Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Να σας ρωτησω ποσα mg παίρνεται ασβέστιο πόσα μαγνήσιο οσες κοπέλες χρειάζεται να πάρετε και πόσο σίδηρο? Γιατί εγώ παίρνω κατι πολυβιταμινες που εχουν καποια mg απο ολα τα παραπάνω αλλα μου φαίνονται λίγα παίρνω και χαμηλή δόση ασπιρίνη καθε μέρα.

Εγώ μαγνήσιο παίρνω δυο μπουκαλάκια mag2 αμπούλες,σίδηρο δν μου δίνει,συνεχίζω τα utrogestan(4 χάπια την ημέρα,ένα φιλικό οξύ κάθε πρωί και κάνω κάθε πρωί μια αντιπηκτική ένεση ινοχεπ 4,5

Just now, Fotini82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ απο εμένα!!!   
 

@Dhmh4 Δημητρούλα μου σε έκανα να ανησυχήσεις.. όντως δεν μπήκα χθες ειχα κοσμο όλη μερα και σήμερα είχα την αυχενική.. παίζει να ήμουν και η τελευταία;;; Ο γιατρός μου είπε οριακά! Πολλή ώρα κορίτσια 3 ώρες στο μαιευτήριο, αργησαν να με πάρουν! Ευτυχώς όμως όλα καλα!!! Ο γιατρός μου είπε πολύ ζωηρό το μωρό σου! Χαχα

Προβληματάκια με το εντερο εχω και εγώ αρκετά.. μου είπε ο γιατρός δαμασκηνα και ακτινίδια! 
 

Α!!!! Κατα 99,9 μου είπε κοριτσάκι! Θα τον φάμε το μπαμπά μας εδώ μεσα τρεις γυναίκες! ΚΑΙ επιτέκους μου εδωσε οκ να βγω απ το σπιτι!! Τελεια!!

Μπράβο σας για τα αποτελέσματα,κοριτσάκι;;( τρελενομαι για κορίτσια) Εγω έχω αύριο το πρωί αυχενική...Δεν ξερω εάν επιτρέπεται απο τν γιατρό σου αλλά βοηθούν και τα αποξηραμένα σύκα πολυ.Καλη συνέχεια !!

πρίν από 38 λεπτά , Xen.... είπε:

Εγώ 13+5 Σήμερα κ εδώ κ πολύ καιρό νοιώθω χτυπήματα χαμηλά στην κοιλιά.... Ο εμβρυολογος μου είπε είναι το έντερο μετά την 15-16 Θα νοιώσεις το μωρό.... ωστόσο έχω άλλο θέμα,με πονάει η κοιλιά κάτω αριστερά χαμηλά μάλλον το έντερο κ κάνει αντανακλάσεις σε όλη την κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι το έντερο μπορεί συσπάσεις μου έδωσε dufalac προς το παρόν να στρώσει το εντερο..... Έχει καμία κάτι παρομοιο;;;;

Εγω έχω μεγάλο θέμα με το έντερο μου από μικρο παιδι.,Πριν μείνω εγκυος επερνα dufalac τώρα μου δίνει effecol 2 φακελάκια την ημέρα 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φωτεινή μου χάρηκα που πήγαν όλα καλά!!!!! Χάχα σίγουρα θα τον τρελαίνετε τον  μπαμπά...  Χχαχα και εμένα έτσι ζωηρό ήταν δεν σταμάτησε να κουνιέται και ανυπομονώ να δω και εγώ τι είναι γιατί με είπε κοριτσάκι αλλά με είπε ότι δεν είναι και σίγουρο γιατί ήταν πολύ νωρίς όταν την έκανα 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμαθα το φύλο του παιδιου απο το αιμα ......βεβαια οταν ειδα τον υπέρηχο καταλαβα το φυλο φαινοταν ξεκαθαρα ας ηταν 12 βδομαδων και 5 ημερων.....απαλα εδω δεν σου λενε το φυλο και να το δουν περιμένουν τα αποτελεσματα του αιματος.

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Xen δεν εχω κατι με το έντερο, εύχομαι να σου περάσει συντομα!!

Ασβεστιο τελικά ειναι 500mg και εμπεριέχει και 10mg D3 

Ρουλα στην εξέταση ΝΙΠ που εκανα δλδ θα δείξει και το φύλλο?? Α πολυ ωραια!!! :-)


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Roula2021 είπε:

Εγω εμαθα το φύλο του παιδιου απο το αιμα ......βεβαια οταν ειδα τον υπέρηχο καταλαβα το φυλο φαινοταν ξεκαθαρα ας ηταν 12 βδομαδων και 5 ημερων.....απαλα εδω δεν σου λενε το φυλο και να το δουν περιμένουν τα αποτελεσματα του αιματος.

Από το αίμα φαίνεται το φυλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Έμαθα και εγώ το φύλο.πάλι λάθος μου είχαν κάνει στην αυχενική!έρχεται και 3 γιος.Παναγία μου σαν την Αλίκη στο Ναυτικό θα είμαι.αγχώθηκα λίγο για το πώς θα τα βγάζω πέρα και ο άντρας μου με βρίζει.

Εμένα μου έδωσε μόνο σίδηρο να παίρνω πρωί και βράδυ ένα φιαλίδιο των 15 g συν τα χάπια που έπαιρνα ένα filicin και ένα salospir.

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έμαθα και εγώ το φύλο.πάλι λάθος μου είχαν κάνει στην αυχενική!έρχεται και 3 γιος.Παναγία μου σαν την Αλίκη στο Ναυτικό θα είμαι.αγχώθηκα λίγο για το πώς θα τα βγάζω πέρα και ο άντρας μου με βρίζει.

