Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Bellas είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ!Θα πάω το συντομότερο να δω που βρίσκομαι !

Μας έχει τρελάνει η προσπάθεια και η αναμονή κάθε μήνα μου φαίνετε!:oops:

Τι με έπιασε και εμένα να έρθω σε επαφή χθες νερό το αίμα σήμερα (συγγνώμη για την περιγραφή) συνήθως μια εβδομάδα πριν την περιοδο σταματάμε. Είδα χθες το βράδυ ροζ υγρα αλλά δεν περίμενα με τίποτα να έρθει τόσο νωρίς 

Λένε όταν προσπαθείς για παιδί με το ζόρι ας πούμε χαλάει ο κύκλος γιατί φυσικά υπάρχει άγχος. Γιαυτο και δεν προκύπτει εγκυμοσύνη όταν το κυνηγάμε με τεστ ωορηξιας γόνιμες μέρες κλπ.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 said:

Λένε όταν προσπαθείς για παιδί με το ζόρι ας πούμε χαλάει ο κύκλος γιατί φυσικά υπάρχει άγχος. Γιαυτο και δεν προκύπτει εγκυμοσύνη όταν το κυνηγάμε με τεστ ωορηξιας γόνιμες μέρες κλπ.

Να σου πω!πολύ λογικό μου φαίνεται , τον επόμενο μήνα ούτε μέρες δεν θα μετρήσω (αν τα καταφέρω γιατί πάντα έτσι λέω και στο τέλος με πιάνει κρίση)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Να σου πω!πολύ λογικό μου φαίνεται , τον επόμενο μήνα ούτε μέρες δεν θα μετρήσω (αν τα καταφέρω γιατί πάντα έτσι λέω και στο τέλος με πιάνει κρίση)

Καλε ντελίριο λέμε . Για τα σίδερα τελείως λέω εγω στον εαυτό μου ότι είμαι χαχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας διαβάζω να ξέρετε!

@Agatte Αγάπη μου αφού έρχεστε κάθε μέρα σε επαφή μην σε αγχώνει εγώ σταμάτησα να κάνω τεστ!

Εμένα πάλι κορίτσια ο κύκλος μου τρελάθηκε δεν ξέρω αν φταίνε οι καθημερινές επαφές 

Τον προηγούμενο έκανα 28 μερες κυκλο και τώρα 24 μερες κυκλο ,μάλιστα χθες ήρθαμε σε επαφή το στήθος ήταν πρησμένο και ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έρθει !πάντα το στήθος μου ξεπρηζετε και μετά από κάνα δυο μέρες έρχετε η άτιμη! Το πρωί όμως που σηκώθηκα νερό το αίμα!

Βρε κορίτσια λέτε να το χάνω το τρένο και να έχω τίποτα προ-κλιμακτηριακα τον Μάιο γίνομαι 38 αλλά και η μανα είχε μπει νωρίς στην κλιμακτηριο , Η λέτε να φταίνε οι συχνές επαφές και έχει τρελαθεί ο κύκλος 

Καλημέρα Bellas! Το μόνο που αγχώνει είναι το πότε θα κάνω το τεστ προγεστερόνης. Για αυτό θέλω να έχω ξεκάθαρη εικόνα της ωορρηξιας αυτό το μήνα. Τελικά σήμερα το πρώιμου βγήκε θετικό. 

Όσο για την κλιμακτήριο, έχω το ίδιο άγχος με εσένα γιατιη μητέρα μου μπήκε στα 39 της και σε λίγους μήνες τα κλείνω κι εγώ και με τρώει η αγωνία. Οι περσινές μου εξετάσεις πάντως, δεν είχαν προκλιμακτηριακες ενδείξεις. 

πρίν από 9 λεπτά , Klelia81 είπε:

Αν το πρώτο που έκανες εχθές ήταν το πιο έντονο που είδες απο αυτό το τεστ θα υπολογισεις. Εγώ αυτό με τα υγρα δεν μπορεσα ποτέ να το καταλάβω γιατί είχα πάντα υγρά και μου ηταν δύσκοκο να τα ξεχωρίσω. Αυτό που κρατάμε λοιπον είναι πως βρέθηκε το πιο έντονο οποτε απο τότε θα το υπολογισεις. Το μόνο σίγουρο είναι πως τωρα είσαι στις καραγονιμες μέρες τις επαφές σου τις έχεις οποτε όλα βαίνουν καλώς!!! Μην αγχονεσαι!!!

