Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

Γεια σας!!Και εγω μπηκα να σας πω οτι αποχωρω για καποιο διαστημα,ισως και μονιμα απο την παρεουλα σας! Δεν εχω κατι φυσικα με καποια απο σας,απλα οσο ειμαι στην προσπαθεια για μωρο και δεδομενο οτι ειχα και την παλινδρομη δε μου κανει καλο. Με αγχωνει και δεν προκειται να μεινω ξανα εγκυος... Να μετραω τις μερες με τα τικερακια και να βλεπω τις μισες απο δω και παραπανω να ειναι με φουσκωμενη κοιλιτσα!Ειναι δυσκολο κοριτσια.Καποιες μη εγκυες ισως με καταλαβουν.Αλλες μπορει να με κατηγορησουν,ετσι ομως νιωθω και δεν ντρεπομαι να το πω!:rolleyes:

Α!Δε μου αρεσε επισης που καποια απο εδω μεσα ειπε ασχημα πραγματα για τις αλλες κοπελες που ξαναμπηκαν στο φορουμ. Και πολυυυυυ κακως την κρυβετε και την καλυπτετε!Δεν ειναι καλος ανθρωπος οποια το εκανε και μπορει ανα πασα στιγμη να ξαναθαψει καποια απο σας.Γι αυτο καλο ειναι να στειλετε π.μ. ή ακομη και στη φορα εντελως και να πειτε ποια ηταν. Εγω δε θα την εκρυβα....Δεν ειμαστε εδω για να θαβουμε αλλους. Ντροπη.....:mad: Δεν ξερω τι ειχε γινει φυσικα με τις αλλες,αλλα δεν μπορει τοσα ατομα να ειναι οι κακιες και μια που διεδωσε διαφορα να ειναι η σωστη και η καλη!Καλω λοιπον και προκαλω οποια ξερει ποια ειναι να το πει για να ξεκαθαρισει η κατασταση.....Αυτο ειναι δειλια και αυτης που το ειπε και αυτης που την καλυπτει.....Σορρυ κιολας,αλλα το σωστο να λεγεται...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πεταλουδιτσα κ τζινακι εγω θελω να σας ευχηθω τα καλυτερα! συντομα να μεινετε εγκυουλες κ να νιωσετε απεραντη ευτυχια! αλλα μεχρι τοτε προσπαθηστε να εχετε την καλυτερη διαθεση να περνατε καλα με τους αντρουληδες σας κ ολη αυτη η θετικη ενεργεια θα σας κανει καλο! η παναγιτσα θα σας βοηθησει να γινετε μανουλες! τα φιλια μου!:P

Link to comment
Share on other sites

signomh pou bgika etsi xafnika exei dikio h petaloudisa kalo tha htan na lithi olh auth h parexigisi den einai oti kalitero !!!!!!!

kai elpizw na mhn geinei kai me mena kati tetio egw sas xekatharisa gia pio logo bgenw apo to kafe den m kanei kalo pros to parwn tha apoxorisw einai dikia m protovoulia kia den eimai se kamia meria oute apo to allo kafe oute apo edw eimai kala me oles milaw me aerketes sto thll idika me to matinaki mas apo thn korintho auth me xerei pistebw kalitera apo oles kai me thn rania milaw me xeroune ti anthrpos eimai ean kapia exei amfibolies gia to onoma m mporei na me brei kai sto face eipa den klinw se kamia thn porta einai dikia m kathara h apofash to skeutomouna poli kairo na to kanw kai gia auto kai den poliemepena giati m kanei kako oxi eseis gia onoma tou theou emena to mialo m fteei isws gia ligo kero na einai kalitera etsi na eimai apon apo ola na xerete kai na to gnorizete oti sas agapw kai m exte stathei arketes fores eisastan dipla m kai sta kala kai sta kaka pou einai distixos ta perisotera kaka gia emena panta !!!!!!

na eiste kala kai sintoma oles na meinete egioules kia na xereste ta panta apo thn egimosii sas filia se oles elpizw kapia stigmh na mpw kai na eimai kalitera kai an sas pw kai ta kala neakia filia na eiste kala:confused::confused::confused:


 ένουμε με λαχτάρα την ολοκλήρωση της οικογένειάς μας...

 

θέλω ένα κήπο γεμάτο λουλούδια !!!! 

Link to comment
Share on other sites

πεταλουδιτσα κ τζινακι εγω θελω να σας ευχηθω τα καλυτερα! συντομα να μεινετε εγκυουλες κ να νιωσετε απεραντη ευτυχια! αλλα μεχρι τοτε προσπαθηστε να εχετε την καλυτερη διαθεση να περνατε καλα με τους αντρουληδες σας κ ολη αυτη η θετικη ενεργεια θα σας κανει καλο! η παναγιτσα θα σας βοηθησει να γινετε μανουλες! τα φιλια μου!:P

na eisai kala matinaki kai esi oti epithimeis sintoma na to apoktisis se euxaristw na eisai kala kai na pernas panta kala filia polla


 ένουμε με λαχτάρα την ολοκλήρωση της οικογένειάς μας...

