Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

Όχι δεν με έχει κοιτάξει ακόμα αλλά νομίζω ότι θα γίνει σύντομα. Από ότι κατάλαβα μόνο έτσι είναι σίγουροι αν το μωρό έχει εμπεδωθεί όντως ( πέρα από αυτό που βλέπουν στον υπέρηχο) και για τον τράχηλο. Βέβαια ξέρω ότι αυτό καμία φορά ξεκινάει και τη διαδικασία του τοκετού μετά από κάποιες μέρες βέβαια δεν είναι απόλυτο νομίζω πως μόνο όταν θέλει όντως κ γιατρός να επισπεύσει τη κατάσταση τοτε το κάνει μέσω της κολπικής εξετάσης... Δεν έχω ιδέα! Σάββατο που θα πάω για nst θα ρωτήσω!

Δε βιάζομαι για κολπική εξέταση με το χέρι!!! Πολύ άβολο!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κορίτσια...... Μιλαμε για συμπτώματα όπως μιλουσαμε στην αρχή της εγκυμοσυνης μας..... Μόνο που τώρα είμαστε στο τέλος..... Εγώ κανένα πονακι, καμιά συσταση προς το παρον... Τπτ διαφορετικό.... Πιο βαριά ναι..... Αυριο εχω γιατρό.... Θα τον ρωτήσω για περπατημα. Επίσης Δευτέρα λέω να παω να κάνω το τεστ για να το έχω έτοιμο για το νοσοκομείο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσια...... Μιλαμε για συμπτώματα όπως μιλουσαμε στην αρχή της εγκυμοσυνης μας..... Μόνο που τώρα είμαστε στο τέλος..... Εγώ κανένα πονακι, καμιά συσταση προς το παρον... Τπτ διαφορετικό.... Πιο βαριά ναι..... Αυριο εχω γιατρό.... Θα τον ρωτήσω για περπατημα. Επίσης Δευτέρα λέω να παω να κάνω το τεστ για να το έχω έτοιμο για το νοσοκομείο. 

Καλά θα κάνεις,αν μπορείς να το κάνεις έτσι. Κι εγώ θα καλέσω Παρασκευή στο μαιευτήριο,να δω τι νέο ισχύει.. ήξερα ότι μέχρι 2 μερε πριν πρέπει να γίνει..τα αποτελέσματα μόνο θέλουν 1 μέρα!(για να το κάνω εκτός το τεστ) οπότε πρέπει να μάθω για να το κανονίσω (αν πάω με πρόκληση)

Από συμπτώματα έχω μπόλικα,παράπονο δεν εχω:P Καμιά σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη..τότε δεν είχα τίποτα

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ναι δεν χάνω ευκαιρια για ξεκούραση!

Δεν είναι βλακεία αυτό που νιωθεις!! Κι εγώ που έχω γεννήσει με πρόκληση,τη φοβάμαι λίγο για τον ίδιο λόγο! Πιστεύω όμως πως επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη κ το σώμα θυμάται,ακόμη κ πρόκληση να γίνει,θα είναι πιο ευκολα!:)

Ναι σίγουρα είναι κ αυτό.  Δεύτερη κ σχετικά κοντά οπότε κάτι θα θυμάται!! Θα φανεί.. Έίνάί κ οι ορμόνες που μας επηρεάζουν πολύ κ σκεφτόμαστε διάφορα 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Άντε τέλεια κορίτσι!! Μπράβο! Εγώ μάλλον πόνους ανοίγματος λεκάνης έχω γιατί κάπως με χτυπάει και στο πόδι! Το μωρό ότι ειναι χαμηλά σε κοίταξε από κάτω και στο είπε? 

Το είχαμε δει με τον υπέρηχο από τη προηγούμενη εβδομάδα..όχι από κάτω!! Με απλό υπέρηχο..

Ναι τώρα ανοίγουν όλα κάτω σιγά σιγά..

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι εννοείς μέχρι 40ρες??? Μη μιλάς με γρίφους:lol:

Κι εμένα Κυριακή μεταφέρθηκε το ραντεβού,να σκάσω είμαι!!!

Έχουν βαθμο έντασης οι συσπάσεις..στις 90+ είναι της γέννας πλέον κανονικά..

Εμένα ακόμη είναι 40 οπότε αδύναμες για γέννα αλλά όλο ανεβαίνουν..

