Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez said:

Ουφ με τα κιλά έχω ηρεμήσει αυτό τον μήνα γτ είμαι σταθερά εδώ κ 3 εβδομαδες στα +14 οπότε μια χαρά!! 74κιλα βέβαια είναι αυτα τα +14 για εμένα αλλά λίγο με το μωρό ,λίγο με την εξαντληση του πρώτου μήνα πιστεύω σε εναν μήνα θα τα έχω χάσει!!

Όσο για τη κοιλιά 1.5-2 χρονια?? 9 μήνες νόμιζα κ καλά όσο έκανε να ανοίξει...

 

Ναι, θέλει παραπάνω χρόνο, αλλά αυτό δεν αφορά μόνο την κοιλιά, είναι και για όλα τα όργανα που έχουν επηρεαστεί από την εγκυμοσύνη... οι κοιλιακοί μύες, η μήτρα, ο τράχηλος... γενικά όλο το σύστημα. Η αδερφή μου έχει ένα χρόνο που γέννησε και μου έλεγε προχθές ότι τον τελευταίο μήνα άρχισε να βλέπει μεγαλύτερη βελτίωση στην κοιλιά της!

 

Just now, Jasmine@ said:

Α να σας ενημερώσω κ εγώ για τα κοιλιά κ την κοιλια... είχα πάρει 6 κιλά στην εγκυμοσύνη κ προχθές ήμουν -16. Μη ξεχνάτε όμως ποσό βασανίστηκα με το φαγητό κ φυσικά τις 20 μερες νοσοκομείο.... η κοιλιά είναι χαλαρή κ φυσικά όλο το σώμα πια. Θελω αναστήλωση!

Πω πω... -16 κιλά ε? Μάλλον είναι από το φαγητό και την ταλαιπωρία, αλλά έχεις κοιτάξει καλού κακού και τον θυρεοειδή σου? Ειδικά μετά την εγκυμοσύνη όλες μας πρέπει να το παρακολουθούμε γιατί πολλές φορές επηρεάζεται και μας αλλάζει και τον μεταβολισμό, μεταξύ άλλων. 

 

Just now, LadyP said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Ναι αυτό με τη τουαλέτα το έχω και εγώ εδώ και λίγες μερουλες! Πάω άνετα! Επισης (σόρρυ) έχω κάτι πονακια για ελάχιστα σαν όταν σε πιάνει κόψιμο? Ε αυτό... Αλλά περνάει πολύ γρήγορα και τελικά δεν συμβαδίζει και με τη τουαλέτα! Αν και η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία όλο τρώω οπότε ίσως να είναι και από αυτό! Εγώ η αλήθεια είναι ότι τη θέλω τη κολπική εξέταση για να δούμε τελικά αν όντως είναι χαμηλά να προετοιμαστώ ψυχολογικά! @Renez 4 αρχές συσπάσεις δνε νομίζω ότι είναι και πολύ μικρές..  τις ένιωθες? Εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα που είχα nst είχα κάνει κ δύο 3 αρες αλλά δεν κατάλαβα τίποτα!

Ναι, ακριβώς αυτό έχω κι εγώ... την ενόχληση και την κίνηση που κάνουν όλα μέσα στο έντερο όπως όταν σε πιάνει κόψιμο, αλλά χωρίς να κάνω τίποτα μετά τις περισσότερες φορές ή απλά να κάνω κάτι φυσιολογικό (όχι διάρροια). 

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Α να σας ενημερώσω κ εγώ για τα κοιλιά κ την κοιλια... είχα πάρει 6 κιλά στην εγκυμοσύνη κ προχθές ήμουν -16. Μη ξεχνάτε όμως ποσό βασανίστηκα με το φαγητό κ φυσικά τις 20 μερες νοσοκομείο.... η κοιλιά είναι χαλαρή κ φυσικά όλο το σώμα πια. Θελω αναστήλωση!

