Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 50 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

      Εγώ χωρίς να θέλω να σε προϊδεάσω αυτά έπαιρνα δεν με βοήθησαν ποτέ ούτε τον άντρα μου … με βοήθησαν μόνο τα pregnancy που κατέληξε σε παλινδρόμηση αλλά δεν έχει σημασία … πάντως τα ινοφερτ με ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη με επανέφεραν στα κιλά μου που εοχε ξεφύγει χωρίς να καταναλώνω μεγάλη ποσότητα φαγητού δεν με βοήθησαν σε τίποτα άλλο.. α και με έφτιαξαν τον κύκλο που και πάλι μια μ ερχόταν 25η ημέρα μια 28η γενικά δεν με είχαν βοηθήσει … θεωρώ δεν είναι για τις δικές μας περιπτώσεις … αυτό προσωπική μ άποψη μπιρει σε σενα να δουλέψουν …

      Just now, Lila ki said:

      Εγώ χωρίς να θέλω να σε προϊδεάσω αυτά έπαιρνα δεν με βοήθησαν ποτέ ούτε τον άντρα μου … με βοήθησαν μόνο τα pregnancy που κατέληξε σε παλινδρόμηση αλλά δεν έχει σημασία … πάντως τα ινοφερτ με ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη με επανέφεραν στα κιλά μου που εοχε ξεφύγει χωρίς να καταναλώνω μεγάλη ποσότητα φαγητού δεν με βοήθησαν σε τίποτα άλλο.. α και με έφτιαξαν τον κύκλο που και πάλι μια μ ερχόταν 25η ημέρα μια 28η γενικά δεν με είχαν βοηθήσει … θεωρώ δεν είναι για τις δικές μας περιπτώσεις … αυτό προσωπική μ άποψη μπιρει σε σενα να δουλέψουν …

      Και επισης τα well man τον άντρα μου τον επανέφεραν στα αρχικά κιλά που τον γνώρισα ενώ καταφέραμε σε δυο χρόνια και έχασε 25 κιλά με αυτά έγινε πάλι άστο … στον μήνα πάνω πήρε το κουτί ξ το πέταξε στα σκουπιδια από τα νεύρα του έτρωγε χωριά να πεινάει φοβερή όρεξη συν ότι το σπερμα ατην εξέταση ήταν ίδιο …

      επειδη έχω περάσει πολλά επιμένω στο q10 δεν ξέρω ακόμα την εξέλιξη είναι πολύ νωρίς να μιλάω κε σιγουριά αλλά όταν σ λένε άριστο σπερμα κάπου λες έκανε δουλεια ..  άμα ψάξεις και σε φαρμακεία στο Ίντερνετ μήπως τα βρεις πιο φθηνά ;;;; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Marti said:

Καλημερα κορίτσια!! 

Εχω 2 προβληματισμούς και θα θελα τις δικές σας εμπειρίες.. 

1ον ποναω ακομα κατά τη διάρκεια του σεξ ασε που δεν εχω και καμια ορεξη..θα περάσει ποτε? Θα παρω ενα λιπαντικό να δω αν θα βελτιωθεί η κατάσταση.. Είναι φυσιολογικό? 

2ον το ενα στήθος μου εχει πια εμφανη διαφορα απο το αλλο (γεμίζει και περισσότερο γαλα και αναγκαστικα θηλαζω για αυτο το λογο λιγο πιο πολύ απο αυτο) θα επανέλθει η μπα? 

