Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Suzukaki είπε:

Δεν θα ναι κατι απλα ξεκουρασου ναι.γτ οχι ξαπλα;δεν κανει;

Μου είπε οχι ξάπλα και ακινησία γιατί θα συνηθίσει ο οργανισμός κ με το παραμικρό θα έχει επιπλοκές, να κάνω ότι κάνω καθημερινά αλλά με πιο ήπιους ρυθμούς...... με ησύχασε πάντως αρκετά και τώρα που βλέπω υγρα με λίγο ροζ δεν δίνω σημασια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Xen.... είπε:

Μου είπε οχι ξάπλα και ακινησία γιατί θα συνηθίσει ο οργανισμός κ με το παραμικρό θα έχει επιπλοκές, να κάνω ότι κάνω καθημερινά αλλά με πιο ήπιους ρυθμούς...... με ησύχασε πάντως αρκετά και τώρα που βλέπω υγρα με λίγο ροζ δεν δίνω σημασια

Ωραια μια  χαρα εγω σημερα δ την εχω νιωσει καθολου και εχω κατα αγχωθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @Xen.... κοριτσι μου θα κατατρόμαξες ε;;;;είναι επιπωματικός δηλαδη ο πλακούντας; Γενικά ξερω οτι αν ειναι ετσι ο πλακούντας ναι κανει ψιλοαιμορραγίες. Επίσης στην πληρη ακινησία μετα μπαίνεις σε αλλες καταστασεις... χρειαζεσαι αντιπηκτικές κλπ. Να προσέχεις να μη σηκωνεις βαρη να μη σκύβεις και να ξεκουραζεσαι αρκετα και όλα θα πάνε καλα. 

κορίτσια εμένα μου δίνει και καταλαβαίνω όλη μερα... οτι και να φαω και ειδικά στα φρουτα! Ζωηρούλα θα είναι. Είμαι τωρα 20+1 και είναι ζωηρή απο τη 19η.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εσείς έχετε κάνει τη β επιπέδου??? Σε ποια βδομάδα περίπου γινεται?

Εγώ κάπου τέλη Σεπτεμβρίου θα την κάνω.νομιζω γίνεται κάπου άμεσα σε 21-23 βδομάδα!

9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ωραια μια  χαρα εγω σημερα δ την εχω νιωσει καθολου και εχω κατα αγχωθει

Νωρίς δεν είναι ακόμη για το κάθε μέρα?αν και νομίζω τελικά είναι στο μωρό. Εγώ ακόμη μια φορά κάθε 3-4 μέρες τον ακούω.ελπιζω να μην σημαίνει κάτι κακό.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ κάπου τέλη Σεπτεμβρίου θα την κάνω.νομιζω γίνεται κάπου άμεσα σε 21-23 βδομάδα!

Νωρίς δεν είναι ακόμη για το κάθε μέρα?αν και νομίζω τελικά είναι στο μωρό. Εγώ ακόμη μια φορά κάθε 3-4 μέρες τον ακούω.ελπιζω να μην σημαίνει κάτι κακό.

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!

Δεν νομίζω να είναι κακό, λένε ότι εξαρτάται απ' το σωματικό βάρος της μανουλας, αν είναι η πρώτη κύηση ή όχι, αν είναι ή διδυμακια...εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει τιποτα.. χαχχαχαχαχαχαχα ( καλά για μένα είναι και πολύ νωρίς...αλλά λέω!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ κάπου τέλη Σεπτεμβρίου θα την κάνω.νομιζω γίνεται κάπου άμεσα σε 21-23 βδομάδα!

Νωρίς δεν είναι ακόμη για το κάθε μέρα?αν και νομίζω τελικά είναι στο μωρό. Εγώ ακόμη μια φορά κάθε 3-4 μέρες τον ακούω.ελπιζω να μην σημαίνει κάτι κακό.

Ναι λογικα νωρις ειναι για καθε μερα απλα την ακουγα καθημερινα βεβαια την ακουσα νομιζω το πρωι λιγο πριν ξυπνησω οποτε νομιζω οτι ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εσείς έχετε κάνει τη β επιπέδου??? Σε ποια βδομάδα περίπου γινεται?

Καλημερα κορίτσι μου,

Εγω την έκανα την 21η εβδομάδα.

Νομιζω ότι μέχρι την 23η πρέπει να έχει γίνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου,

Εγω την έκανα την 21η εβδομάδα.

Νομιζω ότι μέχρι την 23η πρέπει να έχει γίνει!

