Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Μανούλες καλημέρα. Είμαι στις 35 εβδομάδες και 2 ημέρες. Το μωρακι είναι μεγαλούτσικο. 2660. Το ειδαμε τη προηγούμενη Πέμπτη. Σας γράφω για να ηρεμήσω λίγο γτ έχω άγχος τις τελευταίες μέρες. Διάβασε τυχαία ένα ποστ σε άλλη ενότητα για μια μανούλα που έχασε το μωρακι της στις 34 εβδομάδες λόγω ομφάλιου λορου και μια άλλη που το έχασε στις 36 και από την ανησυχία μου δεν κοιμάμαι καλά και βλέπω ανήσυχα όνειρα. Ο γιατρός μου μου ειπε ότι ο ομφάλιος λορος είναι δίπλα στο λαιμακι του μωρού μου αλλά δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας γιατί αυτό το παρακολουθούν μόνο κατά την ώρα του τοκετού. Έχει καμία άλλη από εσάς τέτοιες φοβίες; Δεν υπάρχει ώρα που να μην ελεγξω ότι κουνιέται το μωρακι μου. Επίσης έχει πάρει ήδη θέση το μωρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, strs92 είπε:

Μανούλες καλημέρα. Είμαι στις 35 εβδομάδες και 2 ημέρες. Το μωρακι είναι μεγαλούτσικο. 2660. Το ειδαμε τη προηγούμενη Πέμπτη. Σας γράφω για να ηρεμήσω λίγο γτ έχω άγχος τις τελευταίες μέρες. Διάβασε τυχαία ένα ποστ σε άλλη ενότητα για μια μανούλα που έχασε το μωρακι της στις 34 εβδομάδες λόγω ομφάλιου λορου και μια άλλη που το έχασε στις 36 και από την ανησυχία μου δεν κοιμάμαι καλά και βλέπω ανήσυχα όνειρα. Ο γιατρός μου μου ειπε ότι ο ομφάλιος λορος είναι δίπλα στο λαιμακι του μωρού μου αλλά δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας γιατί αυτό το παρακολουθούν μόνο κατά την ώρα του τοκετού. Έχει καμία άλλη από εσάς τέτοιες φοβίες; Δεν υπάρχει ώρα που να μην ελεγξω ότι κουνιέται το μωρακι μου. Επίσης έχει πάρει ήδη θέση το μωρό 

Καλή σου μέρα και με το καλό το μωράκι σου!

Να σου την αλήθεια κάτι διάβασα κι εγώ αλλά λίγο γτ ήξερα τι τρελα με περιμένει! Κι όμως το μάτι μας όλο σ αυτά πάει το άτιμο!

Οπότε κι εγώ μοιράζομαι το ίδιο άγχος κ ρωτάω τν γιατρό κάθε φορά! Μου είπε ότι όλα είναι πιθανά κ μπορεί να τυλιχτεί αλλά δεν σημαίνει ότι είναι πάντα επικίνδυνο. Επίσης μου είπε ότι φαίνεται κ μεγάλος ο λωρος μ κ κάτι με τον πλακούντα όποτε έχει περιθώρια ακόμη και να τυλιχτεί! Τελοσπαντων όλα αυτά είναι πιθανότητες λέω εγώ κ προσπαθώ να το παίρνω αψηφηστα μιας κ λίγο έμεινε τι στο καλό λέω!!!

