Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσιααα πως είστε; δεν νομίζω να βολεύει για το σπίτι αυτό το καλάθι που λες αν κατάλαβα πιο εννοείς είναι περισσότερο για την μεταφορά του παιδιού.. Για το σπίτι θα βόλευε αυτό το λίκνο που λέμε μπήκα χθες ειδα πάνω κάτω τι παίζει έχει καλές προσφορές 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα πως είστε; δεν νομίζω να βολεύει για το σπίτι αυτό το καλάθι που λες αν κατάλαβα πιο εννοείς είναι περισσότερο για την μεταφορά του παιδιού.. Για το σπίτι θα βόλευε αυτό το λίκνο που λέμε μπήκα χθες ειδα πάνω κάτω τι παίζει έχει καλές προσφορές 

Αυτα τα λικνο τα πουλανε μαζι με το στρωματακι η θες εξτρα λεφτα κ για το στρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για 2 μήνες επειδή εμένα στη μαμά μου κι δεν μπορούσα να πάρω το λίκνο κοιμόταν στη καλαθουνα από το καρότσι... Μέχρι 4 μηνών ανετα θα κοιμόταν μετα δεν θα χωρουσε για να ειναι άνετα. Ε ει λίκνο με 70 ευρώ κι με στρώμα ανατομικο


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marian91 είπε:

Εγώ πάντως για 2 μήνες επειδή εμένα στη μαμά μου κι δεν μπορούσα να πάρω το λίκνο κοιμόταν στη καλαθουνα από το καρότσι... Μέχρι 4 μηνών ανετα θα κοιμόταν μετα δεν θα χωρουσε για να ειναι άνετα. Ε ει λίκνο με 70 ευρώ κι με στρώμα ανατομικο

Α αμα ειναι κ το στρωμα μεσα στην τιμη καλα ειναι μπορει να παρω ενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2020 at 2:41 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Καλημερα σε ολες.κοριτσια θα ηθελα τα φωτα απο εσας που εχετε ξαναγινει μαμαδες ως προς τις αγορες δεν θα τα παρω τωρα ειναι νωρις αλλα να εχω την αισθηση.πχ ερχεται το παιδι στο σπιτι ποσες πιπιλες πρεπει να εχω ποσα μπιμπερο;;;;;μπιμπερο ψιλο;διαωαζω βιβλια αλλα δ τα λενε ολα.......αυτα τα nuk εχω ακουσει ειναι τα καλυτερα.

Και εγω το ιδιο μπερδεμένη είμαι...

23 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Ναι αυτά εννοώ που τα φασκιωνουμε.. Και εγώ πιο μετά θα ξεκινήσω λίγα λίγα να παίρνω αχ να δούμε πως θα τα βγάλουμε πέραααα δεν έχω και καμιά μαμά εδώ να με δώσει τίποτα είναι μεγάλη ευκολία αν έχεις έτσι από σόι ή από φίλες..  Τώρα από κρεβατάκια καρότσια και τέτοια έχω δει κάποια πακέτα προσφοράς αλλά για αργότερα.. Στην αρχή θα πάρω ένα λίκνο για μέσα στο δωμάτιο να μπορώ να το έχω και δίπλα στο κρεβάτι και αυτά τα άτιμα πανάκριβα είναι.. Ότι έχει να κάνει με μωρό πιάνουν οπίσθια :mrgreen:

Εγω ευτυχώς έχω να μου δώσουν αρκετά,πρώτα θα δω τι θα μου δώσουν και μετά θα αγοράσω..Εγω είδα ένα λίκνο  ξύλινο αυτο μόνο θέλω να πάρω για αρχή αλλά νομίζω ότι νωρίς ακόμη (Τέλος Σεπτεμβρίου και μετά θα ξεκινήσω)

22 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ναι απλα σκεφτομαι στην συρταριερα  πανω πρεπει να εχει πολυ χωρο για να μπορω να ακουμπαω το μωρο

Εγω είδα στα Ικεα δυο που μου αρέσουν άσπρες γιατί μου αρεσει σαν Χρωμα η πρώτη κοστίζει 80€ και η άλλη 140€ και φαρδιές από επάνω η αδερφή μου έχει αυτή με τα 80€ και έχει βάλει από επάνω την αλλαξιερα που την αγόρασε από τα Ικεα,πήρε μόνο παιδικά πόμολα και άλλαξε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Και εγω το ιδιο μπερδεμένη είμαι...

