Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Θα δούμε τι θα γίνει.. από εβδομάδα που θα μιλήσω με τον γυναικολόγο μου θα τον ρωτήσω το γίνεται στις κλινικές που συνεργάζεται κ θα σας πω.

Μη μας πιανει πανικος ,μέσα στη ζέστη κ με ορμόνες φουλ:) Υπομονή κι ελπίζουμε για το καλύτερο δυνατό..

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κοριτσια μου κι εμένα είναι το πιο μεγαλ ο άγχος μου αυτό εδώ κ μηηηνες! 

Πάντως τα πράγματα είναι ρευστά ακόμα κ απ ότι έχω καταλάβει κάθε μαιευτήριο σε γενικές γραμμές έχει το δικό του σύστημα! Π.χ φίλη που γέννησε Απρίλη στη καραντίνα, της επέτρεψαν μόνο τον άντρα της κ δεν τον άφησαν να βγει καθόλου, μαζί μπήκαν μαζί βγήκαν. Άλλη φίλη που γεννάει τώρα, δεν της επιτρέπουν κανέναν, μόνο τον άντρα της στο επισκεπτήριο!

Τώρα μέχρι να γεννησουμε εμείς ο Θεός βοηθός!!! Εγώ θέλω μαζί τη μαμά μου αλλά κ τον άντρα μου να μπαινοβγαίνει όσο γίνεται! Αν δεν επιτρέπεται να έρθει ο άντρας μου δεν μπορώ να το διανοηθώ καν...θα πατώ αυτόν συνοδό! Ας ευχηθούμε τουλάχιστον να επιτρέπεται σύνοδος! Τη 1η μέρα για όλες μας νομίζω οπωσδήποτε χρειάζεται ένας οικείος άνθρωπος για ποικίλους λογους και όλες ξέρουμε την κατάσταση που επικρατεί με το νοσηλευτικό προσωπικό σε δημόσιο κ ιδιωτικό (εννοώ κυρίως λόγω έλλειψης κ όχι μόνο λόγω δικής τους πρόθεσης )

Να το ελαφρυνω το θέμα...στο χαριτωμένο της κατάστασης μας!!!

Νιώθω κίνηση στο δεξι πλευρό μου ,εκεί που ήταν το κεφάλι της στον τελευταίο υπέρηχο. Λέτε να γύρισε κι εμένα η ομορφιά μου???

Χθες το βράδυ έκανε έντονες κινήσεις κ εγώ γελούσα στον καναπέ ενώ τα αγόρια μου κοιμούνταν!:x

Πάντως οι κινήσεις της τον τελευταίο καιρό είναι πιο ήπιες, 1 φορά την ημέρα κάνει αυτό το έντονο κλωτσομπουνιδι που ένοιωθα πιο παλιά!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμας η γιατρός μας είπε στο Ρέα μπαίνει μόνο ο άντρας ,του κάνουν τεστ κ μετά αν θέλει να βγει μόνο με βραχιολακι να φαίνεται ότι έχει εξέταστει... Αυτά αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι να έρθει ο μήνας μας!!! 

Just now, Christinα είπε:

Κοριτσια μου κι εμένα είναι το πιο μεγαλ ο άγχος μου αυτό εδώ κ μηηηνες! 

Πάντως τα πράγματα είναι ρευστά ακόμα κ απ ότι έχω καταλάβει κάθε μαιευτήριο σε γενικές γραμμές έχει το δικό του σύστημα! Π.χ φίλη που γέννησε Απρίλη στη καραντίνα, της επέτρεψαν μόνο τον άντρα της κ δεν τον άφησαν να βγει καθόλου, μαζί μπήκαν μαζί βγήκαν. Άλλη φίλη που γεννάει τώρα, δεν της επιτρέπουν κανέναν, μόνο τον άντρα της στο επισκεπτήριο!

