Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Renezθα συμφωνήσω 6-8 πάνες την ημέρα γιατί σχεδόν κάθε φορά που πίνουν γάλα χ€ζουν άσε που λίγο να την κατουρησουν η γραμμή γίνεται μπλε και πρέπει να αλλάξεις! Στην πορεία ας γίνει κ λίγο πιο μπλε η γραμμή δεν πειράζει:lol:

@Irinoula86 εγώ νομίζω η φίλη σου είχε πάθει ψύχωση να μείνει έγκυος και αγχώθηκε όταν έμαθε για σένα γι αυτό απέφευγε να σε ρωτάει, ίσως στεναχωριοταν κιόλας. Κ στο baby shower μπορεί να μην ήρθε γιατί αν είναι έγκυος μπορεί να είχε καμία αιμορραγία κλπ. Εγώ θα τη συγχωρούσα γιατί είναι πολυ ευαίσθητη η περιοδος που κάποια προσπαθεί για παιδί και δεν ερχεται...και θα περίμενα με ανυπομονησία να μου πει τα ευχάριστα!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Irinoula86 είπε:

Ωραια τα λεςςςςς..... Έτσι κάπως κ εγω νιώθω για τις φιλίες αλλά δεν ξεκούραση.... Δεν μπορώ... Δεν νιώθω καλα....... Δεν τολμώ...... 

Να βλέπει και τους 2 γονείς δυνατους όχι μόνο τον μπαμπά....... Πάω για σεμινάριο!!!!!!!! 

Εν τω μεταξυ εσυ κορίτσι μ πολυ νυχτοπουλι έχεις γίνει τελευταία..... Και το πρωι ξυπνια από τις πρωτες..... Τι κάνεις ακριβώς???? Ετοιμάζεσαι για αυτό που προκειται να μας έρθει? 

Δεν ξεσκαρτάρω ήθελα να πω..... 

Ρε συ αυτή τη βδομάδα που δεν πάω στη δουλειά έχω χάσει το πρόγραμμα μου..αφού σήμερα επειδή τις προηγούμενες μέρες φρόντισα όλο το σπίτι με γενικές βαριόμουν τόσο που πήγα στη δουλειά!!

Τα βράδυα δε νυστάζω κ δυσκολεύομαι κ να βολευτω κ το πρωί ξυπνάω νωρίς γτ ξυπνάω τον κύριο μου η καλή σύζυγος βεβαίως βέβαια!!

Just now, Christinα είπε:

@Irinoula86 Ε μην πάρεις άλλες νο1 κ βλέπεις. Το 1 είναι μικρό αλλά εξαρτάται κ Το βάρος του μωρού πόσο θα είναι.

@Renez είσαι εσύ φουλ έτοιμη μιλάμε! Εγώ πάνες κ φαρμακείου δεν έχω πάρει ακόμα! Έχω κάνει όμως πάνω από το μισό πλύσιμο κ σιδέρωμα όποτε μαζευομαι σιγά σιγά!

Εγώ αυτό ας πούμε ακόμη δεν το έχω αρχίσει..πλύσιμο κτλ..

Βέβαια αγόρασα το απορρυπαντικό!!:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε συ αυτή τη βδομάδα που δεν πάω στη δουλειά έχω χάσει το πρόγραμμα μου..αφού σήμερα επειδή τις προηγούμενες μέρες φρόντισα όλο το σπίτι με γενικές βαριόμουν τόσο που πήγα στη δουλειά!!

Τα βράδυα δε νυστάζω κ δυσκολεύομαι κ να βολευτω κ το πρωί ξυπνάω νωρίς γτ ξυπνάω τον κύριο μου η καλή σύζυγος βεβαίως βέβαια!!

Εγώ αυτό ας πούμε ακόμη δεν το έχω αρχίσει..πλύσιμο κτλ..

Βέβαια αγόρασα το απορρυπαντικό!!:P

Εγώ ας πούμε δεν έχω κάνει τίποτα απ' όσα λέτε κ διαβάζω το βιβλιαράκι μου:lol:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ανάλογα πόσες πάνες έχεις συνολικά κ πόσες μέρες υπολογίζεις ότι θα κρατήσουν (πάνω κάτω ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη)

Πολλά δεν ειναι,θα σου χρειαστούν. Αν όμως πάρεις κι άλλες, να πάρεις νουμερο2 καλύτερα.

 

Ναι ναι κάπως έτσι το σκέφτομαι.... 

Just now, marianna1986 είπε:

@Renezθα συμφωνήσω 6-8 πάνες την ημέρα γιατί σχεδόν κάθε φορά που πίνουν γάλα χ€ζουν άσε που λίγο να την κατουρησουν η γραμμή γίνεται μπλε και πρέπει να αλλάξεις! Στην πορεία ας γίνει κ λίγο πιο μπλε η γραμμή δεν πειράζει:lol:

@Irinoula86 εγώ νομίζω η φίλη σου είχε πάθει ψύχωση να μείνει έγκυος και αγχώθηκε όταν έμαθε για σένα γι αυτό απέφευγε να σε ρωτάει, ίσως στεναχωριοταν κιόλας. Κ στο baby shower μπορεί να μην ήρθε γιατί αν είναι έγκυος μπορεί να είχε καμία αιμορραγία κλπ. Εγώ θα τη συγχωρούσα γιατί είναι πολυ ευαίσθητη η περιοδος που κάποια προσπαθεί για παιδί και δεν ερχεται...και θα περίμενα με ανυπομονησία να μου πει τα ευχάριστα!

