Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

pampers λοιπον!!!να ρωτήσω κ κάτι άλλο στην αρχη αρχη τα νυχακια τους δεν ειναι καλυτερα να τα λιμαρουμε ?γιατι με το ψαλιδακι μια φοβια υπάρχει...

Κι εγώ τα λιμαρα! Μετά ψαλιδακι κ τώρα νυχοκοπτη,επειδή με βολεύει καλύτερα!

Just now, Jasmine@ είπε:

Κ πάνες τις pampers pure πήρα....

Είναι πολύ καλές, θα το δεις. Πολύ λεπτές ,θα το καταλάβεις στη σύγκριση με άλλες. 

Εντάξει στην αρχή με όλες έχουμε διαρροές αλλά καταλαβαίνεις γρήγορα αν είναι να καλές οι πάνες και αν ταιριάζουν στο μωράκι!

Just now, EugenJen είπε:

εγω pampers premium care εχω βάλει καλάθι... υποσέντονα για την αλλαξιέρα???

Κι αυτές πολύ καλές πάνες!! Αυτές χρησιμοποιώ κι εγώ!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ τα λιμαρα! Μετά ψαλιδακι κ τώρα νυχοκοπτη,επειδή με βολεύει καλύτερα!

Είναι πολύ καλές, θα το δεις. Πολύ λεπτές ,θα το καταλάβεις στη σύγκριση με άλλες. 

Εντάξει στην αρχή με όλες έχουμε διαρροές αλλά καταλαβαίνεις γρήγορα αν είναι να καλές οι πάνες και αν ταιριάζουν στο μωράκι!

κ εγώ του νυχοκόπτη είμαι , το ψαλιδάκι δεν το μπορώ, βρηκα ένα σετακι που έχει κ τα τρία οποτε οκ!!εσυ υποσέντονα για την αλλαξιέρα χρησιμοποίησες??


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

κ εγώ του νυχοκόπτη είμαι , το ψαλιδάκι δεν το μπορώ, βρηκα ένα σετακι που έχει κ τα τρία οποτε οκ!!εσυ υποσέντονα για την αλλαξιέρα χρησιμοποίησες??

Oχι πολύ.. είχα πάρει ένα κουτί σεπτονα αν θυμάμαι καλά,κι όταν τελείωσε έβαζα σελτεδακια. 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

κ εγώ του νυχοκόπτη είμαι , το ψαλιδάκι δεν το μπορώ, βρηκα ένα σετακι που έχει κ τα τρία οποτε οκ!!εσυ υποσέντονα για την αλλαξιέρα χρησιμοποίησες??

Εγώ ακόμα και τώρα τα υποσεντονα τα στρώνω παντου.. Ακόμα και στο πατωμα την ώρα που τρώει για να μην τα κάνει χάλια καθώς τρώει και μόνος του.. 

Εμένα με έχουν σώσει τα υποσεντονα. Κατά καιρους τα βάζει προσφορα το λιντλ.. Πάντα παιρνω δέκα κουτιά... Αφου έχω παρει και για το 2ο. Ποια θα κάθεται να πλενει σελτεδακια όλη την ώρα? Ειδικά στην αρχή τα λερώνουν συνέχεια.. Σε κάθε αλλαγή και ειδικά τα τσουτσουναρια

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ααααα εγώ το πήρα κυριολεκτικά η ζαβη!! Λέω για να τα προσελκύσουν ίσως στην εκκλησία τους βάζουν χρυσή θήκη στο δόντι..κ μου φάνηκε λογικό κιόλας χαχχαα

Πεθαίνω με τη Χρυσή θήκη... Καλε 

Χαχαχαχ λοιπόν ναι μας έδωσε ο καντηλανάφτης ένα κατοστάρικο παρακαλωωω χαχαχαχ

Αν ήταν έτσι όλοι οι γονείς θα τα κοινωνουσαν κάθε Κυριακή, μη σου πω καθημερινά χαχαχαχα

Πεθαίνω ωωωω

@Anastasia05 όλα πηγαν τέλεια.. Εκείνος είχε το μυαλό του στο αντίδωρο και γίναμε ρεζίλι.. Έλεγε μαμ μαμ χαχαχα

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Εγώ ακόμα και τώρα τα υποσεντονα τα στρώνω παντου.. Ακόμα και στο πατωμα την ώρα που τρώει για να μην τα κάνει χάλια καθώς τρώει και μόνος του.. 

