Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

  Όχι βέβαια! Μέχρι Κυριακή εννοειται θα περιμένω . Αλλιώς Δευτέρα η τρίτη πρόκληση.

Ναι φυσικά Αφού μόνη της μου είχε είπε ότι ο πλακούντα αντέχει  , όλα είναι καλά.. αν κ να σου πω την αλήθεια , Από χθες νιώθω πιο ανάλαφρη, Πώς να το πω., μπορώ να κουνηθώ. πρεπ ει να έχει κατέβει άρκετα κάτω το μωρό σε συνδυασμό με  τη δροσιά κ κάνω πράγματα.  Χθες κ σήμερα οδήγησα, πήγα σούπερ , μαγείρεψα με άνεση κ.α..Κ άλλαξε κ λίγο η διάθεση μου! Βέβαια πόνους νιώθω κάτω χαμηλά άρκετους μέσα στην μέρα. 

Εσύ πως είσαι?

 Θα πάω δεύτερα η τρίτη που θα είμαι 40 +6 . Αυτό που σου είπε ο γιατρός σου σκέφτομαι κ εγώ . Καλά την δικιά μου τν βόλευε αύριο για αυτό φαγώθηκε!!!! 

Καλύτερα είμαι! Το 'πιασιμο' συνεχίζεται κανονικά, αλλά δεν νιώθω τόση κούραση σήμερα κ βάρος στην κοιλιά. Είναι καλύτερα απο εχθές που δεν τη πάλευα 

Βέβαια συνεχίζω να κοιμάμαι όπου βρεθώ κι όπου σταθώ...στο καναπέ καθιστή,στον καναπέ ξαπλωμένη,στο κρεβάτι:lol:

Μέσα στο Σούκου σε περιμένω εγώ!!! Μακάρι να έρθει η μπουμπου χωρίς 'βοηθεια' κ γρήγορα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλύτερα είμαι! Το 'πιασιμο' συνεχίζεται κανονικά, αλλά δεν νιώθω τόση κούραση σήμερα κ βάρος στην κοιλιά. Είναι καλύτερα απο εχθές που δεν τη πάλευα 

Βέβαια συνεχίζω να κοιμάμαι όπου βρεθώ κι όπου σταθώ...στο καναπέ καθιστή,στον καναπέ ξαπλωμένη,στο κρεβάτι:lol:

Μέσα στο Σούκου σε περιμένω εγώ!!! Μακάρι να έρθει η μπουμπου χωρίς 'βοηθεια' κ γρήγορα!

 Τώρα θα σε βοηθήσει κ η δροσιά κ θα νιώσεις καλύτερα. Κοιμήσου όπου μπορείς κ όσο μπορείς!!! σε ευχαριστω κ μακάρι!!Κ εγώ για σκ με κοβω..

Είναι λίγο βλακεία αυτό που νιώθω, να έχω γεννήσει χωρίς επιδκληριδιο κ να φοβάμαι την πρόκληση.. νιώθω ότι θα με οδηγήσει σε καισαρική κ άντε να σηκωθώ κτλ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Τώρα θα σε βοηθήσει κ η δροσιά κ θα νιώσεις καλύτερα. Κοιμήσου όπου μπορείς κ όσο μπορείς!!! σε ευχαριστω κ μακάρι!!Κ εγώ για σκ με κοβω..

Είναι λίγο βλακεία αυτό που νιώθω, να έχω γεννήσει χωρίς επιδκληριδιο κ να φοβάμαι την πρόκληση.. νιώθω ότι θα με οδηγήσει σε καισαρική κ άντε να σηκωθώ κτλ..

Ναι δεν χάνω ευκαιρια για ξεκούραση!

Δεν είναι βλακεία αυτό που νιωθεις!! Κι εγώ που έχω γεννήσει με πρόκληση,τη φοβάμαι λίγο για τον ίδιο λόγο! Πιστεύω όμως πως επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη κ το σώμα θυμάται,ακόμη κ πρόκληση να γίνει,θα είναι πιο ευκολα!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες γεια σας!!!