Κ εγώ όμως περιμενα ένα χρόνο για να έρθει το παιδι και με ένα εξωμητριο κιόλας αλλά δεν ενδιαφέρθηκε παρα μόνο μ έλεγε οτι εκείνη θα προαπαθησει από γεναρη μέχρι Μάρτιο για να γεννήσει κοντά στα χριατουγεννα...... Ενώ της είχα πει ότι εγώ προαπαθουσα ένα χρόνο ενώ είχε ζήσει το εξωμητριο μου... Εκείνη μ έλεγε τα δικά της και μετά στενοχωρήθηκε π έμεινα κιόλα?????περιμενω να μ τα πει η αλήθεια είναι με ανυπομονησία και εγώ ήμουν εκείνη π την στήριζα τόσο πολυ για να μην πεφτει ψυχολογικά εφ όσον προαπαθουσε και δεν ερχόταν.... Αλλά τώρα αυτό με έχει πειράξει/ στενοχωρήσει η αλήθεια είναι...... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 said:

Κορίτσια έχω να θίξω ένα θέμα για να με βοηθήσετε λίγακι...... Όταν έμεινα εγκυος προσπαθουσε ταυτόχρονα και μια φίλη μου ακόμη τον ίδιο καιρό.... Η οποία νόμιζε οτι με την πρωτη φορα που θα προσπαθήσει θα μείνει κιόλας.... Και είχε βάλει και προγραμμα να μείνει τότε για να γεννήσει συγκεκριμένη περιοδο..... Τεσπα εγώ έμεινα αλλά της το είπα μετά την αυχενικη.... Και έτσι κάναμε με όλους εκτός από γονείς...... Που υ9 είχαμε πει από την αρχή..... Δεν μ ρωτουσε σχεδόν ποτε πως τα παω με την εγκυμοσυνη παρα μόνο τι έκανα κ έμεινα εγκυος και πως ηταν ψυχολογικά εκείνη π δεν έμενε εγκυος και όλο τα δικά της.... Εμένα δεν μ ρωτουσε ποτεεεε...... Η αν ρωτουσε το έκανε πολυ τυπικά..... Στο baby shower δεν ηρθε...... Και απ ότι έχω καταλάβει πρεπει να είναι έγκυος γτ μ λέει εδώ και 2 εβδομάδες ότι έχει αναγουλες και δεν βγαίνει από τ ο σπίτι κ τέτοια.... Εν τω μεταξυ με ρωτησε ποτε ακριβώς τους είχαμε πει εμείς για την εγκυμοσυνη μου? Μ;όλοι με ρωτάει για να δει ποτε θα το πει κ εκείνη.... Ενώ θέλω τόσο πολυ να χαρω αν είναι έγκυος όλη αυτή η συμπεριφορά της στη μέχρι τώρα εγκυμοσυνη μου με έχει ενοχλήσει και με έχει νευριάσει..... Εσείς πως λέτε να φερθώ? Είπα στΟν άνδρα μ οτι τετοιοι άνθρωποι δεν αξίζει να είναι στη ζωή μας.... Αλλά μήπως είμαι λίγο σκληρή λόγω ορμονών.... Τι λέτε κ εσεις...???? Sorry για το σεντόνι @Renez χαχαχα;χαχαχχα

Α επίσης σήμερα σταματησα την δουλειά..... Τι κάνουμε τώρα?????? Χαχαχαχα

Έχεις δίκιο που σε πείραξε η στάση της... οι φίλοι δεν είναι μόνο για να τους λες τα θέματά σου και να ζητάς συμβουλές, αλλά και για να τους ακούς και να τους συμπαραστέκεσαι κι εσύ, στις χαρές και στις λύπες. Καταλαβαίνω λίγο και την μεριά της βέβαια, και προφανώς την πείραξε που δεν της το είπες από την αρχή. Κι εγώ (πόσο μάλλον που προσπαθούσα για 3μιση χρόνια και έπιασα με εξωσωματική) αν εξαιρέσεις την οικογένειά μου, στους υπόλοιπους το είπα μετά την αυχενική, σε κάποιους που δε βλέπω γιατί μένουμε μακριά το είπα μετά την β επιπέδου κιόλας, για να έχουμε αποκλείσει τα περισσότερα προβλήματα υγείας που θα μπορούσε να έχει το μωρό. Κάποιοι ψιλοπειράχτηκαν, αλλά ακόμα κι εκείνοι αν σε αγαπάνε θα χαρούν με τη χαρά σου και θα είναι εκεί για σένα! Εγώ βέβαια είμαι της άποψης πάντα να το συζητάς αν έχεις παρεξηγηθεί με κάποιον φίλο σου, όπως σου πρότειναν και τα κορίτσια ήδη, περισσότερο για να είσαι εσύ εντάξει με τον εαυτό σου και να μη σκεφτείς αργότερα "αχ, δεν της το είπα και θα έπρεπε να της είχα μιλήσει" και τέτοια... Από εκεί και πέρα, επειδή από ότι κατάλαβα έχεις απογοητευτεί και ξενερώσει ήδη, μπορείς να κρατάς τις αποστάσεις σου στο μέλλον... όπως νιώθεις εσύ.