Τώρα μέχρι να γεννησουμε εμείς ο Θεός βοηθός!!! Εγώ θέλω μαζί τη μαμά μου αλλά κ τον άντρα μου να μπαινοβγαίνει όσο γίνεται! Αν δεν επιτρέπεται να έρθει ο άντρας μου δεν μπορώ να το διανοηθώ καν...θα πατώ αυτόν συνοδό! Ας ευχηθούμε τουλάχιστον να επιτρέπεται σύνοδος! Τη 1η μέρα για όλες μας νομίζω οπωσδήποτε χρειάζεται ένας οικείος άνθρωπος για ποικίλους λογους και όλες ξέρουμε την κατάσταση που επικρατεί με το νοσηλευτικό προσωπικό σε δημόσιο κ ιδιωτικό (εννοώ κυρίως λόγω έλλειψης κ όχι μόνο λόγω δικής τους πρόθεσης )

Να το ελαφρυνω το θέμα...στο χαριτωμένο της κατάστασης μας!!!

Νιώθω κίνηση στο δεξι πλευρό μου ,εκεί που ήταν το κεφάλι της στον τελευταίο υπέρηχο. Λέτε να γύρισε κι εμένα η ομορφιά μου???

Χθες το βράδυ έκανε έντονες κινήσεις κ εγώ γελούσα στον καναπέ ενώ τα αγόρια μου κοιμούνταν!:x

Πάντως οι κινήσεις της τον τελευταίο καιρό είναι πιο ήπιες, 1 φορά την ημέρα κάνει αυτό το έντονο κλωτσομπουνιδι που ένοιωθα πιο παλιά!

Μα είναι κ ο ψυχολογικός παράγοντας που χρειαζόμαστε τους άντρες μας δίπλα μας εκείνη την στιγμή!!!

Εγώ την νιώθω στο αριστερό πλευρό όταν είμαι ξάπλα...αυτό που καταλαβαίνετε κεφάλια, πόδια , εγώ ούτε κάν!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πάντως εμας η γιατρός μας είπε στο Ρέα μπαίνει μόνο ο άντρας ,του κάνουν τεστ κ μετά αν θέλει να βγει μόνο με βραχιολακι να φαίνεται ότι έχει εξέταστει... Αυτά αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι να έρθει ο μήνας μας!!! 

Μα είναι κ ο ψυχολογικός παράγοντας που χρειαζόμαστε τους άντρες μας δίπλα μας εκείνη την στιγμή!!!

Εγώ την νιώθω στο αριστερό πλευρό όταν είμαι ξάπλα...αυτό που καταλαβαίνετε κεφάλια, πόδια , εγώ ούτε κάν!!

Πολύ σημαντική κ η ψυχολογία εκείνες της στιγμές, δεν είμαστε μυγιαγκιαχτες  αλλά είναι πολύ λεπτή η γραμμή της ισορροπίας! Θα δούμε!

Καλέ μη φανταστείς ότι εγώ καταλαβαινω κ είναι κ το 2ο...το βλέπω στον υπέρηχο κ κάνω μετά υποθέσεις! Απλά σήμερα μ έκανε εντύπωση γτ από κει με γαργαλουσε χαμηλά, τώρα με γαργαλαει ψηλά!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες κορίτσια!!!!

Καλέ τι ήταν αυτό που διάβασα ...

Α και εμας στις ειδήσεις θα μας δείτε δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω μόνη μου στο μαιευτήριο με τίποτα. 

Σιγά την βοήθεια που θα δώσει και το προσωπικό..και πόσο μάλλον ψυχολογική..:-x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες κορίτσια!!!!

Καλέ τι ήταν αυτό που διάβασα ...

Α και εμας στις ειδήσεις θα μας δείτε δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω μόνη μου στο μαιευτήριο με τίποτα. 

Σιγά την βοήθεια που θα δώσει και το προσωπικό..και πόσο μάλλον ψυχολογική..:-x

Φίλη εμείς κ μαζι με την @DemiMom και την @LadyP έχουμε μια πιθανότητα να έχουμε η μία την άλλη εκεί..:x

Αν διαπιστώσουμε πως είμαστε μαζί στο νοσοκομείο αφήνω το μονοκλινο κ έρχομαι μαζί σας:D

Just now, Christinα είπε:

Πολύ σημαντική κ η ψυχολογία εκείνες της στιγμές, δεν είμαστε μυγιαγκιαχτες  αλλά είναι πολύ λεπτή η γραμμή της ισορροπίας! Θα δούμε!

