Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Μωρέ έτσι όπως λες τα τρώω στο φυσιολογικό μου!! Εννοώ ότι θεωρώ αυτονόητο το καλό πλύσιμο κ μετά λίγο ξυδακι για τα παράσιτα αλλά στην εγκυμοσύνη το έχω πάρει από φοβο..

Αντέξαμε μέχρι τον 8ο..τωωωρα δε πειραματίζομαι!!

Άσε να έχω κ κάτι που μου χει λείψει (κ είναι κ light)γτ όλα τα υπόλοιπα τα χτυπάω χωρίς τύψεις τόσο καιρό!!

Υγ: και τα βιολογικά δεν είναι τοοοσο αθώα όσο λένε..

@Eva137 λίγο μας έμεινε φιληηηη 1.5 μήνας ακόμη!!!

Κ εγώ θα συμφωνήσω φίλτατη ότι το έχω πάρει με πολύ φόβο! Θα έλεγα ότι θα τα τρώμε μετά για να χάσουμε τα κιλά αλλά θα με κράξεις όποτε δε λέω τίποτα!!!

Just now, Eva137 είπε:

 

Κι εγώ το ίδιο έχω πάθει... λαχταράω λαχανικά και φρούτα (ειδικά για τα φρούτα δεν το πιστεύω γιατί ποτέ δε μου άρεσαν, αλλά τουλάχιστον μπορώ να τα φάω τώρα)! Οι σαλάτες όμως μου έχουν λείψει τόσο πολύ, ειδικά μαρούλι-ρόκα-κοτόπουλο-μήλο-καρύδια-ροκφόρ και η αγαπημένη μου ρόκα-σπανάκι-ντομάτα-παρμεζάνα-κουκουνάρι-μπαλσάμικο-μέλι!:P Ααααχ, πού καταντήσαμε!

Έχω φαει όσα φρούτα δεν έχω φαει σε όλη μου τη ζωή!!!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Κ εγώ θα συμφωνήσω φίλτατη ότι το έχω πάρει με πολύ φόβο! Θα έλεγα ότι θα τα τρώμε μετά για να χάσουμε τα κιλά αλλά θα με κράξεις όποτε δε λέω τίποτα!!!

Έχω φαει όσα φρούτα δεν έχω φαει σε όλη μου τη ζωή!!!

Ναι θα σε κρατώ!!:x

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτες οι πρασινες σαλατες... κ εγω μονο χωριατικη τρωω στο σπιτι μου με ξεφλουδισμενη ντοματουλα...! Τουλαχιστον ειναι εποχης. Ουτε εμενα δρν εμπιστευομαι στο πλυσιμο μαρουλιου

ουτε βραστες τρωω απ εξω... τωρα στις διακοπες παραγγειλαμε σε ταβερνα χορτα.... εβαλα λεμονακι και πριν την φαω την χαζευα και τι να δω;; Εντοπισα με το ματι μια τοση δα πετρουλα!! Δεν τα ακουμπησα

ονειρευομαι μια σαλατα που επαιρνα απ εξω στη δουλεια... quinoa chicken!!!! Μαρουλακι, κινοα, κοτοπουλο, ροδελες ελιας, φρεσκο κρεμμυδακι και καλαμποκι και μια σος (light ισχυριζονται) σιζαρς. Θα περιμενω πως κ πως να γυρισω δουλεια για να παραγγειλω :p

  • Μου αρέσει 3

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Αχ αυτες οι πρασινες σαλατες... κ εγω μονο χωριατικη τρωω στο σπιτι μου με ξεφλουδισμενη ντοματουλα...! Τουλαχιστον ειναι εποχης. Ουτε εμενα δρν εμπιστευομαι στο πλυσιμο μαρουλιου

ουτε βραστες τρωω απ εξω... τωρα στις διακοπες παραγγειλαμε σε ταβερνα χορτα.... εβαλα λεμονακι και πριν την φαω την χαζευα και τι να δω;; Εντοπισα με το ματι μια τοση δα πετρουλα!! Δεν τα ακουμπησα

ονειρευομαι μια σαλατα που επαιρνα απ εξω στη δουλεια... quinoa chicken!!!! Μαρουλακι, κινοα, κοτοπουλο, ροδελες ελιας, φρεσκο κρεμμυδακι και καλαμποκι και μια σος (light ισχυριζονται) σιζαρς. Θα περιμενω πως κ πως να γυρισω δουλεια για να παραγγειλω :p

Πωωω ότι θα ήμασταν με τη κοιλιά στο στόμα κ θα λιγουρευομασταν τόσο σαλάτες ποιος θα το πίστευε:D?!

