Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ αύριο θα πάω σε φάση, δεν ελπίζω τίποτα δεν φοβάμαι τιποτα,τι να κάνω??? Καμία προετοιμασία κι ότι γίνει!

Παίζω πλαστελίνες τόση ώρα αλλά διαβάζω στα πεταχτα ,ούτε εγώ θα μπαίνω παρά πολύ μετα, δεν θα χαθώ όμως!

 

αααα είσαι η πρώτη που θα φάει την κρυάδα???καλη επιτυχία, στείλε να μας πεις λεπτομέρειες!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

αααα είσαι η πρώτη που θα φάει την κρυάδα???καλη επιτυχία, στείλε να μας πεις λεπτομέρειες!!!

Ναι, ευχάριστω! Θα σας έχω σε απευθείας σύνδεση,2 ώρες είναι αυτές,δεν περνάνε εύκολα!!!

  • Χαχα 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Πωωω έχω πάθει ζημιά! Χθες με το που ήρθε ο άντρας μ από τη δουλειά ο Άκης έφτιαχνε μωσαϊκό, σηκώθηκε κ πήγε να πάρει υλικά κ έφτιαξε! Εεεε μπορώ να αντισταθωωωω??? Είχα να το φάω Χρόνια! Υποτίθεται ότι ετοιμάζομαι κ για καμπύλη η γουρουνα! Τι θα πω αύριο στν γιατρό??? Τρώω κ το ευχαριστιέμαι? Φάε κ μια δίαιτα τώρα θα μου πει να τη φχαρηστηθεις!

Στη προηγούμενη εγκυμοσυνη είχες ανεβάσει ζάχαρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τα έχω δοκιμάσει εγώ τώρα τελευταία, αφρόλουτρο,κρέμα κ για τν ποπο. Δε τσέκαρα συστατικά, τα πήρα έτσι από περιέργεια γτ είχα ακούσει καλά! Λοιπόν μια χαρά! Απαλά,μοσχομυριστα χωρίς υπερβολές κ αφήνουν ωραίο δερματακι! Καλύτερο από άλλο της hellenv!τ@ κ της pharm@$3pt που μ φάνηκαν λιπαρά. Ξαναπήρα χθες αυτό που λέει για αγόρια! Αντρικό!!! Ο δικός μ όμως είναι 2,5+,οπότε για αρχή πάρε κάτι άλλο.  Μερικά νινακια έχουν ευαίσθητο δερματακι κ θέλουν ειδικά σαπουνακια κ κρεμουλες!

Επίσης κορίτσια στην αρχη απο το μαιευτήριο, νομίζω όλα τα νινακια ξεφλουδιζουν ή βγάζουν κάτι κοκκινιλες μικρουλες που είναι φυσικά κ δν σημαίνουν κάτι, να μν τρέξετε εντρομες 

Κ κάτι ακόμα εγώ λέω να πατώ της weleda τη σειρά για το μωρό! Νομίζω πιο αγνή κ απ τη mustela! Είχα ξαναπάρει αλλά όχι αφρόλουτρο σαμπουάν, το έχει ψάξει καμμία?

Just now, Renez είπε:

Στη προηγούμενη εγκυμοσυνη είχες ανεβάσει ζάχαρο?

Όχι μια χαρά ήμουν! Έχω φοβία όμως γτ στην 1η εξέταση της εγκυμοσύνης είχα οριακό,μετά μια χαρά αλλά πρόσεχα κ τώρα πάλι δν προσέχω...:tongue: έχουμε κ ιστορικό στην οικογένεια!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κ κάτι ακόμα εγώ λέω να πατώ της weleda τη σειρά για το μωρό! Νομίζω πιο αγνή κ απ τη mustela! Είχα ξαναπάρει αλλά όχι αφρόλουτρο σαμπουάν, το έχει ψάξει καμμία?

Όχι μια χαρά ήμουν! Έχω φοβία όμως γτ στην 1η εξέταση της εγκυμοσύνης είχα οριακό,μετά μια χαρά αλλά πρόσεχα κ τώρα πάλι δν προσέχω...:tongue: έχουμε κ ιστορικό στην οικογένεια!