Που καταλήγουμε? Θετική σκέψη, ηρεμία,ψυχραιμία, εμπιστοσύνη στο μωράκι μας! Απόλαυσε τις τελευταίες εβδομάδες τις κοιλιτσας σ κ πάρε ενέργεια απο κάθε κίνηση που νιώθεις μέσα σου!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Μανούλες καλημέρα. Είμαι στις 35 εβδομάδες και 2 ημέρες. Το μωρακι είναι μεγαλούτσικο. 2660. Το ειδαμε τη προηγούμενη Πέμπτη. Σας γράφω για να ηρεμήσω λίγο γτ έχω άγχος τις τελευταίες μέρες. Διάβασε τυχαία ένα ποστ σε άλλη ενότητα για μια μανούλα που έχασε το μωρακι της στις 34 εβδομάδες λόγω ομφάλιου λορου και μια άλλη που το έχασε στις 36 και από την ανησυχία μου δεν κοιμάμαι καλά και βλέπω ανήσυχα όνειρα. Ο γιατρός μου μου ειπε ότι ο ομφάλιος λορος είναι δίπλα στο λαιμακι του μωρού μου αλλά δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας γιατί αυτό το παρακολουθούν μόνο κατά την ώρα του τοκετού. Έχει καμία άλλη από εσάς τέτοιες φοβίες; Δεν υπάρχει ώρα που να μην ελεγξω ότι κουνιέται το μωρακι μου. Επίσης έχει πάρει ήδη θέση το μωρό 

Φυσικά και οι περισσότερες έχουμε τέτοιες φοβίες! Μην αισθάνεσαι άσχημα και δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί όλα αυτά τα πέρασα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τώρα σκέφτομαι πως όλα μέσα στη ζωή είναι, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο! Ο,τι καλύτερο μπορώ να κάνω, το κάνω! Να ξέρεις πως όλα τα μωράκια τυλίγονται κ ξετυλίγονται και πολλές φορές βγαίνουν από την κοιλιά σαν κοκορέτσια!

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Φυσικά και οι περισσότερες έχουμε τέτοιες φοβίες! Μην αισθάνεσαι άσχημα και δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί όλα αυτά τα πέρασα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τώρα σκέφτομαι πως όλα μέσα στη ζωή είναι, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο! Ο,τι καλύτερο μπορώ να κάνω, το κάνω! Να ξέρεις πως όλα τα μωράκια τυλίγονται κ ξετυλίγονται και πολλές φορές βγαίνουν από την κοιλιά σαν κοκορέτσια!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Στους τελευταίους υπερήχους εχει κ.μενα κασκόλ όπως λένε οι γιατροί μου, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά κ δεν τους βλέπω να ανησυχούν κ δεν ανησυχώ ούτε εγώ!!! Γενικά κάνω μόνο θετικές σκέψεις για το μωράκι μου!:)

  • Μου αρέσει 7

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Στους τελευταίους υπερήχους εχει κ.μενα κασκόλ όπως λένε οι γιατροί μου, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά κ δεν τους βλέπω να ανησυχούν κ δεν ανησυχώ ούτε εγώ!!! Γενικά κάνω μόνο θετικές σκέψεις για το μωράκι μου!:)

Ακριβώς αυτό μόνο θετικές σκέψεις και όμορφες εικόνες μαζί του. Και εμένα στο ντομπλερ μου είχε βρει ότι είναι τυλιγμένο μια φορά δεν το έχει ξανά κοιτάξει ο γιατρός μου από τότε και από την στιγμή που μου λέει ότι όλα είναι καλά και δεν ανησυχεί δεν ανησυχώ και εγώ. Υπάρχουν παρά πολλα που μπορεί να συμβουν και αν καθόμαστε να τα σκεφτόμαστε στο τέλος θα τρελαθούμε και δεν θα χαρουμε αυτή την όμορφη στιγμή που δεν θα ξανά έρθει με αυτό το μωράκι γιατί έτσι και αλλιως δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι άλλο. Έχουμε φτάσει μέχρι εδώ άρα σκεφτόμαστε μόνο την ζωή μας μαζί του όταν θα είναι σπίτι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, strs92 είπε:

Μανούλες καλημέρα. Είμαι στις 35 εβδομάδες και 2 ημέρες. Το μωρακι είναι μεγαλούτσικο. 2660. Το ειδαμε τη προηγούμενη Πέμπτη. Σας γράφω για να ηρεμήσω λίγο γτ έχω άγχος τις τελευταίες μέρες. Διάβασε τυχαία ένα ποστ σε άλλη ενότητα για μια μανούλα που έχασε το μωρακι της στις 34 εβδομάδες λόγω ομφάλιου λορου και μια άλλη που το έχασε στις 36 και από την ανησυχία μου δεν κοιμάμαι καλά και βλέπω ανήσυχα όνειρα. Ο γιατρός μου μου ειπε ότι ο ομφάλιος λορος είναι δίπλα στο λαιμακι του μωρού μου αλλά δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας γιατί αυτό το παρακολουθούν μόνο κατά την ώρα του τοκετού. Έχει καμία άλλη από εσάς τέτοιες φοβίες; Δεν υπάρχει ώρα που να μην ελεγξω ότι κουνιέται το μωρακι μου. Επίσης έχει πάρει ήδη θέση το μωρό 

Κ εγώ τα διάβασα όλα αυτά που αναφέρεις.... Και ένιωσα καο νιώθω το ίδιο άγχος με το δικό σου..... Κανουμε ότι καλυτερο μπορουμε...... Δεν είναι τα παντα στο χέρι μας....... Όλη η εγκυμοσυνη όπως έχουμε ξαναπεί είναι ένα άγχος..... Μέχρι να τα παρουμε στην αγκαλιά μας (και τα αγχη να γίνουν μεγαλυτερα χιχιχι) αλλά νομίζω αξίζει τον κόπο...... Εγώ την ημέρα που τα διάβαζα όλα αυτά άργησα πολυ να νιώσω κλωτσιές.... Και εκεί να δεις πως φοβήθηκα..... Έκλαιγα όλη μέρα........ Αλλά το βράδυ μόλις ξαπλωσα...... Έκανε αισθητή την παρουσια του..... Κάνε κ εσυ το ίδιο.... Χαλάρωσε και απόλαυσε το μωράκι σου...... Όλες έχουμε περάσει αυτή τη φαση όπως βλέπεις... 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina_ είπε:

Ακριβώς αυτό μόνο θετικές σκέψεις και όμορφες εικόνες μαζί του. Και εμένα στο ντομπλερ μου είχε βρει ότι είναι τυλιγμένο μια φορά δεν το έχει ξανά κοιτάξει ο γιατρός μου από τότε και από την στιγμή που μου λέει ότι όλα είναι καλά και δεν ανησυχεί δεν ανησυχώ και εγώ. Υπάρχουν παρά πολλα που μπορεί να συμβουν και αν καθόμαστε να τα σκεφτόμαστε στο τέλος θα τρελαθούμε και δεν θα χαρουμε αυτή την όμορφη στιγμή που δεν θα ξανά έρθει με αυτό το μωράκι γιατί έτσι και αλλιως δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι άλλο. Έχουμε φτάσει μέχρι εδώ άρα σκεφτόμαστε μόνο την ζωή μας μαζί του όταν θα είναι σπίτι. 

Δεν έχεις κ άδικο. Μετράω τις μέρες να έρθει στο κόσμο. Ο γιατρός μου μου ειπε να μην ανησυχω γιατί ούτε κ εκείνος ανησυχεί. Αναμενω μέχρι την επόμενη επίσκεψη στο Ιατρειο του. Ευτυχώς είναι ζωηρός ο μικρός και τον νιωθω αρκετά συχνά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Δεν έχεις κ άδικο. Μετράω τις μέρες να έρθει στο κόσμο. Ο γιατρός μου μου ειπε να μην ανησυχω γιατί ούτε κ εκείνος ανησυχεί. Αναμενω μέχρι την επόμενη επίσκεψη στο Ιατρειο του. Ευτυχώς είναι ζωηρός ο μικρός και τον νιωθω αρκετά συχνά 