Εμένα μου έδωσε μόνο σίδηρο να παίρνω πρωί και βράδυ ένα φιαλίδιο των 15 g συν τα χάπια που έπαιρνα ένα filicin και ένα salospir.

Με το καλο γερα να ειναι κ οτι ειναι.εμενα χθες δ ανοιγε τα ποδια με.τπτ να δουμε ολο οκλαδον κ σταυροποδι μας ειχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ 3 γιους εεεε χάχαχα.. αχ αντε γερά να είναι ολααα και εγώ αυτό λέω βρε λες να με βγει και το 3 αγόρι χαμός μετααα πάλι καλά θα χουν μια διαφορά ηλικίας..  Νόμιζω στην αυχενική δεν είναι στάνταρ αυτό που θα σε πει γιατί είναι νωρίς.. Αλλά κάνουν μια πρόβλεψη εμένα ας πούμε με είπε για κορίτσι παει αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα  οπότε δεν το έχω για σίγουρο περιμένω τώρα όταν πάω στον γιατρό μπας και το δούμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, myrina said:

Xen δεν εχω κατι με το έντερο, εύχομαι να σου περάσει συντομα!!

Ασβεστιο τελικά ειναι 500mg και εμπεριέχει και 10mg D3 

Ρουλα στην εξέταση ΝΙΠ που εκανα δλδ θα δείξει και το φύλλο?? Α πολυ ωραια!!! :-)

Ναι πολυ πιθανο ....δε ξερω τι γινεται στην Ελλάδα αλλα στην Αμερική ετσι γινεται!


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Xen.... η εξεταση ΝΙΠ δειχνει το φύλο. Ετοιμάσου...

@Maria mariaa Λογικά δου είπαν αποχή απο λαχανικά για να μην είναι διατεταμένο το έντερο και δυσκολέψει την εξέταση. Δεν πάει αλλού το μυαλό! Εύχομαι πολλή καλή επιτυχία στην αυχενική σου σήμερα... να το χαρείς, γιατί τα μικράκια κανουν σαν τρελά. Να φας λιγη σοκολάτα εικοσι λεπτακια πριν αν σου επιτρέπεται. Εγώ ήπια μια κρυα σοκολάτα και έκανε σαν τρελό το μικρό. Επίστευτο θέαμα! Το ευχαριστήθηκα! Περιμένουμε νέα σου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα κοριτσιαα σχετικα με το τεστ παπ ηθελα να σςς ρωτησω βλεπετε να υπαρζει προβλημα μρ τους ορμονες??

  Κολπικο επιχιριμα 

Δεικτης ωρημανσης 0/30/70

Ορμονολογικη εικονα : Υψηλγ οιστρογονικη δραστηριοτητα 

Χλωριδα :κολποβακτηριδια 

Πολυμορφοπ/να :λιγα

ΤΡΑΧΙΛΙΚΟ -ΕΝΔΟΤΡΑΧΙΛΙΚΟ ΕΠΙΧΡΙΣΜΑ 

 

Πλακωδη κυταρα :αρκετα 

Αδενικα κυταρα :αρκετα 

Μεταπλαστικα :αρκετα 

Πολυμορφοπ/να :αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε;;;;  έχει καμία πονοκέφαλους;;; σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα μια χαρά πήρα το σίδηρο μου ήπια και ένα χυμό με πειράξε πολύ έκανα εμετο τώρα είμαι κάπως καλύτερα.. fionita δεν γνωρίζω να σου πω δεν είδε τα αποτέλεσμα ο γιατρός που σου έκανε το τεστ;  υπάρχει ένα σαιτ με έναν γυναικολόγο και μπορείς να τον ρωτήσεις πιστεύω θα σε βοηθήσει καλύτερα λέγεται papahatzopoulos 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε;;;;  έχει καμία πονοκέφαλους;;; σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα μια χαρά πήρα το σίδηρο μου ήπια και ένα χυμό με πειράξε πολύ έκανα εμετο τώρα είμαι κάπως καλύτερα.. fionita δεν γνωρίζω να σου πω δεν είδε τα αποτέλεσμα ο γιατρός που σου έκανε το τεστ;  υπάρχει ένα σαιτ με έναν γυναικολόγο και μπορείς να τον ρωτήσεις πιστεύω θα σε βοηθήσει καλύτερα λέγεται papahatzopoulos 

Καλημέρα!εγώ κορίτσι μου εδώ και καμία βδομάδα έχω σχεδόν μέρα παρά μέρα πονοκέφαλο.μάλλον σύμπτωμα του δεύτερου τριμήνου... Entwmetaksu ενώ νόμιζα ότι έχω ξεμπερδέψει με ναυτίες εδώ και 3μέρες  φουλ ναυτία κ αι εμετός. Μήπως σε πείραξε ο σίδηρος ? Σε ποια βδομάδα είσαι εσύ?

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 15 και 3 μέρες δεν ξέρω πρώτη φορά με πειράζει έτσι ίσως φταίει και ο χυμός πορτοκαλί μαζί με το σίδηρο να με έκαναν πρωί πρωί έτσι.. Και εγώ ετσι ξέρω ότι μετά το πρωτο 3μηνο φεύγουν αλλά ίσως τελικά κρατάνε και λιγο περισσότερο και εμένα εδώ και 3 4μερες με πιάνει πονοκέφαλος περνάει και μετά ξανααα...  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...