Εσύ δεν πιάνεσαι κυρία μου:razz:! Με δίδυμα δεν πήρες τίποτα συν το τρέξιμο... χαίρομαι πολύ που είστε καλά και βρίσκεται τα πατήματα σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ναι, θέλει παραπάνω χρόνο, αλλά αυτό δεν αφορά μόνο την κοιλιά, είναι και για όλα τα όργανα που έχουν επηρεαστεί από την εγκυμοσύνη... οι κοιλιακοί μύες, η μήτρα, ο τράχηλος... γενικά όλο το σύστημα. Η αδερφή μου έχει ένα χρόνο που γέννησε και μου έλεγε προχθές ότι τον τελευταίο μήνα άρχισε να βλέπει μεγαλύτερη βελτίωση στην κοιλιά της!

 

Πω πω... -16 κιλά ε? Μάλλον είναι από το φαγητό και την ταλαιπωρία, αλλά έχεις κοιτάξει καλού κακού και τον θυρεοειδή σου? Ειδικά μετά την εγκυμοσύνη όλες μας πρέπει να το παρακολουθούμε γιατί πολλές φορές επηρεάζεται και μας αλλάζει και τον μεταβολισμό, μεταξύ άλλων. 

 

Ναι, ακριβώς αυτό έχω κι εγώ... την ενόχληση και την κίνηση που κάνουν όλα μέσα στο έντερο όπως όταν σε πιάνει κόψιμο, αλλά χωρίς να κάνω τίποτα μετά τις περισσότερες φορές ή απλά να κάνω κάτι φυσιολογικό (όχι διάρροια). 

Είχα ήδη θυρεοειδή χασιμοτο. Ναι έκανα εξέταση είναι ρυθμισμένος! Από την ταλαιπωρία είναι μωρε η απώλεια...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Είχα ήδη θυρεοειδή χασιμοτο. Ναι έκανα εξέταση είναι ρυθμισμένος! Από την ταλαιπωρία είναι μωρε η απώλεια...

Α, ΟΚ τότε. Κι εγώ έχω χασιμότο χρόνια τώρα αλλά οι ορμόνες είναι ρυθμισμένες. Μετά τον τοκετό όμως θα τους πω να τις εξετάσουμε πάλι γιατί ξέρω ότι μπορεί να αλλάξουνε ακόμα και στο άλλο άκρο. Η αδερφή μου για παράδειγμα είχε πάθει φουλ υπερθυρεοειδισμό μετά την εγκυμοσύνη (το TSH της είχε φτάσει σχεδόν 0... ούτε οι γιατροί δεν το πίστευαν)!


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Renez είπε:

Κοιμήθηκα δύο ώρες κ μετά τίποτε..παρότι χασμουριεμαι το παλεύω αλλά δεεεν!! Μάλλον πρέπει να πάρω απόφαση να σηκωθώ να κάνω καμιά δουλειά να κουραστω κι άλλο κ να ξεραθω μετα..

Ναι θεωρητικα είμαι 38&5 για αυτό κ ο γιατρός μου πιστεύει ότι μέχρι τέλος θα έχω γεννήσει..θα δείξει..

Σου είπα μπορεί να γεννησουμε μαζί εμείς εν τέλη!!

Χαχα λες να γεννησουμε μαζί ?? Εγώ χθες είχα πάλι ανά 1 ώρα πόνους στην μέση κ κοιλιά δυνατούς άλλα πάλι τίποτα.. με πιάνουν νύχτα κ το πρωί φεύγουν.. Αφού  χθες δεν ξέρω τι ένιωσα , νόμιζα ότι είχε βάλει το χεράκι  η κεφάλι στον κόλπο κ θα το έβγαζε έξω... άντε κ αυτό το πράγμα να με πιάνουν βράδυ κ το πρωί να είμαι  καλά.. βαρέθηκα.  Χθες είπα ότι εντάξει τώρα γενναω!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Χαχα λες να γεννησουμε μαζί ?? Εγώ χθες είχα πάλι ανά 1 ώρα πόνους στην μέση κ κοιλιά δυνατούς άλλα πάλι τίποτα.. με πιάνουν νύχτα κ το πρωί φεύγουν.. Αφού  χθες δεν ξέρω τι ένιωσα , νόμιζα ότι είχε βάλει το χεράκι  η κεφάλι στον κόλπο κ θα το έβγαζε έξω... άντε κ αυτό το πράγμα να με πιάνουν βράδυ κ το πρωί να είμαι  καλά.. βαρέθηκα.  Χθες είπα ότι εντάξει τώρα γενναω!!