Καλημέρα. Νομιζω πως είσαι σε φυσιολογικά πλαισια στο θέμα του κυκλου. Αν ειχες προκλιμακτηριακά συμπτωματα το μονο σιγουρο είναι πως θα σου καθυστερούσε η περίοδος δεν θα ερχόταν πιο νωρις. Στο λέω επειδή ειμαι παθούσα. Δεν ξέρω αν φταίει η συχνότητα των επαφών δεν το έχω ακουσει ποτέ. Και εγώ εχω κληρονομικότητα αλλα απο τα 37 άρχισα να χάνω περιοδους οχι να ερχεται πιο νωρις. Μην αγχονεσαι κοριτσι. Θεωρώ πως οι ορμόνες σου λειτουργησαν καπως διαφορετικά γι αυτό σου ηρθε πιο νωρίς. Ευχομαι τα καλύτερα!!

Καλημέρα Κλέλια μου, τελικά σήμερα το πρωί βγήκε μπαμ θετικό. Επομένως επαφές σήμερα, αύριο και μεθαύριο; και ως ημέρα ωορρηξιας πιάνω τη σημερινή ή την αυριανή; 

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Λένε όταν προσπαθείς για παιδί με το ζόρι ας πούμε χαλάει ο κύκλος γιατί φυσικά υπάρχει άγχος. Γιαυτο και δεν προκύπτει εγκυμοσύνη όταν το κυνηγάμε με τεστ ωορηξιας γόνιμες μέρες κλπ.

Σαμποταρουμε το σώμα μας κανονικότατα, αλλά στην ηλικία μας και ανάλαφρα, πόσο εύκολο είναι; ειδικά αν υπάρχουν προβλήματα και τα χρονικά περιθώρια ολοένα και στενεύουν; και τα τεστ μια ιδέα είναι... 2 κύκλους τώρα που ήμουν χωρίς τεστ, παρακολουθούσα τα συμπτώματα ωορρηξιας και παλεύει δυνατόν να έχω καθημερινές επαφές. Δυστυχώς, νομίζω πως το άγχος είναι δεδομένο. Όσο κι αν λέμε πως δεν βοηθάει, δεν έχουμε και το ρημάδι το κουμπί για να το κλείσουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Καλημέρα Bellas! Το μόνο που αγχώνει είναι το πότε θα κάνω το τεστ προγεστερόνης. Για αυτό θέλω να έχω ξεκάθαρη εικόνα της ωορρηξιας αυτό το μήνα. Τελικά σήμερα το πρώιμου βγήκε θετικό. 

Όσο για την κλιμακτήριο, έχω το ίδιο άγχος με εσένα γιατιη μητέρα μου μπήκε στα 39 της και σε λίγους μήνες τα κλείνω κι εγώ και με τρώει η αγωνία. Οι περσινές μου εξετάσεις πάντως, δεν είχαν προκλιμακτηριακες ενδείξεις. 

Καλημέρα Κλέλια μου, τελικά σήμερα το πρωί βγήκε μπαμ θετικό. Επομένως επαφές σήμερα, αύριο και μεθαύριο; και ως ημέρα ωορρηξιας πιάνω τη σημερινή ή την αυριανή; 

Σαμποταρουμε το σώμα μας κανονικότατα, αλλά στην ηλικία μας και ανάλαφρα, πόσο εύκολο είναι; ειδικά αν υπάρχουν προβλήματα και τα χρονικά περιθώρια ολοένα και στενεύουν; και τα τεστ μια ιδέα είναι... 2 κύκλους τώρα που ήμουν χωρίς τεστ, παρακολουθούσα τα συμπτώματα ωορρηξιας και παλεύει δυνατόν να έχω καθημερινές επαφές. Δυστυχώς, νομίζω πως το άγχος είναι δεδομένο. Όσο κι αν λέμε πως δεν βοηθάει, δεν έχουμε και το ρημάδι το κουμπί για να το κλείσουμε. 

Όταν προσπαθείς κακά ψέματα δεν μπορείς να μην το σκέφτεσαι ,εγώ τουλάχιστον τόσά Χρόνια δεν το έχω καταφέρει, άσε που πλέον το έχω πάρει απόφαση ότι ο εξωσωματικος είναι μια ανάσα μακριά! Τόσα χρόνια προσπαθούμε και δεν έγινε ουτε μισή φορά η επίτευξη! Έκανα λαμπαροσκοπικο χειρουργείο και πάλι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα ! Είναι δύσκολο να παλεύεις με το ανεξήγητο!

