Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Angelvas είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Κοίτα αν έχω πιεί πολλά υγρά 1 ώρα πριν τον ύπνο σίγουρα θα σηκωθώ γιατι αλλιώς θα σκάσω!!! Από σεμινάρια είναι το δεύτερο που έκανα σειρά σμρ για τη λοχεία επίσης και είναι on-line απο μία μαία και λέει ενδιαφέροντα πράγματα.Εσυ που το έκανες;

 

 

 

Εγω το εκανα στο νοσοκ κορινθου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια !

@Mikri Ollandeza κ εγώ ακριβώς όπως τα περιγράφεις το βράδυ με τις επισκέψεις στην τουαλέτα γιατί πίνω πολύ νερό αλλά αυτό που κάνω τις τελευταίες 2μέρες  είναι να μην πιω λίγο πριν πέσω Κ είδα μια βελτίωση. Αλλιώς είχα απογοητευτεί τι θα γίνει μετά στους τελευταίους μήνες...

@Angelvas δεν έχω κάνει ακόμα β επιπέδου, αύριο έχω γιατρό οπότε θα κλείσουμε ραντεβού, αλλά επειδή το είχαμε δει πάρα πολύ την προηγούμενη φορά σε οοοολααα τα όργανα είμαι πιο ήσυχη ,πιο πολύ έχω αδημονία να δω πως είναι το φατσακι του . 

Μαθήματα ακόμα δεν έχω κάνει, τώρα θα αρχίζω να οργανώνομαι για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετόυ κλπ Επίσης σκέφτομαι μήπως έχω προσωπική μαία οπότε να ξεκινήσω από εκεί. 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια !

@Mikri Ollandeza κ εγώ ακριβώς όπως τα περιγράφεις το βράδυ με τις επισκέψεις στην τουαλέτα γιατί πίνω πολύ νερό αλλά αυτό που κάνω τις τελευταίες 2μέρες  είναι να μην πιω λίγο πριν πέσω Κ είδα μια βελτίωση. Αλλιώς είχα απογοητευτεί τι θα γίνει μετά στους τελευταίους μήνες...

@Angelvas δεν έχω κάνει ακόμα β επιπέδου, αύριο έχω γιατρό οπότε θα κλείσουμε ραντεβού, αλλά επειδή το είχαμε δει πάρα πολύ την προηγούμενη φορά σε οοοολααα τα όργανα είμαι πιο ήσυχη ,πιο πολύ έχω αδημονία να δω πως είναι το φατσακι του . 

Μαθήματα ακόμα δεν έχω κάνει, τώρα θα αρχίζω να οργανώνομαι για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετόυ κλπ Επίσης σκέφτομαι μήπως έχω προσωπική μαία οπότε να ξεκινήσω από εκεί. 

Κ εγω για προσωπικη μαια ξεκινησα αλλα η ιδια κανει τα μαθηματα εκει που πηγα οποτε λεω ας παω εκει που εχουν κ ολα τα οργανα εκει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλά έκανες @Suzukaki κ αφού ήταν εποικοδομητικο κ το ευχαριστήθηκες είναι το πιο σημαντικό ! :)

 

Ναι ειπαν χρησιμα πραγματα κ εχει κ αλλα 5 μαθηματα  για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλείσαμε κι εμείς β επιπέδου επιτέλους!!στις 26/9!είδαμε και το μπέμπη μας και ηρέμησα γιατί  δεν τον άκουγα και πολύ συχνά και είχα ψιλοαγχωθει.480 γρ ο χοντρούλης! :-)

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Lottaki καλώς ήρθες με το καλό σου εύχομαι να κρατήσεις το μωράκι σου..  Εγώ εχθές έκανα το β επιπέδου όλα καλά είναι μια χαρά το κοριτσάκι μου.. Η μέτρησης βγήκαν όλες πολυ καλές βγάλαμε όμως ταλαιπωρία γιατί δεν καθόταν καλά και κάτσαμε μεχρι 9 και στο ιατρείο αλλά αφού είναι όλα καλά δεν πειράζει...  Και εγώ έχω θέμα με τον ύπνο δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα και ξυπνάω μουδιασμένη έχω και ένα στρώμα σκληρό και δεν βολεύει καθόλου... Τρέχω και με τα παιδιά τώρα με τα σχολεία και κουράστηκα πάρα πολυ.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi24 είπε:

Καλησπέρα στο Ηρα θα γεννήσεις ή στο νοσοκομείο Κορίνθου ? σε ποια εβδομάδα είσαι ???