Πωωωω το χειρότερο μου να μου μεταφέρουν το ραντεβου,σε νιώθω!! Αν κάνεις nst θα δεις ότι γράφει πάνω πάνω στο μηχάνημα τους παλμούς του μωρού,μετά τις συσπάσεις από 0 έως όσο πάει κ από κάτω τις κινήσεις(αν σου δώσει το μαντζαφλαρακι που πατάς οπότε νιωθεις το μωρό να κινείται..) θα στα εξηγήσει κ ο γιατρός τι βλέπεις αν τον ρωτήσεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aurora S είπε:

@Renez πόσο διαρκεί η εξέταση;

Το nst εννοείς? Εμενα με κρατάνε περίπου μισή ώρα!

εν τω μεταξύ ξάπλωσα από τις 11:30 κ λαγοκοιμηθηκα κ εδώ κ μια ώρα έχω πάλι πόνους περιόδου σε μέση/κοιλιά..

Μια ομορφιά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Το nst εννοείς? Εμενα με κρατάνε περίπου μισή ώρα!

εν τω μεταξύ ξάπλωσα από τις 11:30 κ λαγοκοιμηθηκα κ εδώ κ μια ώρα έχω πάλι πόνους περιόδου σε μέση/κοιλιά..

Μια ομορφιά..

Λες να είσαι η επόμενη;!;! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Λες να είσαι η επόμενη;!;! 

Εντάξει είναι σε λογικές μέρες να γεννήσω..όπως κ η @Irinoula86 @marianna1986  @Eirini_ka @kristalenia @P.L.L. και έπειτα σιγά σιγά  @Hliolousti @Anastasia05 κοινώς πιστεύω όσες είμαστε ήδη 37+ και προχωράμε δεν είναι απίθανο..ούτε κακό βέβαια..

Πάντως ναι ένιωθα που σας έλεγα έντονα συμπτώματα 3-4 μέρες κ σήμερα ειδικά οπότε..πιθανά όλα..ο γιατρός μου λέει πως πιστεύει ότι μέχρι τέλος θα έχω γεννήσει κ όχι 9/10 που έχω ΠΗΤ..αλλά αλήθεια είναι πως από την αυχενική ο μπέμπης έβγαινε πάντα 1 εβδομαδα μεγαλύτερος..

Θύμισε μου εσύ πόσων εβδομαδων είσαι Aurora μου?

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Όχι όχι,δε γέννησε καμία αγαπημένες μου ,το ανέβασα να βλέπουμε που είμαστε..

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez 36η εβδομάδα! Ουφ κι εγώ κοντεύω:-? έχω ετοιμάσει όλα τα πράγματα για τη βαλίτσα, αλλά είναι ακόμα στο συρτάρι... Μάλλον αύριο πρέπει να τα βάλω μέσα στη βαλίτσα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aurora S είπε:

@Renez 36η εβδομάδα! Ουφ κι εγώ κοντεύω:-? έχω ετοιμάσει όλα τα πράγματα για τη βαλίτσα, αλλά είναι ακόμα στο συρτάρι... Μάλλον αύριο πρέπει να τα βάλω μέσα στη βαλίτσα!

 

Ναι θα σου πρότεινα να την φτιάξεις σιγά σιγά να κάνεις ένα τσεκ ξανά στο τι θες κ τι όχι άλλωστε..εγώ σκέψου την έφτιαχνα σιγααααα σιγααααα 2 εβδομαδες κάθε μέρα κάτι έβαζα κ μέχρι εχθές άλλαξα εν τέλη το ρούχο μου εξόδου γτ είχα ένα καλοκαιρινό φορεματακι κ έβαλα εν τέλη κολάν κ μπλουζιτσα ελαφρύα μακρυμάνικη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Renez είπε:

Ναι θα σου πρότεινα να την φτιάξεις σιγά σιγά να κάνεις ένα τσεκ ξανά στο τι θες κ τι όχι άλλωστε..εγώ σκέψου την έφτιαχνα σιγααααα σιγααααα 2 εβδομαδες κάθε μέρα κάτι έβαζα κ μέχρι εχθές άλλαξα εν τέλη το ρούχο μου εξόδου γτ είχα ένα καλοκαιρινό φορεματακι κ έβαλα εν τέλη κολάν κ μπλουζιτσα ελαφρύα μακρυμάνικη..

