Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια Καλησπερα σε όλες, σας παρακολουθώ τόσο καιρό και μου κρατήσατε γλυκιά  παρέα αλλά δεν είχα καταφέρει να σας γράψω. Χαίρομαι για οσες προχωρατε καλα και εύχομαι να παει ετσι μεχρι τέλους, δηλ τον Ιανουάριο. :)

Λυπάμαι πολύ @Xen.... !!  Σοκαρίστηκα επίσης γιατί ήμασταν στις ίδιες ακριβώς εβδομάδες. Σε συμπονω κι Εύχομαι καλή δύναμη για να το ξεπεράσεις και να σου πάει ότι θες από δω και πέρα μόνο θετικά κ όμορφα!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ να είναι υγιές πάντα!

Με χάσατε γιατί ήμουν  πολύ χάλια μέχρι 1 εβδομάδα με εμετούς κλπ κ δε μπορούσα να είμαι ιδιαίτερα ενεργή. Επίσης είχα κάνει τροφοβλαστη κ ενώ τα γνωστά γονίδια ήταν πολύ καλά, βρέθηκε κάτι σε ένα άλλο γονίδιο κ ψαχνομασταν. Τελικά με ανάλυση του αίματος μας ,σε εμένα Κ τον άντρα μου ,βρέθηκε ότι έχω ακριβώς εγώ το ελάττωμα αυτό οπότε είναι κληρονόμικο κ ησυχάσαμε γιατί σε εμένα δεν έχει εκδηλώθει κάτι σε φαινοτυπο . Όλα αυτά όμως πήραν πολύ χρόνο γιατί οι αναλύσεις dna θέλουν αρκετές μέρες .

Οπότε τώρα διανύω την 21 εβδομάδα, μεθαύριο έχω γιατρό κ θα κλείσουμε β επιπέδου. Αν κ πριν ένα μήνα που είχα πάει το ξετιναξε το μωρό λόγω κ της εξέτασης κ τα είχαμε δει όλα τα όργανα κλπ ότι αναπτύσσονται καλά! Κοριτσάκι είναι κ είναι πολύ αισθητή η παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες.  

Θα χαρώ να τα λέμε συχνά από δω και πέρα. Σας φιλώ όλες :smile:

 

 

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια Καλησπερα σε όλες, σας παρακολουθώ τόσο καιρό και μου κρατήσατε γλυκιά  παρέα αλλά δεν είχα καταφέρει να σας γράψω. Χαίρομαι για οσες προχωρατε καλα και εύχομαι να παει ετσι μεχρι τέλους, δηλ τον Ιανουάριο. :)

Λυπάμαι πολύ @Xen.... !!  Σοκαρίστηκα επίσης γιατί ήμασταν στις ίδιες ακριβώς εβδομάδες. Σε συμπονω κι Εύχομαι καλή δύναμη για να το ξεπεράσεις και να σου πάει ότι θες από δω και πέρα μόνο θετικά κ όμορφα!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ να είναι υγιές πάντα!

Με χάσατε γιατί ήμουν  πολύ χάλια μέχρι 1 εβδομάδα με εμετούς κλπ κ δε μπορούσα να είμαι ιδιαίτερα ενεργή. Επίσης είχα κάνει τροφοβλαστη κ ενώ τα γνωστά γονίδια ήταν πολύ καλά, βρέθηκε κάτι σε ένα άλλο γονίδιο κ ψαχνομασταν. Τελικά με ανάλυση του αίματος μας ,σε εμένα Κ τον άντρα μου ,βρέθηκε ότι έχω ακριβώς εγώ το ελάττωμα αυτό οπότε είναι κληρονόμικο κ ησυχάσαμε γιατί σε εμένα δεν έχει εκδηλώθει κάτι σε φαινοτυπο . Όλα αυτά όμως πήραν πολύ χρόνο γιατί οι αναλύσεις dna θέλουν αρκετές μέρες .

Οπότε τώρα διανύω την 21 εβδομάδα, μεθαύριο έχω γιατρό κ θα κλείσουμε β επιπέδου. Αν κ πριν ένα μήνα που είχα πάει το ξετιναξε το μωρό λόγω κ της εξέτασης κ τα είχαμε δει όλα τα όργανα κλπ ότι αναπτύσσονται καλά! Κοριτσάκι είναι κ είναι πολύ αισθητή η παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες.  