 

Καλημέρα!! Λοιπον, δεν ξερω να σου απαντήσω αν θα περάσουν αλλα μπορω να σου πω ότι και εγω τα έχω αυτά. Δεν εχω πολυ ορεξη βασικά γιατι ποναω και έχουν περάσει και σχεδόν 3 μήνες από το  τοκετό. Βεβαια, εμεις επειδή το μωρακι μας ήταν λίγο παραπάνω ζόρικο στην αρχη δεν το σκεφτόμασταν καν οποτε το έχουμε δοκιμάσει 5-6 φορές μέχρι τώρα. Πιστεύω ότι αν γινόταν πιο τακτικά θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Εμενα η γυναικολόγος που ειπε οσο θηλαζω να βάζω κάτι υποθετα για να διατηρείται υγρό. Και στο στηθος, το αριστερό μου συνήθως γεμίζει περισσότερο αλλα πιστεύω με το που αποθηλασεις θα φτιάξει. Ας μας πουν και οι πιο έμπειρες :)


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Elinita είπε:

Καλημέρα!! Λοιπον, δεν ξερω να σου απαντήσω αν θα περάσουν αλλα μπορω να σου πω ότι και εγω τα έχω αυτά. Δεν εχω πολυ ορεξη βασικά γιατι ποναω και έχουν περάσει και σχεδόν 3 μήνες από το  τοκετό. Βεβαια, εμεις επειδή το μωρακι μας ήταν λίγο παραπάνω ζόρικο στην αρχη δεν το σκεφτόμασταν καν οποτε το έχουμε δοκιμάσει 5-6 φορές μέχρι τώρα. Πιστεύω ότι αν γινόταν πιο τακτικά θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Εμενα η γυναικολόγος που ειπε οσο θηλαζω να βάζω κάτι υποθετα για να διατηρείται υγρό. Και στο στηθος, το αριστερό μου συνήθως γεμίζει περισσότερο αλλα πιστεύω με το που αποθηλασεις θα φτιάξει. Ας μας πουν και οι πιο έμπειρες :)

Καλα εγω 2φορες έκανα μόνο ακριβώς γι αυτό το λογο.. Δε πεθαίνω αποβτον πονο αλλα δυσφορω και εν τέλει δε το ευχαριστιεμαι.. Και χουν περάσει και μας 2 μήνες και κάτι ψιλα.. Λέω μήπως τρωγωντας έρχεται η όρεξη..μήπως να κάνω συνέχεια για να συνηθίζουμε ξερω γω.. Τα ραμματα δε με πονάνε παντως καθόλου.. Περιμένω και γω τις πιο εμπειρες! Σε ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Marti said:

Καλημερα κορίτσια!! 

Εχω 2 προβληματισμούς και θα θελα τις δικές σας εμπειρίες.. 

1ον ποναω ακομα κατά τη διάρκεια του σεξ ασε που δεν εχω και καμια ορεξη..θα περάσει ποτε? Θα παρω ενα λιπαντικό να δω αν θα βελτιωθεί η κατάσταση.. Είναι φυσιολογικό? 

2ον το ενα στήθος μου εχει πια εμφανη διαφορα απο το αλλο (γεμίζει και περισσότερο γαλα και αναγκαστικα θηλαζω για αυτο το λογο λιγο πιο πολύ απο αυτο) θα επανέλθει η μπα? 

 

1. Κι εγώ πονάω και να φανταστείς και έκανα καισαρική (άρα η περιοχή δεν ταλαιπωρήθηκε τόσο κάτω, ούτε ράμματα ούτε τίποτα) και χρησιμοποιώ λιπαντικό (τις 4-5 φορές που έκανα κάτι όλες κι όλες). Παρ'όλα αυτά και πονάω και έχω και λίγες σταγόνες αίμα μετά, μάλλον λόγω τριβής. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα δοκίμαζα λιπαντικό σίγουρα, πιστεύω θα σε βοηθήσει, αλλά αν παρόλα αυτά συνεχίσεις να πονάς ίσως θα είναι καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου να το κοιτάξει.