 

Just now, Anastasia05 said:

Εγώ ας πούμε δεν έχω κάνει τίποτα απ' όσα λέτε κ διαβάζω το βιβλιαράκι μου:lol:

Εγώ ας πούμε, ακόμα δεν έχω έτοιμο το σπίτι μου, για να μετακομίσω μέσα, για να αρχίσω να πλένω/οργανώνω τα πράγματα του μωρού. Κάναμε μια πρόοδο όμως... χθες βράδυ βάψαμε το δωμάτιό του. Πάτωμα δεν έχει ακόμα, αλλά τουλάχιστον οι τοίχοι είναι έτοιμοι!:P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva137 είπε:

Έχεις δίκιο που σε πείραξε η στάση της... οι φίλοι δεν είναι μόνο για να τους λες τα θέματά σου και να ζητάς συμβουλές, αλλά και για να τους ακούς και να τους συμπαραστέκεσαι κι εσύ, στις χαρές και στις λύπες. Καταλαβαίνω λίγο και την μεριά της βέβαια, και προφανώς την πείραξε που δεν της το είπες από την αρχή. Κι εγώ (πόσο μάλλον που προσπαθούσα για 3μιση χρόνια και έπιασα με εξωσωματική) αν εξαιρέσεις την οικογένειά μου, στους υπόλοιπους το είπα μετά την αυχενική, σε κάποιους που δε βλέπω γιατί μένουμε μακριά το είπα μετά την β επιπέδου κιόλας, για να έχουμε αποκλείσει τα περισσότερα προβλήματα υγείας που θα μπορούσε να έχει το μωρό. Κάποιοι ψιλοπειράχτηκαν, αλλά ακόμα κι εκείνοι αν σε αγαπάνε θα χαρούν με τη χαρά σου και θα είναι εκεί για σένα! Εγώ βέβαια είμαι της άποψης πάντα να το συζητάς αν έχεις παρεξηγηθεί με κάποιον φίλο σου, όπως σου πρότειναν και τα κορίτσια ήδη, περισσότερο για να είσαι εσύ εντάξει με τον εαυτό σου και να μη σκεφτείς αργότερα "αχ, δεν της το είπα και θα έπρεπε να της είχα μιλήσει" και τέτοια... Από εκεί και πέρα, επειδή από ότι κατάλαβα έχεις απογοητευτεί και ξενερώσει ήδη, μπορείς να κρατάς τις αποστάσεις σου στο μέλλον... όπως νιώθεις εσύ.

 

Εγώ ας πούμε, ακόμα δεν έχω έτοιμο το σπίτι μου, για να μετακομίσω μέσα, για να αρχίσω να πλένω/οργανώνω τα πράγματα του μωρού. Κάναμε μια πρόοδο όμως... χθες βράδυ βάψαμε το δωμάτιό του. Πάτωμα δεν έχει ακόμα, αλλά τουλάχιστον οι τοίχοι είναι έτοιμοι!:P

Μην αγχώνεσαι!!! Λογικά μετά κι από εσένα θα ετοιμάσω εγώ τα ρούχα.:mrgreen:

Από πάνες,ούτε μια δεν έχω αγοράσει.. μόνο για τον μεγάλο!

Μέσα στον Αύγουστο όμως θα κάνω κάποιες δουλίτσες! Να φέρω τουλάχιστον το πρωτο κρεβατάκι να έχει να κοιμηθεί ο μικρος μου! Κ να φρεσκαρω κ κάνα ζιπουνακι γιατί τον βλέπω να κολυμπάει στα φορμακια του μεγάλου!

Τώρα που βρήκατε το σπίτι τα υπόλοιπα θα γίνουν σιγά σιγά!:wub: 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πλενόμενες (πάνες) καμία?? Να πω κι εγώ τα δικά μου να τα βγάλω απο μέσα μου??

Μου χουν χαρίσει 5 Grovia που είναι τέρμα γλυκούλες, είναι σαν αρνί απο μέσα, εχεχεχε! Είναι all-in-one οπότε λέω να πάρω (να μου πάρουν δλδ, θα τις ζητήσω δώρο) άλλες 5 pocket να χω μισές-μισες κι επειδή δε θα προλαβαίνω τη μπουγάδα κάθε μέρα, έχω κιαλάρει κάτι ομάδες facebook που πουλάνε τις παλιές τους σε λογικές τιμές.

Έχω κοζάρει κ τις τύπου Hamac που φαίνονται πολύ βολικές αλλά κάπως πανακρίβ, ίσως να πάρω 2ο χέρι άμα βρω, θ αξίζουν φουλ! Και λέω να μην ξοδευτώ με τα αναλώσιμα, αυτό το τύπου γαζούλα θα το χουν κ τα ελληνικά καταστήματα χαρτικών με καλή τιμή σίγουρα...

Κοιτάζω απο τώρα κάποιες στο ebay αλλά θα περιμένω να δω μπας κ βρω κάποια μαμά Ελλάδα.

Fitted και prefold, δε με βλέπω να επιλέγω, ακούγεται μπλέξιμο!

Όχι, δεν είστε υποχρεωμένες να καταλαβαίνετε τί είναι όλα τ αποπάνω :P Αλλά αν κάποια με τέτοια βολοδέρνει αυτόν τον καιρό, να το πει να ενώσουμε τις γνώσεις μας!

