Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γεννήθηκε 40 εβδομάδων 3320. Φαινόταν πάντα να έχει ανάπτυξη που συμβάδιζε με την εβδομάδα της. Δεν είχε κανει διαβητη τότε. 

Αχ ναι με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια!

 

 Όντως το δεύτερο σ ας βγήκε μπαμπατσικο! 

Αν κ μου αρέσουν πολύ ρε συ τα μωράκια που γεννιούνται πάνω από 4 κιλά.  Είναι τέλεια!!!

Κ εμένα το κεφάλι ανέβαζεί λίγο το βάρος αλλά οκ μου είπε ότι σε σχέση με την κοιλιά που έχω κ το ιστορικό δεν θα βγει πολύ μεγάλο(3600 το πολυ)


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Γιατί κορίτσι μου να στεναχωρηθεις? Το μωράκι σου είναι καλά και έτοιμο να σε συναντήσει!

Είναι λογικό να ωριμάσει ο πλακούντας! Πρόκληση συνήθως γίνεται για ιατρικούς λόγους,όχι επειδή μας βολεύει το Σάββατο! Έτσι θα πάω κι εγώ κι εσύ κι άλλες κοπέλες! Όλα καλά! Να σκέφτεσαι θετικά !:)

Κ είπατε πάει το χαλασαμε:lol:

Έτσι γίνεται ,κ συνήθως πανικοβάλλεται ο ένας κ καπάκια ο άλλος!!!!

Εγω δεν το εχω γενικά αυτό, το έχει ο άντρας μου x2 oμως:P

Αυτό ακριβώς ,εγώ είμαι κ κάπως ψύχραιμη ως πρώτομανουλα!!ο άντρας μου 100 ερωτήσεις το δευτερόλεπτο, λόξυγκα έχει η μικρη κ την παίρνει αγκαλιά για να της πέρασει!:mrgreen:

@Marti γιατί να στεναχωρηθεις καλέ;;;πλησιάζει η ώρα να πάρεις αγκαλίτσα το μπεμπακι σου!! Άντε πως κ πως περιμένουμε να μοιραζόμαστε τα καινούργια άγχη και απορίες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Γεια σας μανούλες :)

Παρουσα κ σήμερα κ ελπίζω για 2 βδομαδουλες ακόμα!!!

@Martiμην ανησυχείς, ο γιατρός δεν θα σε άφηνε μέχρι 39 αν υπήρχε θέμα! Θα πάρει το μωρό βάρος αλλά κ να μην πάρει είναι μια χαρά έτοιμο μωρό ειναι!

@P.L.L. κι εμένα το 1ο έβγαινε 4200 στον υπέρηχο κ τελικά ήταν 3810 όποτε πιστεύω θα είναι πιο μικρό κ το δικό σου μωράκι! Όλα θα πάνε σούπερ!

Έχω μακάρι κορίτσι μου γιατί φοβάμαι τις επιπλοκες!

Just now, ada32 είπε:

 Όντως το δεύτερο σ ας βγήκε μπαμπατσικο! 

Αν κ μου αρέσουν πολύ ρε συ τα μωράκια που γεννιούνται πάνω από 4 κιλά.  Είναι τέλεια!!!

Κ εμένα το κεφάλι ανέβαζεί λίγο το βάρος αλλά οκ μου είπε ότι σε σχέση με την κοιλιά που έχω κ το ιστορικό δεν θα βγει πολύ μεγάλο(3600 το πολυ)

Αντε να δούμε κι εμείς! Σύντομα θα μάθουμε τελικά το αληθινό βάρος. Λες να μου τον βγάζει τόφαλο και να βγει 2μιση κιλά όλα κι όλα το μανάρι μου; Μετά θα τρέχω να τον ταΐζω να τον κάνω όπως μου τον είχαν ταξει!!! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Έχω μακάρι κορίτσι μου γιατί φοβάμαι τις επιπλοκες!