2. Εμένα και τα δυο στήθη μου είναι γεμάτα και βαριά... το ένα πάντα ήταν ελαφρώς μεγαλύτερο από το άλλο, αλλά δε μπορώ να πω ότι μεγάλωσε η διαφορά. Τρόμαξα λίγο προχθές γιατί το ένα στήθος μου το ένιωθα πιο βαρύ, ήταν σκληρό σε μερικά σημεία και όταν το ακουμπούσα πονούσε σαν μελανιασμένο. Μάλλον πρέπει να είχε μπλοκαρισμένους αδένες. Θήλασα όμως τον μικρό από εκείνη τη μεριά κάνοντας ταυτόχρονα μασάζ στην περιοχή και μου πέρασε αμέσως, ευτυχώς. Δεν έχω εμπειρία από άλλες εγκυμοσύνες, αλλά πιστεύω ότι όταν τελειώσουμε με τον θηλασμό θα επανέλθουν στο κανονικό τους μέγεθος.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Marti είπε:

Καλημερα κορίτσια!! 

Εχω 2 προβληματισμούς και θα θελα τις δικές σας εμπειρίες.. 

1ον ποναω ακομα κατά τη διάρκεια του σεξ ασε που δεν εχω και καμια ορεξη..θα περάσει ποτε? Θα παρω ενα λιπαντικό να δω αν θα βελτιωθεί η κατάσταση.. Είναι φυσιολογικό? 

2ον το ενα στήθος μου εχει πια εμφανη διαφορα απο το αλλο (γεμίζει και περισσότερο γαλα και αναγκαστικα θηλαζω για αυτο το λογο λιγο πιο πολύ απο αυτο) θα επανέλθει η μπα? 

 

Έχω ακούσει ότι όταν σταματήσει ο θηλασμός έρχεται η όρεξη ξανά. Δεν ξέρω φυσικά κατά πόσο ισχύει φαντάζομαι τα κορίτσια τα παλιά κτ πάρα πάνω θα γνωρίζουν. Πάντως εγώ είδα διαφορά με το να γίνεται πιο συχνά στο θέμα του πόνου. Άλλο αν το μωρό είναι σαν να το μυρίζεται κ ξυπνάει πάντα όταν πάει κτ να γίνει :mrgreen: 

@Eva137 Τι ζουζουνακι πανέμορφο είναι αυτό :x Στον μπαμπά μοιάζει; 

Πως είναι η κατάσταση στο Αμέρικα; Λένε διάφορα στις ειδήσεις. Αλλά αλλιώς είναι να τα ακούς από τους ανθρώπους που τα ζουν. 

Αχχ άσε γτ εμένα έφραξαν οι πόροι για τρίτη φορά αυτόν τον μήνα. Έχω απελπιστει.... Και ο πόνος είναι ανυπόφορος κ δεν περνάει σχεδόν με τίποτα.... Και το καλύτερο μίλησα με μια σύμβουλο θηλασμού και μου είπε ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει συχνά (λόγο ότι έχω κ υπερπαραγωγή) και ακόμα κ να φτάσει το μωρό πχ 10-20 μηνών (αν θηλάζω) να συμβαίνει. Εντάξει φρικαρα! Είχα σκοπό να θηλάσω μέχρι τον 6ο φουλ! Και μετά σιγά σιγά να αποθηλασω σταδιακά αλλά αν συνεχιστεί αυτό δεν νμζ να αντεξω..... Πάντως μου πρότεινε να πάρω λεκιθίνη. Αν και κάποια άλλη κοπέλα το παθαίνει συχνά. Να το έχει υπόψιν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά ευελπιστώ να βοηθήσει.

@Elinita Καλέ ένα γατάκι! Τι καλή που είναι! Και με μπόλικη χαίτη!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elenioz said:

Έχω ακούσει ότι όταν σταματήσει ο θηλασμός έρχεται η όρεξη ξανά. Δεν ξέρω φυσικά κατά πόσο ισχύει φαντάζομαι τα κορίτσια τα παλιά κτ πάρα πάνω θα γνωρίζουν. Πάντως εγώ είδα διαφορά με το να γίνεται πιο συχνά στο θέμα του πόνου. Άλλο αν το μωρό είναι σαν να το μυρίζεται κ ξυπνάει πάντα όταν πάει κτ να γίνει :mrgreen: 

@Eva137 Τι ζουζουνακι πανέμορφο είναι αυτό :x Στον μπαμπά μοιάζει; 

Πως είναι η κατάσταση στο Αμέρικα; Λένε διάφορα στις ειδήσεις. Αλλά αλλιώς είναι να τα ακούς από τους ανθρώπους που τα ζουν. 