Κάνω ένα μικρό update να σας πω ότι σήμερα στο ραντεβού η μπέμπα μου βγήκε ένα τσικ πάνω από 3,5 κιλά...νταρντανομπεμπεκα!:lol:

Ξεκινώ από αύριο δειλά δειλά περπάτημα μπας και πάρουν τα πράγματα το δρόμο τους!:wub:

  • Μου αρέσει 12

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω από το απόγευμα συσπάσεις ήπιες χωρίς πόνο. Μόνο το σφίξιμο στην κοιλιά που έρχεται και φεύγει παρωδικά εδώ και τρεις ώρες. Το έχετε παθει; Ο γιατρός μου είπε να κάνω ένα χλιαρό μπάνιο, να πιω πολύ νερό και να το παρακολουθήσουμε. Αν συνεχιστεί και ενταθεί να πάω να κάνω nst. 
 

Ελπίζω να είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις! 

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?  Με έπιασε ένας πόνος χαμηλά σαν να κράμπα και μου πέρασε σε λίγα δευτερόλεπτα βέβαια πόνεσα αρκετά! Τι είναι τούτα πάλι? Πάντως δεν νομίζω ότι είναι συσπάσεις κτλ και γενικά δεν καταλαβαίνω και πολλά να γίνονται εκεί μέσα ή να έχει αλλάξει κάτι... Εσείς πώς τα πάτε από συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ μωρε κορίτσια σας διαβάζω κ μου φαίνεται τόσο περίεργο που δε μπορώ να συμμετέχω καθώς ούτε συμπτώματα έχω ούτε το άγχος της γεννας.... περίεργο ποτ δεν είμαι πια εγκυοσ:roll: εύχομαι με ένα πόνο σε όλες πραγματικά! Κ μη βιάζεστε, να μείνει κ καμία για Οκτώβριο....

  • Μου αρέσει 11

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ μωρε κορίτσια σας διαβάζω κ μου φαίνεται τόσο περίεργο που δε μπορώ να συμμετέχω καθώς ούτε συμπτώματα έχω ούτε το άγχος της γεννας.... περίεργο ποτ δεν είμαι πια εγκυοσ:roll: εύχομαι με ένα πόνο σε όλες πραγματικά! Κ μη βιάζεστε, να μείνει κ καμία για Οκτώβριο....

Άντε καλέ που βιαζόμαστε εμείς:rolleyes:

Τι κάνεις κοριτσάρα μου??? Πως είσαι??

Μη ζηλεύεις τα συμπτώματα!!! Τη κοιλίτσα λιγάκι!:mrgreen::wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Άντε καλέ που βιαζόμαστε εμείς:rolleyes:

Τι κάνεις κοριτσάρα μου??? Πως είσαι??

Μη ζηλεύεις τα συμπτώματα!!! Τη κοιλίτσα λιγάκι!:mrgreen::wub:

Αχ τρέχω ανάμεσα σε ταισματα αντλήσεις θηλασμό αποστειρώσεις.... κ αυπνη φυσικά! Με την καισαρική είμαι αρκετά καλύτερα πια, απλά θέλει προσοχή βέβαια... 

την κοιλιτσα που είχα μέχρι τον 7ο ναι... τη φούσκα που είχα τώρα που γέννησα όχι! Χαχαχασα απορώ πως κουνιόμουν! 
 

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τρέχω ανάμεσα σε ταισματα αντλήσεις θηλασμό αποστειρώσεις.... κ αυπνη φυσικά! Με την καισαρική είμαι αρκετά καλύτερα πια, απλά θέλει προσοχή βέβαια... 

την κοιλιτσα που είχα μέχρι τον 7ο ναι... τη φούσκα που είχα τώρα που γέννησα όχι! Χαχαχασα απορώ πως κουνιόμουν! 
 

Και θηλασμό κ αντλήσεις???? 

Καλά η αϋπνία είναι το μόνο σίγουρο σε όλες τις περιπτώσεις!!!

