Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Τέλεια σε πρόλαβα!!

Waterwipes να πάρεις(τοσο δημοκρατική είμαι η δικιά σου χαχχαχα)!! Τσεκαρε τα μπες κ στη σελίδα starkandwatson ιατροτεχνολογικα προϊόντα με 0% χημικά ..ούτε καν αυτό το 1% που έχουν τα υπόλοιπα!! 

Όσο για πάνες κ εγώ τις premium care πήρα αρα συμφωνούμε όλες σε αυτές κ πήρα ένα πακέτο n1 από 2-5κιλα κ ένα n2 από 4-8 κιλά. Θα σε συμβουλευα να πάρεις για αρχή 2  πακέτα όχι παραπάνω γτ 1 κ βασικό δεν ξέρουμε πόσα κιλά θα γεννηθούν τα μωρά μας..πχ ο άντρας μου γεννήθηκε 5,200!!!! Ναι ναι παλιά χρόνια ίσως κάτι είχε η πεθερά μ κ δε το πρόσεξαν οι γιατροί κ φυσικά το απευχομαι για το δικό μου αλλά 5,200 ο άντρας μου 3,300 εγώ αν βγει σε ένα μέσο όρο το δικό μου ίσως πάει 4 κιλά οποτε οι πρώτες θα του κάνουν για λίγες εβδομάδες μόνο..

Και 2ο ίσως υπάρχει κ η πιθανότητα να μη μας βολεύουν οπότε μη μείνουμε με πολλά πακέτα κ λέμε άντε να τελειώσουν..

Αν δε βαριέσαι @EugenJen πριν τα παραγγείλεις γραφτά μας ότι έχεις βάλει να είσαι κ εσύ σίγουρη..(χωρίς μάρκες απαραίτητα κ κάνεις πόση ώρα..απλά τα πράγματα.)

Κ ερώτηση,έχει βρει κάποια βαμβάκι σε ροδελες αλλά μεγαλύτερες από τις ντεμακιγιαζ??

Ειχα πάρει της hellenvita κάτι τετράγωνα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc είπε:

Σεπτονα βαμβάκι ειδικό για μωρά.. Σε σχήμα παραλληλογραμμο... Είχα παρει όταν ήταν νεογέννητο. Υπάρχουν παντου θυμάμαι. 

Όσο για τα κιλά που λες συμφωνώ.. Μα οι τελευταιοιυπερηχοι δείχνουν ακριβώς ποσα κιλα θα γεννηθεί το μωρό. Ο γιατρός θα σας πει.. Και μην αγχώνεσαι. Θα αλλάζεις 15 φορές τη μέρα πανα, δεν θα πανε χαμένες. Ειδικά τα 5πακετα είναι μαστ νομιζωω

Κομπλέ οπότε ας πάρουμε τώρα 2-3 κ τα υπόλοιπα στο τέλος που θα ξέρουμε κ πάνω κάτω τα κιλά..

Μπράβο για τα βαμβάκια ρε φίλη για κάποιο λόγο δεν εβρισκα:blink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Εχεις δίκιο! Το έχω δει πανέμορφο καρότσι, ίσως το πιο ωραίο! Ακριβό όμως για τη τσέπη μου...κρίμα!

Από πάνες κορίτσια κι εγώ θα πω Pampers premium care! Πολύ καλά! Διαρροές είχα με όλα κι έχω ακόμα! Πολύ κατρουλιαρικο το παιδί μ! Όσο για τα σελτεδακια τι να πω εμένα δεν μου λερωνε ποτέ! Δεν με έχει κατουρησει...1 φορά μόνο! Είναι στο παιδί, δεν είναι στάνταρ ότι θα λερώνει! Η ιδέα πάντως με τα υποσεντονα πολύ καλή λύση! Αν είναι κ οικονομικά μια χαρά γτ κοιτάμε να μειώνουμε έξοδα,όχι να αυξάνουμε! Στο μαιευτήριο θα δείτε κ τι τους φοράνε αν βολεύει κ θα σας δώσουν κιόλας λίγα λογικά κ καλλυντικά κ μπιμπερό. Πάρτε νο 1 αλλά όχι με τις κούτες γτ αν βγει μεγάλο δν θα τις φορέσει πολύ το παιδί. Σε προσφορά είναι πάντα σε κάποιο μάρκετ κι αν δεν είναι η premium θα είναι η sensitive δν χάθηκε ο κόσμος! Τα κιλά που λένε επάνω δεν καλύπτουν πάντα! Εγώ πχ έβαζα πολλές φορές 1 νο μεγαλύτερο από αυτό που λένε επάνω γτ δν τν κάλυπταν! Και φυσικά το αλλάζω συχνά το παιδί,δν το αφήνω λερωμένο με τις ώρες!