Αχχ άσε γτ εμένα έφραξαν οι πόροι για τρίτη φορά αυτόν τον μήνα. Έχω απελπιστει.... Και ο πόνος είναι ανυπόφορος κ δεν περνάει σχεδόν με τίποτα.... Και το καλύτερο μίλησα με μια σύμβουλο θηλασμού και μου είπε ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει συχνά (λόγο ότι έχω κ υπερπαραγωγή) και ακόμα κ να φτάσει το μωρό πχ 10-20 μηνών (αν θηλάζω) να συμβαίνει. Εντάξει φρικαρα! Είχα σκοπό να θηλάσω μέχρι τον 6ο φουλ! Και μετά σιγά σιγά να αποθηλασω σταδιακά αλλά αν συνεχιστεί αυτό δεν νμζ να αντεξω..... Πάντως μου πρότεινε να πάρω λεκιθίνη. Αν και κάποια άλλη κοπέλα το παθαίνει συχνά. Να το έχει υπόψιν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά ευελπιστώ να βοηθήσει.

@Elinita Καλέ ένα γατάκι! Τι καλή που είναι! Και με μπόλικη χαίτη!!!

 

Ουυυ από μαλλι έχουμε μπόλικο από την γεννα. Ήταν το πρώτο πράγμα που πετάχτηκε, χαχα:rolleyes: Ευχαριστούμε πολύ Ελένη! 

Να τα χαιρόμαστε τα υπεργλυκα μωράκια μας <3

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elinita είπε:

Ουυυ από μαλλι έχουμε μπόλικο από την γεννα. Ήταν το πρώτο πράγμα που πετάχτηκε, χαχα:rolleyes: Ευχαριστούμε πολύ Ελένη! 

Να τα χαιρόμαστε τα υπεργλυκα μωράκια μας <3

Πανέμορφο μελαχρινό γατάκι! Να το χαίρεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Elinita είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! Και εσύ να χαίρεσαι το πανέμορφο ζουζουνακι σου Μαριάννα μου ^^

Άχου τώρα το είδα το γλυκάκι σου!!! Υπέροχη!!!

Στο background τι έχεις? Σκυλουλη???

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα said:

Άχου τώρα το είδα το γλυκάκι σου!!! Υπέροχη!!!

Στο background τι έχεις? Σκυλουλη???

Ναιιι ειναι το Μικακι μου ^^ γιορκσαιρ, τωρα 9 χρόνων. Είναι έρωτας <3

Και σένα Χριστινα μου κουκλακι το μωρο!  ♡♡

  • Μου αρέσει 2

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, elenioz said:

Έχω ακούσει ότι όταν σταματήσει ο θηλασμός έρχεται η όρεξη ξανά. Δεν ξέρω φυσικά κατά πόσο ισχύει φαντάζομαι τα κορίτσια τα παλιά κτ πάρα πάνω θα γνωρίζουν. Πάντως εγώ είδα διαφορά με το να γίνεται πιο συχνά στο θέμα του πόνου. Άλλο αν το μωρό είναι σαν να το μυρίζεται κ ξυπνάει πάντα όταν πάει κτ να γίνει :mrgreen: 

@Eva137 Τι ζουζουνακι πανέμορφο είναι αυτό :x Στον μπαμπά μοιάζει; 

Πως είναι η κατάσταση στο Αμέρικα; Λένε διάφορα στις ειδήσεις. Αλλά αλλιώς είναι να τα ακούς από τους ανθρώπους που τα ζουν. 

