, εκτός από το σφίξιμο στη κοιλιά και ότι δεν μπορώ να κανω βήμα γιατί αισθάνομαι το μωράκι αρκετά χαμηλά. Χωρίς πόνους όμως τίποτα ακόμα. Ελπίζω να το φάω και το πρώτο 10ήμερο του οκτωβρίου. μου είχε πει και ο γιατρός να σταματησω περπάτημα κλπ μέχρι να μπω εβδ 36 οποτε τώρα που έχω μπει για τα καλά και εχει δροσίσει λίγο λέω να βγω και για κανέναν απογευματινό περίπατο :x:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Renez said:

Αχχ κορίτσια δε ξέρω αν είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνη στις 37&3 που είμαι ή σημάδια ότι κοντεύει ο τοκετός αλλά είναι 3η μέρα σήμερα με πόνους περιόδου κοιλιά κ μέση κ ειδικά η μέση μου σήμερα με έχει πεθάνει εδώ κ μισή ώρα/40 λεπτά σερι!! Κ σαν να ανεβαίνει κ μέχρι τη μέση της πλάτης ο πόνος..

Τι ξαπλώνω,τι κάθομαι ,τι ειμαι όρθια ο πόνος εκεί ακάθεκτος!!

 

Νομίζω όλα αυτά είναι φυσιολογικά στον μήνα μας, αλλά σίγουρα καλά κάνεις και τα λες στον γιατρό σου. Κι εγώ έχω ελαφριά πονάκια περιόδου συχνά. Την Τρίτη που μας πέρασε πονούσε πάρα πολύ η μέση μου (όπως με έπιανε την πρώτη μέρα περιόδου) και έπρεπε να περάσουν 2-3 ώρες κ να πάρω παυσίπονο για να μου περάσει. Ευτυχώς είχα ραντεβού στον γιατρό αργότερα εκείνη τη μέρα κ του το είπα και με έλεγξε από κάτω να δει αν κατεβαίνει το μωρό ή ετοιμάζεται ο τράχηλος, αλλά το μωρό ήταν ακόμα ψηλά κ δεν είχε εμπεδωθεί. Τώρα ανυπομονώ να δω τί θα μου πει αύριο. Πλάκα πλάκα θα τον ρωτήσω τί πρέπει να κάνω αν πιστεύω ότι πλησιάζει η ώρα να γεννήσω, γιατί ούτε πού να πάρω τηλέφωνο δε ξέρω!:unsure:

 

Just now, EugenJen said:

Καλησπέρα κορίτσια !!

@Irinoula86 

Η μπέμπα μου ήρθε σπιτάκι της, γι'αυτό σας διαβάζω πολύ βιαστικά όταν προλάβω!!είναι πολύ καλουλα , δεν έχει γκρίνια, την έβαλαν σε πρόγραμμα εκεί στην μενν, απλά είναι λιγάκι κουραστικό το τάισε την, άλλαξε την, βάλε θηλαστρο βγάλε γάλα,πλύνε αποστειρωσε, ανά 3ωρο, οπότε δεν μου μένει κ πολύ χρόνος ,καλά για ύπνο ας μην το συζητήσουμε καλύτερα!! Περιμένω πως κ πως να ακούσω από εσάς τα επόμενα γεννητουρια!!!

@Renez δεν θα ήταν τέλειο να γενέθλιαζουν τα μικρά μας τρεις συνεχόμενες Πέμπτες????:mrgreen: αλλά στο έχω πει τον δικό σου τον βλέπω να παίρνει οοοοολο τον χρόνο του!

 

Γεια σου ρε Ευγενάκι με την πριγκίπισσά σου την γλυκιά!:wub: Πολύ καλό που δεν έχει γκρίνια... κοίταξε εσύ να την χαρείς και άσε μας εμάς εδώ να περιμένουμε τα νέα σας! Με το θήλαστρο κ το αντλημένο γάλα δυστυχώς είναι πιο κουραστική η κατάσταση. Δοκίμασες να την θηλάσεις ή επειδή έχει μάθει στο μπιμπερό αντιστέκεται στο στήθος τώρα?

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Καλησπέρα και από εδώ κορίτσια! Εγώ σήμερα ξεκούραση, σας διαβάζω κι όλας, βάζω και βγάζω πραγματάκια από τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου, που πρέπει να το σταματήσω αυτό γιατί κάτι θα ξεχάσω στο τέλος, και γενικά προσπαθώ να ζήσω κάθε δευτερόλεπτο αυτο το διάστημα με τη κοιλίτσα μου. Αισθάνομαι και εγώ ότι πλησιάζουν οι μέρες αν και δεν έχω τίποτα σοβαρά συμπτώματα νομίζω, εκτός από το σφίξιμο στη κοιλιά και ότι δεν μπορώ να κανω βήμα γιατί αισθάνομαι το μωράκι αρκετά χαμηλά. Χωρίς πόνους όμως τίποτα ακόμα. Ελπίζω να το φάω και το πρώτο 10ήμερο του οκτωβρίου. μου είχε πει και ο γιατρός να σταματησω περπάτημα κλπ μέχρι να μπω εβδ 36 οποτε τώρα που έχω μπει για τα καλά και εχει δροσίσει λίγο λέω να βγω και για κανέναν απογευματινό περίπατο :x:x

Αν μπορείς,καλό κάνει το περπάτημα ! Κ βοηθάει πάρα πολύ!!

Εννοείται ότι πλησιάζουν οι μέρες!! Μέσα στις επόμενες 30 μέρες θα έχουμε γεννήσει,αν όχι όλες,οι περισσότερες!

Εγώ σπίτι ,κοιμάμαι κ τρώω,σαν νεογέννητο:lol: Αυτά έχω κουράγιο να κανω!!!

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...