Πολλές ξεκινάνε βράδυ!!! Ένα από τα επόμενα βραδιά,θα γίνει κιόλας!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137 1.5- 2 χρόνια :unsure: σοοοκ!! Εντάξει δεν θέλω κοιλιακούς αλλά να μην κάνω δίπλες κ τριδιπλες! 

@Anastasia05 εφιαλτικό το πρώτο βράδυ έκανε η μπέμπα κάτι ρουθουνισματα κ λέγαμε με τον άντρα μου τι κάναμε στο παιδι , το κρυωσαμε , παίρνω την παιδίατρο κ μου λέει όλα το κάνουν μην ανησυχείτε :tongue: θα έπρεπε τα μαιευτήρια να δίνουν οδηγίες χρήσης!!

@Jasmine@ στο έχω πει πολλές φορές, άσε μας κουκλίτσα μου!!!!:D

@Renez :ph34r: εγώ δεν μιλάω ,αλλά αύριο είναι Πέμπτη !! :P

  • Χαχα 6

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Περιμένουμε με χαρα τις ετοιμογεννες! 

Εγω χθες πήγα στο γιατρό και έγιναν τα εξής:

Nst πολύ καλό (ωστόσο δε μου δίνει περαιτέρω πληροφορίες - μαλλον πρέπει να ρώτησω εγω) 

Doppler (πάντα κάνω). Εδω βρήκε μια μικρή επιβράδυνση της ανάπτυξης.. Δηλ σε σχεση με την προηγούμενη εβδ. Πηρε μονο 60gr.δηλ 2500στις 35 και 4.-αρχίζει και γερναει ο πλακουντας αλλα δε μ πε τον βαθμο.. Ωστόσο η οξυγόνωση, κλπ κλπ είναι οκ

Επομένως μου είπε, οτι μάλλον παμε για πρόκληση στις 39.5εβδ.. Εναλλακτικά μπορω να κανω κάποιες ενεσεις αντιπηκτικες για τη διατήρηση του πλακουντα αλλα μου πε οτι φαίνεται μέχρι το τέλος να πηγαίνει αρα δε χρειάζεται! 

Στενοχωρηθηκα λίγο αλλα μετα μ πέρασε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Περιμένουμε με χαρα τις ετοιμογεννες! 

Εγω χθες πήγα στο γιατρό και έγιναν τα εξής:

Nst πολύ καλό (ωστόσο δε μου δίνει περαιτέρω πληροφορίες - μαλλον πρέπει να ρώτησω εγω) 

Doppler (πάντα κάνω). Εδω βρήκε μια μικρή επιβράδυνση της ανάπτυξης.. Δηλ σε σχεση με την προηγούμενη εβδ. Πηρε μονο 60gr.δηλ 2500στις 35 και 4.-αρχίζει και γερναει ο πλακουντας αλλα δε μ πε τον βαθμο.. Ωστόσο η οξυγόνωση, κλπ κλπ είναι οκ

Επομένως μου είπε, οτι μάλλον παμε για πρόκληση στις 39.5εβδ.. Εναλλακτικά μπορω να κανω κάποιες ενεσεις αντιπηκτικες για τη διατήρηση του πλακουντα αλλα μου πε οτι φαίνεται μέχρι το τέλος να πηγαίνει αρα δε χρειάζεται! 

Στενοχωρηθηκα λίγο αλλα μετα μ πέρασε! 

Γιατί κορίτσι μου να στεναχωρηθεις? Το μωράκι σου είναι καλά και έτοιμο να σε συναντήσει!

Είναι λογικό να ωριμάσει ο πλακούντας! Πρόκληση συνήθως γίνεται για ιατρικούς λόγους,όχι επειδή μας βολεύει το Σάββατο! Έτσι θα πάω κι εγώ κι εσύ κι άλλες κοπέλες! Όλα καλά! Να σκέφτεσαι θετικά !:)

Just now, EugenJen είπε:

@Eva137 1.5- 2 χρόνια :unsure: σοοοκ!! Εντάξει δεν θέλω κοιλιακούς αλλά να μην κάνω δίπλες κ τριδιπλες! 