Εμένα με έχουν σώσει τα υποσεντονα. Κατά καιρους τα βάζει προσφορα το λιντλ.. Πάντα παιρνω δέκα κουτιά... Αφου έχω παρει και για το 2ο. Ποια θα κάθεται να πλενει σελτεδακια όλη την ώρα? Ειδικά στην αρχή τα λερώνουν συνέχεια.. Σε κάθε αλλαγή και ειδικά τα τσουτσουναρια

κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ κ ας μην εχει τσουτσουνακι η δικια μου:lol: αρα λες να μην παραγγείλω τα παίρνω και απο λιντλ...πφφφφ έχω μαζεψει 8 αποστολές απο το σκρουτζ  και προσπαθώ να τις μειώσω, pampers με πόσα λέτε να ξεκινήσω?λεω μηπως αυτά που ττης πάρω δεν της πανε με το δερματακι της....

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Εγώ ακόμα και τώρα τα υποσεντονα τα στρώνω παντου.. Ακόμα και στο πατωμα την ώρα που τρώει για να μην τα κάνει χάλια καθώς τρώει και μόνος του.. 

Εμένα με έχουν σώσει τα υποσεντονα. Κατά καιρους τα βάζει προσφορα το λιντλ.. Πάντα παιρνω δέκα κουτιά... Αφου έχω παρει και για το 2ο. Ποια θα κάθεται να πλενει σελτεδακια όλη την ώρα? Ειδικά στην αρχή τα λερώνουν συνέχεια.. Σε κάθε αλλαγή και ειδικά τα τσουτσουναρια

Μόνο το υποσεντονο σου λέρωνε εσενα?? Εμένα χαλί,σελτεδακι, συρταριερα, πετσέτες,ρούχα,πάτωμα οπότε πήγαιναν όλα μαζί για πλύσιμο!!!

Μπορεί στον δεύτερο να με βολεψουν πιο καλά,δεν ξέρω! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχαχ λοιπόν κ τι δεν πήρα.... σου γράφω κ τι εταιρείες προτίμησα!

κρεμα για την αλλαγή πάνας mustela κ μι sudocream μικρή να βρίσκεται! Αφρολουτρο κ σαμπουάν,Kρέμα σώματος,λάδι σώματος κ κρέμα προσώπου mustela. Κ μια δεύτερη σώματος  frezyderm γι δοκιμή. 4 πιπίλες να θπαρχουν, μπιμπερό, θηλές κ βούρτσα dr browns, ψαλιδάκι, βούρτσα χτένα(όλα ροζ βέβαια), την κρέμα λανολινησ Της Medea, επιθέματα στήθους chicco, προστατευτικά θηλης, μονοδοσεις φυσιολογικού ορου, αυτοκόλλητα για κουνούπια κ κάτι μωρομαντηλα τα pure από pampers!!! Δε θυμάμαι κάτι άλλο...0

Η παρένθεση "όλα ροζ βέβαια" τι φάση?????

Τσ τσ τσ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ κ ας μην εχει τσουτσουνακι η δικια μου:lol: αρα λες να μην παραγγείλω τα παίρνω και απο λιντλ...πφφφφ έχω μαζεψει 8 αποστολές απο το σκρουτζ  και προσπαθώ να τις μειώσω, pampers με πόσα λέτε να ξεκινήσω?λεω μηπως αυτά που ττης πάρω δεν της πανε με το δερματακι της....

Μια χαρά θα πανε τα παμπερσ πριμιουμ Κερ είναι κορυφή.. Δυσκολα σε απογοητευουν.. Εμεισ ακομα αυτά έχουμε. Δεν τ αλλάζω με τίποτα. Δοκίμασα κι άλλα και ήταν επιεικώς απαράδεκτα.... Ασ μη πω εταιρείες. Εγώ θα σου έλεγα να παρεις το νουμερο 1 από 5 πακετα και βλέπετε. Βάζουν συνέχεια προσφορες και στο Ρέα σου κάνουν και δώρα κάποια κουτιά... Δεν θυμάμαι ποσα. Όσο για τα υποσεντονα παρτα από λιντλ.. Πολυ καλη τιμη

Just now, Anastasia05 είπε:

Μόνο το υποσεντονο σου λέρωνε εσενα?? Εμένα χαλί,σελτεδακι, συρταριερα, πετσέτες,ρούχα,πάτωμα οπότε πήγαιναν όλα μαζί για πλύσιμο!!!