Εγω ευτυχώς έχω να μου δώσουν αρκετά,πρώτα θα δω τι θα μου δώσουν και μετά θα αγοράσω..Εγω είδα ένα λίκνο  ξύλινο αυτο μόνο θέλω να πάρω για αρχή αλλά νομίζω ότι νωρίς ακόμη (Τέλος Σεπτεμβρίου και μετά θα ξεκινήσω)

Εγω είδα στα Ικεα δυο που μου αρέσουν άσπρες γιατί μου αρεσει σαν Χρωμα η πρώτη κοστίζει 80€ και η άλλη 140€ και φαρδιές από επάνω η αδερφή μου έχει αυτή με τα 80€ και έχει βάλει από επάνω την αλλαξιερα που την αγόρασε από τα Ικεα,πήρε μόνο παιδικά πόμολα και άλλαξε 

 Α ωραια θα κοιταξω γτ παντου πολυ ακριβες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

 Α ωραια θα κοιταξω γτ παντου πολυ ακριβες

 

On 31/7/2020 at 10:14 ΜΜ, Suzukaki είπε:

@Fotini82Εγω κοιμομουν αο πριν ανασκελα κ λιγο στο πλαι οποτε δ εχω θεμα αλλα κοριτσια στο μπρουμυτα θελει προσοχη.μια φιλη μου κοιμοταν μπρουμυτα κ ξαφνικα νιωθει κλωτσομπουνιδια τοσο εντονα που κατα τρομαξε οτι κατι επαθε το μωρο......εγω φοβαμαι να κατσω μπρουμυτα δ με βολευε ποτε ευτυχως κ ετσι δ το επιδιωκω

Σου έστειλα μνμ εδω δεν με άφηνε να τς ανεβάσω 

9 ώρες πρίν, myrina είπε:

@butterfly1986 κι εγω την μικρή την πηγα στο παιδικό 2 μηνών, ενω την μεγάλη 10 μηνών. Αποκλειστικός θηλασμός και στις 2, η μεγάλη θηλασε ως 16 μηνών ενώ η μικρή εως 22. Ητανε θεμα χωρου ομως. Τη μικρη την ειχα μαζί μας όσο χωρούσε στο πορτ-μπεμπε, εκεί την κοιμιζα για 2 μηνες, δεν χωρούσε κούνια στο υπνοδωμάτιο μας, και δεν ηθελα να δωσω λεφτά για λίκνο, όπου κι εκεί μετά από 2 μηνες πια δεν θα χωρούσε, ητανε μεγάλο μωρό με γρήγορη ανάπτυξη. Την μεγάλη την είχα βγάλει από την κούνια λίγο πριν γεννηθεί η μικρή, 1μιση χρόνου, και μπηκε σε μόνο κρεββάτι απο τότε, με κάγκελο. Ητανε μαζί οι μικρες δλδ απο την αρχή σχεδόν. Για εμας δούλεψε. Βέβαια τα υπνοδωμάτια μας ητανε πολυ κοντά και ακουγα τα παντα. Τωρα ειμαστε σε άλλο σπιτι και χωράει κούνια στο δωμάτιο μας, και το μωρό θα μείνει μαζι μας για πολυ καιρό, οι "μεγάλες" έχουν αλλα ενδιαφέροντα πλέον και το μωρό θα τις ενοχλεί, χωρια ότι έχουν ενα σωρό πραγματάκια επικίνδυνα για μωρό παιδί.. Και οι ωρες ύπνου θα είναι διαφορετικές, αυτες θα έχουν διαβάσματα, το μωρό θα πρέπει να κοιμάται. Θα είναι μεγάλη η διαφορά ηλικιας και εντελώς διαφορετικές οι ανάγκες τους.