@Anastasia05 εφιαλτικό το πρώτο βράδυ έκανε η μπέμπα κάτι ρουθουνισματα κ λέγαμε με τον άντρα μου τι κάναμε στο παιδι , το κρυωσαμε , παίρνω την παιδίατρο κ μου λέει όλα το κάνουν μην ανησυχείτε :tongue: θα έπρεπε τα μαιευτήρια να δίνουν οδηγίες χρήσης!!

@Jasmine@ στο έχω πει πολλές φορές, άσε μας κουκλίτσα μου!!!!:D

@Renez :ph34r: εγώ δεν μιλάω ,αλλά αύριο είναι Πέμπτη !! :P

Κ είπατε πάει το χαλασαμε:lol:

Έτσι γίνεται ,κ συνήθως πανικοβάλλεται ο ένας κ καπάκια ο άλλος!!!!

Εγω δεν το εχω γενικά αυτό, το έχει ο άντρας μου x2 oμως:P

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Ναι αυτό με τη τουαλέτα το έχω και εγώ εδώ και λίγες μερουλες! Πάω άνετα! Επισης (σόρρυ) έχω κάτι πονακια για ελάχιστα σαν όταν σε πιάνει κόψιμο? Ε αυτό... Αλλά περνάει πολύ γρήγορα και τελικά δεν συμβαδίζει και με τη τουαλέτα! Αν και η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία όλο τρώω οπότε ίσως να είναι και από αυτό! Εγώ η αλήθεια είναι ότι τη θέλω τη κολπική εξέταση για να δούμε τελικά αν όντως είναι χαμηλά να προετοιμαστώ ψυχολογικά! @Renez 4 αρχές συσπάσεις δνε νομίζω ότι είναι και πολύ μικρές..  τις ένιωθες? Εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα που είχα nst είχα κάνει κ δύο 3 αρες αλλά δεν κατάλαβα τίποτα!

Ναι τις ένιωθα αλλά χωρίς πόνο!! Καταλάβαινα μόνο ότι σκληραίνει η κοιλιά μου..ναι δεν είναι μικρές για αυτό λέει ο γιατρός μέχρι τέλος του μήνα θα γεννήσω λογικά..απλά είπα πως ακόμη είναι αδύναμες για τοκετό..

Βέβαια ήταν πολύ καλά σε συχνότητα γενικά οι συσπάσεις μου..κ οι μικρές δλδ 15-20 ήταν ανά 6 λεπτά..

 

Just now, ada32 είπε:

Χαχα λες να γεννησουμε μαζί ?? Εγώ χθες είχα πάλι ανά 1 ώρα πόνους στην μέση κ κοιλιά δυνατούς άλλα πάλι τίποτα.. με πιάνουν νύχτα κ το πρωί φεύγουν.. Αφού  χθες δεν ξέρω τι ένιωσα , νόμιζα ότι είχε βάλει το χεράκι  η κεφάλι στον κόλπο κ θα το έβγαζε έξω... άντε κ αυτό το πράγμα να με πιάνουν βράδυ κ το πρωί να είμαι  καλά.. βαρέθηκα.  Χθες είπα ότι εντάξει τώρα γενναω!!

Κ εγώ συνήθως πιο έντονα έχω το βράδυ ή νωρίς το πρωί..

Έλα πουλάκι μου μια εβδομάδα έμεινε..το πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ουαου κ αγχώνεται η @Irinoula86 για το μεγάλο νινι!!

Σκέψου πάντα βέβαια κ την απόκλιση που υπάρχει στα κιλά..

Εφόσον θες φτ απ' ότι καταλαβαινω σου εύχομαι ειλικρινά μες τη βδομάδα να έρθει το μωράκι σου μόνο του,φυσικά κ εύκολα!!

Αν πάλι δεν,θα το παλέψεις με πρόκληση κ ο,τι γίνει,σημασία έχει το αποτέλεσμα το οποίο θα είναι το αντράκι σου στην αγκαλιά σου:x

Σ ευχαριστώ! Και για εσένα το ίδιο ισχύει! Με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα αντράκια μας! 

Σε αυτή την απόκλιση έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Περιμένουμε με χαρα τις ετοιμογεννες! 