Μπορεί στον δεύτερο να με βολεψουν πιο καλά,δεν ξέρω! 

Εγώ επειδή είχα καταλάβει ότι θα κατουράει συνέχεια.. Ήμουν παντα έτοιμη με το υποσεντονο από πανω το μισό διπλωμενο.. Όποτε γλιτωναν πολλα ετσι

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

είναι μαντιλάκια  υγρά που αν θες να καθαρίσεις κάτι έξω , ένα παιχνίδι που έπεσε κάτω ή κάτι τέτοιο τα χρησιμοποιέις αντί να το βράζεις, Α!!επίσης πήρα και της μουστελα το νερό καθαρισμού, για έκτακτες περιπτώσεις το χρησιμοποιείς αντι για μωρομάντηλο....Αυτά τα μωρομάντηλα που λες έχεις τσεκάρει τα συστατικά?να σε εμπιστευτώ και να πάρω και εγώ αυτα?? 

Τα πήρες τα μωρομαντηλα ή σε προλαβααα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

οχιιιι ακόμα προσθαφαιρώ καλαθι για πεεεες έχω δει και τα pampers sensitive

Τέλεια σε πρόλαβα!!

Waterwipes να πάρεις(τοσο δημοκρατική είμαι η δικιά σου χαχχαχα)!! Τσεκαρε τα μπες κ στη σελίδα starkandwatson ιατροτεχνολογικα προϊόντα με 0% χημικά ..ούτε καν αυτό το 1% που έχουν τα υπόλοιπα!! 

Όσο για πάνες κ εγώ τις premium care πήρα αρα συμφωνούμε όλες σε αυτές κ πήρα ένα πακέτο n1 από 2-5κιλα κ ένα n2 από 4-8 κιλά. Θα σε συμβουλευα να πάρεις για αρχή 2  πακέτα όχι παραπάνω γτ 1 κ βασικό δεν ξέρουμε πόσα κιλά θα γεννηθούν τα μωρά μας..πχ ο άντρας μου γεννήθηκε 5,200!!!! Ναι ναι παλιά χρόνια ίσως κάτι είχε η πεθερά μ κ δε το πρόσεξαν οι γιατροί κ φυσικά το απευχομαι για το δικό μου αλλά 5,200 ο άντρας μου 3,300 εγώ αν βγει σε ένα μέσο όρο το δικό μου ίσως πάει 4 κιλά οποτε οι πρώτες θα του κάνουν για λίγες εβδομάδες μόνο..

Και 2ο ίσως υπάρχει κ η πιθανότητα να μη μας βολεύουν οπότε μη μείνουμε με πολλά πακέτα κ λέμε άντε να τελειώσουν..

Αν δε βαριέσαι @EugenJen πριν τα παραγγείλεις γραφτά μας ότι έχεις βάλει να είσαι κ εσύ σίγουρη..(χωρίς μάρκες απαραίτητα κ κάνεις πόση ώρα..απλά τα πράγματα.)

Κ ερώτηση,έχει βρει κάποια βαμβάκι σε ροδελες αλλά μεγαλύτερες από τις ντεμακιγιαζ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

οινπνευμα καθαρο ρε πουλακια μου εννοείται το κλασσικο ετσι?

αααααχχχ το έχω ερωτευτεί πάρτο φίλη μου και βγάλε με κ εμένα μια βόλτα να το δω από κοντα!!χιχιχιχ είναι της bexa ultra 3 in 1 pink grey

είχα βρει τα proderm που είναι ειδικά για νεογέννητα....χμμμμ με έβαλες σε δίλημμα τώρα!!

Εχεις δίκιο! Το έχω δει πανέμορφο καρότσι, ίσως το πιο ωραίο! Ακριβό όμως για τη τσέπη μου...κρίμα!

