Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσουδια μου!!! Καλορίζικος η αγορές σας, 

Εγώ ακόμα δεν έχω ψωνίσει το απόλυτο τίποτα, πάλι καλά η πεθερουλα μου ,μου έστειλε σετ σεντόνια, πετσέτες κ μπουρνουζακι!!χθες άρχισα να κοιτάω κ εγώ για ριλαξ έχω ξεχωρίσει 1-2 αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου!!

@Renezοτι έχω διαβάσει σε βιβλία κ στο ίντερνετ λέει ότι μέσα στη. Κοιλιά έχουν δικό τους ωράριο κ έτσι είναι κ τους πρώτους 2 μήνες, γι'αυτό είναι πολύ σημαντικό μετά να τους έχεις αυστηρο πρόγραμμα ύπνου κ επίσης στην διάρκεια της ημέρας να το έχεις να κοιμάται με λίγο φως κ φασαρια ενώ το βράδυ απόλυτο σκοτάδι κ ησυχία για να καταλάβει την διαφορά ημέρας με νύχτα..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κοριτσουδια μου!!! Καλορίζικος η αγορές σας, 

Εγώ ακόμα δεν έχω ψωνίσει το απόλυτο τίποτα, πάλι καλά η πεθερουλα μου ,μου έστειλε σετ σεντόνια, πετσέτες κ μπουρνουζακι!!χθες άρχισα να κοιτάω κ εγώ για ριλαξ έχω ξεχωρίσει 1-2 αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου!!

@Renezοτι έχω διαβάσει σε βιβλία κ στο ίντερνετ λέει ότι μέσα στη. Κοιλιά έχουν δικό τους ωράριο κ έτσι είναι κ τους πρώτους 2 μήνες, γι'αυτό είναι πολύ σημαντικό μετά να τους έχεις αυστηρο πρόγραμμα ύπνου κ επίσης στην διάρκεια της ημέρας να το έχεις να κοιμάται με λίγο φως κ φασαρια ενώ το βράδυ απόλυτο σκοτάδι κ ησυχία για να καταλάβει την διαφορά ημέρας με νύχτα..

Καλώς τη.... εν τω μεταξύ είδα στο δρόμο προχθές μια κοπέλα με ροζ καρότσι κ σε σκεφτομουν που δε σε αφήσαμε να το πάρεις. Αλλά πήρες τις κουρτίνες σου κ ηρεμησες... χαχαχχα

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν το στεγνώνεις με πιστολάκι; Εγώ άμα την αφήσω μα στεγνώσει μόνη της θα είναι μια κινούμενη τζιβα δε θα χτενίζεται.... όσο για σαμπουάν παίρνω ένα υπό αλλεργικό για λευκο τρίχωμα κ αφού τη χτενίσω κ τη στεγνωσω με πιστολάκι της βάζω λιγη βρεφική πούδρα!! Κ μυρίζει όνειρο...

Όχι δε τα στεγνώνω γτ όπως είχε δει δεν έχουν το τρελό τρίχωμα κ στο μισάωρο το καλοκαίρι είναι τζετ!! Εγώ τους έχω μια κολόνια για σκύλους κ τους βάζω αφού στεγνώσουν:P

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλώς τη.... εν τω μεταξύ είδα στο δρόμο προχθές μια κοπέλα με ροζ καρότσι κ σε σκεφτομουν που δε σε αφήσαμε να το πάρεις. Αλλά πήρες τις κουρτίνες σου κ ηρεμησες... χαχαχχα

Ναι ναι θύμισε της το να τον πριξει τον καημένο συζυγο:P βέβαια αν ήξερε πόσο θα του πάνε οι κουρτίνες θα προτιμούσε το καρότσι ο άνθρωπος!!

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κοριτσουδια μου!!! Καλορίζικος η αγορές σας, 

Εγώ ακόμα δεν έχω ψωνίσει το απόλυτο τίποτα, πάλι καλά η πεθερουλα μου ,μου έστειλε σετ σεντόνια, πετσέτες κ μπουρνουζακι!!χθες άρχισα να κοιτάω κ εγώ για ριλαξ έχω ξεχωρίσει 1-2 αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου!!