Καλημέρα! 9.10 έχεις πητ διορθωμενη η Αρχική σύμφωνα με την περίοδο? 

Πάντως αν έχεις πόνους περιόδου άρκετους κ συσπάσεις , Ναι πλησιάζεις!!! Έγω στις συσπάσεις ήμουν στο 20 να φανταστείς την προηγούμενη εβδομάδα.  Τίποτα δλδ! 

Σε κόβω μέχρι 39 να έχεις γεννήσει Εσύ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα! 9.10 έχεις πητ διορθωμενη η Αρχική σύμφωνα με την περίοδο? 

Πάντως αν έχεις πόνους περιόδου άρκετους κ συσπάσεις , Ναι πλησιάζεις!!! Έγω στις συσπάσεις ήμουν στο 20 να φανταστείς την προηγούμενη εβδομάδα.  Τίποτα δλδ! 

Σε κόβω μέχρι 39 να έχεις γεννήσει Εσύ

Καλημέρααα!!

Όχι δεν έχω αλλάξει τη Πητ..έχω αφήσει αυτή της τελευταίας περιόδου..

Κ εγώ έτσι νιώθω..να βλέπω μέρα με τη μέρα τις αλλαγές στο σώμα μου. Το αισθάνομαι πλέον δεν είναι μόνο ότι το θέλω..

Κοιμήθηκες καθόλου σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρααα!!

Όχι δεν έχω αλλάξει τη Πητ..έχω αφήσει αυτή της τελευταίας περιόδου..

Κ εγώ έτσι νιώθω..να βλέπω μέρα με τη μέρα τις αλλαγές στο σώμα μου. Το αισθάνομαι πλέον δεν είναι μόνο ότι το θέλω..

Κοιμήθηκες καθόλου σήμερα?

Α κορίτσι μου οπότε εσύ είσαι 38 +5 ! Αν σου βγήκε στην Αυχενική 1 βδομάδα μεγαλύτερος τοτε αυτό κρατάς. Μέχρι τέλη θα εχθές γεννήσει κ εσύ. Στην πρώτη είχα ακριβώς το ίδιο, άλλαξα την πητ κ γέννησα ακριβώς με την νέα.  Κ τώρα αλλαγμένη έχω 23.9 Σήμερα δλδ! 

Κοιμήθηκα 3 ώρες! Σου είπα εκπαιδεύομσι εγώ! Πήγα να κοιμηθώ στις 2 αλλά το μωρό μάλλον βγάζει δόντια κ στον ύπνο του κλαίει κ τον ακούγα κ σηκώνομουν κάθε 1 ώρα. Κ  στις 6 με έπιασε πάλι η μέση μου .. οπότε τώρα είπα να ξυπνήσω μια κ καλή. 

Εσύ γτ δεν κοιμάσαι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Α κορίτσι μου οπότε εσύ είσαι 38 +5 ! Αν σου βγήκε στην Αυχενική 1 βδομάδα μεγαλύτερος τοτε αυτό κρατάς. Μέχρι τέλη θα εχθές γεννήσει κ εσύ. Στην πρώτη είχα ακριβώς το ίδιο, άλλαξα την πητ κ γέννησα ακριβώς με την νέα.  Κ τώρα αλλαγμένη έχω 23.9 Σήμερα δλδ! 

Κοιμήθηκα 3 ώρες! Σου είπα εκπαιδεύομσι εγώ! Πήγα να κοιμηθώ στις 2 αλλά το μωρό μάλλον βγάζει δόντια κ στον ύπνο του κλαίει κ τον ακούγα κ σηκώνομουν κάθε 1 ώρα. Κ  στις 6 με έπιασε πάλι η μέση μου .. οπότε τώρα είπα να ξυπνήσω μια κ καλή. 

Εσύ γτ δεν κοιμάσαι?

Κοιμήθηκα δύο ώρες κ μετά τίποτε..παρότι χασμουριεμαι το παλεύω αλλά δεεεν!! Μάλλον πρέπει να πάρω απόφαση να σηκωθώ να κάνω καμιά δουλειά να κουραστω κι άλλο κ να ξεραθω μετα..

Ναι θεωρητικα είμαι 38&5 για αυτό κ ο γιατρός μου πιστεύει ότι μέχρι τέλος θα έχω γεννήσει..θα δείξει..

Σου είπα μπορεί να γεννησουμε μαζί εμείς εν τέλη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...