Πφφφ μόνο εγώ έχω υπόγλυκαιμια??? Κ να πω δε τρώω γλυκά..νταξ δε τα τσακίζω αλλά 1 τη μέρα το θέλω γτ νιώθω υποτονική αν δε φάω όταν το θέλω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Πφφφ μόνο εγώ έχω υπόγλυκαιμια??? Κ να πω δε τρώω γλυκά..νταξ δε τα τσακίζω αλλά 1 τη μέρα το θέλω γτ νιώθω υποτονική αν δε φάω όταν το θέλω..

Καλέ φάε αφού μπορείς! Μια χαρά! Θα είναι γλύκας ο μπέμπης!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κ κάτι ακόμα εγώ λέω να πατώ της weleda τη σειρά για το μωρό! Νομίζω πιο αγνή κ απ τη mustela! Είχα ξαναπάρει αλλά όχι αφρόλουτρο σαμπουάν, το έχει ψάξει καμμία?

Όχι μια χαρά ήμουν! Έχω φοβία όμως γτ στην 1η εξέταση της εγκυμοσύνης είχα οριακό,μετά μια χαρά αλλά πρόσεχα κ τώρα πάλι δν προσέχω...:tongue: έχουμε κ ιστορικό στην οικογένεια!

Δεν το έχω δει από κοντά αλλά σε συστατικά είναι μια χαρά κ με καλές κριτικές!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι, ευχάριστω! Θα σας έχω σε απευθείας σύνδεση,2 ώρες είναι αυτές,δεν περνάνε εύκολα!!!

Εγώ ανησυχώ που θα είμαι τόση ώρα νηστικό εκεί μέσα μη μου έρθει τίποτα! Γαϊδούρα Ε?

Τώρα τι θυμήθηκα...την μέρα πριν γεννήσω η μαμα μ κ η αδερφή μ με ρωτούσαν πως είμαι κ πως νιώθω κ εγώ τους έλεγα ότι ανησυχώ πως θα αντέξω τόσες ώρες νηστικη! Εεε μου είπαν ότι είμαι αναίσθητη που σκέφτομαι μόνο αυτό το μέρος της κοιλιάς μ...τι να έκανα? Μόνο αυτό με προβλημάτιζε!

  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Εγώ ανησυχώ που θα είμαι τόση ώρα νηστικό εκεί μέσα μη μου έρθει τίποτα! Γαϊδούρα Ε?

Τώρα τι θυμήθηκα...την μέρα πριν γεννήσω η μαμα μ κ η αδερφή μ με ρωτούσαν πως είμαι κ πως νιώθω κ εγώ τους έλεγα ότι ανησυχώ πως θα αντέξω τόσες ώρες νηστικη! Εεε μου είπαν ότι είμαι αναίσθητη που σκέφτομαι μόνο αυτό το μέρος της κοιλιάς μ...τι να έκανα? Μόνο αυτό με προβλημάτιζε!

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα....πεινούσα τόσο πολύ όταν γεννουσα που μου φέρανε ζελέ!

Δεν μπορώ νηστική,ειδικά πρωί.. 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Εγώ ανησυχώ που θα είμαι τόση ώρα νηστικό εκεί μέσα μη μου έρθει τίποτα! Γαϊδούρα Ε?

Τώρα τι θυμήθηκα...την μέρα πριν γεννήσω η μαμα μ κ η αδερφή μ με ρωτούσαν πως είμαι κ πως νιώθω κ εγώ τους έλεγα ότι ανησυχώ πως θα αντέξω τόσες ώρες νηστικη! Εεε μου είπαν ότι είμαι αναίσθητη που σκέφτομαι μόνο αυτό το μέρος της κοιλιάς μ...τι να έκανα? Μόνο αυτό με προβλημάτιζε!