@Renezοτι έχω διαβάσει σε βιβλία κ στο ίντερνετ λέει ότι μέσα στη. Κοιλιά έχουν δικό τους ωράριο κ έτσι είναι κ τους πρώτους 2 μήνες, γι'αυτό είναι πολύ σημαντικό μετά να τους έχεις αυστηρο πρόγραμμα ύπνου κ επίσης στην διάρκεια της ημέρας να το έχεις να κοιμάται με λίγο φως κ φασαρια ενώ το βράδυ απόλυτο σκοτάδι κ ησυχία για να καταλάβει την διαφορά ημέρας με νύχτα..

Χμμμ ναι τώρα κοιτούσα αυτό που λες για τον ύπνο..αχχχ να δούμε τι μας επιφυλάσσουν τα μωρά μας!! Κ από μανουλες που γεννάνε σε άλλες ομάδες βλέπω πως το κάθε ένα έχει το δικό του πρόγραμμα κ χαρακτήρα. 

Ας είναι καλά κ θα τα στρώσουμε εμείς σιγά σιγά..κ αυτά εμας:P

Ποτέ λες να αρχίσεις ψώνια εσύ φίλη?

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλώς τη.... εν τω μεταξύ είδα στο δρόμο προχθές μια κοπέλα με ροζ καρότσι κ σε σκεφτομουν που δε σε αφήσαμε να το πάρεις. Αλλά πήρες τις κουρτίνες σου κ ηρεμησες... χαχαχχα

φίλη του άντρα μου θα σε λέω να ξέρεις, όποτε του λεω που δεν με αφησε να πάρω το καρότσι μου λέει ναι αλλά πήρες τις κουρτίνες που ήθελες!!:tongue:

@Renez έχω ήδη φτιάξει καλάθι φαρμακείου , κ θέλω μια υπενθύμηση τι πήρατε ρε αγάπες να δω εαν έχω ξεχάσει τίποτα, μέσα στην εβδομάδα είπαμε θα πάμε στον κουνιάδο μου να πάρουμε τα πράγματα που θα μας δώσουν 'ώστε να δω και εγώ πλέον τι μου λείπει και ν αρχίσω να ψωνίζω και τα υπόλοιπα.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

φίλη του άντρα μου θα σε λέω να ξέρεις, όποτε του λεω που δεν με αφησε να πάρω το καρότσι μου λέει ναι αλλά πήρες τις κουρτίνες που ήθελες!!:tongue:

@Renez έχω ήδη φτιάξει καλάθι φαρμακείου , κ θέλω μια υπενθύμηση τι πήρατε ρε αγάπες να δω εαν έχω ξεχάσει τίποτα, μέσα στην εβδομάδα είπαμε θα πάμε στον κουνιάδο μου να πάρουμε τα πράγματα που θα μας δώσουν 'ώστε να δω και εγώ πλέον τι μου λείπει και ν αρχίσω να ψωνίζω και τα υπόλοιπα.

Χαχαχαχαχ λοιπόν κ τι δεν πήρα.... σου γράφω κ τι εταιρείες προτίμησα!

κρεμα για την αλλαγή πάνας mustela κ μι sudocream μικρή να βρίσκεται! Αφρολουτρο κ σαμπουάν,Kρέμα σώματος,λάδι σώματος κ κρέμα προσώπου mustela. Κ μια δεύτερη σώματος  frezyderm γι δοκιμή. 4 πιπίλες να θπαρχουν, μπιμπερό, θηλές κ βούρτσα dr browns, ψαλιδάκι, βούρτσα χτένα(όλα ροζ βέβαια), την κρέμα λανολινησ Της Medea, επιθέματα στήθους chicco, προστατευτικά θηλης, μονοδοσεις φυσιολογικού ορου, αυτοκόλλητα για κουνούπια κ κάτι μωρομαντηλα τα pure από pampers!!! Δε θυμάμαι κάτι άλλο...0

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχαχ λοιπόν κ τι δεν πήρα.... σου γράφω κ τι εταιρείες προτίμησα!

