Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, kristalenia είπε:

Εγώ στεναχωρήθηκα πολύ όταν έμαθα ότι πρέπει να γεννήσω με καισαρική και είπα του γιατρού ότι θέλω να το φτάσουμε μέχρι τέλος ώστε να μην έχω τυψεις ότι το βγάλαμε νωρίς και με το ζόρι! Κι εγω @Renez μου ανυπομονώ να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!! Μου φαίνεται ο Σεπτέμβριος δεν περνάει με τίποτα!!! 

Με το καλό να κρατήσεις το νινακι σου! Μην νιώθεις τύψεις, δεν ήταν επιλογή σου και γίνεται για το καλό το δικό σου κ του μωρού σου!

Περνάει ο Σεπτέμβρης,τελειώνει σε λίγες ημέρες!! Εύχομαι ολα να πάνε καλά!!!:wub:

Just now, Irinoula86 είπε:

Εμενα ο δικός Μ ήταν 3300 την προηγουμενη Τετάρτη αλλά παντα υπ;έχουν αποκλίσεις.... Τώρα θα τον δουμε παλι Τετάρτη! Εγώ ειμαι στα 8 κιλά περιπου..... Και εδώ και μια εβδομαδα δεν έχω όρεξη για τπτ καθώς ότι και να φάω Μ πεφτει βαρυ...... 

Εγώ τρώω τα πάντα....έχει ανοίξει η όρεξη κ έχουν σταματήσει οι καουρες κ κάνω λες κ μαζεύω απόθεμα για να βγάλω τον χειμωνα:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Με το καλό να κρατήσεις το νινακι σου! Μην νιώθεις τύψεις, δεν ήταν επιλογή σου και γίνεται για το καλό το δικό σου κ του μωρού σου!

Περνάει ο Σεπτέμβρης,τελειώνει σε λίγες ημέρες!! Εύχομαι ολα να πάνε καλά!!!:wub:

Εγώ τρώω τα πάντα....έχει ανοίξει η όρεξη κ έχουν σταματήσει οι καουρες κ κάνω λες κ μαζεύω απόθεμα για να βγάλω τον χειμωνα:lol:

Εγώ έφτιαξα κεφτεδάκια τηγανητα την Παρασκευή..... Ακόμα τα χωνευω........ Η @Renezμαζευει το απόθεμα στην καταψυξη..... Εσυ στο στομαχακι σου.... Κάτι είναι και αυτό!!!!χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Εγώ έφτιαξα κεφτεδάκια τηγανητα την Παρασκευή..... Ακόμα τα χωνευω........ Η @Renezμαζευει το απόθεμα στην καταψυξη..... Εσυ στο στομαχακι σου.... Κάτι είναι και αυτό!!!!χαχαχα

Μιλάμε για πείνα...προσπαθώ να μη τρώω πολύ,αλλά είναι αδύνατο:mrgreen:

Έκοψα κ τη ζυγαριά,οπότε καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει μέχρι να γεννησω:lol:

Η κοιλιά μου έχει γίνει αρκετά μεγάλη,περιμένω πως κ πως να πάω να δω που έχει φτάσει ο λεβεντης μου!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@kristalenia με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά  . Έγω είμσι 39+4 , + 13 κιλά,το μωρό 38η ήταν 3300 αλλά έχει απόκλιση ο υπέρηχος...κ τρελή όρεξη έχω κ 3 εβδομάδες . Τρώω συνέχεια!! Ευτυχώς δεν τρώω  πολλά γλυκά πλέον. 

@Anastasia05 τι όρεξη βρε παιδί μου?? Άπορω πως έγινε αυτό..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μιλάμε για πείνα...προσπαθώ να μη τρώω πολύ,αλλά είναι αδύνατο:mrgreen:

Έκοψα κ τη ζυγαριά,οπότε καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει μέχρι να γεννησω:lol:

Η κοιλιά μου έχει γίνει αρκετά μεγάλη,περιμένω πως κ πως να πάω να δω που έχει φτάσει ο λεβεντης μου!!!

Εγω το μόνο που θέλω είναι να τσακίσω μια τουρτα μόνη μ η ένα μπανοφι η ένα cheesecake...... Τπτ αλλο δεν με συγκινεί........ Η αδερφουλα Μ μ είπε σήμερα με το καλό να βγείτε από το νοσοκομείο και θα έχω φέρει στο σπίτι όλο το max Perry..... Έτοιμη ήμουν να βάλω τα κλάμματα........ Χαχαχχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@kristaleniaμε το καλό!! Μανούλα Σεπτεμβρίου επομένως:) Μη στενοχωριέσαι για την καισαρική... Το λέω να το ακούσω κι εγώ που ενδέχεται να κάνω αν δε γυρίσει σωστά ο δικός μου... Ας γίνει αυτό που πρέπει να γίνει!