Υ.Γ.: Πίτσα+Μπύρα (χωρίς αλκόολ)+ κοιλιά= ξύπνια στις 5μιση το χάραμα...

Υ.Γ.: Έπιασα ένα ποδαράκι σήμερα κ το ζούληξα και μπήκε μέσα, λέτε να την πόνεσα?? :O

  • Μου αρέσει 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Κορίτσια, πλενόμενες (πάνες) καμία?? Να πω κι εγώ τα δικά μου να τα βγάλω απο μέσα μου??

Μου χουν χαρίσει 5 Grovia που είναι τέρμα γλυκούλες, είναι σαν αρνί απο μέσα, εχεχεχε! Είναι all-in-one οπότε λέω να πάρω (να μου πάρουν δλδ, θα τις ζητήσω δώρο) άλλες 5 pocket να χω μισές-μισες κι επειδή δε θα προλαβαίνω τη μπουγάδα κάθε μέρα, έχω κιαλάρει κάτι ομάδες facebook που πουλάνε τις παλιές τους σε λογικές τιμές.

Έχω κοζάρει κ τις τύπου Hamac που φαίνονται πολύ βολικές αλλά κάπως πανακρίβ, ίσως να πάρω 2ο χέρι άμα βρω, θ αξίζουν φουλ! Και λέω να μην ξοδευτώ με τα αναλώσιμα, αυτό το τύπου γαζούλα θα το χουν κ τα ελληνικά καταστήματα χαρτικών με καλή τιμή σίγουρα...

Κοιτάζω απο τώρα κάποιες στο ebay αλλά θα περιμένω να δω μπας κ βρω κάποια μαμά Ελλάδα.

Fitted και prefold, δε με βλέπω να επιλέγω, ακούγεται μπλέξιμο!

Όχι, δεν είστε υποχρεωμένες να καταλαβαίνετε τί είναι όλα τ αποπάνω :P Αλλά αν κάποια με τέτοια βολοδέρνει αυτόν τον καιρό, να το πει να ενώσουμε τις γνώσεις μας!

Υ.Γ.: Πίτσα+Μπύρα (χωρίς αλκόολ)+ κοιλιά= ξύπνια στις 5μιση το χάραμα...

Υ.Γ.: Έπιασα ένα ποδαράκι σήμερα κ το ζούληξα και μπήκε μέσα, λέτε να την πόνεσα?? :O

Καλημέρα φιλτατη!! 

Εγώ που χωρίς πίτσα κ μπύρα ενώ κοιμήθηκα κατά τις 2 ξύπνησα μισή ώρα πριν το ξυπνητήρι γτ πήγα 6η φορά τουαλέτα το φάση?? Κ τι πρέπει να κάνω αυτό το άτιμο κεφαλάκι που με πιέζει τη μάνα??

Είχα κοιτάξει κ εγώ στις αρχές δε ξέρω αν θυμάστε που το έλεγα αλλά έπειτα μου φάνηκε πολύ διαδικασία μέσα στην αϋπνία μου κ την όλη ταλαιπώρια ειδικά το πρώτο καιρό να έχω το νου μου κ σε ξεσκατ...μα στις πάνες αντί μόνο του μπέμπη..

Επίσης έπειτα σκεφτόμουν κ το άλλο πρακτικό του θέματος ,άντε εγώ που είμαι μάνα..αλλα όταν θα τον κρατάνε πχ η μάνα μ/γιαγιά μου κτλ θα πρέπει να τις βάζω κ αυτές σε αυτή τη διαδικασία? 

Πάντως εφόσον ψήνεσαι τόσο δοκίμασε το,δε χάνεις τιποτε!! Ίσα ίσα μας λες κ την εμπειρία σου να ξέρουμε στο επόμενο πρώτα ο Θεός;)

Υγ: πάντως εγώ δε θα εμπιστευομουν πάνες χρησιμοποιημένες ούτε από συγγενή πόσο μάλλον από ξένο ρε φίλη..ίσως είναι θέμα κολλήματος μυαλού δε λέω αλλά...ε δεν είναι κ ένα φορμακι..θα ακουμπάνε το κουτί κ το κωλι τους εκεί ξέρω γω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 said:

Μην αγχώνεσαι!!! Λογικά μετά κι από εσένα θα ετοιμάσω εγώ τα ρούχα.:mrgreen:

Από πάνες,ούτε μια δεν έχω αγοράσει.. μόνο για τον μεγάλο!

Μέσα στον Αύγουστο όμως θα κάνω κάποιες δουλίτσες! Να φέρω τουλάχιστον το πρωτο κρεβατάκι να έχει να κοιμηθεί ο μικρος μου! Κ να φρεσκαρω κ κάνα ζιπουνακι γιατί τον βλέπω να κολυμπάει στα φορμακια του μεγάλου!

Τώρα που βρήκατε το σπίτι τα υπόλοιπα θα γίνουν σιγά σιγά!:wub: 

Χαχα, όλα θα τα ετοιμάσουμε, πού θα πάει! Πάλι καλά να λέω εγώ δηλαδή... σήμερα μου ήρθαν το λίκνο και ένα κουτί πάνες που μου πήραν δώρο κάτι φίλοι για το baby shower! Πόσο μου αρέσει που αρχίζουν σιγά σιγά να μαζεύονται τα πράγματα του μωρού! Άντε να τα τακτοποιήσουμε κιόλας επιτέλους. Εσένα δε σε φοβάμαι, ήδη τα έχεις τα περισσότερα από πριν, είσαι και έμπειρη μανούλα, σίγουρα θα τα προλάβεις όλα!:wink: 

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη μέρα διακοπών χθες κ έχασα πολύ συζήτηση βλέπω!!!