Από πάνες κορίτσια κι εγώ θα πω Pampers premium care! Πολύ καλά! Διαρροές είχα με όλα κι έχω ακόμα! Πολύ κατρουλιαρικο το παιδί μ! Όσο για τα σελτεδακια τι να πω εμένα δεν μου λερωνε ποτέ! Δεν με έχει κατουρησει...1 φορά μόνο! Είναι στο παιδί, δεν είναι στάνταρ ότι θα λερώνει! Η ιδέα πάντως με τα υποσεντονα πολύ καλή λύση! Αν είναι κ οικονομικά μια χαρά γτ κοιτάμε να μειώνουμε έξοδα,όχι να αυξάνουμε! Στο μαιευτήριο θα δείτε κ τι τους φοράνε αν βολεύει κ θα σας δώσουν κιόλας λίγα λογικά κ καλλυντικά κ μπιμπερό. Πάρτε νο 1 αλλά όχι με τις κούτες γτ αν βγει μεγάλο δν θα τις φορέσει πολύ το παιδί. Σε προσφορά είναι πάντα σε κάποιο μάρκετ κι αν δεν είναι η premium θα είναι η sensitive δν χάθηκε ο κόσμος! Τα κιλά που λένε επάνω δεν καλύπτουν πάντα! Εγώ πχ έβαζα πολλές φορές 1 νο μεγαλύτερο από αυτό που λένε επάνω γτ δν τν κάλυπταν! Και φυσικά το αλλάζω συχνά το παιδί,δν το αφήνω λερωμένο με τις ώρες!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τέλεια σε πρόλαβα!!

Waterwipes να πάρεις(τοσο δημοκρατική είμαι η δικιά σου χαχχαχα)!! Τσεκαρε τα μπες κ στη σελίδα starkandwatson ιατροτεχνολογικα προϊόντα με 0% χημικά ..ούτε καν αυτό το 1% που έχουν τα υπόλοιπα!! 

Όσο για πάνες κ εγώ τις premium care πήρα αρα συμφωνούμε όλες σε αυτές κ πήρα ένα πακέτο n1 από 2-5κιλα κ ένα n2 από 4-8 κιλά. Θα σε συμβουλευα να πάρεις για αρχή 2  πακέτα όχι παραπάνω γτ 1 κ βασικό δεν ξέρουμε πόσα κιλά θα γεννηθούν τα μωρά μας..πχ ο άντρας μου γεννήθηκε 5,200!!!! Ναι ναι παλιά χρόνια ίσως κάτι είχε η πεθερά μ κ δε το πρόσεξαν οι γιατροί κ φυσικά το απευχομαι για το δικό μου αλλά 5,200 ο άντρας μου 3,300 εγώ αν βγει σε ένα μέσο όρο το δικό μου ίσως πάει 4 κιλά οποτε οι πρώτες θα του κάνουν για λίγες εβδομάδες μόνο..

Και 2ο ίσως υπάρχει κ η πιθανότητα να μη μας βολεύουν οπότε μη μείνουμε με πολλά πακέτα κ λέμε άντε να τελειώσουν..

Αν δε βαριέσαι @EugenJen πριν τα παραγγείλεις γραφτά μας ότι έχεις βάλει να είσαι κ εσύ σίγουρη..(χωρίς μάρκες απαραίτητα κ κάνεις πόση ώρα..απλά τα πράγματα.)

Κ ερώτηση,έχει βρει κάποια βαμβάκι σε ροδελες αλλά μεγαλύτερες από τις ντεμακιγιαζ??

Σεπτονα βαμβάκι ειδικό για μωρά.. Σε σχήμα παραλληλογραμμο... Είχα παρει όταν ήταν νεογέννητο. Υπάρχουν παντου θυμάμαι. 

Όσο για τα κιλά που λες συμφωνώ.. Μα οι τελευταιοιυπερηχοι δείχνουν ακριβώς ποσα κιλα θα γεννηθεί το μωρό. Ο γιατρός θα σας πει.. Και μην αγχώνεσαι. Θα αλλάζεις 15 φορές τη μέρα πανα, δεν θα πανε χαμένες. Ειδικά τα 5πακετα είναι μαστ νομιζωω


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...