Εγώ γύρω στα +10 κιλά κ το παιδί περίπου 3 κιλά στο τέλος 35ης βδομάδας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@kristalenia καιρό είχαμε! Με το καλό το μωράκι σου! Πώς αισθάνεσαι; Έχεις μια εβδομάδα βέβαια ακόμα! 

Εγώ είμαι στα +10 κιλά αν και τις τελευταίες μέρες μου έχει ανοίξει τρέλα η όρεξη και γουρουνιαζω που κ που! Μειώθηκαν κ οι καουρες κ είμαι καλύτερα κ με το βραδυνό. Γιατί άραγε μειώθηκαν οι καουρες μας @Anastasia05;

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Έγω μπόρεσα κ κοιμήθηκα λίγο.  Με άφησε ο πόνος της μέσης που τον είχα ανά 55 λεπτά κ να πηγαίνω τουαλέτα κάθε μια ώρα.  Η αλήθεια είναι ότι αν  καθόμουν ορθια κ περπατούσα μπορεί κ να προκαλουσα τοκετό αλλά δεν άντεχα , ήθελα να κοιμηθώ λιγάκι..διάβασα ότι οι πόνοι της μέσης είναι συσπάσεις τελικά.  

Μέχρι τώρα έχω πόνους στην μέση ανά 55 λεπτα,σφίξιμο  στην κοιλιά κ η μπέμπα πολύ κινητική κ τάση για εμετό..Σαν πρωταρα νιωθω αλλά είναι διαφορετικά από το πρώτο τώρα. Κ να πω την αλήθεια χθες συνειδητοποίησα ότι γενναω πλέον κ αγχώθηκα λιγάκι.

@Irinoula86εννοείται ότι θα την χτυπήσω  κ εγώ τη τούρτα μετά.  Δεν φαντάζεσαι πως ανυπομονώ. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@kristalenia καιρό είχαμε! Με το καλό το μωράκι σου! Πώς αισθάνεσαι; Έχεις μια εβδομάδα βέβαια ακόμα! 

Εγώ είμαι στα +10 κιλά αν και τις τελευταίες μέρες μου έχει ανοίξει τρέλα η όρεξη και γουρουνιαζω που κ που! Μειώθηκαν κ οι καουρες κ είμαι καλύτερα κ με το βραδυνό. Γιατί άραγε μειώθηκαν οι καουρες μας @Anastasia05;

Λογικά επειδή έχουν κατέβει τα μωράκια κ δεν πιέζουν τόσο το στομάχι :)

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Έγω μπόρεσα κ κοιμήθηκα λίγο.  Με άφησε ο πόνος της μέσης που τον είχα ανά 55 λεπτά κ να πηγαίνω τουαλέτα κάθε μια ώρα.  Η αλήθεια είναι ότι αν  καθόμουν ορθια κ περπατούσα μπορεί κ να προκαλουσα τοκετό αλλά δεν άντεχα , ήθελα να κοιμηθώ λιγάκι..διάβασα ότι οι πόνοι της μέσης είναι συσπάσεις τελικά.  

Μέχρι τώρα έχω πόνους στην μέση ανά 55 λεπτα,σφίξιμο  στην κοιλιά κ η μπέμπα πολύ κινητική κ τάση για εμετό..Σαν πρωταρα νιωθω αλλά είναι διαφορετικά από το πρώτο τώρα. Κ να πω την αλήθεια χθες συνειδητοποίησα ότι γενναω πλέον κ αγχώθηκα λιγάκι.

@Irinoula86εννοείται ότι θα την χτυπήσω  κ εγώ τη τούρτα μετά.  Δεν φαντάζεσαι πως ανυπομονώ. 

Καλημέρα!! Πώς είσαι τώρα ?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Irinoula86 said:

Να μην στενοχωριεσαι καθόλου......!!!! Ότι είναι καλυτερο για σενα και για το μωρουλινι σου!!!! Και ότι πει ο γιατρός...... Όντως δεν περνουν με τπτ οι μέρες!!!!!!! Είναι ωραίο να ξέρεις την μέρα βέβαια..... Υπάρχει περιπτωση να έρθει νωρίτερα από μόνο του???? Τι σ έχει πει ο γιατρός??? Τι γντ σε αυτή την περιπτωση? 

Καλημέρα σε όλες!! 
Ναι υπάρχει περίπτωση, γι αυτό με βλέπει ανα δύο μέρες, για να το αποφύγουμε. Και να γίνει όμως δεν πειράζει γιατί προλαβαίνουμε την καισαρική. Σήμερα σηκώθηκε με πρησμένα δάχτυλα χεριών και πρησμένο πρόσωπο. Είμαι λες και έχω πονόδοντο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου! 

