Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

όχι δεν είπε για προετοιμασία, απλά εγω τουλάχιστον το έχω ρίξει πολύ στο παγωτο τελευταία, οπότε είπα μονο αυτά να κόψω για λίγες μέρες μην μου βγει η εξέταση στα ύψη, τα υπόλοιπα θα τρώω κανονικα...

λεπόν κορίτσια μου σας στελνω το καλαθάκι μου , όποια έχει όρεξη μου κάνει υποδείξεις...

κρεμα λανολίλης -μεντελα

νερό καθαρισμου-μουστελα

κρεμα για το άλλαγμα -φρεζιντερμ

αφρολουτρο -φαρμασεπτ sensitive

μπιμπερο πήρα μόνο ενα της Chicco natural feelig-υποτιθεται είναι καλό να μην πάθει σύγχυση θηλών

επιθέματα στήθους αντιβακτηριδιακα chicco-30τμχ για αρχη να τα δοκιμάσω

μαντηλακια αποστείρωσης

κρέμα σώματος-φρεζιντερμ

γαζες

φυσιολογικό ορό 

βουρτσα,ψαλιδακι,λιμα ,νυχοκόπτη

βμαβακια πήρα και τα δυο που είπατε κ όποιο με βολέψει

μωρομαντηλα πηρα κ απο τα δύο κ όποιο βολέψει

τελος εχω σε ερωτηματικό πιπιλες  αυταααααα

Δοκίμασε μήπως τα βρεις στο pharm24 όλα αυτά....

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Μια κρέμα για την κοιλίτσα μετά την γεννα της φρεζυντερμ κ ένα θερμόμετρο!

Όταν λες για την κοιλιτσα εννοείς για σύσφιξη; Η για τα ράμματα σε περίπτωση καισαρικης; Επίσης θερμόμετρο δεν κνει αυτό που έχουμε εμείς;;;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Μια κρέμα για την κοιλίτσα μετά την γεννα της φρεζυντερμ κ ένα θερμόμετρο!

το λαδάκι που βάζω τώρα δεν κάνει??τι κρέμα?

θερμόμετρο ??δεν κάνει αυτό που έχω?πρέπει να πάρω ψηφιακό??


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μια κρέμα για την κοιλίτσα μετά την γεννα της φρεζυντερμ κ ένα θερμόμετρο!

Ναιιιιιιιι

να τη πάρετε! Εγώ 1 μήνα μετά τη γέννα έβγαλα στη κοιλιά 3 ραγαδουλες...έβαζα αυτή τη κρέμα από τν αρχή βέβαια! Τελικά δεν έμεινε τπτ αλλά είχα κατατρομαξει! Abdomen care?κάπως έτσι τη λενε

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Πήρα Weleda (που από όσο έψαξα μου φάνηκαν τα πιο αγνά). Και πήρα και μια οργανική κεραλοιφή με σπαθολαγο κ χαμοχηλι που μου είπε ότι είναι πολύ καλή και για το στήθος όταν θηλάζουμε και για το σύγκαμα. Μέλιμπαμπά λέει πάνω για οποία ενδιαφέρεται. Δεν ξέρω φυσικά πως θα βγει :mrgreen: 

Ξέρεις τι απλά τα είδα σε πολύ πολύ ωραίες προσφορές αυτά της Septona κ με όμορφες συσκευασίες και μου γυάλισαν στο μάτι χεχε!  

Και εγώ το ότι θα πάω νηστική με φοβίζει. Τώρα τελευταία έχω κ ξανά ανακατοσουρες πολλές.... 

Ρε κορίτσια παίζει ρόλο όμως τι θα τρώμε μια εβδομάδα ολόκληρη πριν; Άντε πριν ένα 24ωρο με δύο το καταλαβαίνω.... Σας είπε κάτι ο γιατρός ότι θέλει να κάνουμε ειδική προετοιμασία; 

καλησπερα..ως παθουσα απο διαβητη, να σου πω οτι δεν πρεπει να κανεις καμια ιδιαιτερη διατροφη καθολου πριν, ουτε καν μια μερα.γιατι το θεμα ειναι να βγουν οι τιμες βασει των πραγματικων σου διατροφικων συνηθειων..δεν παμε να ξεγελασουμε τα αποτελεσματα.αλλα να δουμε αν υπαρχει οντως προβλημα, γιατι προκειται για μια κατασταση που χρηζει ειδικης αντιμετωπισης.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δοκίμασε μήπως τα βρεις στο pharm24 όλα αυτά....

 

Όταν λες για την κοιλιτσα εννοείς για σύσφιξη; Η για τα ράμματα σε περίπτωση καισαρικης; Επίσης θερμόμετρο δεν κνει αυτό που έχουμε εμείς;;;

Ναι για να σφίξουν λίγο τα πράγματα. Πολύ καλή.

Αν σε βολεύει το δικό σας,γιατί οχι?? Εγώ το έχω πολύ καιρό το δικό μας κ ήθελα να πάρω ένα καινούργιο στο παιδί. Το πήρα σετ με βούρτσα,χτένα,λίμες, νυχοκοπτη,ψαλιδακι! Από την αβεντ


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Δοκίμασε μήπως τα βρεις στο pharm24 όλα αυτά....