Αχχ άσε γτ εμένα έφραξαν οι πόροι για τρίτη φορά αυτόν τον μήνα. Έχω απελπιστει.... Και ο πόνος είναι ανυπόφορος κ δεν περνάει σχεδόν με τίποτα.... Και το καλύτερο μίλησα με μια σύμβουλο θηλασμού και μου είπε ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει συχνά (λόγο ότι έχω κ υπερπαραγωγή) και ακόμα κ να φτάσει το μωρό πχ 10-20 μηνών (αν θηλάζω) να συμβαίνει. Εντάξει φρικαρα! Είχα σκοπό να θηλάσω μέχρι τον 6ο φουλ! Και μετά σιγά σιγά να αποθηλασω σταδιακά αλλά αν συνεχιστεί αυτό δεν νμζ να αντεξω..... Πάντως μου πρότεινε να πάρω λεκιθίνη. Αν και κάποια άλλη κοπέλα το παθαίνει συχνά. Να το έχει υπόψιν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά ευελπιστώ να βοηθήσει.

@Elinita Καλέ ένα γατάκι! Τι καλή που είναι! Και με μπόλικη χαίτη!!!

 

Ευχαριστούμε!:wink: Νομίζω ότι μοιάζει και στους δυο μας... φαίνεται να έχει πάρει τα μάτια-φρύδια-μέτωπο του μπαμπά, αλλά από τη μύτη και κάτω όλοι λένε ότι είναι ίδιος εγώ! Αχ, άσε, όλη μέρα του λέω πόσο όμορφος είναι.. ψωνάρα θα τον κάνω στο τέλος!:P

Εδώ κλασικά ήταν που ήταν όλοι διχασμένοι, δημοκρατικοί και ρεπουμπλικάνοι, τώρα έχουν χειροτερέψει κι άλλο τα πράγματα. Εγώ να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν ασχολούμαι με αυτά και εδώ που μένουμε είναι μικρή κωμόπολη δεν μας έχει επηρρεάσει τόσο αυτή η κατάσταση. Σίγουρα στις μεγαλύτερες πόλεις, και ειδικά στην Ουάσινγκτον, είναι πιο άγρια τα πράγματα. Τί να πω... να δούμε τί θα γίνει και με τον επόμενο πρόεδρο τώρα. Σίγουρα κι αυτός δεν είναι καλή επιλογή, αλλά γενικά μας πάει από την Σκύλα στην Χάρυβδη τα τελευταία χρόνια.

Ωχ, υπομονή με τους φραγμένους πόρους! Μου είπε και η αδερφή μου ότι το είχε πάθει όταν θήλαζε και πονάει πολύ. Τουλάχιστον η σύμβουλος θηλασμού μπορεί να σε καθοδηγήσει κάπως (ίσως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?). Ελπίζω να σε βοηθήσει η λεκιθίνη και να μην το παθαίνεις συχνά από εδώ και πέρα. Πιστεύω ότι όταν εδραιώνεται πια ο θηλασμός, μειώνεται και η υπερπαραγωγή και θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Εγώ πάντως έχω ήδη παρατηρήσει ότι το στήθος μου δε τρέχει όπως πριν. Ακομα και τα επιθέματα που φοράω πια (τα κοχύλια τα σταμάτησα πριν 2-3 εβδομάδες) δε λερώνονται καν.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2021 at 12:31 ΜΜ, Marti είπε:

Καλημερα κορίτσια!! 

Εχω 2 προβληματισμούς και θα θελα τις δικές σας εμπειρίες.. 

1ον ποναω ακομα κατά τη διάρκεια του σεξ ασε που δεν εχω και καμια ορεξη..θα περάσει ποτε? Θα παρω ενα λιπαντικό να δω αν θα βελτιωθεί η κατάσταση.. Είναι φυσιολογικό? 

2ον το ενα στήθος μου εχει πια εμφανη διαφορα απο το αλλο (γεμίζει και περισσότερο γαλα και αναγκαστικα θηλαζω για αυτο το λογο λιγο πιο πολύ απο αυτο) θα επανέλθει η μπα? 

 

Καλησπέρα Μαρτί μου!!

Δεν έχω δει ακόμη τι σου έχουν απαντήσει κ αν επαναλαμβανομαι αλλά οκ..