Να κάνεις αυτό που σου λέει ο γιατρός σου τότε. Αφου είναι καλά ο μικρός και ζωηρός τότε βγάλε όλες τις αρνητικές σκέψεις. όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@strs92 καλησπέρα! Έκανα τέτοιες ερωτησεις εχτές στον γιατρό μου γιατί όπως όλοι κι εγώ τα σκέφτομαι αλλά μου είπε ότι αυτό το θέμα μας απασχολεί κυρίως τη στιγμή του τοκετού όπου ο γιατρός και το προσωπικό παρακολουθούν πολύ στενά το τι κάνει το μωρό και λαμβάνουν άμεσα δράση αν κάτι δείξει ότι πάει στραβά. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου! Καταλαβαίνω ότι καθημερινά βομβαρδιζόμαστε με άσχημες ειδήσεις η θυμόμαστε πράγματα που ακούσαμε στο παρελθόν, όπως και να έχει όμως αυτές τις τελευταίες μέρες αλλά και τις ώρες του τοκετού πρέπει να προσπαθήσουμε να είμαστε όσο πιο ήρεμες γίνεται. Μια φίλη μου μαία μου είπε ‘νευρική μαμά-νευρικό μωρο’!

Οπότε... θετικές σκέψεις, υπομονή και δύναμη! Εδώ εξάλλου είμαστε για να παίρνουμε και να δίνουμε κουράγιο! :wub: Ειδικά εφόσον είναι ζωηρό το μωράκι βλέπεις κι εσύ ότι δεν το περιορίζει τίποτα μέσα στην κοιλιά σου! Καλοπερνάει!!

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!  Σημερα με πήρε η γιατρός για να μπούμε αύριο για πρόκληση ,40εβδ.

Με εκνεύρισε τόσο πολύ..  την είπα για την Κυριακή  για τους πόνους κ ότι μάλλον κοντεύω κ θέλω να περιμένω μέχρι 40+6 κ δεν της άρεσε καθολου! Στα νοσοκομεία μου είπε περιμένουν τόσο κ στην Αγγλία!!!! Όταν τν ρώτησα αν θα έχρι το μωρό κάποιο πρόβλημα, μου λέει όχι αλλά μην μεγαλώσει πολύ!!! Δεν ήξερε τι δικαιολογία να μου πει.. Αφού τν προηγούμενη βδομάδα μου είπε ότι το πολύ να γεννηθεί 3500!! Δλδ σε 5 μέρες ποσό να πάρει,200 γρ επιπλέον ? άντε 3700 .. νευρίασα πολύ .. σιγά το βάρος για να μην γεννησω φυσιολογικα κ δεύτερη εγκυμοσύνη  που είμαι ήδη ανοιχτή..μακάρι να γεννήσω μόνη μου κ να μην πάω για πρόκληση μαζί της..

@Renezέχουμε ένα πρόγραμμα άστα να πάνε

@strs92 μην διαβάζεις διάφορα σαν κ εμένα.. Η κάθε μια μας είναι διαφορετική περίπτωση.  Μην αγχώνεσαι.. αν ήταν κάτι θα στο είχε πει ο γιατρός. Επίσης το μωράκι είναι φυσιολογικο, Δεν είναι μεγάλο ,Κ εμένα 2730 ηταν 35η  .

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κατάλαβα πολύ καλά.. υπέροχο σαν το δικό μου..

Εγώ κοιμήθηκα 7:30-10 2.5 ωρίτσες αλλά σίγουρα θα ξανά κοιμηθώ έπειτα..

Α τέλεια και εσύ! Να δω πότε θα ξανά κοιμηθούμε εμείς!!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  Σημερα με πήρε η γιατρός για να μπούμε αύριο για πρόκληση ,40εβδ.