 

θέλω ένα κήπο γεμάτο λουλούδια !!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας γλυκά μου κοριτσάκια τι κάνετε??

Βλέπω επικρατεί ένα κλίμα βαρυ και είναι πολύ στενάχωρο..

Δεν ξέρω πραγματικά τι ακριβώς έχει γίνει και τι έχει υποθεί το είπα και στα άλλα κορίτσια αλλα πραγματικά εύχομαι να λυθεί γρήγορα η παρεξήγηση..κρίμα είναι να χαλάμε τις καρδιές μας ειδικά όταν μπαίνουμε εδώ και μοιραζόμαστε τόσα μεταξύ μας για το πολυπόθετο δώρο ένα μωράκι!!!

Τζινάκι και Πεταλουδίτσα σας καταλαβαίνω όπως νομίζω και πολλά απο τα κορίτσια, είναι λίγο αγχώδες μερικές φορές και ίσως πρέπει να πέρνουμε τον χρόνο μας μακρία απο όλα για να ηρεμήσουμε..Πεταλουδίτσα το πέρασα κι εγώ κουκλίτσα μου και είναι πολύ στενάχωρο, θα περάσειμε τον καιρό..:( σας εύχομαι και στις δυο μέσα απο την καρδιά μου να μείνετε γρήγορα εγκυούλες και να μας το ανακοινώσετε..:P:p

Στα υπόλοιπα κορίτσια στέλνω τα φιλιά μου και κυρίως στις φουσκωμένες κοιλίτσες!!!!Σμουατςςςςςςςςςς:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπουλες μου.....ουφφφφφφφφφφφ....πραγματικα εχω σκασει....

λεω να δωσουμε τοπο στην οργη....το σημαντικο ειναι να ειμαστε καλα και να περναμε καλα ολες μαζι....

εγραψα τις σκεψεις μου και στα αλλα κοριτσια γιατι κοντεψα να σκασω....

μα ειναι δυνατον???????οσο σκεφτομαι οτι το αθλιο αυτο ατομακι που εχει πει ολα αυτα μας διαβαζει και χαιρεται τα παιρνω στο κρανιο.....

ελατε ρε αγαπουλες μου....μην της κανουμε αλλο τη χαρη......

σας αγαπω πολυυυυυυυυυυυυυ......

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))


bg1142822.jpg

princess2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να πει καποια ποια ειναι του λογου της δεν πρεπει καμια ξανα να μπει στο φορουμ και να συνομιλει σαν να μην τρεχει κατι!Ντροπη πια!Γιατι την καλυπτει οποια ξερει κατι;;;;Τι φοβαται;Εχει να κερδισει κατι;;;;; Ειναι υποπτο αυτο για μενα....Να εχουμε και λιγο το θαρρος της γνωμης μας.Αφου λοιπον ειναι κακοηθιες τα οσα ειπε πρεπει να ξεμπροστιαστει γιατι σας το λεω οτι θα το ξανακανει και θα σας-μας κανει μπαχαλο...Αυτο θα γινει!Ειναι αυτος και ενας απο τους λογους που αποσυρομαι εκτος απο τα προσωπικα μου...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποποποπο...ρε κοριτσιααααααααααααααααααααααααααα.......

ας ενωθουμε ολες μαζιιιιιιιιιιιιιιιιιι......αχ δε μπορωωωωωωωωωω!!!!!!!

οτι εγινε εγινε....

ειναι ανουσιο να ψαχνουμε αυτο το ατομο...δεν το καταλαβαινετε????

το κακο του το εκανε.....


bg1142822.jpg

princess2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να πει καποια ποια ειναι του λογου της δεν πρεπει καμια ξανα να μπει στο φορουμ και να συνομιλει σαν να μην τρεχει κατι!Ντροπη πια!Γιατι την καλυπτει οποια ξερει κατι;;;;Τι φοβαται;Εχει να κερδισει κατι;;;;; Ειναι υποπτο αυτο για μενα....Να εχουμε και λιγο το θαρρος της γνωμης μας.Αφου λοιπον ειναι κακοηθιες τα οσα ειπε πρεπει να ξεμπροστιαστει γιατι σας το λεω οτι θα το ξανακανει και θα σας-μας κανει μπαχαλο...Αυτο θα γινει!Ειναι αυτος και ενας απο τους λογους που αποσυρομαι εκτος απο τα προσωπικα μου...

ελενακι μου τι κανεις????

