Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Έχεις δίκιο!! Δες πως θα πάει κ αν δεις ότι δεν εχεις βελτίωση πάρτον τηλ να ηρεμήσεις. Καλύτερα να σου πει από το να αρχίζειςνα αγχώνεσαι. Κ εμένα πρώτη εγκυμοσύνη είναι κ μου είπε κ το αυτί μου να πονάει να τον παίρνω τηλ. Εγώ γελούσα αλλα εκείνος το εννοούσε πολύ σοβαρά . 

  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλός άνθρωπος!!χαχα σπανίζουν οι γιατροί που είναι τόσο καταπάνω σου είσαι τυχερή.Καλα κι εμένα καλός είναι αλλά έχει πολυ κόσμο και πολύ καθυστερηση σε κάθε ραντεβού. Που θα γεννήσεις;Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Καλός άνθρωπος!!χαχα σπανίζουν οι γιατροί που είναι τόσο καταπάνω σου είσαι τυχερή.Καλα κι εμένα καλός είναι αλλά έχει πολυ κόσμο και πολύ καθυστερηση σε κάθε ραντεβού. Που θα γεννήσεις;Αθήνα;

Παρε ενα τηλ κ πες το ετσι πιο πολυ να ξεαγχωθεις.πιες ενα ντεπονακι εμενα μ χε πει αν ποναω να πινω βαζεις utrogestan?μ ειχε πει να βαζω καθε βραδυ κ αν εχω πονακια μεσα στην μερα να βαζω κ οταν ποναω γτ η προγεστερονη χαλαρωνει πολυ τις συσπασεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αθήνα είμαι Κ Θα γεννήσω στο Μητέρα. Όντως είναι πολύ καλός! Γενικά κατανοεί τη γυναικεία τη φύση κ είναι δίπλα μου. Βέβαια τον έχω από κοριτσάκι κ είμαι τώρα 38+ :D 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Angelvas πήρες το γιατρο; Πώς είσαι;

Δεν έχω κάνει ακόμα ψώνια, πέρα από ένα φορεματάκι που πήρα για τη μικρή επειδή το είδα κ μ άρεσε τρελά! Βέβαια να τονίσω ότι έχω τα έπιπλα του μωρού απο την αδερφή μου. Τώρα ξεκινάμε να αδειάζουμε δωμάτιο γιατί το είχαμε γραφείο ώστε να το φτιάξουμε τους επόμενους 2 μήνες.  Επίσης έχω καρότσια απο αδερφη παλι... Όταν θα στήσουμε δωμάτιο θα πάρω κ τα παρελκόμενα, στρώμα κούνιας,ρούχα,σεντόνια κλπ κ οτι αλλο θα χρειαζόμαστε.

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!Εχετε ξεκινήσει ψώνια ;);) ;; Και επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη μου δν ξερω τι πρέπει και τι δεν πρέπει περιττό να αγοράσω..

Εγω εβαψα δωματιο κ πηρα μια ντουλαπα κ μια συρταριερα που θα γινει αλλαξιερα.μου εδωσε ενας φιλος αποστειρωτη ενδοεπικοινωνια και θηλαστρο χειρος και θα μ δωσει και κουνια.καροτσια ειδαμε πολλα μαλλον καταληξαμε δ το πηρα ακομα γενικα δεν εχω παρει τιποτα αλλο ακομα τωρα να κανω την β επιπεδου κ ολο κ κατι θα αγοραζω σιγα σιγα.κ εγω φοβαμαι μην αγορασω ασκοπα πραγματα για αυτο κ δ βιαζομαι.ρωταω ψαχνομαι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

@Angelvas πήρες το γιατρο; Πώς είσαι;

Δεν έχω κάνει ακόμα ψώνια, πέρα από ένα φορεματάκι που πήρα για τη μικρή επειδή το είδα κ μ άρεσε τρελά! Βέβαια να τονίσω ότι έχω τα έπιπλα του μωρού απο την αδερφή μου. Τώρα ξεκινάμε να αδειάζουμε δωμάτιο γιατί το είχαμε γραφείο ώστε να το φτιάξουμε τους επόμενους 2 μήνες.  Επίσης έχω καρότσια απο αδερφη παλι... Όταν θα στήσουμε δωμάτιο θα πάρω κ τα παρελκόμενα, στρώμα κούνιας,ρούχα,σεντόνια κλπ κ οτι αλλο θα χρειαζόμαστε.