@Irinoula86 δεν θεωρώ ότι έχεις άδικο ,απλά πολλές φορές οι γυναίκες με την εγκυμοσύνη γινόμαστε λίγο υπερβολικες,εννοώ την φίλη σου που ίσως φοβάται κ γι'αυτό το κρύβει, από την άλλη αν είναι πραγματικά κολλητή σου μπορείς να της το πει χύμα, εγώ δλδ στην μία κ μοναδική πράγματικη κολλητή μιλάω χύμα χωρίς τσακωμούς κλπ οι υπόλοιπες είναι απλά φίλες κ απλά δεν μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, αν κάτι με χαλάσει κάνω πίσω ...

οσο για την άδεια έτσι ένιωθα κ εγώ προχθές κ το έριξα στις δουλειές του σπιτιού!μην το κάνεις!! Κάτσε χαλάρωσε κ σάπισε στην ξάπλα!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Κορίτσια έχω να θίξω ένα θέμα για να με βοηθήσετε λίγακι...... Όταν έμεινα εγκυος προσπαθουσε ταυτόχρονα και μια φίλη μου ακόμη τον ίδιο καιρό.... Η οποία νόμιζε οτι με την πρωτη φορα που θα προσπαθήσει θα μείνει κιόλας.... Και είχε βάλει και προγραμμα να μείνει τότε για να γεννήσει συγκεκριμένη περιοδο..... Τεσπα εγώ έμεινα αλλά της το είπα μετά την αυχενικη.... Και έτσι κάναμε με όλους εκτός από γονείς...... Που υ9 είχαμε πει από την αρχή..... Δεν μ ρωτουσε σχεδόν ποτε πως τα παω με την εγκυμοσυνη παρα μόνο τι έκανα κ έμεινα εγκυος και πως ηταν ψυχολογικά εκείνη π δεν έμενε εγκυος και όλο τα δικά της.... Εμένα δεν μ ρωτουσε ποτεεεε...... Η αν ρωτουσε το έκανε πολυ τυπικά..... Στο baby shower δεν ηρθε...... Και απ ότι έχω καταλάβει πρεπει να είναι έγκυος γτ μ λέει εδώ και 2 εβδομάδες ότι έχει αναγουλες και δεν βγαίνει από τ ο σπίτι κ τέτοια.... Εν τω μεταξυ με ρωτησε ποτε ακριβώς τους είχαμε πει εμείς για την εγκυμοσυνη μου? Μ;όλοι με ρωτάει για να δει ποτε θα το πει κ εκείνη.... Ενώ θέλω τόσο πολυ να χαρω αν είναι έγκυος όλη αυτή η συμπεριφορά της στη μέχρι τώρα εγκυμοσυνη μου με έχει ενοχλήσει και με έχει νευριάσει..... Εσείς πως λέτε να φερθώ? Είπα στΟν άνδρα μ οτι τετοιοι άνθρωποι δεν αξίζει να είναι στη ζωή μας.... Αλλά μήπως είμαι λίγο σκληρή λόγω ορμονών.... Τι λέτε κ εσεις...???? Sorry για το σεντόνι @Renez χαχαχα;χαχαχχα

Α επίσης σήμερα σταματησα την δουλειά..... Τι κάνουμε τώρα?????? Χαχαχαχα

Λοιπον εμείς φίλη το είπαμε σε όλους μετά την αυχενική, ακόμα κ στους γονείς! Κ πραγματικά δε με νοιαζει αν παρεξηγήθηκε κανείς... σε κάποιους δε όταν άρχισε να φαινεται! 
Για τη φίλη σου έχεις δίκιο... Έχω βρεθεί κ από τις δυο πλευρές, κ να προσπαθω για παιδί κ να μείνει έγκυος φίλη μου αλλά κ να είμαι εγώ κ μια άλλη να αποβάλει! Είναι όλα στη ζωή... δεν ένιωσα ποτέ ζήλια επειδή έκανε κάποια παιδί πριν από εμένα ούτε έδειξα μικροψυχία! Είναι φίλη σου κ έπρεπε να σοθ σταθεί από τη στιγμή που ηξερε κ ποσό το ήθελες... όποτε έχεις δίκιο! Το έχω ξαναπεί,Σε αυτή την περίοδο βλέπουμε ποιοι είναι δίπλα μας κ ποιοι μας αγαπάνε... μακριά από τοξικούς ανθρώπους τώρα που περιμένουμε τα παιδάκια μας!

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μωράκια!

@Anastasia05κ @Eva137 καλέ εχετε καιρο ακόμα! Απλά εγώ επειδή Σεπτέμβρη θα είμαι στη δουλειά θέλω να τα έχω όλα έτοιμα μέσα στον μήνα! Κ φυσικά ως αγχώδης δεν μπορώ να ησυχάσω.  Αναστασία μ εσύ τα έχεις κ πιο φρέσκα από τον μικρό κ είναι και τα ίδια όποτε με την ησυχία σου. Εύα μου θα ετοιμάσετε το σπιτικό σας κ για φαντάσου τι ωραία που θα είναι όλα καινούργια κ όμορφα κ το μωρό μαζί να τα χαρείτε!