σεβομαι την αποψη σου και την επιλογη σου να αποχωρησεις...δεν συμφωνω ομως σ'αυτο που λες .δηλαδη να σταματησουμε να μπαινουμε στο τοπικ επειδη μια ...αντε να μην πω...σκαρφιστηκε ολη αυτη την ιστορια!!!!!!εστω και αληθεια να ειναι ας ξεχαστει.......υμαρτοννννννννννν........

σου ευχομαι οτι καλυτερο κουκλαρα μου.....θα μου λειψεις....((((((((((((((((((((())))))))))))))))))


bg1142822.jpg

princess2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα αγαπες μου τι κανετε?εμεις καναμε την εξεταση και αφου στειλατε ολη την θετικη σας ενεργεια και την αγαπη σας πηγαν ολα κατ ευχην!!! τιποτα δεν εχει ο καλος μου, ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ!!! μπαινω σε κατι ακυρες τελειως ωρες αλλα λογο αδειας του αντρουλη μουτρυγυρναμε :D:D:D, σημερα ειχε γενεθλια και ο μπεμπουλης που θα βαφτισουμε σε λιγες μερες εγινε 1χρονων και ημασταν εκει απο το απογευμα!!αλλα δεν σας ξεχνω ερχομαι τρεχωντας στον υπολογιστη για να μαθω τα νεα σας φιλεναδουλες μου!!

πως ειστε ?οι εγκυουλες μας καλα?ποπακι μου η νεραιδουλα σου καλα?ελενακι μου το πορτοκαλακι σου ?ματινακι μου το σπορακι σου?

σοφακι μου, νατασακι μου, ρανιακι μου,εφακη μου καλα, ματινακι25 μου καλα?

καλη μου εφουλα ευχομαι οπως και εσυ λες πολυ σωστα να ξεπεραστει γρηγορα οτι και αν ειναι και εννοειται οτι θα γυρισει ο τροχος καλη μου, παντα γυρναει!!

κανενα νεο απο το ελερινακι ε? αχ ας δωσει ο καλος θεουλης να ειναι ολα καλα!!

το ρουλακι μας και η γιαννα μας που ειναι?

ελενακι-πεταλουδακι και τζινακι μου ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα, αν το να αποχωρησετε θα σας κανει να νιωσετε καλυτερα θα το καταλαβουμε ολες και θα το δεχτουμε, και ας με στεναχωρι..οποτε νιωσατε την αναγκη για το οτιδηποτε θα ειμαστε εδω..

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο θεος και η παναγιτσα να σας βοηθησουν και να σας κανουν γρηγορα μανουλες, και εσας και ολες μας ..θα μου λειψετε πολυ και οι 2 :(:(:(

φιλια πολλα και να θυμαστε πως τα καλυτερα ερχονται

(((((((((((((((((()))))))))))))))))

καλο βραδυ καρδουλες μου σας αγαπω πολυ ολες

((()))

ελενακι αν βγει το ονειρο αληθινο θα σε βαλω να κοιμασαι ολη μερα να μαθαινεις το μελλον μας ;);););)


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπουλες μου.....ουφφφφφφφφφφφ....πραγματικα εχω σκασει....

λεω να δωσουμε τοπο στην οργη....το σημαντικο ειναι να ειμαστε καλα και να περναμε καλα ολες μαζι....

εγραψα τις σκεψεις μου και στα αλλα κοριτσια γιατι κοντεψα να σκασω....

μα ειναι δυνατον???????οσο σκεφτομαι οτι το αθλιο αυτο ατομακι που εχει πει ολα αυτα μας διαβαζει και χαιρεται τα παιρνω στο κρανιο.....

ελατε ρε αγαπουλες μου....μην της κανουμε αλλο τη χαρη......

σας αγαπω πολυυυυυυυυυυυυυ......

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))

Καλησπερα κοριτσακια...Συμφωνω και επαυξανω με την Ρανια μας..Πραγματικά δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα μεταξυ μας και δεν πρεπει να κανουμε σε καμμια την χαρη να μας βλεπει τσακωμενες..Πρεπει να ενωθουμε ξανα σαν μια γροθια..Εγω προσωπικα θα μπαινω και στα δυο post (οταν θα μπορω) γιατι απαρτιζονται απο ατομα που αξιζουν:-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπες μου τι κανετε?εμεις καναμε την εξεταση και αφου στειλατε ολη την θετικη σας ενεργεια και την αγαπη σας πηγαν ολα κατ ευχην!!! τιποτα δεν εχει ο καλος μου, ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ!!! μπαινω σε κατι ακυρες τελειως ωρες αλλα λογο αδειας του αντρουλη μουτρυγυρναμε :D:D:D, σημερα ειχε γενεθλια και ο μπεμπουλης που θα βαφτισουμε σε λιγες μερες εγινε 1χρονων και ημασταν εκει απο το απογευμα!!αλλα δεν σας ξεχνω ερχομαι τρεχωντας στον υπολογιστη για να μαθω τα νεα σας φιλεναδουλες μου!!