Με εκνεύρισε τόσο πολύ..  την είπα για την Κυριακή  για τους πόνους κ ότι μάλλον κοντεύω κ θέλω να περιμένω μέχρι 40+6 κ δεν της άρεσε καθολου! Στα νοσοκομεία μου είπε περιμένουν τόσο κ στην Αγγλία!!!! Όταν τν ρώτησα αν θα έχρι το μωρό κάποιο πρόβλημα, μου λέει όχι αλλά μην μεγαλώσει πολύ!!! Δεν ήξερε τι δικαιολογία να μου πει.. Αφού τν προηγούμενη βδομάδα μου είπε ότι το πολύ να γεννηθεί 3500!! Δλδ σε 5 μέρες ποσό να πάρει,200 γρ επιπλέον ? άντε 3700 .. νευρίασα πολύ .. σιγά το βάρος για να μην γεννησω φυσιολογικα κ δεύτερη εγκυμοσύνη  που είμαι ήδη ανοιχτή..μακάρι να γεννήσω μόνη μου κ να μην πάω για πρόκληση μαζί της..

@Renezέχουμε ένα πρόγραμμα άστα να πάνε

@strs92 μην διαβάζεις διάφορα σαν κ εμένα.. Η κάθε μια μας είναι διαφορετική περίπτωση.  Μην αγχώνεσαι.. αν ήταν κάτι θα στο είχε πει ο γιατρός. Επίσης το μωράκι είναι φυσιολογικο, Δεν είναι μεγάλο ,Κ εμένα 2730 ηταν 35η  .

Α τέλεια και εσύ! Να δω πότε θα ξανά κοιμηθούμε εμείς!!

Ναι ρε συ,άλλη μια εβδομάδα,αφού δεν υπάρχει σοβαρός λόγος...

Μακάρι να έρθει μέσα στην εβδομαδα ρε κορίτσι..:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, strs92 είπε:

Μανούλες καλημέρα. Είμαι στις 35 εβδομάδες και 2 ημέρες. Το μωρακι είναι μεγαλούτσικο. 2660. Το ειδαμε τη προηγούμενη Πέμπτη. Σας γράφω για να ηρεμήσω λίγο γτ έχω άγχος τις τελευταίες μέρες. Διάβασε τυχαία ένα ποστ σε άλλη ενότητα για μια μανούλα που έχασε το μωρακι της στις 34 εβδομάδες λόγω ομφάλιου λορου και μια άλλη που το έχασε στις 36 και από την ανησυχία μου δεν κοιμάμαι καλά και βλέπω ανήσυχα όνειρα. Ο γιατρός μου μου ειπε ότι ο ομφάλιος λορος είναι δίπλα στο λαιμακι του μωρού μου αλλά δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας γιατί αυτό το παρακολουθούν μόνο κατά την ώρα του τοκετού. Έχει καμία άλλη από εσάς τέτοιες φοβίες; Δεν υπάρχει ώρα που να μην ελεγξω ότι κουνιέται το μωρακι μου. Επίσης έχει πάρει ήδη θέση το μωρό 

Α μωρέ γλυκούλα μου έπεσες σε αυτό το κακό τρυπάκι να διαβάσεις τέτοια πράγματα..την είχα πατήσει κ εγώ φίλη με μια μανούλα στις 31 εβδομαδες κ πολύ χειρότερο τρόπο που το εχασε κ 1 εβδομαδα ήμουν τρελαμενη!! 2 φορές πήγα στα επείγοντα επειδή νόμιζα πως δεν τον νιώθω που είμαι βέβαιη αν δεν είχα δει το ποστ δε θα τρελαινομουν τόσο..

Μη διαβάσεις τπτ άλλο, κ κακως φαίνονται στην ίδια αρχή με την ενότητα με μανουλες που είμαστε τώρα εγκυουλες,δε λέω να υπάρχουν αλλά θα μπορούσαν λίγο πιο οργανωμένα σε ξεχωριστό χώρο γτ άπαξ κ δούμε έστω τον τίτλο αρκεί..