κρεμα για την αλλαγή πάνας mustela κ μι sudocream μικρή να βρίσκεται! Αφρολουτρο κ σαμπουάν,Kρέμα σώματος,λάδι σώματος κ κρέμα προσώπου mustela. Κ μια δεύτερη σώματος  frezyderm γι δοκιμή. 4 πιπίλες να θπαρχουν, μπιμπερό, θηλές κ βούρτσα dr browns, ψαλιδάκι, βούρτσα χτένα(όλα ροζ βέβαια), την κρέμα λανολινησ Της Medea, επιθέματα στήθους chicco, προστατευτικά θηλης, μονοδοσεις φυσιολογικού ορου, αυτοκόλλητα για κουνούπια κ κάτι μωρομαντηλα τα pure από pampers!!! Δε θυμάμαι κάτι άλλο...0

εντάξει τα μόνο που δεν πήρα είναι την ολοκληρώμένη σειρά περιποιησης που πήρες :lol: (λαδι, κρεμα προσώπου ,) πήρα μια κρέμα σώματος,ουτε πιπιλες πήρα γιατι σκέφτηκα οτι δεν τις παίρνουν απο την αρχη οχι?? επίσης εγω πήρα και μαντηλάκια αποστείρωσης...ψαλιδακι κλπ ποιο πήρες???

@Anastasia05 και εγώ τις πάνες για κάποιο λόγο τις έχω αφήσει τελευταίες.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

εντάξει τα μόνο που δεν πήρα είναι την ολοκληρώμένη σειρά περιποιησης που πήρες :lol: (λαδι, κρεμα προσώπου ,) πήρα μια κρέμα σώματος,ουτε πιπιλες πήρα γιατι σκέφτηκα οτι δεν τις παίρνουν απο την αρχη οχι?? επίσης εγω πήρα και μαντηλάκια αποστείρωσης...ψαλιδακι κλπ ποιο πήρες???

@Anastasia05 και εγώ τις πάνες για κάποιο λόγο τις έχω αφήσει τελευταίες.

Ίσως να είναι το πρώτο που χρειαζόμαστε για το μωρό κ συνήθως το αφήνουμε στο τελος:tongue:

Ευτυχώς έχουν συνέχεια προσφορές τώρα πια, οπότε δεν είναι θέμα κ να το ξεχάσεις να το αφήσεις για το τέλος


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πάνες κορίτσια,πάνες!!! :mrgreen: 

Καλε έχω παραγγείλει φυσικά.... αλλά όχι από φαρμακείο γι αυτό δεν το έγραψα! Με πρόχειρους υπολογισμούς θέλω 10 πακέτα πάνες των 52 τμχ το μήνα! Πήρα για ένα μήνα.

 

Just now, EugenJen είπε:

εντάξει τα μόνο που δεν πήρα είναι την ολοκληρώμένη σειρά περιποιησης που πήρες :lol: (λαδι, κρεμα προσώπου ,) πήρα μια κρέμα σώματος,ουτε πιπιλες πήρα γιατι σκέφτηκα οτι δεν τις παίρνουν απο την αρχη οχι?? επίσης εγω πήρα και μαντηλάκια αποστείρωσης...ψαλιδακι κλπ ποιο πήρες???

@Anastasia05 και εγώ τις πάνες για κάποιο λόγο τις έχω αφήσει τελευταίες.

Την κρέμα προσώπου την πήρα γιατί πολλά βρεφακια κάνουν ακμή κ αφού έβαζα παραγγελία λέω ας την πάρω.... όταν λες μαντηλακια αποστείρωσης τι εννοείς;;; Που τα χρησιμοποιείς; Πως μου ξέφυγαν;  chicco είναι το ψαλιδάκι κ η βούρτσα με χτένα nuk! 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε έχω παραγγείλει φυσικά.... αλλά όχι από φαρμακείο γι αυτό δεν το έγραψα! Με πρόχειρους υπολογισμούς θέλω 10 πακέτα πάνες των 52 τμχ το μήνα! Πήρα για ένα μήνα.

 

Την κρέμα προσώπου την πήρα γιατί πολλά βρεφακια κάνουν ακμή κ αφού έβαζα παραγγελία λέω ας την πάρω.... όταν λες μαντηλακια αποστείρωσης τι εννοείς;;; Που τα χρησιμοποιείς; Πως μου ξέφυγαν;  chicco είναι το ψαλιδάκι κ η βούρτσα με χτένα nuk! 