Πιο πολύ με πληγώνει η απογοήτευση του συντρόφου μου που βλέπω στα μάτια του 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Agatte μου είδες θετικό αποτέλεσμα ε;; Άντε να αναστεναξουν κρεββατια καναπέδες και πατώματα χαχαχαχα. Ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μήνας μέσα από την καρδια μου!!! @νικηαντωνια81 και να θέλω να ξεχάσω το άγχος μου το θυμίζει η ηλικία μου δυστυχώς να φανταστείς μόνο όταν είμαι σε διακοπές χαλαρώνω πραγματικά από γόνιμες μέρες. Αλλιώς είμαστε σε μια φάση και άντε και πρέπει και αυτές είναι οι μέρες και γενικά σε μια παράνοια και αλλοφροσύνη. Όταν ξεκινήσαμε για παιδάκι άλλαξε ο κύκλος μου σχεδόν αμέσως. Οπότε σίγουρα κάτι παίζει στο ψυχολογικό κομμάτι.

 

Just now, Bellas είπε:

Όταν προσπαθείς κακά ψέματα δεν μπορείς να μην το σκέφτεσαι ,εγώ τουλάχιστον τόσά Χρόνια δεν το έχω καταφέρει, άσε που πλέον το έχω πάρει απόφαση ότι ο εξωσωματικος είναι μια ανάσα μακριά! Τόσα χρόνια προσπαθούμε και δεν έγινε ουτε μισή φορά η επίτευξη! Έκανα λαμπαροσκοπικο χειρουργείο και πάλι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα ! Είναι δύσκολο να παλεύεις με το ανεξήγητο!

Πιο πολύ με πληγώνει η απογοήτευση του συντρόφου μου που βλέπω στα μάτια του 

Και εμένα που είναι κοντά δε σου κρύβω ότι φοβάμαι. Τόσα χρόνια δεν έβγαλα ένα αυγό καλό. Ένα να πω ότι κάτι κάνω ότι είμαι γόνιμη τέλος πάντων. θα το βγάλω τώρα με τα φάρμακα? Όλα τα τζουφια θα βγάλω τι να βρει και ο επιστήμονας να γονιμοποιήσει.οσο καλή διάθεση και να έχω, όσο και να θέλω να το πιστέψω ότι θα τα καταφέρω  δεν γίνεται να κλείνω τα μάτια στην αλήθεια. 

Το ποσο σε νιώθω σε φαντάζεσαι. Όλα τα κορίτσια εδώ βέβαια αλλά πονάω περισσότερο για τις εν δυνάμει πρώτο μανουλες που τόσο πολύ το θέλουμε αλλά....

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Όταν προσπαθείς κακά ψέματα δεν μπορείς να μην το σκέφτεσαι ,εγώ τουλάχιστον τόσά Χρόνια δεν το έχω καταφέρει, άσε που πλέον το έχω πάρει απόφαση ότι ο εξωσωματικος είναι μια ανάσα μακριά! Τόσα χρόνια προσπαθούμε και δεν έγινε ουτε μισή φορά η επίτευξη! Έκανα λαμπαροσκοπικο χειρουργείο και πάλι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα ! Είναι δύσκολο να παλεύεις με το ανεξήγητο!

Πιο πολύ με πληγώνει η απογοήτευση του συντρόφου μου που βλέπω στα μάτια του 

Είστε δηλαδή στην κατηγορία της ανεξήγητης υπογονιμοτητας; ο καλός σου έχει κάνει τους αντίστοιχους ελέγχους; το χειρουργείο γιατί σου το έκαναν; διερευνητικα; πωπω ρε πουλάκι μου, σκαμε κι εμείς αλλά εμείς τα ξέρουμε τα προβλήματά μας... Να σου πω, μην το βλέπεις σαν απογοήτευση. Κι εγώ έτσι πίστευα μέχρι που άντρας μου μου είπε πως στεναχωριέται για εμένα που βλέπει πόσο το θέλω κι όχι επειδή δεν έρχεται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα Bellas! Το μόνο που αγχώνει είναι το πότε θα κάνω το τεστ προγεστερόνης. Για αυτό θέλω να έχω ξεκάθαρη εικόνα της ωορρηξιας αυτό το μήνα. Τελικά σήμερα το πρώιμου βγήκε θετικό. 

Όσο για την κλιμακτήριο, έχω το ίδιο άγχος με εσένα γιατιη μητέρα μου μπήκε στα 39 της και σε λίγους μήνες τα κλείνω κι εγώ και με τρώει η αγωνία. Οι περσινές μου εξετάσεις πάντως, δεν είχαν προκλιμακτηριακες ενδείξεις. 