Να θυμάσαι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ μοναδικη,η δική σου δόξα το Θεό πάει καλά(κ να προσεύχεσαι κ αν τον ευχαριστείς κάθε μέρα για αυτό) κ εφόσον είσαι κ σε προχωρημένη εβδομαδα κοντεύεις να γεννήσεις σιγά σιγά αν ηρεμήσει η ψυχούλα σου!! 

Όλα θα πάνε τέλεια,ασε που έγραψες σε εμάς που είμαστε γνωστή ΓΟΥΡΛΟ-ΟΜΑΔΑ!!;)

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  Σημερα με πήρε η γιατρός για να μπούμε αύριο για πρόκληση ,40εβδ.

Με εκνεύρισε τόσο πολύ..  την είπα για την Κυριακή  για τους πόνους κ ότι μάλλον κοντεύω κ θέλω να περιμένω μέχρι 40+6 κ δεν της άρεσε καθολου! Στα νοσοκομεία μου είπε περιμένουν τόσο κ στην Αγγλία!!!! Όταν τν ρώτησα αν θα έχρι το μωρό κάποιο πρόβλημα, μου λέει όχι αλλά μην μεγαλώσει πολύ!!! Δεν ήξερε τι δικαιολογία να μου πει.. Αφού τν προηγούμενη βδομάδα μου είπε ότι το πολύ να γεννηθεί 3500!! Δλδ σε 5 μέρες ποσό να πάρει,200 γρ επιπλέον ? άντε 3700 .. νευρίασα πολύ .. σιγά το βάρος για να μην γεννησω φυσιολογικα κ δεύτερη εγκυμοσύνη  που είμαι ήδη ανοιχτή..μακάρι να γεννήσω μόνη μου κ να μην πάω για πρόκληση μαζί της..

@Renezέχουμε ένα πρόγραμμα άστα να πάνε

@strs92 μην διαβάζεις διάφορα σαν κ εμένα.. Η κάθε μια μας είναι διαφορετική περίπτωση.  Μην αγχώνεσαι.. αν ήταν κάτι θα στο είχε πει ο γιατρός. Επίσης το μωράκι είναι φυσιολογικο, Δεν είναι μεγάλο ,Κ εμένα 2730 ηταν 35η  .

Α τέλεια και εσύ! Να δω πότε θα ξανά κοιμηθούμε εμείς!!

Κ ρε αγάπη δλδ θα πας Δευτέρα επειδή σου το είπε?? Εγώ λέω να κάνεις ότι νιώθεις!! Εφόσον είσαι υγιής κ εσύ κ το μωρό να περιμένεις ναι!! Κ εμένα ο γιατρός μέχρι 40&6 μου είπε μαξ μετά οκ σταματάει να είναι κ τόσο καλο..αλλά έχεις μια εβδομάδα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Α μωρέ γλυκούλα μου έπεσες σε αυτό το κακό τρυπάκι να διαβάσεις τέτοια πράγματα..την είχα πατήσει κ εγώ φίλη με μια μανούλα στις 31 εβδομαδες κ πολύ χειρότερο τρόπο που το εχασε κ 1 εβδομαδα ήμουν τρελαμενη!! 2 φορές πήγα στα επείγοντα επειδή νόμιζα πως δεν τον νιώθω που είμαι βέβαιη αν δεν είχα δει το ποστ δε θα τρελαινομουν τόσο..

Μη διαβάσεις τπτ άλλο, κ κακως φαίνονται στην ίδια αρχή με την ενότητα με μανουλες που είμαστε τώρα εγκυουλες,δε λέω να υπάρχουν αλλά θα μπορούσαν λίγο πιο οργανωμένα σε ξεχωριστό χώρο γτ άπαξ κ δούμε έστω τον τίτλο αρκεί..

Να θυμάσαι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ μοναδικη,η δική σου δόξα το Θεό πάει καλά(κ να προσεύχεσαι κ αν τον ευχαριστείς κάθε μέρα για αυτό) κ εφόσον είσαι κ σε προχωρημένη εβδομαδα κοντεύεις να γεννήσεις σιγά σιγά αν ηρεμήσει η ψυχούλα σου!! 