είναι μαντιλάκια  υγρά που αν θες να καθαρίσεις κάτι έξω , ένα παιχνίδι που έπεσε κάτω ή κάτι τέτοιο τα χρησιμοποιέις αντί να το βράζεις, Α!!επίσης πήρα και της μουστελα το νερό καθαρισμού, για έκτακτες περιπτώσεις το χρησιμοποιείς αντι για μωρομάντηλο....Αυτά τα μωρομάντηλα που λες έχεις τσεκάρει τα συστατικά?να σε εμπιστευτώ και να πάρω και εγώ αυτα?? 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

εντάξει τα μόνο που δεν πήρα είναι την ολοκληρώμένη σειρά περιποιησης που πήρες :lol: (λαδι, κρεμα προσώπου ,) πήρα μια κρέμα σώματος,ουτε πιπιλες πήρα γιατι σκέφτηκα οτι δεν τις παίρνουν απο την αρχη οχι?? επίσης εγω πήρα και μαντηλάκια αποστείρωσης...ψαλιδακι κλπ ποιο πήρες???

@Anastasia05 και εγώ τις πάνες για κάποιο λόγο τις έχω αφήσει τελευταίες.

Αποστειρωμένες γαζουλες, βαμβάκι κ οινόπνευμα καθαρό! Κρεμουλες τις μαμάς για τη κοιλίτσα μετά τον τοκετό αυτή της frezyderm καλή. Και κοχύλια. 

Εσύ φίλη που ήθελες το καρότσι το ροζουλι,είχες σταμπαρει κάποιο συγκεκριμένο??? Για πε...


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

είναι μαντιλάκια  υγρά που αν θες να καθαρίσεις κάτι έξω , ένα παιχνίδι που έπεσε κάτω ή κάτι τέτοιο τα χρησιμοποιέις αντί να το βράζεις, Α!!επίσης πήρα και της μουστελα το νερό καθαρισμού, για έκτακτες περιπτώσεις το χρησιμοποιείς αντι για μωρομάντηλο....Αυτά τα μωρομάντηλα που λες έχεις τσεκάρει τα συστατικά?να σε εμπιστευτώ και να πάρω και εγώ αυτα?? 

Κοιτά πήρα τα μωρομαντηλα pampers aqua pure 99%νερο, είναι από οργανικό βαμβακι χωρίς αλκοόλ... καλά μου φάνηκαν τι να σου πω τώρα!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αποστειρωμένες γαζουλες, βαμβάκι κ οινόπνευμα καθαρό! Κρεμουλες τις μαμάς για τη κοιλίτσα μετά τον τοκετό αυτή της frezyderm καλή. Και κοχύλια. 

Εσύ φίλη που ήθελες το καρότσι το ροζουλι,είχες σταμπαρει κάποιο συγκεκριμένο??? Για πε...

οινπνευμα καθαρο ρε πουλακια μου εννοείται το κλασσικο ετσι?

αααααχχχ το έχω ερωτευτεί πάρτο φίλη μου και βγάλε με κ εμένα μια βόλτα να το δω από κοντα!!χιχιχιχ είναι της bexa ultra 3 in 1 pink grey

Just now, Jasmine@ είπε:

Κοιτά πήρα τα μωρομαντηλα pampers aqua pure 99%νερο, είναι από οργανικό βαμβακι χωρίς αλκοόλ... καλά μου φάνηκαν τι να σου πω τώρα!

είχα βρει τα proderm που είναι ειδικά για νεογέννητα....χμμμμ με έβαλες σε δίλημμα τώρα!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

οινπνευμα καθαρο ρε πουλακια μου εννοείται το κλασσικο ετσι?

αααααχχχ το έχω ερωτευτεί πάρτο φίλη μου και βγάλε με κ εμένα μια βόλτα να το δω από κοντα!!χιχιχιχ είναι της bexa ultra 3 in 1 pink grey

είχα βρει τα proderm που είναι ειδικά για νεογέννητα....χμμμμ με έβαλες σε δίλημμα τώρα!!

Θα συμφωνήσω με παμπερς.. για μενα είναι τοπ σε πάνες και μωρομαντηλα 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα συμφωνήσω με παμπερς.. για μενα είναι τοπ σε πάνες και μωρομαντηλα 

pampers λοιπον!!!να ρωτήσω κ κάτι άλλο στην αρχη αρχη τα νυχακια τους δεν ειναι καλυτερα να τα λιμαρουμε ?γιατι με το ψαλιδακι μια φοβια υπάρχει...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...