Εμενα παντως μου εχουν κλεισει ραντεβου οταν θα μαι 22 και 4 ημερων αλλα υπαρχει περιθωριο γτ στο χαρτι του γιατρου μ γραφει μεχρι 10 οκτωβρη που θα μαι λογικα 24 25 εβδ καπου εκει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εμενα παντως μου εχουν κλεισει ραντεβου οταν θα μαι 22 και 4 ημερων αλλα υπαρχει περιθωριο γτ στο χαρτι του γιατρου μ γραφει μεχρι 10 οκτωβρη που θα μαι λογικα 24 25 εβδ καπου εκει. 

Α δεν ξέρω!Αναλογα τότε πως το βλέπει ο κάθε γιατρός ,εμένα μου είχε πει 20-23 εβδομάδες.

εγω έχω κλείσει πάλι απλό ραντεβού την 25 για να μου γράψει κ την καμπύλη σακχάρου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena123 είπε:

Α δεν ξέρω!Αναλογα τότε πως το βλέπει ο κάθε γιατρός ,εμένα μου είχε πει 20-23 εβδομάδες.

εγω έχω κλείσει πάλι απλό ραντεβού την 25 για να μου γράψει κ την καμπύλη σακχάρου 

Δεν εχουμε και ολες την ιδια πητ οποτε λογικο να διαφερουμε.εγω με τον γιατρο μ εχω παλι ραντεβου συις 30 σεπτ κ θα μ την γραψει και μενα τοτε.αυτη την εξεταση δ θελω καθολου να την κανω αλλα τι να κανω.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Xen εύχομαι να είσαι καλά και να περάσει γρήγορα όλο αυτό!!!! Και εμένα κλωτσάει η μπεμπούλα αλλά ακόμα μόνο εγωω μπορώ και το νιώθω τα αγόρια μου έχουν σκάσει όλη μέρα της μιλάνε και ανυπομονουν να τους δώσει καμία αλλά δεν τους κάνει την χάρη χαχχα.. Εγώ κορίτσια που πήρα σε κάνα 2 3 για να βρω να κλείσω με είπαν ότι η καλύτερη εβδομάδα για να γίνει είναι 22..  Έχω κλείσει για τρίτη και ανυπομονώ να πάωωω να δω τη μικρούλα μου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 Ναι τρόμαξα αρκετά είναι η αλήθεια κ γι'αυτό χτύπησα δίπλα στην μαία...... από τότε όμως έχω καφέ υγρα με λίγο ροζ οπότε καλά πάμε άλλες οδηγίες δε μου δόθηκαν κ μου είπε ότι ο πλακου σας θα ανεβει.... ξεκουράζομαι περισσότερο κ περιμένω αύριο να πάω στον άλλο γιατρό να κλείσω ραντεβού κ για β επιπέδου κ για να ξανακερδίσουμε τον τραχηλο... Όσο για το μωρό νομίζω ότι το νιώθω πολύ κ αρκετές φορές μέσα στην μέρα δε νομίζω να είναι όλα αυτά τα χτυπήματα από το εντερο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου,

Εγω την έκανα την 21η εβδομάδα.

Νομιζω ότι μέχρι την 23η πρέπει να έχει γίνει!

Τέλεια!!!!! Ευχαριστώ πολύ!!

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Xen εύχομαι να είσαι καλά και να περάσει γρήγορα όλο αυτό!!!! Και εμένα κλωτσάει η μπεμπούλα αλλά ακόμα μόνο εγωω μπορώ και το νιώθω τα αγόρια μου έχουν σκάσει όλη μέρα της μιλάνε και ανυπομονουν να τους δώσει καμία αλλά δεν τους κάνει την χάρη χαχχα.. Εγώ κορίτσια που πήρα σε κάνα 2 3 για να βρω να κλείσω με είπαν ότι η καλύτερη εβδομάδα για να γίνει είναι 22..  Έχω κλείσει για τρίτη και ανυπομονώ να πάωωω να δω τη μικρούλα μου... 

Έφτασαν οι μέρες!!!! Σε δύο μέρες θα δεις την κορούλα σου!!!!με.το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για την υπέροχη παρέα..... Για μένα δυστυχώς το ταξίδι τελείωσε έσπασαν τα νερά κ είμαι στο νοσοκομείο ελπίζω να τελειώσει γρήγορα όλη η διαδικασία και να γυρίσω σπίτι μου..... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε όλες τελειωμηνες εγκυμοσύνες και να κρατήσετε τα μωράκια σας!!!!! Θα σας παρακολουθώ να μαθαίνω τα νέα σας!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...