@OctoberMom έχω δει κάποιες πλενομενες κ κυρίως νομίζω αυτές τις foldκαπως. Πολύ πλύσιμο φίλη μέσα στον χαμό στην αρχή. Άσε που τα κ@ka τους βάφουν,θέλουν κατευθείαν πλύσιμο κ είναι κ υδαρη στην αρχή! Μπααααα μετά το 2μηνο θα το σκεφτόμουν. Εν τω μεταξύ αν είναι κ χεζ0¥δ!κ0 σαν το πρώτο μου...μεχρι ενός+ είχε υπερδραστηριο σύστημα! Μπορείς να το δοκιμάσεις κ στη πράξη θα δεις πως σου βγαίνει γτ θα δουλεύεις κιόλας ρε κορίτσι!

πρίν από 6 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη μέρα διακοπών χθες κ έχασα πολύ συζήτηση βλέπω!!!

@Irinoula86 δεν θεωρώ ότι έχεις άδικο ,απλά πολλές φορές οι γυναίκες με την εγκυμοσύνη γινόμαστε λίγο υπερβολικες,εννοώ την φίλη σου που ίσως φοβάται κ γι'αυτό το κρύβει, από την άλλη αν είναι πραγματικά κολλητή σου μπορείς να της το πει χύμα, εγώ δλδ στην μία κ μοναδική πράγματικη κολλητή μιλάω χύμα χωρίς τσακωμούς κλπ οι υπόλοιπες είναι απλά φίλες κ απλά δεν μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, αν κάτι με χαλάσει κάνω πίσω ...

οσο για την άδεια έτσι ένιωθα κ εγώ προχθές κ το έριξα στις δουλειές του σπιτιού!μην το κάνεις!! Κάτσε χαλάρωσε κ σάπισε στην ξάπλα!!!

Καλές διακοπές Ευγενία! Απόλαυσε το κι ας χάσεις κ πολλές συζητήσεις! Θα σου κάνουμε επανάληψη μετά γιατί κοντεύει η εξεταστική!

Και για να σας λιγουριασω Μόλις καταβροχθισαμε πίτα αραβική με μερέντα κ μπανανα εγώ κ ο μικρός κ από 1 κρουασανακια Στέργιου....τα παρακανα το ξέρω...ήταν η ανταμοιβή μ για χθεσινή ταλαιπωρία!!!

  • Μου αρέσει 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκιααααα.... Ευχαριστώ όλες για τις απάντησεις σας για το θεματακι μου!!!! Θα σας ενημερώσω πως θα το χειριστω..... Λογικά θα την κάνω από τοξικους ανθρώπους.... Σηκώθηκα με αυτή τη διάθεση!!!!!! Κοιμηθηκα αρκετά καλά το βράδυ με ονειρα πολλα ........ Και σήμερα σηκώθηκα στις 10! Το ευχαριστήθηκα!!!! Παω να αλλάξω κάτι φόρμακια τώρα που μας πήραν δωρο..... Φίλοι του άντρα μου και μας πηραν φόρμακια 2-4 μηνών και είναι καλοκαιρινά..... Άντρες κορίτσια.... Ιδέα καμια αααα από παιδια..... 

πρίν από 58 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Λοιπον εμείς φίλη το είπαμε σε όλους μετά την αυχενική, ακόμα κ στους γονείς! Κ πραγματικά δε με νοιαζει αν παρεξηγήθηκε κανείς... σε κάποιους δε όταν άρχισε να φαινεται! 
Για τη φίλη σου έχεις δίκιο... Έχω βρεθεί κ από τις δυο πλευρές, κ να προσπαθω για παιδί κ να μείνει έγκυος φίλη μου αλλά κ να είμαι εγώ κ μια άλλη να αποβάλει! Είναι όλα στη ζωή... δεν ένιωσα ποτέ ζήλια επειδή έκανε κάποια παιδί πριν από εμένα ούτε έδειξα μικροψυχία! Είναι φίλη σου κ έπρεπε να σοθ σταθεί από τη στιγμή που ηξερε κ ποσό το ήθελες... όποτε έχεις δίκιο! Το έχω ξαναπεί,Σε αυτή την περίοδο βλέπουμε ποιοι είναι δίπλα μας κ ποιοι μας αγαπάνε... μακριά από τοξικούς ανθρώπους τώρα που περιμένουμε τα παιδάκια μας!

Ναι ναι σε ευχαριστω και όπως λέω παραπανω σηκώθηκα με αυτή τη διάθεση.... Όπως τα λες..... 

1 hour ago, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη μέρα διακοπών χθες κ έχασα πολύ συζήτηση βλέπω!!!

@Irinoula86 δεν θεωρώ ότι έχεις άδικο ,απλά πολλές φορές οι γυναίκες με την εγκυμοσύνη γινόμαστε λίγο υπερβολικες,εννοώ την φίλη σου που ίσως φοβάται κ γι'αυτό το κρύβει, από την άλλη αν είναι πραγματικά κολλητή σου μπορείς να της το πει χύμα, εγώ δλδ στην μία κ μοναδική πράγματικη κολλητή μιλάω χύμα χωρίς τσακωμούς κλπ οι υπόλοιπες είναι απλά φίλες κ απλά δεν μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, αν κάτι με χαλάσει κάνω πίσω ...