Εγω χθες πήγα στο γιατρό και έγιναν τα εξής:

Nst πολύ καλό (ωστόσο δε μου δίνει περαιτέρω πληροφορίες - μαλλον πρέπει να ρώτησω εγω) 

Doppler (πάντα κάνω). Εδω βρήκε μια μικρή επιβράδυνση της ανάπτυξης.. Δηλ σε σχεση με την προηγούμενη εβδ. Πηρε μονο 60gr.δηλ 2500στις 35 και 4.-αρχίζει και γερναει ο πλακουντας αλλα δε μ πε τον βαθμο.. Ωστόσο η οξυγόνωση, κλπ κλπ είναι οκ

Επομένως μου είπε, οτι μάλλον παμε για πρόκληση στις 39.5εβδ.. Εναλλακτικά μπορω να κανω κάποιες ενεσεις αντιπηκτικες για τη διατήρηση του πλακουντα αλλα μου πε οτι φαίνεται μέχρι το τέλος να πηγαίνει αρα δε χρειάζεται! 

Στενοχωρηθηκα λίγο αλλα μετα μ πέρασε! 

Γιατί καλέ στεναγχωρεθηκες κορίτσι μου??

Εγώ από το ντοπλερ που ήμουν 32&4 ο πλακούντας μου είχε πάει grade 2 (μετά το τρία είναι το τελείως γερασμένος) κ κου είπε πως είναι μια χαρά για την εβδομάδα του,μετά 36η ξανά είδαμε την αιμάτωση ότι είναι καλή κ μου είπε το έχουμε μέχρι τέλους!!

Κ εσενα σου είπε ΑΝ χρειαστεί 39&5 θα κάνετε πρόκληση,τι θες κ εσύ ντε να φτάσεις 42?? Άντε καλέ θα δεις θα έρθει μόνο του κ νωρίτερα από 39&5!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Κορίτσια, είμαι πολύ περήφανη για εμένα... σήμερα ο γιατρός με ρώτησε αν θέλω να κάνουμε υπέρηχο να δούμε το αμνιακό υγρό και του είπα "όχι μωρέ, δε πειράζει"!:P Χαχα, ούτε εγώ δε με πιστεύω! Τελικά μου έκανε από μόνος του επειδή είχε ελεύθερο χρόνο και όλα φαίνονται καλά. Μου είπε να μην ανησυχώ για το μέγεθος του μωρού γιατί παρόλο που φαίνεται μια εβδομάδα μεγαλύτερος από την ηλικία του δεν είναι πια και τόσο μεγάλος (σύμφωνα με τις μετρήσεις της κοιλιάς μου και την εμπειρία του λέει ότι δε πιστεύει να βγει πάνω από 3,6-3,7 κιλά). Εγώ έχω χάσει 1 κιλό την τελευταία εβδομάδα, δε ξέρω τί γίνεται, αλλά αφού ο μπέμπης στην κοιλιά μεγαλώνει καλά μου είπε ότι αυτό έχει σημασία. Πάντως ακόμα δεν έχει εμπεδωθεί, οπότε έχουμε ακόμα λίγο χρόνο μπροστά μας σίγουρα.

 

Δεν είναι βλακεία και έχεις δίκιο. Αφού είναι όλα καλά δεν υπάρχει λόγος να πιέσεις ούτε το σώμα σου ούτε το μωρό σου. Ό,τι έρχεται φυσικά και αβίαστα είναι πάντα καλύτερο. Είσαι πολύ κοντά έτσι κι αλλιώς... όπου να ναι θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!

 

Αυτό το σφίξιμο που λες εγώ το έχω εδώ και πολύυυ καιρό... απλά έρχεται και φεύγει όποτε να ναι, δεν πονάει και κρατάει πολύ λίγο κάθε φορά, περίπου μισό λεπτό. Το καταλαβαίνω κυρίως το βράδυ που κάθομαι και ξεκουράζομαι.

 

Αχ αυτά τα άσχετα πονάκια που μας πιάνουν... το είπες στον γιατρό σου? Εγώ πάντως από συμπτώματα έχω πονάκια περιόδου, δυσπεψία και αναγούλες (ίσως να φταίει ο μπέμπης που μου κλωτσάει ό,τι βρει ψηλά στο στομάχι και στα πλευρά μου και ανακατεύομαι, ίσως φταίνε οι ορμόνες, ίσως φταίνε τα φεγγάρια... δε ξέρω) και το έντερό μου δεν είναι πολύ καλά τελευταία, πάω συχνά τουαλέτα για νούμερο 2 και γενικά νιώθω ενόχληση και κινητικότητα στην όλη περιοχή. Ελπίζω αυτό να σημαίνει ότι πλησιάζει ο τοκετός και όχι ότι έχω φάει κάτι κακό που με πείραξε. 