 

Όταν λες για την κοιλιτσα εννοείς για σύσφιξη; Η για τα ράμματα σε περίπτωση καισαρικης; Επίσης θερμόμετρο δεν κνει αυτό που έχουμε εμείς;;;

με έχει βολέψει το καλάθι του σκρουτζ για να μην ψαχνω 1 μαγαζί που τα έχει όλα, απλά τα σπάει σε 4 παραδόσεις τα μεταφορικά όμως δεν αλλάζουν!

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι για να σφίξουν λίγο τα πράγματα. Πολύ καλή.

Αν σε βολεύει το δικό σας,γιατί οχι?? Εγώ το έχω πολύ καιρό το δικό μας κ ήθελα να πάρω ένα καινούργιο στο παιδί. Το πήρα σετ με βούρτσα,χτένα,λίμες, νυχοκοπτη,ψαλιδακι! Από την αβεντ

ααααα για πες ένα κιτρινο σετακι είναι??είναι καλο??μωρέ δεν έχω εμπιστοσύνη στα ψηφιακά και εχω το κλασικό του υδραργύρου


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ναιιιιιιιι

να τη πάρετε! Εγώ 1 μήνα μετά τη γέννα έβγαλα στη κοιλιά 3 ραγαδουλες...έβαζα αυτή τη κρέμα από τν αρχή βέβαια! Τελικά δεν έμεινε τπτ αλλά είχα κατατρομαξει! Abdomen care?κάπως έτσι τη λενε

Nαι αυτή!

Just now, EugenJen είπε:

με έχει βολέψει το καλάθι του σκρουτζ για να μην ψαχνω 1 μαγαζί που τα έχει όλα, απλά τα σπάει σε 4 παραδόσεις τα μεταφορικά όμως δεν αλλάζουν!

ααααα για πες ένα κιτρινο σετακι είναι??είναι καλο??μωρέ δεν έχω εμπιστοσύνη στα ψηφιακά και εχω το κλασικό του υδραργύρου

Καλύτερα όχι υδραργύρου στο μωρό!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

το λαδάκι που βάζω τώρα δεν κάνει??τι κρέμα?

θερμόμετρο ??δεν κάνει αυτό που έχω?πρέπει να πάρω ψηφιακό??

Με τν υδράργυρο δν είναι ασφαλές για το παιδί! Δεν κάθεται ακίνητο 1 λεπτό κ μπορεί κ να σπάσει! Κι εγώ όμως να σου πω πιο πολύ το εμπιστεύομαι το παραδοσιακό! Αυτό το ηλεκτρικο(κι έχω 3) αλλά λένε κάθε φορά...ας χεις όμως. Να λες να είναι αχρείαστα! Αν πάρεις από αυτά τα Νεσεσέρ που τα έχουν μέσα όλα, να υπαρχει,οκ. Λιμμα κ νυχοκοπτη δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα,μόνο ψαλίδι! Κ η χτένα σχετικά άχρηστη είναι,για τη νινιδα ίσως χρειάζεται, αλλά αν δν έχει μαλλί το παιδί?

Κι η παγωτουλα έχει δίκιο, δεν θέλει δίαιτα πριν απλά εγώ το λέω γτ γενικά πρέπει να τα κόψω κι όχι προσωρινά για την εξεταση! Είναι σαν να λέμε ψέμματα στν γιατρό κ να κοροϊδεύουμε τν ίδιο μας τν εαυτό.

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

οοοοκ και θερμόμετρο λοιπόν, κρέμα λέτε την reform??για σύσφιξη εε?

Και της intermed pregnaderm anti stretch λέω να πάρω για κοιλιά αυτή τη φορά να τη δοκιμάσω, πρέπει να είναι κ λίγο πιο φτηνή από της frezyderm, έχει κ γελη! για πρησμένα πόδια που σου έλεγα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Και της intermed pregnaderm anti stretch λέω να πάρω για κοιλιά αυτή τη φορά να τη δοκιμάσω, πρέπει να είναι κ λίγο πιο φτηνή από της frezyderm, έχει κ γελη! για πρησμένα πόδια που σου έλεγα!

της frezyderm βλέπω έχει πιο πολλές κριτικές, οπότε λεω να δοκιμάσω αυτή...αυτή για τα πόδια ακόμα δεν την έχω βρεί!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Και της intermed pregnaderm anti stretch λέω να πάρω για κοιλιά αυτή τη φορά να τη δοκιμάσω, πρέπει να είναι κ λίγο πιο φτηνή από της frezyderm, έχει κ γελη! για πρησμένα πόδια που σου έλεγα!

Αυτήν την χρησιμοποιώ τώρα και μου φαίνεται πάρα πολύ καλή!!! Έχω και για την κοιλίτσα κ για το στήθος (στο στήθος με έχει βοηθήσει τρομερά) Το κακό είναι πως έχω αρχίσει να την τελειώνω ήδη ^_^ 

Ευχαριστώ κορίτσια! Και εγώ έτσι το είχα στο μυαλό μου αλλά είπα μήπως παίζει κτ άλλο :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...