Αντε να δούμε κι εμείς! Σύντομα θα μάθουμε τελικά το αληθινό βάρος. Λες να μου τον βγάζει τόφαλο και να βγει 2μιση κιλά όλα κι όλα το μανάρι μου; Μετά θα τρέχω να τον ταΐζω να τον κάνω όπως μου τον είχαν ταξει!!! 

Αποκλείεται!!! Αποκλέιση έχει +-400 που ο δικός σου θα πάρει λίγο ακόμα μέχρι να γεννηθεί.  


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εγώ δεν είμαι καλά! 38+6 σήμερα και από το προηγούμενο Σάββατο έχω απίστευτο πόνο από κάτω στο πιπί, αιδοιο, ευαίσθητη περιοχή όπως τέλος πάντων ονομάζεται, με την παραμικρή κίνηση που κάνω.. καλά καλά τα πόδια δεν μπορώ να κουνήσω ή να ανοιξω στο κρεβάτι, με το παραμικρό ποναωωω... αφού λέω αν νιώθω έτσι τώρα πως θα είναι όταν γεννήσω με τα ραμματα από κάτω;; στο περπάτημα δεν το συζητώ απλά δ μπορώ, υποφέρω ακόμα και να πάω τουαλέτα.. αχ δ ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ όλο αυτό.. για προσαγωγούς ξέρω κ από άλλα κορίτσια να πονάνε.. αλλά σε εμένα είναι διαφορετικά.. ο γιατρός πάλι Μ λέει ότι του ακούγεται μυοσκελετικό τι να πω...:sad:

Να προσθέσω επισης ότι έχω ωρες ώρες και κάποιες σουβλιες σαν κάψιμο στον κόλπο να με διαπερνά.. συσπάσεις δεν πολύ καταλαβαινω μέχρι στιγμής.. αχ πότε θα γεννήσω;;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini_ka είπε:

Αχ κορίτσια εγώ δεν είμαι καλά! 38+6 σήμερα και από το προηγούμενο Σάββατο έχω απίστευτο πόνο από κάτω στο πιπί, αιδοιο, ευαίσθητη περιοχή όπως τέλος πάντων ονομάζεται, με την παραμικρή κίνηση που κάνω.. καλά καλά τα πόδια δεν μπορώ να κουνήσω ή να ανοιξω στο κρεβάτι, με το παραμικρό ποναωωω... αφού λέω αν νιώθω έτσι τώρα πως θα είναι όταν γεννήσω με τα ραμματα από κάτω;; στο περπάτημα δεν το συζητώ απλά δ μπορώ, υποφέρω ακόμα και να πάω τουαλέτα.. αχ δ ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ όλο αυτό.. για προσαγωγούς ξέρω κ από άλλα κορίτσια να πονάνε.. αλλά σε εμένα είναι διαφορετικά.. ο γιατρός πάλι Μ λέει ότι του ακούγεται μυοσκελετικό τι να πω...:sad:

Κι εγώ έχω εκεί πόνο μόνιμα...άλλες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο. Εγώ πλέον δεν μπορώ να περπατήσω ούτε να κάνω πολλά πολλά..κι αν κάνω είμαι χαλια όλη την υπόλοιπη μέρα..

Μετά με τα ράμματα είναι αρκετά πιο ζορικα,αλλά μη τι σκέφτεσαι κι αυτό τώρα!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ έχω εκεί πόνο μόνιμα...άλλες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο. Εγώ πλέον δεν μπορώ να περπατήσω ούτε να κάνω πολλά πολλά..κι αν κάνω είμαι χαλια όλη την υπόλοιπη μέρα..

Μετά με τα ράμματα είναι αρκετά πιο ζορικα,αλλά μη τι σκέφτεσαι κι αυτό τώρα!:)

Ουφ άρα δεν είμαι η μοναδική ε; Γιατί δεν είχα ξανακουσει για πόνο στην περιοχή από κάτω.. αφού λέω να μείνω ακινητοποιημένη σε ένα κρεβάτι  και να μην κουνιεμαι μέχρι να γεννήσω... Τόσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Αποκλείεται!!! Αποκλέιση έχει +-400 που ο δικός σου θα πάρει λίγο ακόμα μέχρι να γεννηθεί.  