πως ειστε ?οι εγκυουλες μας καλα?ποπακι μου η νεραιδουλα σου καλα?ελενακι μου το πορτοκαλακι σου ?ματινακι μου το σπορακι σου?

σοφακι μου, νατασακι μου, ρανιακι μου,εφακη μου καλα, ματινακι25 μου καλα?

καλη μου εφουλα ευχομαι οπως και εσυ λες πολυ σωστα να ξεπεραστει γρηγορα οτι και αν ειναι και εννοειται οτι θα γυρισει ο τροχος καλη μου, παντα γυρναει!!

κανενα νεο απο το ελερινακι ε? αχ ας δωσει ο καλος θεουλης να ειναι ολα καλα!!

το ρουλακι μας και η γιαννα μας που ειναι?

ελενακι-πεταλουδακι και τζινακι μου ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα, αν το να αποχωρησετε θα σας κανει να νιωσετε καλυτερα θα το καταλαβουμε ολες και θα το δεχτουμε, και ας με στεναχωρι..οποτε νιωσατε την αναγκη για το οτιδηποτε θα ειμαστε εδω..

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο θεος και η παναγιτσα να σας βοηθησουν και να σας κανουν γρηγορα μανουλες, και εσας και ολες μας ..θα μου λειψετε πολυ και οι 2 :(:(:(

φιλια πολλα και να θυμαστε πως τα καλυτερα ερχονται

(((((((((((((((((()))))))))))))))))

καλο βραδυ καρδουλες μου σας αγαπω πολυ ολες

((()))

ελενακι αν βγει το ονειρο αληθινο θα σε βαλω να κοιμασαι ολη μερα να μαθαινεις το μελλον μας ;);););)

Ειδες Νενάκι που ολα πηγαν καλά?πολυ χαιρομαι.Τωρα ηρεμα θα απο:tongue:λαυσετε τις γιορτες σας.

Link to comment
Share on other sites

ελενακι μου τι κανεις????

σεβομαι την αποψη σου και την επιλογη σου να αποχωρησεις...δεν συμφωνω ομως σ'αυτο που λες .δηλαδη να σταματησουμε να μπαινουμε στο τοπικ επειδη μια ...αντε να μην πω...σκαρφιστηκε ολη αυτη την ιστορια!!!!!!εστω και αληθεια να ειναι ας ξεχαστει.......υμαρτοννννννννννν........

σου ευχομαι οτι καλυτερο κουκλαρα μου.....θα μου λειψεις....((((((((((((((((((((())))))))))))))))))

Ρανάκι τι αγωνια ηταν αυτη με το τρακαρισμα..:(Πολυ στενοχωρεθηκα..Ευχομαι να μη σας ξανασυμβει τιποτα κακό:tongue:

Απο εδω και περα μονο καλα πραγματα να συμβαινουν.Και η καλυτερη αρχη ερχεται..σε λιγο καιρο Ο ΓΑΜΟΣ ΣΑΣΣΣΣ:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλο πασχα να εχουμε.διαβαζω τωρα και 2,3 μερες ολο αυτο που γινετε και ελεγα να μη παρω θεση,αλλα δεν μπορω θα σκασω.πρωτον θελω να ξεκαθαρησω τη δικη μου θεση γιατι μου περνανε διαφορα απο το μυαλο μια και ειμαι παλια και γνωρηζω και τα "αλλα"κοριτσια.ειδα οτι και τα 2 καφε ψαχνουν το "φιδι"και μια που για προσοπηκους καθαρα λογους{ τα κοριτσια που μιλαμε στο τηλ.ξερουν καλα ποιο ειναι}δεν μπενω, δεν θελω να νωμηζετε οτι ξερω κατι παραπανω απο εσας.απο εκει και περα ειναι δικαιωμα της καθε μιας να πηστευει η οχι αυτα που της ειπανε.και μια που εγω οπως σας ειπα και πιο πανω ξερω και τα αλλα κοριτσια μου ειναι δυσκολα να διαλεξω η εσας{που εισασταν διπλα μου στην προσπαθεια μου και βημα βημα προχωρουσαμε μαζι.μου σταθηκατε σε οτι και αν περνουσα και σας ευχαριστω πολυ γι'αυτο..}η της παλιες φιλεναδες που με αυτες ξεκινησα τα πρωτα μου βηματα???μου ειναι πραγματικα δυκολο,και γι"αυτο αποχωρω!!!ελπηζω μια μερα να μπω και να βρω μια μεγαλη και ενομενη παρεια με ιδιους στοχους...στελνω τα φιλια μου και την αγαπη μου σε οσες με στυρηξαν και με πηστεψαν.καλο πασχα σε ολους!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...