Οι κοριτσάρες σου??? Τις τσιμπάς καθόλου στο κωλι για τα τσαλιμακια που κάνανε στη κοιλίτσα???:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Vivi8 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω από το απόγευμα συσπάσεις ήπιες χωρίς πόνο. Μόνο το σφίξιμο στην κοιλιά που έρχεται και φεύγει παρωδικά εδώ και τρεις ώρες. Το έχετε παθει; Ο γιατρός μου είπε να κάνω ένα χλιαρό μπάνιο, να πιω πολύ νερό και να το παρακολουθήσουμε. Αν συνεχιστεί και ενταθεί να πάω να κάνω nst. 
 

Ελπίζω να είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις! 

Συνήθως αγάπη όταν δεν έχουν πόνο είναι προπαρασκευαστικές..

Ετοιμάζεται όμως το κορμάκι σου:x

1 hour ago, Hliolousti είπε:

Κοριτσαρες γεια σας!!!

Κάνω ένα μικρό update να σας πω ότι σήμερα στο ραντεβού η μπέμπα μου βγήκε ένα τσικ πάνω από 3,5 κιλά...νταρντανομπεμπεκα!:lol:

Ξεκινώ από αύριο δειλά δειλά περπάτημα μπας και πάρουν τα πράγματα το δρόμο τους!:wub:

Ουοαου ένας κοριτσαρος!! Νομίζω θα είναι το πιο μεγάλο μωρό της ομαδουλας μας!!

Άντε να δούμε πότε θα σκάσει μύτη λοιπόν η μπέμπα!!

1 hour ago, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?  Με έπιασε ένας πόνος χαμηλά σαν να κράμπα και μου πέρασε σε λίγα δευτερόλεπτα βέβαια πόνεσα αρκετά! Τι είναι τούτα πάλι? Πάντως δεν νομίζω ότι είναι συσπάσεις κτλ και γενικά δεν καταλαβαίνω και πολλά να γίνονται εκεί μέσα ή να έχει αλλάξει κάτι... Εσείς πώς τα πάτε από συμπτώματα?

Όταν θα πας για nst ζήτησε στο γιατρό να σου πει την ώρα που έχεις συσπάσεις ώστε να καταλάβεις κ πως είναι η αίσθηση..ουσιαστικά πετρώνει όλη η κοιλιά από πάνω ως κάτω χαμηλά..

Με πόνους κ ανά τακτά διαστήματα είναι ένδειξη τοκετού αν είναι άτακτες χρονικά κ χωρίς πόνο είναι προπαρασκευαστικές..

 

Λοιπόν εγώ σήμερα είχα γιατρο..

Δεν ξέρω κιλά γτ κάναμε μόνο καρδιοτοκογραφο..

Έχω πλέον πολύ συχνές συσπάσεις ανά 6-7 λεπτά αλλά αδύναμες ακόμη για τοκετό(μέχρι 40αρες) επειδή όμως υπάρχει γενικώς κινητικότητα κ το μωρό είναι πολύ χαμηλά είπε ο dr θέλει να με βλέπει συχνότερα από βδομάδα οπότε τώρα έχω ξανά Κυριακή ραντεβού..

Έρχεται ο μπέμπης μου:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Συνήθως αγάπη όταν δεν έχουν πόνο είναι προπαρασκευαστικές..

Ετοιμάζεται όμως το κορμάκι σου:x

Ουοαου ένας κοριτσαρος!! Νομίζω θα είναι το πιο μεγάλο μωρό της ομαδουλας μας!!

Άντε να δούμε πότε θα σκάσει μύτη λοιπόν η μπέμπα!!

Όταν θα πας για nst ζήτησε στο γιατρό να σου πει την ώρα που έχεις συσπάσεις ώστε να καταλάβεις κ πως είναι η αίσθηση..ουσιαστικά πετρώνει όλη η κοιλιά από πάνω ως κάτω χαμηλά..

Με πόνους κ ανά τακτά διαστήματα είναι ένδειξη τοκετού αν είναι άτακτες χρονικά κ χωρίς πόνο είναι προπαρασκευαστικές..

 

Λοιπόν εγώ σήμερα είχα γιατρο..

Δεν ξέρω κιλά γτ κάναμε μόνο καρδιοτοκογραφο..