Όλα θα πάνε τέλεια,ασε που έγραψες σε εμάς που είμαστε γνωστή ΓΟΥΡΛΟ-ΟΜΑΔΑ!!;)

 

Σας ευχαριστώ παρά πολύ. Ήδη με κανατε να νιώσω πολύ καλυτερα ❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@ada32 τελικά πού καταλήξατε με τη γιατρό; Θα πας αύριο;

  Όχι βέβαια! Μέχρι Κυριακή εννοειται θα περιμένω . Αλλιώς Δευτέρα η τρίτη πρόκληση.

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι ρε συ,άλλη μια εβδομάδα,αφού δεν υπάρχει σοβαρός λόγος...

Μακάρι να έρθει μέσα στην εβδομαδα ρε κορίτσι..:)

Ναι φυσικά Αφού μόνη της μου είχε είπε ότι ο πλακούντα αντέχει  , όλα είναι καλά.. αν κ να σου πω την αλήθεια , Από χθες νιώθω πιο ανάλαφρη, Πώς να το πω., μπορώ να κουνηθώ. πρεπ ει να έχει κατέβει άρκετα κάτω το μωρό σε συνδυασμό με  τη δροσιά κ κάνω πράγματα.  Χθες κ σήμερα οδήγησα, πήγα σούπερ , μαγείρεψα με άνεση κ.α..Κ άλλαξε κ λίγο η διάθεση μου! Βέβαια πόνους νιώθω κάτω χαμηλά άρκετους μέσα στην μέρα. 

Εσύ πως είσαι?

Just now, Renez είπε:

Α μωρέ γλυκούλα μου έπεσες σε αυτό το κακό τρυπάκι να διαβάσεις τέτοια πράγματα..την είχα πατήσει κ εγώ φίλη με μια μανούλα στις 31 εβδομαδες κ πολύ χειρότερο τρόπο που το εχασε κ 1 εβδομαδα ήμουν τρελαμενη!! 2 φορές πήγα στα επείγοντα επειδή νόμιζα πως δεν τον νιώθω που είμαι βέβαιη αν δεν είχα δει το ποστ δε θα τρελαινομουν τόσο..

Μη διαβάσεις τπτ άλλο, κ κακως φαίνονται στην ίδια αρχή με την ενότητα με μανουλες που είμαστε τώρα εγκυουλες,δε λέω να υπάρχουν αλλά θα μπορούσαν λίγο πιο οργανωμένα σε ξεχωριστό χώρο γτ άπαξ κ δούμε έστω τον τίτλο αρκεί..

Να θυμάσαι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ μοναδικη,η δική σου δόξα το Θεό πάει καλά(κ να προσεύχεσαι κ αν τον ευχαριστείς κάθε μέρα για αυτό) κ εφόσον είσαι κ σε προχωρημένη εβδομαδα κοντεύεις να γεννήσεις σιγά σιγά αν ηρεμήσει η ψυχούλα σου!! 

Όλα θα πάνε τέλεια,ασε που έγραψες σε εμάς που είμαστε γνωστή ΓΟΥΡΛΟ-ΟΜΑΔΑ!!;)

Κ ρε αγάπη δλδ θα πας Δευτέρα επειδή σου το είπε?? Εγώ λέω να κάνεις ότι νιώθεις!! Εφόσον είσαι υγιής κ εσύ κ το μωρό να περιμένεις ναι!! Κ εμένα ο γιατρός μέχρι 40&6 μου είπε μαξ μετά οκ σταματάει να είναι κ τόσο καλο..αλλά έχεις μια εβδομάδα..

 Θα πάω δεύτερα η τρίτη που θα είμαι 40 +6 . Αυτό που σου είπε ο γιατρός σου σκέφτομαι κ εγώ . Καλά την δικιά μου τν βόλευε αύριο για αυτό φαγώθηκε!!!! 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...