οσο για την άδεια έτσι ένιωθα κ εγώ προχθές κ το έριξα στις δουλειές του σπιτιού!μην το κάνεις!! Κάτσε χαλάρωσε κ σάπισε στην ξάπλα!!!

Να περνας καλα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ....... Έτσι ακριβώς θα κάνω....... Ευχαριστήσου το..... Εγώ θα αρχίσω απο Δευτέρα δουλίτσες θα κάτσω το ΣΚ να κοιμηθώ...... Και θα τις κάνω σιγά σιγά καθώς δεν θα παμε πουθενα.... Αθήνα θα είμαστε γτ ο άντρας μ συνεχίζει κ δουλευει οπότε εδωωωωω μέχρι 24 σιγουρα μετά βλέπουμε..... 

2 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Κορίτσια, πλενόμενες (πάνες) καμία?? Να πω κι εγώ τα δικά μου να τα βγάλω απο μέσα μου??

Μου χουν χαρίσει 5 Grovia που είναι τέρμα γλυκούλες, είναι σαν αρνί απο μέσα, εχεχεχε! Είναι all-in-one οπότε λέω να πάρω (να μου πάρουν δλδ, θα τις ζητήσω δώρο) άλλες 5 pocket να χω μισές-μισες κι επειδή δε θα προλαβαίνω τη μπουγάδα κάθε μέρα, έχω κιαλάρει κάτι ομάδες facebook που πουλάνε τις παλιές τους σε λογικές τιμές.

Έχω κοζάρει κ τις τύπου Hamac που φαίνονται πολύ βολικές αλλά κάπως πανακρίβ, ίσως να πάρω 2ο χέρι άμα βρω, θ αξίζουν φουλ! Και λέω να μην ξοδευτώ με τα αναλώσιμα, αυτό το τύπου γαζούλα θα το χουν κ τα ελληνικά καταστήματα χαρτικών με καλή τιμή σίγουρα...

Κοιτάζω απο τώρα κάποιες στο ebay αλλά θα περιμένω να δω μπας κ βρω κάποια μαμά Ελλάδα.

Fitted και prefold, δε με βλέπω να επιλέγω, ακούγεται μπλέξιμο!

Όχι, δεν είστε υποχρεωμένες να καταλαβαίνετε τί είναι όλα τ αποπάνω :P Αλλά αν κάποια με τέτοια βολοδέρνει αυτόν τον καιρό, να το πει να ενώσουμε τις γνώσεις μας!

Υ.Γ.: Πίτσα+Μπύρα (χωρίς αλκόολ)+ κοιλιά= ξύπνια στις 5μιση το χάραμα...

Υ.Γ.: Έπιασα ένα ποδαράκι σήμερα κ το ζούληξα και μπήκε μέσα, λέτε να την πόνεσα?? :O

Εγω όντως δεν τις έχω κοιτάξει αυτές τις πανες και δεν καταλάβαινα τι εγραφες.... Νομιζω τα είχα κοιτάξει στην αρχή λίγο παλι που τα συζητούσαμε αλλά κάτι δεν μ άρεσε..... Και τα παρατησα..... Κ εγώ πιανω ποδαρακι συνέχεια και με πιεζει το ατιμο...... Το Χαιδευω και ξαναπαει στην θέση του........ 

6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μην αγχώνεσαι!!! Λογικά μετά κι από εσένα θα ετοιμάσω εγώ τα ρούχα.:mrgreen:

Από πάνες,ούτε μια δεν έχω αγοράσει.. μόνο για τον μεγάλο!

Μέσα στον Αύγουστο όμως θα κάνω κάποιες δουλίτσες! Να φέρω τουλάχιστον το πρωτο κρεβατάκι να έχει να κοιμηθεί ο μικρος μου! Κ να φρεσκαρω κ κάνα ζιπουνακι γιατί τον βλέπω να κολυμπάει στα φορμακια του μεγάλου!

Τώρα που βρήκατε το σπίτι τα υπόλοιπα θα γίνουν σιγά σιγά!:wub:

ειναι αυτο που ακουω να λένε ότι τα δευτερα παιδιά μεγαλώνουν στον αυτόματο????? Μάλλον ισχυει Ε??? 

6 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Έχεις δίκιο που σε πείραξε η στάση της... οι φίλοι δεν είναι μόνο για να τους λες τα θέματά σου και να ζητάς συμβουλές, αλλά και για να τους ακούς και να τους συμπαραστέκεσαι κι εσύ, στις χαρές και στις λύπες. Καταλαβαίνω λίγο και την μεριά της βέβαια, και προφανώς την πείραξε που δεν της το είπες από την αρχή. Κι εγώ (πόσο μάλλον που προσπαθούσα για 3μιση χρόνια και έπιασα με εξωσωματική) αν εξαιρέσεις την οικογένειά μου, στους υπόλοιπους το είπα μετά την αυχενική, σε κάποιους που δε βλέπω γιατί μένουμε μακριά το είπα μετά την β επιπέδου κιόλας, για να έχουμε αποκλείσει τα περισσότερα προβλήματα υγείας που θα μπορούσε να έχει το μωρό. Κάποιοι ψιλοπειράχτηκαν, αλλά ακόμα κι εκείνοι αν σε αγαπάνε θα χαρούν με τη χαρά σου και θα είναι εκεί για σένα! Εγώ βέβαια είμαι της άποψης πάντα να το συζητάς αν έχεις παρεξηγηθεί με κάποιον φίλο σου, όπως σου πρότειναν και τα κορίτσια ήδη, περισσότερο για να είσαι εσύ εντάξει με τον εαυτό σου και να μη σκεφτείς αργότερα "αχ, δεν της το είπα και θα έπρεπε να της είχα μιλήσει" και τέτοια... Από εκεί και πέρα, επειδή από ότι κατάλαβα έχεις απογοητευτεί και ξενερώσει ήδη, μπορείς να κρατάς τις αποστάσεις σου στο μέλλον... όπως νιώθεις εσύ.