Θα χαρώ να τα λέμε συχνά από δω και πέρα. Σας φιλώ όλες :smile:

 

 

Γεια σου καλως ηρθες κ με το καλο!!ειχες εμετους εως τωρα;χαρα στο κουραγιο σου κ εγω ειχα λιγο καιρο κ φρικαρα μ δημιουργησαν ψυχολογικο γτ δεν μπορουσα να παω πουθενα .ασταααααα.αφου ειναι ολα καλα τωρα κοιτα να το απολαυσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Γεια σου καλως ηρθες κ με το καλο!!ειχες εμετους εως τωρα;χαρα στο κουραγιο σου κ εγω ειχα λιγο καιρο κ φρικαρα μ δημιουργησαν ψυχολογικο γτ δεν μπορουσα να παω πουθενα .ασταααααα.αφου ειναι ολα καλα τωρα κοιτα να το απολαυσεις

Ήταν πολύ ζόρικο, περνούσαν οι εβδομάδες κ έλεγα τώρα θα περάσει...βεβαια παρηγοριομουν ότι πάει καλά η κύηση κ έκανα κουράγιο. Κ τώρα ότι τρώω μετά δε νιώθω καλά αλλά μπρος το προηγούμενο χαλι δεν το συζητώ. Το είχα διαβάσει ότι δεν ήσουν καλά κ καταλάβαινα.

Τώρα όντως αρχίζω να απολαμβάνω και γενικά μου έχει βγει μια ηρεμία....πολύ ζεν κατάσταση χεχε 

Τώρα πως είσαι ψυχολογικά;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια Καλησπερα σε όλες, σας παρακολουθώ τόσο καιρό και μου κρατήσατε γλυκιά  παρέα αλλά δεν είχα καταφέρει να σας γράψω. Χαίρομαι για οσες προχωρατε καλα και εύχομαι να παει ετσι μεχρι τέλους, δηλ τον Ιανουάριο. :)

Λυπάμαι πολύ @Xen.... !!  Σοκαρίστηκα επίσης γιατί ήμασταν στις ίδιες ακριβώς εβδομάδες. Σε συμπονω κι Εύχομαι καλή δύναμη για να το ξεπεράσεις και να σου πάει ότι θες από δω και πέρα μόνο θετικά κ όμορφα!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ να είναι υγιές πάντα!

Με χάσατε γιατί ήμουν  πολύ χάλια μέχρι 1 εβδομάδα με εμετούς κλπ κ δε μπορούσα να είμαι ιδιαίτερα ενεργή. Επίσης είχα κάνει τροφοβλαστη κ ενώ τα γνωστά γονίδια ήταν πολύ καλά, βρέθηκε κάτι σε ένα άλλο γονίδιο κ ψαχνομασταν. Τελικά με ανάλυση του αίματος μας ,σε εμένα Κ τον άντρα μου ,βρέθηκε ότι έχω ακριβώς εγώ το ελάττωμα αυτό οπότε είναι κληρονόμικο κ ησυχάσαμε γιατί σε εμένα δεν έχει εκδηλώθει κάτι σε φαινοτυπο . Όλα αυτά όμως πήραν πολύ χρόνο γιατί οι αναλύσεις dna θέλουν αρκετές μέρες .

Οπότε τώρα διανύω την 21 εβδομάδα, μεθαύριο έχω γιατρό κ θα κλείσουμε β επιπέδου. Αν κ πριν ένα μήνα που είχα πάει το ξετιναξε το μωρό λόγω κ της εξέτασης κ τα είχαμε δει όλα τα όργανα κλπ ότι αναπτύσσονται καλά! Κοριτσάκι είναι κ είναι πολύ αισθητή η παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες.  

Θα χαρώ να τα λέμε συχνά από δω και πέρα. Σας φιλώ όλες :smile:

 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το κοριτσάκι σου!!!στην ίδια βδομάδα είμαστε!το πρώτο σου παιδάκι είναι?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το κοριτσάκι σου!!!στην ίδια βδομάδα είμαστε!το πρώτο σου παιδάκι είναι?

Σας έυχαριστω κ παλι εκ νεου :-D Ναι ναι το πρώτο!! Οπότε όλα πρωτογνωρα. Μένω Αθήνα και θα γεννήσω στο Μητέρα που είναι ο γιατρός μου.

 Από ύπνο πως πάτε;; Εγώ τις τελευταίες μέρες δε βολεύομουν ,πήρα ένα μαξιλάρι αγκαλιά κ οκ τώρα. Αλλά συχνά τουαλέτα κ μου κοβει τον ύπνο...μετά ξανά άντε να βουλευτω

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lottaki είπε:

Ήταν πολύ ζόρικο, περνούσαν οι εβδομάδες κ έλεγα τώρα θα περάσει...βεβαια παρηγοριομουν ότι πάει καλά η κύηση κ έκανα κουράγιο. Κ τώρα ότι τρώω μετά δε νιώθω καλά αλλά μπρος το προηγούμενο χαλι δεν το συζητώ. Το είχα διαβάσει ότι δεν ήσουν καλά κ καταλάβαινα.