Όχι δε τον πηρα.Ειπα να μη τον καλέσω αφου το αντεχω κ δεν είναι κάτι επώδυνο που επιμένει,θα δω πως θα ξυπνήσω αύριο και βλέπουμε.Συνεχιζουν τα πονακια  αλλά πάνε και έρχονται.Μου θυμίζουν όταν περίμενα περίοδο αλλά 2-3 μέρες πριν.Αν ξαπλώσω χαλαρώνουν αν σηκωθώ και κάνω δουλειά αρχίζουν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω εβαψα δωματιο κ πηρα μια ντουλαπα κ μια συρταριερα που θα γινει αλλαξιερα.μου εδωσε ενας φιλος αποστειρωτη ενδοεπικοινωνια και θηλαστρο χειρος και θα μ δωσει και κουνια.καροτσια ειδαμε πολλα μαλλον καταληξαμε δ το πηρα ακομα γενικα δεν εχω παρει τιποτα αλλο ακομα τωρα να κανω την β επιπεδου κ ολο κ κατι θα αγοραζω σιγα σιγα.κ εγω φοβαμαι μην αγορασω ασκοπα πραγματα για αυτο κ δ βιαζομαι.ρωταω ψαχνομαι....

Εγω πήρα συρταριερα από τα Ικεα κουνια μας πήραν τα αδερφια του άντρα μου αρχές Νοεμβρίου θα έρθει,καροτσι η αδερφή μου,τώρα μου έδωσαν παρκοκρεβατο,relax κουνια, ρουχα,αποστειρωτη,ενδοεπικοινωνία, κάθισμα αυτοκινήτου,αποστειρωτη πιπιλας,μια φωλιά για κουνια και καλαθουνα...Όπως μου τα έδωσα τα έχω την Πέμπτη έχω β επιπέδου μετά σιγά σιγά θα αρχίσω να τα ετοιμάζω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγω πήρα συρταριερα από τα Ικεα κουνια μας πήραν τα αδερφια του άντρα μου αρχές Νοεμβρίου θα έρθει,καροτσι η αδερφή μου,τώρα μου έδωσαν παρκοκρεβατο,relax κουνια, ρουχα,αποστειρωτη,ενδοεπικοινωνία, κάθισμα αυτοκινήτου,αποστειρωτη πιπιλας,μια φωλιά για κουνια και καλαθουνα...Όπως μου τα έδωσα τα έχω την Πέμπτη έχω β επιπέδου μετά σιγά σιγά θα αρχίσω να τα ετοιμάζω 

Α τα εχεις ολα εσυ κομπλε εισαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Α τα εχεις ολα εσυ κομπλε εισαι

Πραγματικά μεγάλη οικονομική βοήθεια να σου  δίνουν πράγματα ή να αγοράσουν..Αυτο που θέλω να πάρω μπανάκι με βάση & ένα θερμόμετρο ψηφιακό... και μια φιλη μου ειπε σαλιαρες που από μέσα να είναι αδιάβροχες..Για εμάς τι πρέπει να πάρουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Πραγματικά μεγάλη οικονομική βοήθεια να σου  δίνουν πράγματα ή να αγοράσουν..Αυτο που θέλω να πάρω μπανάκι με βάση & ένα θερμόμετρο ψηφιακό... και μια φιλη μου ειπε σαλιαρες που από μέσα να είναι αδιάβροχες..Για εμάς τι πρέπει να πάρουμε;;

Εμείς μόνο καρότσι πήραμε!κούνια μας έδωσαν και όλα τα υπόλοιπα τα έχω από τα διδυμακια μου! Για εμάς θα χρειαστούν πυτζάμες η νυχτικό ότι σε βολεύει για το μαιευτήριο αρκεί να έχει κουμπιά αν θες να θηλασεις.σουτιεν θηλασμού και επιθέματα η κοχύλια θηλασμού.γενικα σε εμάς τα πιο πολλά έχουν να κάνουν με το θηλασμό.δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι πέρα από αυτά.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Πραγματικά μεγάλη οικονομική βοήθεια να σου  δίνουν πράγματα ή να αγοράσουν..Αυτο που θέλω να πάρω μπανάκι με βάση & ένα θερμόμετρο ψηφιακό... και μια φιλη μου ειπε σαλιαρες που από μέσα να είναι αδιάβροχες..Για εμάς τι πρέπει να πάρουμε;;

Βεβαια γτ καποια ειναι κ περιττα μπορει να μην τα χρησιμοποιησουμε καθολου οποτε λες εστω να μου εχουν δωσει κατι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για εμάς τα πράγματα είναι πιο απλά κ λίγα η αλήθεια είναι. Η προίκα του μωρού είναι πιο σύνθετη.  Θα τα βρούμε κ στην πορεία πιστεύω. Θα μάθουμε τι χρειάζεται αφού στην αρχή μόνο γάλα,κακα κ νάνι. Εγώ έχω ξεκινήσει μόνο το δωμάτιο κ αυτές τις μέρες καταλήγω σε κάτι χρώματα κ κοιτάζω ταπετσαρία για τον ένα τοίχο. Μια φίλη μου μου έλεγε να έχω κ καλαθουνα ,γιατί πχ αν είμαι στο σαλόνι που θα το έχω το παιδί χμμμ


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...