Ας ελπίσουμε ότι είναι στα -400!

Just now, Eirini_ka είπε:

Αχ κορίτσια εγώ δεν είμαι καλά! 38+6 σήμερα και από το προηγούμενο Σάββατο έχω απίστευτο πόνο από κάτω στο πιπί, αιδοιο, ευαίσθητη περιοχή όπως τέλος πάντων ονομάζεται, με την παραμικρή κίνηση που κάνω.. καλά καλά τα πόδια δεν μπορώ να κουνήσω ή να ανοιξω στο κρεβάτι, με το παραμικρό ποναωωω... αφού λέω αν νιώθω έτσι τώρα πως θα είναι όταν γεννήσω με τα ραμματα από κάτω;; στο περπάτημα δεν το συζητώ απλά δ μπορώ, υποφέρω ακόμα και να πάω τουαλέτα.. αχ δ ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ όλο αυτό.. για προσαγωγούς ξέρω κ από άλλα κορίτσια να πονάνε.. αλλά σε εμένα είναι διαφορετικά.. ο γιατρός πάλι Μ λέει ότι του ακούγεται μυοσκελετικό τι να πω...:sad:

Να προσθέσω επισης ότι έχω ωρες ώρες και κάποιες σουβλιες σαν κάψιμο στον κόλπο να με διαπερνά.. συσπάσεις δεν πολύ καταλαβαινω μέχρι στιγμής.. αχ πότε θα γεννήσω;;;

Δεν έχω ξανακούσει ποτε κάτι τετοιο. Μήπως έχει εμπεδωθεί και πιέζει κάποιο νεύρο κάτω στο πιπί;; Τι τραβάς κι εσυ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Ουφ άρα δεν είμαι η μοναδική ε; Γιατί δεν είχα ξανακουσει για πόνο στην περιοχή από κάτω.. αφού λέω να μείνω ακινητοποιημένη σε ένα κρεβάτι  και να μην κουνιεμαι μέχρι να γεννήσω... Τόσο πολύ!

Έτσι είμαι τη περισσότερη μέρα! Καναπε-κρεβατι κ πάλι από την αρχή!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Αχ κορίτσια εγώ δεν είμαι καλά! 38+6 σήμερα και από το προηγούμενο Σάββατο έχω απίστευτο πόνο από κάτω στο πιπί, αιδοιο, ευαίσθητη περιοχή όπως τέλος πάντων ονομάζεται, με την παραμικρή κίνηση που κάνω.. καλά καλά τα πόδια δεν μπορώ να κουνήσω ή να ανοιξω στο κρεβάτι, με το παραμικρό ποναωωω... αφού λέω αν νιώθω έτσι τώρα πως θα είναι όταν γεννήσω με τα ραμματα από κάτω;; στο περπάτημα δεν το συζητώ απλά δ μπορώ, υποφέρω ακόμα και να πάω τουαλέτα.. αχ δ ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ όλο αυτό.. για προσαγωγούς ξέρω κ από άλλα κορίτσια να πονάνε.. αλλά σε εμένα είναι διαφορετικά.. ο γιατρός πάλι Μ λέει ότι του ακούγεται μυοσκελετικό τι να πω...:sad:

Να προσθέσω επισης ότι έχω ωρες ώρες και κάποιες σουβλιες σαν κάψιμο στον κόλπο να με διαπερνά.. συσπάσεις δεν πολύ καταλαβαινω μέχρι στιγμής.. αχ πότε θα γεννήσω;;;

Κ εγώ για εμπέδωση το βλέπω..Κ εγώ νιώθω από τη Κυριακή αυτόν τον πόνο αλλά όχι συνεχόμενα . Όταν είμάι ορθια σαν να προσπαθεί να βγει.. Αλλά είναι υπόφερτός κ ανά  διαστήματα.  Ξάπλα δεν πονάω.  