Εγω είχα στο μυαλό να το παω από την αρχή βέβαια μια σκέψη είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Αν μ δωσει καποιος ναι θα τα παρω εννοειται αλλα εγω δ ζηταω κ εγω σκεφτομαι για λικνο αν κ μ ειπε αυτο ο φιλος οτι εχει καλαθι λικνο με βαση κ θα μ το δωσει.καλαθι για να κοιμαται το μωρο δεν εχουν κ τα καροτσια τα 3 σε 1;;

Σε τετοια ακριβώς καλαθουνα του καροτσιού την είχα τη μικρή για δυο μήνες, μετά απλα δεν χωρούσε, και απο τοτε την πηγα στην κούνια στο παιδικό, μαζί με την αδερφή της.


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα πήρα τα αποτελεσματα της αυχενικής τροποποιημένα. Ευτυχώς όλα καλά , απλά μου εδωσε μεγάλη πιθανοτητα για προωρο τοκετό που ουτως η άλλως το ξέραμε γι’αυτό και παίρνω σαλοσπιρ και αντιπηκτικές. 

Εμείς τη μικρούλα μας όπως είπε μια κοπέλα πιο πανω την ειχαμε σε καλαθούνα μεγαλη για καποιους μηνες. Ήταν και προωράκι και χορουσε άνετα. Τωρα αν δω οτι ξεπερνάμε τις 34 βδομάδες θα παμε και εμείς μαλλον για λικνο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Ευτυχώς όλα καλά , απλά μου εδωσε μεγάλη πιθανοτητα για προωρο τοκετό που ουτως η άλλως το ξέραμε γι’αυτό και παίρνω σαλοσπιρ και αντιπηκτικές. 

Μπράβο Φωτεινη που είναι ολα καλα!! Κι εγω παίρνω σαλοσπιρ γιατί μου έβγαλαν μεγαλη πιθανότητα για προεκλαμψια. Εγω εγραψα για το πορτ μπεμπε, αλλα εμενα η μικρή γεννηθηκε ακριβως 40 εβδομαδες τελευταια μέρα της ΠΗΤ, και ητανε 3870, και μετά εβαζε γρήγορα, 2 μηνών ητανε 6 κιλα αν θυμάμαι καλα.

Εμεις σήμερα υποτίθεται θα ειχαμε τα αποτελέσματα της nip και ακομα τίποτα.. Εχουν περασει ηδη 2 εβδομάδες την Παρασκευή.. Εχω πολυ αγωνια.. 

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φωτεινή μου έτσι όλα καλά να είναι!!!! Υπομονή myrina εύχομαι όλα καλά να πάνε και σε εσένα.. Εγώ αύριο θα πάω αλεξανδρούπολη στο νοσοκομείο να ανοίξω καρτέλα και ένα άγχος το έχω γίνεται και ένας χαμός με τα κρούσματα εκεί.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Μπράβο Φωτεινη που είναι ολα καλα!! Κι εγω παίρνω σαλοσπιρ γιατί μου έβγαλαν μεγαλη πιθανότητα για προεκλαμψια. Εγω εγραψα για το πορτ μπεμπε, αλλα εμενα η μικρή γεννηθηκε ακριβως 40 εβδομαδες τελευταια μέρα της ΠΗΤ, και ητανε 3870, και μετά εβαζε γρήγορα, 2 μηνών ητανε 6 κιλα αν θυμάμαι καλα.

Εμεις σήμερα υποτίθεται θα ειχαμε τα αποτελέσματα της nip και ακομα τίποτα.. Εχουν περασει ηδη 2 εβδομάδες την Παρασκευή.. Εχω πολυ αγωνια.. 

Εύχομαι καλα αποτελέσματα να έχεις & να ηρεμίσεις όσο μπορείς..Όλα καλα θα είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...