Χαχαχαχα ρε συ κρατά καλού κακου κ μαζί σ πχ ένα τοστακι να φας αμέσως μετά την εξέταση να σε κρατήσει..μη φύγεις χάλια από κει ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχαχαχαχ ευχαριστώ που με παρηγορείτε! Αλλά δν με κάνει λιγότερο γουρουνα...

Λογικά αύριο θα μου τη γράψει για να τη κάνω την άλλη βδομάδα! Ε ας κρατηθώ από αύριο,μν ξεφτιλιστω!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τα έχω δοκιμάσει εγώ τώρα τελευταία, αφρόλουτρο,κρέμα κ για τν ποπο. Δε τσέκαρα συστατικά, τα πήρα έτσι από περιέργεια γτ είχα ακούσει καλά! Λοιπόν μια χαρά! Απαλά,μοσχομυριστα χωρίς υπερβολές κ αφήνουν ωραίο δερματακι! Καλύτερο από άλλο της hellenv!τ@ κ της pharm@$3pt που μ φάνηκαν λιπαρά. Ξαναπήρα χθες αυτό που λέει για αγόρια! Αντρικό!!! Ο δικός μ όμως είναι 2,5+,οπότε για αρχή πάρε κάτι άλλο.  Μερικά νινακια έχουν ευαίσθητο δερματακι κ θέλουν ειδικά σαπουνακια κ κρεμουλες!

Επίσης κορίτσια στην αρχη απο το μαιευτήριο, νομίζω όλα τα νινακια ξεφλουδιζουν ή βγάζουν κάτι κοκκινιλες μικρουλες που είναι φυσικά κ δν σημαίνουν κάτι, να μν τρέξετε εντρομες 

Πήρα Weleda (που από όσο έψαξα μου φάνηκαν τα πιο αγνά). Και πήρα και μια οργανική κεραλοιφή με σπαθολαγο κ χαμοχηλι που μου είπε ότι είναι πολύ καλή και για το στήθος όταν θηλάζουμε και για το σύγκαμα. Μέλιμπαμπά λέει πάνω για οποία ενδιαφέρεται. Δεν ξέρω φυσικά πως θα βγει :mrgreen: 

Ξέρεις τι απλά τα είδα σε πολύ πολύ ωραίες προσφορές αυτά της Septona κ με όμορφες συσκευασίες και μου γυάλισαν στο μάτι χεχε!  

Και εγώ το ότι θα πάω νηστική με φοβίζει. Τώρα τελευταία έχω κ ξανά ανακατοσουρες πολλές.... 

Ρε κορίτσια παίζει ρόλο όμως τι θα τρώμε μια εβδομάδα ολόκληρη πριν; Άντε πριν ένα 24ωρο με δύο το καταλαβαίνω.... Σας είπε κάτι ο γιατρός ότι θέλει να κάνουμε ειδική προετοιμασία; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Πήρα Weleda (που από όσο έψαξα μου φάνηκαν τα πιο αγνά). Και πήρα και μια οργανική κεραλοιφή με σπαθολαγο κ χαμοχηλι που μου είπε ότι είναι πολύ καλή και για το στήθος όταν θηλάζουμε και για το σύγκαμα. Μέλιμπαμπά λέει πάνω για οποία ενδιαφέρεται. Δεν ξέρω φυσικά πως θα βγει :mrgreen: 

Ξέρεις τι απλά τα είδα σε πολύ πολύ ωραίες προσφορές αυτά της Septona κ με όμορφες συσκευασίες και μου γυάλισαν στο μάτι χεχε!  

Και εγώ το ότι θα πάω νηστική με φοβίζει. Τώρα τελευταία έχω κ ξανά ανακατοσουρες πολλές.... 