Υπομονή λίγο σου έμεινε κ εσένα! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Κ εγώ για εμπέδωση το βλέπω..Κ εγώ νιώθω από τη Κυριακή αυτόν τον πόνο αλλά όχι συνεχόμενα . Όταν είμάι ορθια σαν να προσπαθεί να βγει.. Αλλά είναι υπόφερτός κ ανά  διαστήματα.  Ξάπλα δεν πονάω.  

Υπομονή λίγο σου έμεινε κ εσένα! 

Εσύ επρεπε να μπεις από την αρχή στην ομάδα μας,αλλά δεν με ακουγες:P

Δεν βιάζεται η μπουμπού σου,παίρνει τον χρόνο της!:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εσύ επρεπε να μπεις από την αρχή στην ομάδα μας,αλλά δεν με ακουγες:P

Δεν βιάζεται η μπουμπού σου,παίρνει τον χρόνο της!:wub:

Χαχαχα ναι ! Όντως δεν βιάζεται.  Θέλει να γεννηθεί  εφόσον φύγει η ζέστη!!!! Αχ τι περνάνε κ εμείς οι γυναίκες.. Σήμερα έστειλα τον γιο μου στην μαμά κ ενώ θέλω να κάνω κάποια πράγματα, ντεμπελιαζω..Ούτε πλυντήριο δεν έβαλα ακόμα 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Χαχαχα ναι ! Όντως δεν βιάζεται.  Θέλει να γεννηθεί  εφόσον φύγει η ζέστη!!!! Αχ τι περνάνε κ εμείς οι γυναίκες.. Σήμερα έστειλα τον γιο μου στην μαμά κ ενώ θέλω να κάνω κάποια πράγματα, ντεμπελιαζω..Ούτε πλυντήριο δεν έβαλα ακόμα 

Κάτσε κοριτσάρα,το βάζεις κ μετά!!! Ξεκουράσου χωρίς τυψεις!

Κι εγώ όταν λείπει το παιδί ,λειτουργώ σε δύο ταχύτητες. Ή κάνω δουλίτσες μαζεμένες μέχρι να γυρίσει ή δε το κουναω από τον καναπέ:mrgreen:

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου για τις απαντήσεις.. άντε να δούμε μέχρι πότε θα πάει αυτή η κατάσταση.. από εκεί που ήθελα να μείνει το μωράκι μου όσο το δυνατόν περισσότερο, τώρα παρακαλαω να γεννηθεί!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου για τις απαντήσεις.. άντε να δούμε μέχρι πότε θα πάει αυτή η κατάσταση.. από εκεί που ήθελα να μείνει το μωράκι μου όσο το δυνατόν περισσότερο, τώρα παρακαλαω να γεννηθεί!!

Ούτως ή άλλως στην εβδομάδα σου Ειρήνη μου θα είναι καλά το μωράκι σου είτε γεννηθεί σήμερα κιόλας είτε περιμένει 10μερες ακόμη..οπότε ο,τι κ αν γίνει να σκέφτεσαι πως είναι ήδη ένα τελειωμηνο μωράκι δυνατό κ έτοιμο για την αγκαλίτσα σου!!

Όσο για τους πόνους στο κουτί εγώ στον 4ο &5ο κυρίως επειδή ήμουν κ 12ωρα τότε όρθια ένιωθα σαν βάρος από κάτω,σαν πίεση..ο γιατρός μου είχε πει ότι οφείλεται στην υπεραιματωση της περιοχής κ μάλλον είχε δίκιο γτ έβγαλα μετά κ δύο φλεβιτσες εκεί.. λέγονται κιρσοι του αιδοίου κ βγαίνουν σε κάποιες στην εγκυμοσύνη..μήπως έχεις κάτι τετοιο!? Έχεις δει?

Γενικά πιστεύω είναι η πίεση από την εμπεδωση σε συνδυασμό με την υπεραιματωση της περιοχής..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...