1. Κ εγώ πόνεσα αρκετά τις 2 πρώτες φορές..έπειτα ήταν πολύ καλύτερα..όρεξη επίσης καμία..βασικά εκείνη την ώρα το απολαμβάνω (πλέον) ομολογώ αλλά γενικώς αν δε κάνει κίνηση ο άντρας μου εμένα δε μου κάνει κούκου:P

2. Το ότι δε το βλέπεις να φουσκώνει δε σημαίνει πως δεν έχει γάλα..θα πρέπει να κάνεις το αντίθετο για να ρυθμίσεις κ αυτού τη παραγωγή δλδ να τη βάζεις από εκεί λίγο περισσότερο στην αρχή να έρθουν στα ίσα τους..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία, αγάπη, χαρά, ευτυχία, να χαιρόμαστε όλες τα ζουζουνακια μας!! Έχω να μπω πολυυυυ καιρό η αλήθεια είναι! Αρχικά @Elinita πώς είναι η μικρούλα σου από θεμα covid? Το ξεπερασατε ευελπιστώ να είναι όλα καλά!!

Πήγαμε κ εμείς τις προάλλες παιδίατρο κλείσαμε τους τρεις μήνες κ Μ πε ο γιατρός να τη βάζω να κάθεται πάνω μου μόνο με μια κλίση δηλαδή να έχει κλίση ο κορμός της αλλά όχι ακόμα με μαξιλάρια..

@Renez νομίζω κάτι είχες γράψει παλιότερα για τα υγρά; Άσε εμένα χαμός από τοτε που μου τελείωσαν τα λοχεια κ ακόμα.. αλλά δ έχω κάποια ένδειξη για μυκητιαση/κολπιτιδα τύπου φαγούρα ή μυρωδιά κ δν έχω κάνει κάποια αγωγή; Εσένα πώς είναι τώρα τελευταια;

@Marti καλά μια από τα ίδια, γέννησα αρχές Οκτωβρίου και από τότε τρεις φορές μόνο ήρθαμε σε επαφή γιατι από όρεξη δεν αλλά το.βασικοοο πονάω κ εγώ πολυυυυ!! Δεν υπάρχει! Το λιπαντικό κάνει δουλειά αλήθεια; Αφού φοβάμαι μη μου έμεινε τπτ κουσουρι κ είναι κάτι μόνιμο! Αγχώνομαι!!! 

Επίσης, κορίτσια μου εμένα δεν έχει γίνει το θαύμα να κοιμόμαστε σερί αλλά ακόμα ξυπνάμε στις 2-3 ώρες έχει τύχει και νωρίτερα!! Πφφφ!! Καμία να συμπάσχει; Νομίζω ότι αυτό θα συνεχιστεί κ είναι μάλλον θέμα παιδιού ή και θηλασμού που συνεχίζω κανονικά αποκλειστικα δόξα το Θεό αλλά πολύ μου λείπει ο σερί ύπνος.. αχχ..!

Α κάτι ακόμα! Εμένα κοιμάται η μικρή δίπλα μου στην καλαθουνα του καριτσιου, αλλά δεν βλέπω για πολύ ακόμα να χωράει.. έχω κ ένα λίκνο ίσως τη βάλω εκεί αργότερα, αλλά να την πάω στο δωματιο της ούτε λόγος δε θέλω με το τπτ! Μ πε ο γιατρός να την πάω γτ λέει θα συνηθίσει μαζί μου, λέω καλά εντάξει από τόσο μωρό σιγά τι να συνηθίσει.. με το τπτ δ μπορώ να την αποχωριστώ.. έχουμε και ΓΟΠ οπότε ένας λόγος παραπάνω να την κρατήσω.. εσείς αλήθεια κοιμαστε μαζί στο ίδιο δωμάτιο; Πότε λέτε να κάνετε μετάβαση στο δωμάτιο τους;