Καλέ μη φανταστείς ότι εγώ καταλαβαινω κ είναι κ το 2ο...το βλέπω στον υπέρηχο κ κάνω μετά υποθέσεις! Απλά σήμερα μ έκανε εντύπωση γτ από κει με γαργαλουσε χαμηλά, τώρα με γαργαλαει ψηλά!

Κ εγώ έτσι το καταλαβαίνω ρε @EugenJen μου..μου είχε δείξει ο γιατρός που είναι το κάθε τι στον υπέρηχο κ το επιανα κ με το χέρι εκείνη την ώρα το κεφαλάκι κ μετά το ξεχώριζα..η αλήθεια είναι πως το κεφαλάκι είναι εύκολο να το ξεχωρίζεις γτ είναι πιο μεγάλη κουρμπα σαν μπαλιτσα..έτσι το ένιωθα εγώ δλδ..τώρα μου γύρισε βέβαια ο ατιμος!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φίλη εμείς κ μαζι με την @DemiMom και την @LadyP έχουμε μια πιθανότητα να έχουμε η μία την άλλη εκεί..:x

Αν διαπιστώσουμε πως είμαστε μαζί στο νοσοκομείο αφήνω το μονοκλινο κ έρχομαι μαζί σας:D

Κ εγώ έτσι το καταλαβαίνω ρε @EugenJen μου..μου είχε δείξει ο γιατρός που είναι το κάθε τι στον υπέρηχο κ το επιανα κ με το χέρι εκείνη την ώρα το κεφαλάκι κ μετά το ξεχώριζα..η αλήθεια είναι πως το κεφαλάκι είναι εύκολο να το ξεχωρίζεις γτ είναι πιο μεγάλη κουρμπα σαν μπαλιτσα..έτσι το ένιωθα εγώ δλδ..τώρα μου γύρισε βέβαια ο ατιμος!!

Καλά έννοειται πως θα μπούμε μαζί αν μας κάτσει και γεννησουμε ίδια ημερομηνία! Καλημέρα κορίτσια! Εμείς βάφουμε δωμάτιο μικρής επιτέλους και θα αρχίσει σιγά σιγά να μπαίνει σε μια σειρά και αυτο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλά έννοειται πως θα μπούμε μαζί αν μας κάτσει και γεννησουμε ίδια ημερομηνία! Καλημέρα κορίτσια! Εμείς βάφουμε δωμάτιο μικρής επιτέλους και θα αρχίσει σιγά σιγά να μπαίνει σε μια σειρά και αυτο!

Ακούμε χρώμα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλά έννοειται πως θα μπούμε μαζί αν μας κάτσει και γεννησουμε ίδια ημερομηνία! Καλημέρα κορίτσια! Εμείς βάφουμε δωμάτιο μικρής επιτέλους και θα αρχίσει σιγά σιγά να μπαίνει σε μια σειρά και αυτο!

Τέλεια να το ευχαριστηθείτε με το μωράκι σας! Για πες χρώματα κ τι σκέφτεσαι για έπιπλα κλ?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Christinα @Renez εμένα στον υπέρηχο ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά τα κλωτσιδια είναι πότε χαμηλά , πότε ψηλά, κ όταν ξαπλώνω νιώθω λες κ μου μαγγωνει το πλευρό...τι να κάνει άραγε εκεί μέσα??:tongue:

Εγώ κοιτάω το πόσες μέρες μένουν κ με πιάνει ταχυκαρδία!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ δεν ξέρω πως να το πω αυτό το χρώμα είναι ένα λευκό σπασμένο με γκρι, μπεζ και μια υποψία ροζ! Έχει πάτωμα κάτω το ξανθό για να ταιριάξει! Κούνια συρταριερα λευκή, χάλι μπεζ με φούντες και ελαφριά πολύ σχέδια σε βρώμικο ροζ κίτρινο και μωβ ανοιχτά όλα! Θα βάλω φωτό όταν είναι έτοιμο. Ακόμα δεν έχω κάτι άλλο για το δωμάτιο αλλά σκέφτομαι κουρτίνα σε dusty pink και γενικά γήινα χρώματα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Christinα @Renez εμένα στον υπέρηχο ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά τα κλωτσιδια είναι πότε χαμηλά , πότε ψηλά, κ όταν ξαπλώνω νιώθω λες κ μου μαγγωνει το πλευρό...τι να κάνει άραγε εκεί μέσα??:tongue:

Εγώ κοιτάω το πόσες μέρες μένουν κ με πιάνει ταχυκαρδία!!!