@ada32 Πως είσαι τώρα; Κουράγιο και δύναμη είναι θέμα ημερών - μην πω ωρών- να έρθει το μωρακι :) 

@kristalenia Με το καλό!!! Εγώ είμαι στα +8 κιλά και το μωρό κοντά στα 3 στις 36 ή 37 εβδομάδες ανάλογα τον υπέρηχο :grin:Πρήξιμο (ευτυχώς όχι έντονο) παρατήρησα στο πρόσωπο κ εγώ. 

Να έχουμε μια ήρεμη κ όμορφη μέρα όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@ada32υπομονη και αισιοδοξια!!!

Έλειπα το πσκ plus δουλειές σπιτιού /δουλειές επάγγελματος και καπως έτσι χάνομαι! 

Στη μεση μου ακομα δε πονάω νιωθω μουδιασμένες τις γάμπες μου, περίεργο συναίσθημα! Αύριο έχω ξανα γιατρό (καθε εβδ και γω πια). 

Ειμαι στα +9 κιλά και γω δίνω 50 αρχικό στο γιατρο κάθε φορά.. Και ενω και γω ξερω οτι στην καθε εβδ. Ειναι δωρεάν μου ζήτησε 25..το θεωρώ υπερβολή.. Οσο για αυτά που θα πληρώσουμε στη κλινική εννοείται είναι υπερβολικά (γυρω στα3000) για το τίποτα και σε 3 κλινο. Συν τα τεστ. Συν οτι δεν έκαναν καμία έκπτωση δεδομένου οτι ολα τα σεμινάρια ακυρώθηκαν λόγω κορονοιο.. Γαμοι, βαφτίσια, γεννήσεις, κηδείες πολλά τα λεφτα Αρη.. Ωστόσο εδω θεσνικη δεν εχω καμια ενημέρωση σχετικά με τα νοσοκομεία. Καμια μου φιλη/γνωστή κλπ δε γέννησε στο νοσοκομείο (το οποίο δε σνομπαρω εννοείται) για να ξερω τι γίνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@ada32υπομονη και αισιοδοξια!!!

Έλειπα το πσκ plus δουλειές σπιτιού /δουλειές επάγγελματος και καπως έτσι χάνομαι! 

Στη μεση μου ακομα δε πονάω νιωθω μουδιασμένες τις γάμπες μου, περίεργο συναίσθημα! Αύριο έχω ξανα γιατρό (καθε εβδ και γω πια). 

Ειμαι στα +9 κιλά και γω δίνω 50 αρχικό στο γιατρο κάθε φορά.. Και ενω και γω ξερω οτι στην καθε εβδ. Ειναι δωρεάν μου ζήτησε 25..το θεωρώ υπερβολή.. Οσο για αυτά που θα πληρώσουμε στη κλινική εννοείται είναι υπερβολικά (γυρω στα3000) για το τίποτα και σε 3 κλινο. Συν τα τεστ. Συν οτι δεν έκαναν καμία έκπτωση δεδομένου οτι ολα τα σεμινάρια ακυρώθηκαν λόγω κορονοιο.. Γαμοι, βαφτίσια, γεννήσεις, κηδείες πολλά τα λεφτα Αρη.. Ωστόσο εδω θεσνικη δεν εχω καμια ενημέρωση σχετικά με τα νοσοκομεία. Καμια μου φιλη/γνωστή κλπ δε γέννησε στο νοσοκομείο (το οποίο δε σνομπαρω εννοείται) για να ξερω τι γίνεται. 

3000 σε τρίκλινο???? Εννοείς μαζί με τον γιατρό σου και τις εξετάσεις??? 

 

Εγώ πήγα σήμερα για τις τελευταίες εξετάσεις αίματος και ουρων! Κι ανυπομονώ!!! Γενικά !!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

@kristaleniaΜε το καλό κορίτσι μου! Ήρθε η ώρα! Τι καλά!!!! Μη στεναχωριέσαι για την καισαρική, κάνεις ότι πρέπει για να είναι καλά το μωρό σ κ εσύ! Όλα θα πάνε καλά κ θα έχεις ένα γερό κ ξεκούραστο μωράκι αγκαλίτσα! Στις 35 κ κάτι εμένα ήταν 2800 Αλλά μην κολλάς στα κιλά!