Οχι οχι στο γαια αθηνα θα γεννησω.απλα στο νοσοκ κανουν αυτα τα σεμιναρια.μπαινω αυριο 23η

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά.

Έχω ξυπνήσει σήμερα με πονακια χαμηλά μοιάζουν σα περιόδου και είναι ανεκτά.Συνηθως πριν αλλάξω βδομάδα έχω παρατηρήσει συμβαίνει.Το παθαινει κάποια συχνά να μην ανησυχώ;η να πάρω το γιατρο μου μην τυχόν και είναι τπτ συσπάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά.

Έχω ξυπνήσει σήμερα με πονακια χαμηλά μοιάζουν σα περιόδου και είναι ανεκτά.Συνηθως πριν αλλάξω βδομάδα έχω παρατηρήσει συμβαίνει.Το παθαινει κάποια συχνά να μην ανησυχώ;η να πάρω το γιατρο μου μην τυχόν και είναι τπτ συσπάσεις;

Καλημερα κοιτα μ χει συμβει αλλα τελιως παροδικη ενοχληση αλλα εμοιαζε με περιοδου πονους ναι κ στην μεση αλλα περναει αμεσως.κοριτσι γινονται πολλες αλλαγες μεσα σου τωρα μσέγαλωνει το μωρο συνεχεια ανεβαινει η μητρα....μην αγχωνεσαι.θυμησε μ τι εβδ εισαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σε όλες! Εύχομαι να είστε καλά με τα καιρικά φαινόμενα που επικρατούν. Κάποιες φορές με πιάνει λίγο η κοιλιά μου όχι σαν πόνος περιόδου αλλά σαν βάρος-τράβηγμα κ είχα ρωτήσει κ είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Πολλές φορές με πιάνει κυρίως σούβλιες το έντερο που προσπαθώ να να καταλάβω αν είναι κοιλιά...Αλλά μετά επιβεβαιωνεται ότι είναι έντερο . Να ξεκουράζεσαι λιγο περισσότερο όταν νιώθεις έτσι, το βοηθάς. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Καλημερα κοιτα μ χει συμβει αλλα τελιως παροδικη ενοχληση αλλα εμοιαζε με περιοδου πονους ναι κ στην μεση αλλα περναει αμεσως.κοριτσι γινονται πολλες αλλαγες μεσα σου τωρα μσέγαλωνει το μωρο συνεχεια ανεβαινει η μητρα....μην αγχωνεσαι.θυμησε μ τι εβδ εισαι;

Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό να έχω πόνους ειδικά σε πρώτη εγκυμοσύνη γτ τραβιουνται όλα μέσα τώρα αλλά αυτή τη φορά είναι συνεχόμενοι ήπιοι και δε περνάνε για αυτό ανησύχησα.Θα το παρακολουθήσω και ειδωμεν..αύριο θα μπω 22w

Just now, Lottaki είπε:

Καλημέρα Σε όλες! Εύχομαι να είστε καλά με τα καιρικά φαινόμενα που επικρατούν. Κάποιες φορές με πιάνει λίγο η κοιλιά μου όχι σαν πόνος περιόδου αλλά σαν βάρος-τράβηγμα κ είχα ρωτήσει κ είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Πολλές φορές με πιάνει κυρίως σούβλιες το έντερο που προσπαθώ να να καταλάβω αν είναι κοιλιά...Αλλά μετά επιβεβαιωνεται ότι είναι έντερο . Να ξεκουράζεσαι λιγο περισσότερο όταν νιώθεις έτσι, το βοηθάς. 

Καλημέρα lottaki. Αυτό δε μπορώ να ξέρω αν είναι του εντέρου η αν είναι της μήτρας και με ανησυχει που συνεχιζει.Τοσα που ακούμε δε μπορούμε να ησυχάσουμε όλο άγχος είμαστε μέχρι να βγουν τα μπουμπούκια μας.Αχ αχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...