Παιδί μ συμφωνώ σε ολαααα 

Αλλά ειδικά στο θέμα αλλαγή.. Εμένα ο δικός μου δεν αντεχε ουτε τα τσίσα πανω του.. Αλλάζαμε 15 φορές την ημέρα.. Όποτε τα πακετα τελείωναν αμέσως. Και με τον θηλασμό κακά 7 φορές τη μερα

Just now, Renez είπε:

Κομπλέ οπότε ας πάρουμε τώρα 2-3 κ τα υπόλοιπα στο τέλος που θα ξέρουμε κ πάνω κάτω τα κιλά..

Μπράβο για τα βαμβάκια ρε φίλη για κάποιο λόγο δεν εβρισκα:blink:

Θα τα βρεις αμέσως.. Δεν είναι κάτι.. Ότι άλλο χρειαστείτε και χρειαστώ σας ρωτάω σωστά? Έτσι πάει εδώ... Να σ πω ναι.. Πάρε όταν θα βάλουν προσφορες. Όλα τα σουπερ έχουν. Τη μια βδομαδα βάζει το ένα, την επόμενη το άλλο. Το χαμε παρατητησει

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ειχα πάρει της hellenvita κάτι τετράγωνα!

Ευχαριστώ κορίτσια μουυυ

Ρεεε πόσο καλό μας κάνει αυτή η ομάδα γμτ? Αλήθεια!!

Γτ παίρνουμε πάνω από 10 διαφορετικές γνώμες κ εμπειρίες κ έχουμε σωθεί ή ηρεμισει από πολλά κ για πολλά!!!

Αλλιώς όλα θα έπρεπε να τα λέμε με τη μάνα μας που δεν έχουν ιδέα οι πιο πολλές τι γίνεται στην εποχή μας με τέτοια κ λογικό ή με οποία φίλη έχει τύχει να έχει παιδάκι..

Είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη για όλες εμάς εδώ ρε γμτ..κ έχουμε δέσει..είμαστε οι πιο πολλές του ψαξιματος κ ανοιχτές σε ιδέες και και και...

Αχχχ σκατενιες συγκινήθηκα:wub:

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Παιδί μ συμφωνώ σε ολαααα 

Αλλά ειδικά στο θέμα αλλαγή.. Εμένα ο δικός μου δεν αντεχε ουτε τα τσίσα πανω του.. Αλλάζαμε 15 φορές την ημέρα.. Όποτε τα πακετα τελείωναν αμέσως. Και με τον θηλασμό κακά 7 φορές τη μερα

Άσε ειδικά στη αρχη νομίζω δεν θέλουν να μένουν καθόλου με πιπι,τα ενοχλεί! Ο σο για το άλλο...μη σου πω ακόμα κ 3 φορές την ημέρα μπορεί να κάνει ακομα...

Θα έχουν πρόγραμμα όμως κοριτσάκια μου και θα ξέρετε πχ μετά από το φαγητό,τα κάνει, το αλλάζεις, κοιμάται. Καιιιι πάλι από την αρχη!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Τέλεια σε πρόλαβα!!

Waterwipes να πάρεις(τοσο δημοκρατική είμαι η δικιά σου χαχχαχα)!! Τσεκαρε τα μπες κ στη σελίδα starkandwatson ιατροτεχνολογικα προϊόντα με 0% χημικά ..ούτε καν αυτό το 1% που έχουν τα υπόλοιπα!! 