Χορεύει κι η δική σου! Σουρλουλουδες θα μας βγουν! Ρε συ κι εγώ τη νιώθω κ κάτω τελικά. Μπορεί να είναι κ χεράκια? Θα δούμε...

Εγω  ανυπομονώ να τη πάρω αγκαλιά, δεν με τρομάζει η γέννα, θέλω να δω το παιδάκι μου, να το πάρω σπίτι μας ,να ξεκινήσουμε τη ζωή μας μαζί! Οι μέρες δεν περνούν! Έτσι ήμουν κ στο 1ο, να το δω ήθελα ότι είναι καλά,ότι είναι στα χέρια μου κ θα κάνω τα πάντα να το έχω ασφαλές κ ευτυχισμένο! Μην σκέφτεσαι διαδικασίες, μόνο το πλασματάκι σου!

@LadyPακούγεται τέλειο! Στα παλ νομίζω είμαστε όλες! Και φυσικά θα βάλεις φωτο my lady !

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Χμμμμμ δεν ξέρω πως να το πω αυτό το χρώμα είναι ένα λευκό σπασμένο με γκρι, μπεζ και μια υποψία ροζ! Έχει πάτωμα κάτω το ξανθό για να ταιριάξει! Κούνια συρταριερα λευκή, χάλι μπεζ με φούντες και ελαφριά πολύ σχέδια σε βρώμικο ροζ κίτρινο και μωβ ανοιχτά όλα! Θα βάλω φωτό όταν είναι έτοιμο. Ακόμα δεν έχω κάτι άλλο για το δωμάτιο αλλά σκέφτομαι κουρτίνα σε dusty pink και γενικά γήινα χρώματα

Δικιά μας είσαι κ εσύ δλδ:)

Απλά λιτά κ όμορφα..με ήρεμους τόνους..τέλειο ακούγεται!!

εκεί έχουμε "παιξει" οι περισσότερες κ έχουμε κ μια εφεση στα αυτοκόλλητα σε τούτη την ομάδα καθώς ανακαλύψαμε το sticky του οποίο πραγματικά τα αυτοκόλλητα είναι σαν ζωγραφιές στον τοίχο...

 

Just now, Christinα είπε:

Χορεύει κι η δική σου! Σουρλουλουδες θα μας βγουν! Ρε συ κι εγώ τη νιώθω κ κάτω τελικά. Μπορεί να είναι κ χεράκια? Θα δούμε...

Εγω  ανυπομονώ να τη πάρω αγκαλιά, δεν με τρομάζει η γέννα, θέλω να δω το παιδάκι μου, να το πάρω σπίτι μας ,να ξεκινήσουμε τη ζωή μας μαζί! Οι μέρες δεν περνούν! Έτσι ήμουν κ στο 1ο, να το δω ήθελα ότι είναι καλά,ότι είναι στα χέρια μου κ θα κάνω τα πάντα να το έχω ασφαλές κ ευτυχισμένο! Μην σκέφτεσαι διαδικασίες, μόνο το πλασματάκι σου!

@LadyPακούγεται τέλειο! Στα παλ νομίζω είμαστε όλες! Και φυσικά θα βάλεις φωτο my lady !

Αχχχχ εν μέρη καταλβαινω την ταχυκαρδία κ το ταρακουλο στη σκέψη της γέννας @EugenJen μου αλλά συμφωνώ με το Χριστινάκι μας πως πάνω απ' όλα ανυπομονώ να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου υγιή κ τίποτε άλλο δε με τρομάζει!!

Το μόνο μου "άγχος" είναι να καταλάβω σύντομα τους πόνους(αν δεν δω νερά να σπάνε!) Κ να πάνε σταδιακά μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο γτ ώρες ώρες ακούω περιστατικα που γεννάνε στο αμάξι/ταξί/είσοδο νοσοκομείου κ εκεί παθαίνω κ εγώ το ταρακουλο μου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...