Κι εγώ έχω όρεξη κορίτσια μου...αυτές τις 2 εβδομάδες μοιραστήκαμε 1 κιλό με τη κόρη μου! Φτάσαμε αισίως τα 12 νομίζω! Έχει γυρίσει για αυτό κ τέλος καουρες αλλά εγώ κάθε απόγευμα μια ανακατωσούρα λάιτ την έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης κ ακόμα! Και το βράδυ ότι κ να φάω νοιώθω βαρυ6στομαχι. Δεν πτοουμαι όμως, κρατάω απόθεμα!!!:mrgreen:

@ada32 έτοιμη σε βρίσκω φίλη!!! Άντε με το καλό κ με ένα πόνο!!! Να ελευθερωθεις που λέει κ η Αναστασία να ξεκουραστείς!!! Αχ βρε σε όλες μας, γερά μωράκια ζωηρά κ ζουμπουρλουδικα!:x

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

@kristalenia με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά  . Έγω είμσι 39+4 , + 13 κιλά,το μωρό 38η ήταν 3300 αλλά έχει απόκλιση ο υπέρηχος...κ τρελή όρεξη έχω κ 3 εβδομάδες . Τρώω συνέχεια!! Ευτυχώς δεν τρώω  πολλά γλυκά πλέον. 

@Anastasia05 τι όρεξη βρε παιδί μου?? Άπορω πως έγινε αυτό..

Άντε κοριτσάκι μου να γεννήσεις κ εσύ με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

Ενημέρωσε μας πως είσαι..φαντάζομαι να μην έφυγε ο άντρας σου σήμερα για δουλειά ε..?

Just now, kristalenia είπε:

Καλημέρα σε όλες!! 
Ναι υπάρχει περίπτωση, γι αυτό με βλέπει ανα δύο μέρες, για να το αποφύγουμε. Και να γίνει όμως δεν πειράζει γιατί προλαβαίνουμε την καισαρική. Σήμερα σηκώθηκε με πρησμένα δάχτυλα χεριών και πρησμένο πρόσωπο. Είμαι λες και έχω πονόδοντο!! 

Πόσο well come to club!! Χέρια πόδια πρησμένα 3 εβδομαδες τώρα κ στα δάχτυλα των χεριών συνοδία πόνου στις αρθρώσεις..πρόσωπο πρησμένο πρώτη φορά εχθές..

Βρεεε για να είμαστε φραπα φρεσκαδουρες προνοεί ο καλός οργανισμός μας:mrgreen:

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@ada32υπομονη και αισιοδοξια!!!

Έλειπα το πσκ plus δουλειές σπιτιού /δουλειές επάγγελματος και καπως έτσι χάνομαι! 

Στη μεση μου ακομα δε πονάω νιωθω μουδιασμένες τις γάμπες μου, περίεργο συναίσθημα! Αύριο έχω ξανα γιατρό (καθε εβδ και γω πια). 

Ειμαι στα +9 κιλά και γω δίνω 50 αρχικό στο γιατρο κάθε φορά.. Και ενω και γω ξερω οτι στην καθε εβδ. Ειναι δωρεάν μου ζήτησε 25..το θεωρώ υπερβολή.. Οσο για αυτά που θα πληρώσουμε στη κλινική εννοείται είναι υπερβολικά (γυρω στα3000) για το τίποτα και σε 3 κλινο. Συν τα τεστ. Συν οτι δεν έκαναν καμία έκπτωση δεδομένου οτι ολα τα σεμινάρια ακυρώθηκαν λόγω κορονοιο.. Γαμοι, βαφτίσια, γεννήσεις, κηδείες πολλά τα λεφτα Αρη.. Ωστόσο εδω θεσνικη δεν εχω καμια ενημέρωση σχετικά με τα νοσοκομεία. Καμια μου φιλη/γνωστή κλπ δε γέννησε στο νοσοκομείο (το οποίο δε σνομπαρω εννοείται) για να ξερω τι γίνεται. 

Νομίζω κάπου εδώ στο φόρουμ γράφουν κάποιες για τα νοσοκομεία στη Θεσσαλονίκη..είχα διαβάσει ότι δεν αφήνουν κανέναν σύνοδο κ μου έκανε εντύπωση..ούτε έναν..:|

Αν πάρεις τηλ σε κάποιο να ρωτήσεις για το τι πρωτοκολλο εφαρμόζουν κ τι διαδικασία θέλει ώστε να γεννήσεις εκεί?

Καλημέρα σε όλες φουσκωκοιλιτσες μου!! Άλλη μια εβδομάδα που θα μας φέρει πιο κοντά στα μωράκι μας κ που θα τα κάνει ακόμη πιο δυνατά για τον "έξω" κοσμο:x 

Να δούμε..θα έχουμε έκπληξη αυτή την εβδομάδα γτ 3 εβδομαδες τώρα έχουμε από μια;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...