 

Εγώ ας πούμε, ακόμα δεν έχω έτοιμο το σπίτι μου, για να μετακομίσω μέσα, για να αρχίσω να πλένω/οργανώνω τα πράγματα του μωρού. Κάναμε μια πρόοδο όμως... χθες βράδυ βάψαμε το δωμάτιό του. Πάτωμα δεν έχει ακόμα, αλλά τουλάχιστον οι τοίχοι είναι έτοιμοι!:P

Κορίτσι μουυυυυ αυτό ακριβώς θα κρ;φάω αποστάσεις...... Τι τέλεια που αρχίσατε το σπιτάκι σας........!!!!!!!! Κ;ι Ολα θα γίνουν μην αγχώνεσαι........ Και θα είναι έτοιμα για υον μπαμπάκο σας.... Μόνο μην κουράζεσαι πολυ εσυ.... Δινε οδηγίες και άσε τους υπόλοιπους να τα κανουν χιχιχιχι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 που να πας μαρή δόλια μαναετα τις 24 που σε λίγες μέρες θα μπαίνεις στον μήνα σου ε??? Μέχρι Βουλιαγμένη καλά θα ειστε:P

Κ το ότι πήραν δώρο φορμακια πάντως μπράβο τους:D

Καλημέρα σε όλες κοριτσουδια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα κοριτσάκιααααα.... Ευχαριστώ όλες για τις απάντησεις σας για το θεματακι μου!!!! Θα σας ενημερώσω πως θα το χειριστω..... Λογικά θα την κάνω από τοξικους ανθρώπους.... Σηκώθηκα με αυτή τη διάθεση!!!!!! Κοιμηθηκα αρκετά καλά το βράδυ με ονειρα πολλα ........ Και σήμερα σηκώθηκα στις 10! Το ευχαριστήθηκα!!!! Παω να αλλάξω κάτι φόρμακια τώρα που μας πήραν δωρο..... Φίλοι του άντρα μου και μας πηραν φόρμακια 2-4 μηνών και είναι καλοκαιρινά..... Άντρες κορίτσια.... Ιδέα καμια αααα από παιδια..... 

Ναι ναι σε ευχαριστω και όπως λέω παραπανω σηκώθηκα με αυτή τη διάθεση.... Όπως τα λες..... 

Να περνας καλα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ....... Έτσι ακριβώς θα κάνω....... Ευχαριστήσου το..... Εγώ θα αρχίσω απο Δευτέρα δουλίτσες θα κάτσω το ΣΚ να κοιμηθώ...... Και θα τις κάνω σιγά σιγά καθώς δεν θα παμε πουθενα.... Αθήνα θα είμαστε γτ ο άντρας μ συνεχίζει κ δουλευει οπότε εδωωωωω μέχρι 24 σιγουρα μετά βλέπουμε..... 

Εγω όντως δεν τις έχω κοιτάξει αυτές τις πανες και δεν καταλάβαινα τι εγραφες.... Νομιζω τα είχα κοιτάξει στην αρχή λίγο παλι που τα συζητούσαμε αλλά κάτι δεν μ άρεσε..... Και τα παρατησα..... Κ εγώ πιανω ποδαρακι συνέχεια και με πιεζει το ατιμο...... Το Χαιδευω και ξαναπαει στην θέση του........ 

ειναι αυτο που ακουω να λένε ότι τα δευτερα παιδιά μεγαλώνουν στον αυτόματο????? Μάλλον ισχυει Ε??? 

Κορίτσι μουυυυυ αυτό ακριβώς θα κρ;φάω αποστάσεις...... Τι τέλεια που αρχίσατε το σπιτάκι σας........!!!!!!!! Κ;ι Ολα θα γίνουν μην αγχώνεσαι........ Και θα είναι έτοιμα για υον μπαμπάκο σας.... Μόνο μην κουράζεσαι πολυ εσυ.... Δινε οδηγίες και άσε τους υπόλοιπους να τα κανουν χιχιχιχι

Μάλλον ισχύει αυτό για τα δεύτερα!

Θα σας ενημερώσω!!:mrgreen:

Η εγκυμοσύνη παντως πέρασε πολύ πιο γρήγορα κ με λιγότερο άγχος. Κ νιώθω κ πιο 'ελαφρια' αυτή τη φορά.

Κι εμείς κάναμε γενική με τον άντρα μου κ τώρα περιμένουμε να γίνει το φαγητό. Πήγαμε κ την πρωινη βόλτα μας στη γειτονιά μας κ πήραμε τον αέρα μας

Αχ όσοι με βλέπουν μου λένε καλή λευτεριά!!! Τι ωραία! Τελειώνει κι αυτό το ταξίδι!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...