Τώρα όντως αρχίζω να απολαμβάνω και γενικά μου έχει βγει μια ηρεμία....πολύ ζεν κατάσταση χεχε 

Τώρα πως είσαι ψυχολογικά;

Περασα δυσκολα 2 μηνες μα ολη αυτη την ανασφαλεια να παω οπουδηποτε επεσα ψυχολογικα πολυ κ επανηλθαν κ οι κρισεις πανικου αστα.τωρα ειμαι καλυτερα δοξα τον  θεο αλλα το παλευω κ πολυ απο μονη μ γτ κτλβ οτι οι ορμονες κανουν πολυ δουλιτσα κ ειναι πανευκολο να πεσεις

Just now, Lottaki είπε:

Σας έυχαριστω κ παλι εκ νεου :-D Ναι ναι το πρώτο!! Οπότε όλα πρωτογνωρα. Μένω Αθήνα και θα γεννήσω στο Μητέρα που είναι ο γιατρός μου.

 Από ύπνο πως πάτε;; Εγώ τις τελευταίες μέρες δε βολεύομουν ,πήρα ένα μαξιλάρι αγκαλιά κ οκ τώρα. Αλλά συχνά τουαλέτα κ μου κοβει τον ύπνο...μετά ξανά άντε να βουλευτω

Α εγω με τον υπνο κοριτσια σαν να μην ειμαι εγκυος προς το παρον αλλα δ εχω κ μεγαλη κοιλιτσα ακομα οποτε κοιμαμαι καλα .το μονο κακο οταν παω να σηκωθω απο το κρεβατι ποναω πολυυυυυ στα κοκαλα απο κατω στον καβαλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κοιλίτσα γιατί δεν ήμουν κ αδύνατη...Αλλά νιώθω σαν πρήξιμο με το τράβηγμα της μήτρας. Και που είμαι ακόμα θα μου πείτε.... πάντως μια φίλη μου ,μου πήρε δωρο μαξιλάρι εγκυμοσύνης -θηλασμου οπότε θα το δοκιμάσω κ αυτό.(ακόμα δεν έχουμε βρεθεί για να μου το δωσει) 

@Suzukaki τα ψυχολογικά είναι κάπως  τώρα ειδικά με τις ορμόνες και τις αλλαγές που συμβαίνουν το σωμα μας...Αλλά καλο θα είναι να βρίσκουμε τρόπους να τ αντιμετωπίζουμε πριν γίνει μεγάλο θέμα. Κ επουδενι δε σημαίνει ότι είναι αδυναμία. Κάποιες στιγμές απορυθμιζομαστε τι να κάνουμε;;!!!


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Έχω κάνει κοιλίτσα γιατί δεν ήμουν κ αδύνατη...Αλλά νιώθω σαν πρήξιμο με το τράβηγμα της μήτρας. Και που είμαι ακόμα θα μου πείτε.... πάντως μια φίλη μου ,μου πήρε δωρο μαξιλάρι εγκυμοσύνης -θηλασμου οπότε θα το δοκιμάσω κ αυτό.(ακόμα δεν έχουμε βρεθεί για να μου το δωσει) 

@Suzukaki τα ψυχολογικά είναι κάπως  τώρα ειδικά με τις ορμόνες και τις αλλαγές που συμβαίνουν το σωμα μας...Αλλά καλο θα είναι να βρίσκουμε τρόπους να τ αντιμετωπίζουμε πριν γίνει μεγάλο θέμα. Κ επουδενι δε σημαίνει ότι είναι αδυναμία. Κάποιες στιγμές απορυθμιζομαστε τι να κάνουμε;;!!!

Να κοιμασαι με ψιλα τα μαξιλαρια ωατε να μην εισαι σε απολυτη ευθεια μπορει αυτο να σε ζοριζει κ να σε δυκολευει.ναι ορμονολογικα ειναι ολα αφου πριν μεινω εγκυος ημουν μια χαρα απλα συμβαινουν πολλες αλλαγες ακολουθουν πολλες σκεψεις κ δ θελει πολυ για να φρικαρεις ειδικα αν εισαι αγχωδης 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχετικά καλά κοιμάμαι ακόμη!απλά με βοηθάει αν βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια.απλα πολλές φορές ξεχνιέμαι από συνήθεια και πάω να γυρίσω μπρούμυτα αλλά εντάξει είναι αδύνατον πλέον.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βάζω το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια ή το αγκαλιάζω κ με βοήθησε αυτό πολύ! Ανάσκελα δεν μπορώ καθόλου να κοιμηθώ μόνο στο πλάι...μπρούμυτα όπως λες κ εσύ @butterfly1986 αδύνατον. Θα σας καληνυχτίσω τώρα γιατί θα λιποθύμησω από τη νύστα χεχε! Καλό ξημέρωμα σε όλες  :wink:


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lottaki καλησπέρα και καλώς ήρθες...Εγω βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και με βολεύει,από υπνο μια χαρά..Εγω έχω θέμα με τα φαγητά δεν μπορώ το κρέας και δεν το τρωω.Και επίσης έχω θέμα με τν τουαλέτα επειδή πίνω νερό παω πολυ συχνά παρα πολυ όμως.