Όσο για πάνες κ εγώ τις premium care πήρα αρα συμφωνούμε όλες σε αυτές κ πήρα ένα πακέτο n1 από 2-5κιλα κ ένα n2 από 4-8 κιλά. Θα σε συμβουλευα να πάρεις για αρχή 2  πακέτα όχι παραπάνω γτ 1 κ βασικό δεν ξέρουμε πόσα κιλά θα γεννηθούν τα μωρά μας..πχ ο άντρας μου γεννήθηκε 5,200!!!! Ναι ναι παλιά χρόνια ίσως κάτι είχε η πεθερά μ κ δε το πρόσεξαν οι γιατροί κ φυσικά το απευχομαι για το δικό μου αλλά 5,200 ο άντρας μου 3,300 εγώ αν βγει σε ένα μέσο όρο το δικό μου ίσως πάει 4 κιλά οποτε οι πρώτες θα του κάνουν για λίγες εβδομάδες μόνο..

Και 2ο ίσως υπάρχει κ η πιθανότητα να μη μας βολεύουν οπότε μη μείνουμε με πολλά πακέτα κ λέμε άντε να τελειώσουν..

Αν δε βαριέσαι @EugenJen πριν τα παραγγείλεις γραφτά μας ότι έχεις βάλει να είσαι κ εσύ σίγουρη..(χωρίς μάρκες απαραίτητα κ κάνεις πόση ώρα..απλά τα πράγματα.)

Κ ερώτηση,έχει βρει κάποια βαμβάκι σε ροδελες αλλά μεγαλύτερες από τις ντεμακιγιαζ??

χαίρομαι που συμφωνούμε φιλη μου, θα τα δώ κ τα μωρομαντηλα που λες..ακομα βάζω, πράγματα πριν κάνω την αποστολή θα σας πω την σούμα, pampers δεν θα παραγγείλω από τώρα να δω κ εγώ ποσα κιλά βάζει η χονροτυλα μου

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μουυυ

Ρεεε πόσο καλό μας κάνει αυτή η ομάδα γμτ? Αλήθεια!!

Γτ παίρνουμε πάνω από 10 διαφορετικές γνώμες κ εμπειρίες κ έχουμε σωθεί ή ηρεμισει από πολλά κ για πολλά!!!

Αλλιώς όλα θα έπρεπε να τα λέμε με τη μάνα μας που δεν έχουν ιδέα οι πιο πολλές τι γίνεται στην εποχή μας με τέτοια κ λογικό ή με οποία φίλη έχει τύχει να έχει παιδάκι..

Είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη για όλες εμάς εδώ ρε γμτ..κ έχουμε δέσει..είμαστε οι πιο πολλές του ψαξιματος κ ανοιχτές σε ιδέες και και και...

Αχχχ σκατενιες συγκινήθηκα:wub:

Χαχαχαχαχαχαψα να σαι καλά και με το καλό να πανε ολα κατευχην.. 

Να μην αγχώνεσαι.. Όλες ρωτάμε και όλες μιλάμε ... Χαχα

Όλα θα μας πανε τέλεια.. 

Μα κυνήγησε προσφορες γιατί τα μωράκια θα θέλουν και παιχνιδια.. Μη ξεχάσετε το γυμναστήριο... Εμάς μας είχε πει από νεογέννητο. Το παιδι απλά και που το κοιτουσε έπαιρνε ερεθίσματα... Εγώ το λέω σε όλες τις φίλες και στις φίλες μου εδώ.. Αν το παιδι δεν έχει ερεθίσματα δεν θα αναπτυχθεί σωστά. Γι αυτό παρτε και χρωματιστά παιχνιδακια για τα μωρά 1ος+ και να τους τραγουδάτε κορίτσια μου, τρελαίνονται για τη φωνή μας

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μουυυ

Ρεεε πόσο καλό μας κάνει αυτή η ομάδα γμτ? Αλήθεια!!

Γτ παίρνουμε πάνω από 10 διαφορετικές γνώμες κ εμπειρίες κ έχουμε σωθεί ή ηρεμισει από πολλά κ για πολλά!!!

Αλλιώς όλα θα έπρεπε να τα λέμε με τη μάνα μας που δεν έχουν ιδέα οι πιο πολλές τι γίνεται στην εποχή μας με τέτοια κ λογικό ή με οποία φίλη έχει τύχει να έχει παιδάκι..

Είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη για όλες εμάς εδώ ρε γμτ..κ έχουμε δέσει..είμαστε οι πιο πολλές του ψαξιματος κ ανοιχτές σε ιδέες και και και...

Αχχχ σκατενιες συγκινήθηκα:wub:

Σκασμένο ολο με συγκινείς εσύ! Αυτό σκεφτόμουν να σας πω τις τελευταίες μέρες! Και πέρα από αυτά και στη ψυχολογία! Εμένα μου κάνει πολύ καλό που μοιραζόμαστε άγχη κ απορίες κ νοιώθω ότι δν είμαι η μόνη που παραλογιζομαι ώρες ώρες! Άσε που οι φίλες μ δν έχουν παιδιά ούτε ασχολούνται με το σπορ όποτε...που να τα πεις????

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

ααααα @Renez βαμβακι είχα βρει τα demake up sensitive 

Οκζζζ θα τα δω όλα κ οποια είναι πιο μεγάλα θα τα γραπωσω..θέλω να παλέψω όπως είχα πει να χρησιμοποιώ αυτά με χαμομηλονερο τους πρώτους του μήνες..κ όταν φυσικά κάνει κακα ντουζακι τοπικό αλλά στα τσισα έλεγα έτσι..

Τώρα έχω κ τα μωρομαντηλα που σας είπα βέβαια καβατζα κ όπως βγει..δε πιεστω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Άσε ειδικά στη αρχη νομίζω δεν θέλουν να μένουν καθόλου με πιπι,τα ενοχλεί! Ο σο για το άλλο...μη σου πω ακόμα κ 3 φορές την ημέρα μπορεί να κάνει ακομα...

Θα έχουν πρόγραμμα όμως κοριτσάκια μου και θα ξέρετε πχ μετά από το φαγητό,τα κάνει, το αλλάζεις, κοιμάται. Καιιιι πάλι από την αρχη!

Αχ αυτά τα και παλι από την αρχή με τρομάζουν λίγο.. Πως θα μας φανεί η αυπνια? Θα ναι σαν τον παιδαρο που από 1 μηνών κοιμόταν όλο το βράδυ? Θα τρώει όπως ο παιδαρος που έτρωγε του σκασμου? Η θα την παρακαλαμε να φαει? Αυτά με βασανίζουν..  Θα κλαίει όλη μέρα? Και ο παιδαρος πως θα το παρει? Θα αλλάξει συμπεριφορά? 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Σκασμένο ολο με συγκινείς εσύ! Αυτό σκεφτόμουν να σας πω τις τελευταίες μέρες! Και πέρα από αυτά και στη ψυχολογία! Εμένα μου κάνει πολύ καλό που μοιραζόμαστε άγχη κ απορίες κ νοιώθω ότι δν είμαι η μόνη που παραλογιζομαι ώρες ώρες! Άσε που οι φίλες μ δν έχουν παιδιά ούτε ασχολούνται με το σπορ όποτε...που να τα πεις????

Εμένα από τις 3 μου καλές φίλες η μία έχει 2(ένα 4ων και ένα τώρα νεογέννητο) αλλά είναι έτσι το στιλ της που σε πράγματα πχ του μωρού παίρνει κυριολεκτικά ότι να ναι κ δεν έχει ψαχτει ούτε ήθελε καθόλου..οτι βρει στο σούπερ σε φάση..οκ καλά κάνε δικαίωμα της αλλά δε μπορώ να συζητήσω μαζί της για σύγκριση προϊόντων πχ..κ όσο για ψυχολογική υποστήριξη η καημένη ενώ θελει κ για τον εαυτό της πολύ δεν έχει κ τον άπειρο χρόνο..

Κ η άλλη έχει τώρα ένα νεογέννητο αλλά την έχω μακρυά γμτ μου..όσο μπορούμε μιλάμε κ όλο μου στέλνει βίντεο με τη μπέμπα..μωρέ είναι 2 μηνών κ έχει μεγαλώσει τόσο πολύ ρε κορίτσια..πως αλλάζουν έτσι μπαμ μπαμ??