 

Ωραία, αν έχει κατέβει ο μπέμπης και χαμηλά τότε πλησιάζει!!!:wink:

Μας έχουν μείνει λιγότερες από 20 μέρες... το πιστεύεις? Εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει, ομολογώ ότι τρόμαξα λίγο τώρα που το σκέφτηκα. Θα έρθει το μωρό κι εγώ ακόμα δε θα το έχω καταλάβει!

 

Είναι πράγματι πολύ άβολο. Εμένα με εξέτασε έτσι την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν και ξεντυμένη γιατί έκανα το Group B strep test (αρνητικό ευτυχώς) επειδή του είχα πει ότι είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου στην μέση εκείνη τη μέρα. Τελικά δεν μπορούσε να φτάσει το κεφάλι του μωρού και δεν ήθελε να με πιέσει παραπάνω για να μην με πονέσει άλλο, απλά μου είπε ότι το μωρό είναι ακόμα ψηλά αλλά έχουμε χρόνο να κατέβει. 

 @Eva137Ναι αυτό σκέφτομαι κ εγώ.  Το φυσικό πάντα είναι καλύτερο από το να προκαλέσεις κάτι.  Το σώμα ξερε ι. Κ εμένα που είχε δει την κοιλιά μου, είχε πει ότι να βγει το πολύ 3600 γτ απλά το κεφάλι βγαίνει μεγαλύτερο κ μας ανεβάζει λίγο τα γρ. Αλλά πλέον δεν μπορούν να τα μετρήσουν κ πολύ καλά οπότε είμαστε στο περίπου. 

Ππω πω δουλειές κ εσύ.  Μου θύμησες εμένα στον πρώτο  , Αύγουστο έκανα μετακόμιση κ Οκτώβριο γέννησα.. τι δουλειές έκανα δεν λέγεται.. Αλλά είχα δύναμη τότε . Τώρα είμαι ψόφια..

@ renez στα ίδια κιλά είμαστε! Έγω είμαι 75. Κ πήρα +13κ

Just now, Anastasia05 είπε:

Πολλές ξεκινάνε βράδυ!!! Ένα από τα επόμενα βραδιά,θα γίνει κιόλας!:)

Ναι μου είπε η γιατρός ότι την νύχτα αυξάνεται περισσότερο η ορμόνη ωκυτοκινη που προκαλεί τοκετό.  

Κορίτσια δροσισε αρκετά. Εγώ τώρα θα βγάλω τα ρούχα του μεγάλου, φθινοπωρινά κ χειμωνιάτικα

Just now, Marti είπε:

Ευχαριστώ κοριτσια μου και εγω ετσι σκέφτηκα και σταματησα να σκέφτομαι αρνητικά! Ολα θα πανε καλα! 

Να βάλει ομως κάνα μισό κιλο ακομα.. :cool:

Μην αγχώνεσαι . Μπορεί την άλλη βδομάδα. Να έχει πάρει μαζεμένα 300γρ . Το κάνουν τις τελευταίες βδομάδες.  Εξάλλου αν σε καθησύχασε κ ο γιατρός , μη φοβάσαι τίποτα. 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες :)

Παρουσα κ σήμερα κ ελπίζω για 2 βδομαδουλες ακόμα!!!

@Martiμην ανησυχείς, ο γιατρός δεν θα σε άφηνε μέχρι 39 αν υπήρχε θέμα! Θα πάρει το μωρό βάρος αλλά κ να μην πάρει είναι μια χαρά έτοιμο μωρό ειναι!

@P.L.L. κι εμένα το 1ο έβγαινε 4200 στον υπέρηχο κ τελικά ήταν 3810 όποτε πιστεύω θα είναι πιο μικρό κ το δικό σου μωράκι! Όλα θα πάνε σούπερ!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...