Link to comment
Share on other sites

@Xen.... Πραγματικά λυπάμαι κορίτσι μου. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται και όλα στη ζωή σου να κυλήσουν όπως επιθυμείς.

@Lottaki Καλωσήρθες κορίτσι! Σου εύχομαι τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Καλά το θέμα με την τουαλέτα πολύ μεγάλη πληγή.. Πίνω κ γω πολύ νερό κατάτην διάρκεια της μέρας και αυτό το οποίο βιώνω κάθε βράδυ είναι εξωφρενικά υπερβολικό! Δηλαδή τι θα γίνει όταν θα μπούμε στον 7ο στον 8ο? Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι..

Στον ύπνο αν και μπορώ ακόμα να κοιμηθώ μπούμητα δεν το κάνω γιατί δεν νιώθω καλά στην σκέψη ότι μπορεί να τον πιέζω, αλλα ασυναίσθητα στον ύπνο μου ναι.. Επίσης στο πλάι πολύ βολικό με ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια..

Αλλά πλέον νιώθω πολύ διαφορετικά, πολύ χαλαρή, με περισσότερη όρεξη (εντάξει όχι κ όλη την μέρα :tongue:) αλλά υπάρχουν φορές που νιώθω όπως πριν μείνω έγκυος.. εκτός της κοιλουμπίτσας βέβαια!

Κατά τα άλλα τρώω τα πάντα χωρίς καμία ενόχληση..

Αυτά τα ολίγα κ από εμένα, έχω ραντεβού για να το ακούσουμε μόνο την επόμενη εβδομάδα, αλλά θα σπάσω λίγο τα νεύρα στην μαία για να το βάλει να το δω έστω κ ένα λεπτό στην οθόνη..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Lottaki καλωσηρθες στη παρεούλα μας.Ευχομαι με το καλό τα κοριτσάκια μας, ανυπόμονω πως και πως να δω πως θα είναι αυτό το πλασματακι. Όσον αφορά τον ύπνο πλάι και με δύο μαξιλάρια ένα ανάμεσα στα πόδια και ένα πιο μικρό αγκαλιά.Αν πάω έστω λίγο μπρούμυτα στο πλάι κ πιεστεί η κοιλιά η "μικρή κυρία"δίνει κλωτσιές να αλλαξω θέση δε της αρεσει:-P

Έκανες την β επιπέδου;

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.εγω με συχνοουρια δεν ταλαιπωρηθηκα ιδιαιτερα οπως ακουγα  να μ.λενε ολες..πιστευα οτι θα τρεχω ολη την  ωρα αλλα πολυ νορμαλ μεχρι στιγμης.στον υπνο ειδικα ουτε μια φορα δεν με.ξυπναει για να παω.δ ξερω τι γινεται.σημερα πηγα κ εκανα το πρωτο μ.σεμιναριο με θεμα την λοχεια.μαθαμε πολυ ενδιαφερον πραγματα το επομενο 7 οκτωβ.κανει καμια σας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια.εγω με συχνοουρια δεν ταλαιπωρηθηκα ιδιαιτερα οπως ακουγα  να μ.λενε ολες..πιστευα οτι θα τρεχω ολη την  ωρα αλλα πολυ νορμαλ μεχρι στιγμης.στον υπνο ειδικα ουτε μια φορα δεν με.ξυπναει για να παω.δ ξερω τι γινεται.σημερα πηγα κ εκανα το πρωτο μ.σεμιναριο με θεμα την λοχεια.μαθαμε πολυ ενδιαφερον πραγματα το επομενο 7 οκτωβ.κανει καμια σας;

Γεια σου κορίτσι μου. Κοίτα αν έχω πιεί πολλά υγρά 1 ώρα πριν τον ύπνο σίγουρα θα σηκωθώ γιατι αλλιώς θα σκάσω!!! Από σεμινάρια είναι το δεύτερο που έκανα σειρά σμρ για τη λοχεία επίσης και είναι on-line απο μία μαία και λέει ενδιαφέροντα πράγματα.Εσυ που το έκανες;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...