Κ μια ωραία με μαρουλι-λιαστη ντοματα-μπεικον κ μοτσαρέλα θυμήθηκα τώρα..ρε τι πάθαμε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

μια ωραία με μαρουλι-λιαστη ντοματα-μπεικον κ μοτσαρέλα θυμήθηκα τώρα..ρε τι πάθαμε..

Πωωωω τρεχει σαλακι νυχτιατικααααα. Θα προσεθετα μερικα κρουτον :p


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Πωωω ότι θα ήμασταν με τη κοιλιά στο στόμα κ θα λιγουρευομασταν τόσο σαλάτες ποιος θα το πίστευε:D?!

Κ μια ωραία με μαρουλι-λιαστη ντοματα-μπεικον κ μοτσαρέλα θυμήθηκα τώρα..ρε τι πάθαμε..

Όσες κ να πείτε την καίσαρα με κοτόπουλο κ μπέικον κρουτόν σως δε μου τη βγάζετε από το μυαλό!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!! Απ ότι βλέπω είστε όλες καλά... δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελιδουλες!!

Εμείς σήμερα στησαμε την κούνια..πολύ δύσκολη σε θέμα βάρους η πολυμορφικης...αλλά είναι φοβερή η αλήθεια είναι αξιζει!!!

Θέλω να αγοράσω ένα στρωματακι για την αλλαξιερα αλλά μπερδεύτηκα με το σκληρό και το μαλακό που λέει... το διαφορά έχει;;; τι να προτιμήσω ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!!! Απ ότι βλέπω είστε όλες καλά... δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελιδουλες!!

Εμείς σήμερα στησαμε την κούνια..πολύ δύσκολη σε θέμα βάρους η πολυμορφικης...αλλά είναι φοβερή η αλήθεια είναι αξιζει!!!

Θέλω να αγοράσω ένα στρωματακι για την αλλαξιερα αλλά μπερδεύτηκα με το σκληρό και το μαλακό που λέει... το διαφορά έχει;;; τι να προτιμήσω ;

Τι να σου πω εγώ πήρα αυτό που λέει μαλακό κ είναι το κλασσικό σαν μαξιλαράκι με τη κουρμπα απλά μαλακό ύφασμα σαν βαμβακερό..τα άλλα νομίζω είναι σαν το ύφασμα που έχουν τα καλά στρώματα Θαλάσσης αν καταλαβαίνεις τι εννοώ..:unsure:

Just now, Christinα είπε:

@OctoberMom ένδοξο το Χελιδόνι! Λίγο πιο κάτω είναι η δουλειά μου!!!

@Renez δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εγώ στον θηλασμό δεν έτρωγα πράσινα...

Λόγω κολικών λες ε? 

Ναι το έχω διαβάσει είναι αλήθεια..θα ξεκινήσω δυναμικά τρογωντας τα κ αν δω ότι ο μπέμπης δεν ψήνεται θα τα αφαιρέσω από τη διατροφή..

Τι να τον κάνω??

Γενικά έτσι μου έχει πει ο ντοκτορ ότι αρχίζω κ τρώω κανονικα απλά αποφεύγοντας τα πολλά όσπρια συχνά κ τα ωμά λαχανικά κ αν δούμε ότι κάτι τον ενοχλεί το κόβουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα said:

@OctoberMom ένδοξο το Χελιδόνι! Λίγο πιο κάτω είναι η δουλειά μου!!!

@Renez δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εγώ στον θηλασμό δεν έτρωγα πράσινα...

Αληθεια;;; Ουτε εκει επιτρεπεται;;;;;;; Ειχα παρει αποφαση το αλκοολ, τωρα κοβεται και η σαλατα;;;;


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πολύ περιορισμένα τα ετρωγα, σχεδόν καθόλου βασικά! Το σωστό είναι να φας κ να παρακολουθήσεις αλλά που να καταλάβεις με τόσα που γίνονται εκείνον τον πρώτο καιρό τι πειράζει κ τι οχι? Πράσινα,όσπρια κ γαλακτοκομικά νομίζω δεν έτρωγα αλλά άντεξα γτ ήταν για 3 μήνες κ κατι. Αν θηλαζα πιο πολύ μετά το 2μηνο 3μηνο θα έκανα δοκιμές .


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...