Τέλος κάπου διάβασα για το εμβόλιο μηνιγγίτιδας; Ποιο το υποχρεωτικό ή το άλλο που κοστίζει; Πότε θα τα κάνετε αυτά έχετε ιδέα; Εμάς δε μας είπε τπτ ο.γιατρος ακόμα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka said:

Γεια σας κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία, αγάπη, χαρά, ευτυχία, να χαιρόμαστε όλες τα ζουζουνακια μας!! Έχω να μπω πολυυυυ καιρό η αλήθεια είναι! Αρχικά @Elinita πώς είναι η μικρούλα σου από θεμα covid? Το ξεπερασατε ευελπιστώ να είναι όλα καλά!!

Πήγαμε κ εμείς τις προάλλες παιδίατρο κλείσαμε τους τρεις μήνες κ Μ πε ο γιατρός να τη βάζω να κάθεται πάνω μου μόνο με μια κλίση δηλαδή να έχει κλίση ο κορμός της αλλά όχι ακόμα με μαξιλάρια..

@Renez νομίζω κάτι είχες γράψει παλιότερα για τα υγρά; Άσε εμένα χαμός από τοτε που μου τελείωσαν τα λοχεια κ ακόμα.. αλλά δ έχω κάποια ένδειξη για μυκητιαση/κολπιτιδα τύπου φαγούρα ή μυρωδιά κ δν έχω κάνει κάποια αγωγή; Εσένα πώς είναι τώρα τελευταια;

@Marti καλά μια από τα ίδια, γέννησα αρχές Οκτωβρίου και από τότε τρεις φορές μόνο ήρθαμε σε επαφή γιατι από όρεξη δεν αλλά το.βασικοοο πονάω κ εγώ πολυυυυ!! Δεν υπάρχει! Το λιπαντικό κάνει δουλειά αλήθεια; Αφού φοβάμαι μη μου έμεινε τπτ κουσουρι κ είναι κάτι μόνιμο! Αγχώνομαι!!! 

Τέλος, κορίτσια μου εμένα δεν έχει γίνει το θαύμα να κοιμόμαστε σερί αλλά ακόμα ξυπνάμε στις 2-3 ώρες έχει τύχει και νωρίτερα!! Πφφφ!! Καμία να συμπάσχει; Νομίζω ότι αυτό θα συνεχιστεί κ είναι μάλλον θέμα παιδιού ή και θηλασμού που συνεχίζω κανονικά αποκλειστικα δόξα το Θεό αλλά πολύ μου λείπει ο σερί ύπνος.. αχχ..!

Hello κοριτσι! Welcome back. Προς το παρον καλα. Μου έκανε διάρροια βεβαια με βλέννες χθες, και ο αντρας μου είπε ότι το χει ξανα δει. Εκανε και λιγο βηχαλακι με μιξες το οποίο έχει σχεδόν εξαφανιστεί... ευτυχως πυρετο καθολου.

Λοιπόν εμενα εκει που κοιμόταν και κάτι σερι 6ωρα έχει λίγες μέρες που μ κάνει πάλι 3ωρα η και λιγότερο όπως είπες. Επίσης κάθεται στο στηθος μου πολυυυ ωρα και πολυ συχνα και μέσα στην μέρα. Συμπάσχω δηλαδή!!


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία, αγάπη, χαρά, ευτυχία, να χαιρόμαστε όλες τα ζουζουνακια μας!! Έχω να μπω πολυυυυ καιρό η αλήθεια είναι! Αρχικά @Elinita πώς είναι η μικρούλα σου από θεμα covid? Το ξεπερασατε ευελπιστώ να είναι όλα καλά!!

Πήγαμε κ εμείς τις προάλλες παιδίατρο κλείσαμε τους τρεις μήνες κ Μ πε ο γιατρός να τη βάζω να κάθεται πάνω μου μόνο με μια κλίση δηλαδή να έχει κλίση ο κορμός της αλλά όχι ακόμα με μαξιλάρια..