Έχω πλέον πολύ συχνές συσπάσεις ανά 6-7 λεπτά αλλά αδύναμες ακόμη για τοκετό(μέχρι 40αρες) επειδή όμως υπάρχει γενικώς κινητικότητα κ το μωρό είναι πολύ χαμηλά είπε ο dr θέλει να με βλέπει συχνότερα από βδομάδα οπότε τώρα έχω ξανά Κυριακή ραντεβού..

Έρχεται ο μπέμπης νου:x

Τι εννοείς μέχρι 40ρες??? Μη μιλάς με γρίφους:lol:

Κι εμένα Κυριακή μεταφέρθηκε το ραντεβού,να σκάσω είμαι!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Συνήθως αγάπη όταν δεν έχουν πόνο είναι προπαρασκευαστικές..

Ετοιμάζεται όμως το κορμάκι σου:x

Ουοαου ένας κοριτσαρος!! Νομίζω θα είναι το πιο μεγάλο μωρό της ομαδουλας μας!!

Άντε να δούμε πότε θα σκάσει μύτη λοιπόν η μπέμπα!!

Όταν θα πας για nst ζήτησε στο γιατρό να σου πει την ώρα που έχεις συσπάσεις ώστε να καταλάβεις κ πως είναι η αίσθηση..ουσιαστικά πετρώνει όλη η κοιλιά από πάνω ως κάτω χαμηλά..

Με πόνους κ ανά τακτά διαστήματα είναι ένδειξη τοκετού αν είναι άτακτες χρονικά κ χωρίς πόνο είναι προπαρασκευαστικές..

 

Λοιπόν εγώ σήμερα είχα γιατρο..

Δεν ξέρω κιλά γτ κάναμε μόνο καρδιοτοκογραφο..

Έχω πλέον πολύ συχνές συσπάσεις ανά 6-7 λεπτά αλλά αδύναμες ακόμη για τοκετό(μέχρι 40αρες) επειδή όμως υπάρχει γενικώς κινητικότητα κ το μωρό είναι πολύ χαμηλά είπε ο dr θέλει να με βλέπει συχνότερα από βδομάδα οπότε τώρα έχω ξανά Κυριακή ραντεβού..

Έρχεται ο μπέμπης νου:x

Άντε τέλεια κορίτσι!! Μπράβο! Εγώ μάλλον πόνους ανοίγματος λεκάνης έχω γιατί κάπως με χτυπάει και στο πόδι! Το μωρό ότι ειναι χαμηλά σε κοίταξε από κάτω και στο είπε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Άντε τέλεια κορίτσι!! Μπράβο! Εγώ μάλλον πόνους ανοίγματος λεκάνης έχω γιατί κάπως με χτυπάει και στο πόδι! Το μωρό ότι ειναι χαμηλά σε κοίταξε από κάτω και στο είπε? 

Εσένα σε έχει κοιτάξει από κάτω?? Νομίζω ότι μας κοιτάνε όταν έχει ξεκινησει ο τοκετός,με συσπάσεις κ όλα για να δούνε κ διαστολή τραχήλου.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εσένα σε έχει κοιτάξει από κάτω?? Νομίζω ότι μας κοιτάνε όταν έχει ξεκινησει ο τοκετός,με συσπάσεις κ όλα για να δούνε κ διαστολή τραχήλου.

Όχι δεν με έχει κοιτάξει ακόμα αλλά νομίζω ότι θα γίνει σύντομα. Από ότι κατάλαβα μόνο έτσι είναι σίγουροι αν το μωρό έχει εμπεδωθεί όντως ( πέρα από αυτό που βλέπουν στον υπέρηχο) και για τον τράχηλο. Βέβαια ξέρω ότι αυτό καμία φορά ξεκινάει και τη διαδικασία του τοκετού μετά από κάποιες μέρες βέβαια δεν είναι απόλυτο νομίζω πως μόνο όταν θέλει όντως κ γιατρός να επισπεύσει τη κατάσταση τοτε το κάνει μέσω της κολπικής εξετάσης... Δεν έχω ιδέα! Σάββατο που θα πάω για nst θα ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...