Ρε κορίτσια παίζει ρόλο όμως τι θα τρώμε μια εβδομάδα ολόκληρη πριν; Άντε πριν ένα 24ωρο με δύο το καταλαβαίνω.... Σας είπε κάτι ο γιατρός ότι θέλει να κάνουμε ειδική προετοιμασία; 

Όχι, να τρως ότι τρως κανονικά όπως κ σε όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις. :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Πήρα Weleda (που από όσο έψαξα μου φάνηκαν τα πιο αγνά). Και πήρα και μια οργανική κεραλοιφή με σπαθολαγο κ χαμοχηλι που μου είπε ότι είναι πολύ καλή και για το στήθος όταν θηλάζουμε και για το σύγκαμα. Μέλιμπαμπά λέει πάνω για οποία ενδιαφέρεται. Δεν ξέρω φυσικά πως θα βγει :mrgreen: 

Ξέρεις τι απλά τα είδα σε πολύ πολύ ωραίες προσφορές αυτά της Septona κ με όμορφες συσκευασίες και μου γυάλισαν στο μάτι χεχε!  

Και εγώ το ότι θα πάω νηστική με φοβίζει. Τώρα τελευταία έχω κ ξανά ανακατοσουρες πολλές.... 

Ρε κορίτσια παίζει ρόλο όμως τι θα τρώμε μια εβδομάδα ολόκληρη πριν; Άντε πριν ένα 24ωρο με δύο το καταλαβαίνω.... Σας είπε κάτι ο γιατρός ότι θέλει να κάνουμε ειδική προετοιμασία; 

όχι δεν είπε για προετοιμασία, απλά εγω τουλάχιστον το έχω ρίξει πολύ στο παγωτο τελευταία, οπότε είπα μονο αυτά να κόψω για λίγες μέρες μην μου βγει η εξέταση στα ύψη, τα υπόλοιπα θα τρώω κανονικα...

λεπόν κορίτσια μου σας στελνω το καλαθάκι μου , όποια έχει όρεξη μου κάνει υποδείξεις...

κρεμα λανολίλης -μεντελα

νερό καθαρισμου-μουστελα

κρεμα για το άλλαγμα -φρεζιντερμ

αφρολουτρο -φαρμασεπτ sensitive

μπιμπερο πήρα μόνο ενα της Chicco natural feelig-υποτιθεται είναι καλό να μην πάθει σύγχυση θηλών

επιθέματα στήθους αντιβακτηριδιακα chicco-30τμχ για αρχη να τα δοκιμάσω

μαντηλακια αποστείρωσης

κρέμα σώματος-φρεζιντερμ

γαζες

φυσιολογικό ορό 

βουρτσα,ψαλιδακι,λιμα ,νυχοκόπτη

βμαβακια πήρα και τα δυο που είπατε κ όποιο με βολέψει

μωρομαντηλα πηρα κ απο τα δύο κ όποιο βολέψει

τελος εχω σε ερωτηματικό πιπιλες  αυταααααα

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

όχι δεν είπε για προετοιμασία, απλά εγω τουλάχιστον το έχω ρίξει πολύ στο παγωτο τελευταία, οπότε είπα μονο αυτά να κόψω για λίγες μέρες μην μου βγει η εξέταση στα ύψη, τα υπόλοιπα θα τρώω κανονικα...

λεπόν κορίτσια μου σας στελνω το καλαθάκι μου , όποια έχει όρεξη μου κάνει υποδείξεις...

κρεμα λανολίλης -μεντελα

νερό καθαρισμου-μουστελα

κρεμα για το άλλαγμα -φρεζιντερμ

αφρολουτρο -φαρμασεπτ sensitive

μπιμπερο πήρα μόνο ενα της Chicco natural feelig-υποτιθεται είναι καλό να μην πάθει σύγχυση θηλών

επιθέματα στήθους αντιβακτηριδιακα chicco-30τμχ για αρχη να τα δοκιμάσω

μαντηλακια αποστείρωσης

κρέμα σώματος-φρεζιντερμ

γαζες

φυσιολογικό ορό 

βουρτσα,ψαλιδακι,λιμα ,νυχοκόπτη

βμαβακια πήρα και τα δυο που είπατε κ όποιο με βολέψει

μωρομαντηλα πηρα κ απο τα δύο κ όποιο βολέψει

τελος εχω σε ερωτηματικό πιπιλες  αυταααααα

Μια κρέμα για την κοιλίτσα μετά την γεννα της φρεζυντερμ κ ένα θερμόμετρο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...