@Renez νομίζω κάτι είχες γράψει παλιότερα για τα υγρά; Άσε εμένα χαμός από τοτε που μου τελείωσαν τα λοχεια κ ακόμα.. αλλά δ έχω κάποια ένδειξη για μυκητιαση/κολπιτιδα τύπου φαγούρα ή μυρωδιά κ δν έχω κάνει κάποια αγωγή; Εσένα πώς είναι τώρα τελευταια;

@Marti καλά μια από τα ίδια, γέννησα αρχές Οκτωβρίου και από τότε τρεις φορές μόνο ήρθαμε σε επαφή γιατι από όρεξη δεν αλλά το.βασικοοο πονάω κ εγώ πολυυυυ!! Δεν υπάρχει! Το λιπαντικό κάνει δουλειά αλήθεια; Αφού φοβάμαι μη μου έμεινε τπτ κουσουρι κ είναι κάτι μόνιμο! Αγχώνομαι!!! 

Επίσης, κορίτσια μου εμένα δεν έχει γίνει το θαύμα να κοιμόμαστε σερί αλλά ακόμα ξυπνάμε στις 2-3 ώρες έχει τύχει και νωρίτερα!! Πφφφ!! Καμία να συμπάσχει; Νομίζω ότι αυτό θα συνεχιστεί κ είναι μάλλον θέμα παιδιού ή και θηλασμού που συνεχίζω κανονικά αποκλειστικα δόξα το Θεό αλλά πολύ μου λείπει ο σερί ύπνος.. αχχ..!

Α κάτι ακόμα! Εμένα κοιμάται η μικρή δίπλα μου στην καλαθουνα του καριτσιου, αλλά δεν βλέπω για πολύ ακόμα να χωράει.. έχω κ ένα λίκνο ίσως τη βάλω εκεί αργότερα, αλλά να την πάω στο δωματιο της ούτε λόγος δε θέλω με το τπτ! Μ πε ο γιατρός να την πάω γτ λέει θα συνηθίσει μαζί μου, λέω καλά εντάξει από τόσο μωρό σιγά τι να συνηθίσει.. με το τπτ δ μπορώ να την αποχωριστώ.. έχουμε και ΓΟΠ οπότε ένας λόγος παραπάνω να την κρατήσω.. εσείς αλήθεια κοιμαστε μαζί στο ίδιο δωμάτιο; Πότε λέτε να κάνετε μετάβαση στο δωμάτιο τους;

Τέλος κάπου διάβασα για το εμβόλιο μηνιγγίτιδας; Ποιο το υποχρεωτικό ή το άλλο που κοστίζει; Πότε θα τα κάνετε αυτά έχετε ιδέα; Εμάς δε μας είπε τπτ ο.γιατρος ακόμα..

Καλημέρα!

Δεν πειράζει που σου ξυπνάει! Κ δεν έχει καμία σχέση ο θηλασμός! Είναι στο παιδί...

Εγώ τον έχω βάλει στην κούνια εδώ και καιρό όμως πάντα στο δωμάτιο είναι κάποιος μαζί του! Μην ακούς τον γιατρό, το παιδάκι σου θα σου δείξει τι θέλει αλλά μπορείς στους 6 μήνες να κάνεις μια προσπάθεια για μετάβαση σε άλλο δωμάτιο. Οι συστάσεις λένε για ένα χρόνο αλλά οκ ας μην τρελαινομαστε!

Το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας αν είναι το bexero έχει 100€ η δόση και δεν είναι υποχρεωτικό. Στην κόρη μου δεν το έχω κάνει από δική μου αμέλεια, σίγουρα κάποια στιγμή στο μέλλον θα κανονίσω να της το κάνω όπως θέλω να το κάνω και στον γιο!

Πήγαμε γιατρο για τα εμβόλια του τρίτου μήνα, έκανε ένα τσιμπητο και ένα ποσιμο! Τον επόμενο μήνα πάλι θα έχει 2 (πόσιμο και τσιμπητο). Είναι 6.500 κιλά και 63 εκ!

  • Μου αρέσει 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...