Οπότε καταλήγω....όσο έχω πει κ μοιραστεί μαζί σας για την εγκυμοσύνη μου δε τα ξέρει ούτε η μητέρα μου, κυριολεκτικά..γι'αυτό κανονίστε να χαθείτε τελείως μετά ε?! Ξύλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Χαχαχαχαχαχαψα να σαι καλά και με το καλό να πανε ολα κατευχην.. 

Να μην αγχώνεσαι.. Όλες ρωτάμε και όλες μιλάμε ... Χαχα

Όλα θα μας πανε τέλεια.. 

Μα κυνήγησε προσφορες γιατί τα μωράκια θα θέλουν και παιχνιδια.. Μη ξεχάσετε το γυμναστήριο... Εμάς μας είχε πει από νεογέννητο. Το παιδι απλά και που το κοιτουσε έπαιρνε ερεθίσματα... Εγώ το λέω σε όλες τις φίλες και στις φίλες μου εδώ.. Αν το παιδι δεν έχει ερεθίσματα δεν θα αναπτυχθεί σωστά. Γι αυτό παρτε και χρωματιστά παιχνιδακια για τα μωρά 1ος+ και να τους τραγουδάτε κορίτσια μου, τρελαίνονται για τη φωνή μας

Πόσο συμφωνώ! Χρώμα κ τραγούδι! Το γυμναστήριο must με παιχνίδια να κρέμονται κ γύρω γύρω. Όχι ολο αγκαλιά κ καλάθι. Καναπές,γυμναστική, μασάζ κ μετά πάτωμα  κορίτσια να σφίξουν να εξερευνήσουν τα πάντα. Η τάξη στο σπίτι έρχεται 2η, πάντα καθαρά για να κυκλοφορεί, ειδικά την άνοιξη θα έχουν ξεπεταχτει τα δικά μας ,το καλοκαίρι θα κανουν τα μπάνια τους θα δυναμώσουν κ το φθινωπορο θα περπατησουν!

  • Μου αρέσει 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Σκασμένο ολο με συγκινείς εσύ! Αυτό σκεφτόμουν να σας πω τις τελευταίες μέρες! Και πέρα από αυτά και στη ψυχολογία! Εμένα μου κάνει πολύ καλό που μοιραζόμαστε άγχη κ απορίες κ νοιώθω ότι δν είμαι η μόνη που παραλογιζομαι ώρες ώρες! Άσε που οι φίλες μ δν έχουν παιδιά ούτε ασχολούνται με το σπορ όποτε...που να τα πεις????

ε ναι καλέ που θα βρεις άλλη φίλη σαν την @Renez να μας κράζει που έχουμε κορίτσια??μοναδικος δεσμός!!:wub:

  • Χαχα 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ αυτά τα και παλι από την αρχή με τρομάζουν λίγο.. Πως θα μας φανεί η αυπνια? Θα ναι σαν τον παιδαρο που από 1 μηνών κοιμόταν όλο το βράδυ? Θα τρώει όπως ο παιδαρος που έτρωγε του σκασμου? Η θα την παρακαλαμε να φαει? Αυτά με βασανίζουν..  Θα κλαίει όλη μέρα? Και ο παιδαρος πως θα το παρει? Θα αλλάξει συμπεριφορά? 

Άσε θα μ κακοφανει αν δεν τρώει κι αν γκρινιάζει! Ο ύπνος οκ, θα τη παλέψω γτ ο μικρός φαγανας ξυπναγε 3ωρο για φαΐ αλλά δν έκλαιγε, ψιλονιαουριζε κ εγώ ήμουν λες κι έβαζα ξυπνητήρι, σηκωνομουν πρώτα από αυτόν. Τη 1η φορά που κοιμήθηκε σερί είχα σηκωθεί κ περίμενα...Δν το πίστευα! Τώρα όμως αν ξυπνά μαζί κ το αγοράκι μ θα είναι αγώνας...πως θα τη βγάζουμε μέχρι το βράδυ κ στη δουλειά...που θα πάει θα συνηθίσουμε, για λίγο θα είναι!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...