Καλημέρα Κλέλια μου, τελικά σήμερα το πρωί βγήκε μπαμ θετικό. Επομένως επαφές σήμερα, αύριο και μεθαύριο; και ως ημέρα ωορρηξιας πιάνω τη σημερινή ή την αυριανή; 

Σαμποταρουμε το σώμα μας κανονικότατα, αλλά στην ηλικία μας και ανάλαφρα, πόσο εύκολο είναι; ειδικά αν υπάρχουν προβλήματα και τα χρονικά περιθώρια ολοένα και στενεύουν; και τα τεστ μια ιδέα είναι... 2 κύκλους τώρα που ήμουν χωρίς τεστ, παρακολουθούσα τα συμπτώματα ωορρηξιας και παλεύει δυνατόν να έχω καθημερινές επαφές. Δυστυχώς, νομίζω πως το άγχος είναι δεδομένο. Όσο κι αν λέμε πως δεν βοηθάει, δεν έχουμε και το ρημάδι το κουμπί για να το κλείσουμε. 

Μα εννοείται! Σου μιλάω εγω που πιο αγχωμένη πεθαίνεις.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα Bellas! Το μόνο που αγχώνει είναι το πότε θα κάνω το τεστ προγεστερόνης. Για αυτό θέλω να έχω ξεκάθαρη εικόνα της ωορρηξιας αυτό το μήνα. Τελικά σήμερα το πρώιμου βγήκε θετικό. 

Όσο για την κλιμακτήριο, έχω το ίδιο άγχος με εσένα γιατιη μητέρα μου μπήκε στα 39 της και σε λίγους μήνες τα κλείνω κι εγώ και με τρώει η αγωνία. Οι περσινές μου εξετάσεις πάντως, δεν είχαν προκλιμακτηριακες ενδείξεις. 

Καλημέρα Κλέλια μου, τελικά σήμερα το πρωί βγήκε μπαμ θετικό. Επομένως επαφές σήμερα, αύριο και μεθαύριο; και ως ημέρα ωορρηξιας πιάνω τη σημερινή ή την αυριανή; 

Σαμποταρουμε το σώμα μας κανονικότατα, αλλά στην ηλικία μας και ανάλαφρα, πόσο εύκολο είναι; ειδικά αν υπάρχουν προβλήματα και τα χρονικά περιθώρια ολοένα και στενεύουν; και τα τεστ μια ιδέα είναι... 2 κύκλους τώρα που ήμουν χωρίς τεστ, παρακολουθούσα τα συμπτώματα ωορρηξιας και παλεύει δυνατόν να έχω καθημερινές επαφές. Δυστυχώς, νομίζω πως το άγχος είναι δεδομένο. Όσο κι αν λέμε πως δεν βοηθάει, δεν έχουμε και το ρημάδι το κουμπί για να το κλείσουμε. 

Αν σήμερα σου βγήκε θετικό ,αύριο θα κάνεις ωορρηξία οπότε σήμερα επαφή σίγουρα για να υπάρχει υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Είστε δηλαδή στην κατηγορία της ανεξήγητης υπογονιμοτητας; ο καλός σου έχει κάνει τους αντίστοιχους ελέγχους; το χειρουργείο γιατί σου το έκαναν; διερευνητικα; πωπω ρε πουλάκι μου, σκαμε κι εμείς αλλά εμείς τα ξέρουμε τα προβλήματά μας... Να σου πω, μην το βλέπεις σαν απογοήτευση. Κι εγώ έτσι πίστευα μέχρι που άντρας μου μου είπε πως στεναχωριέται για εμένα που βλέπει πόσο το θέλω κι όχι επειδή δεν έρχεται. 

Ο άντρας μου έχει κάνει σπερματοδιαγραμμα δύο χρόνια πριν βέβαια όταν κάναμε την πρώτη ψαχουλευτικη εφόσον μπεμπέ δεν ερχόταν,είχε βγει μια χαρά φυσιολογικό!

Είχα κάνει και εγώ τότε ορμονολογικες που ήταν φυσιολογικές  πλην την lh που ηταν λιγο ανεβασμένη ,τοτε μου είπε ο γιατρός μου ότι υποδηλώνει την πολυκηστικοτητα στις ωοθήκες αλλά είναι αμελητέο μιας και χω κανονικά περίοδο (μου έδωσε βιταμίνες fertilovit οι οποίες ρίχνουν την ινοσυτολη κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

Αφού μετά από 6 μήνες ούτε έτσι έγινε τίποτα και επειδή είχα και δύο ινομυώματα (Τα οποία δεν ενοχλούσαν ενδεχόμενη σύλληψη) αλλά αυτά ξεκίνησαν να μεγαλώνουν αποφασίσαμε να τα αφαιρέσουμε λαμπαροσκοπικα και έτσι θα έβλεπε και ο γιατρός αν συμβαίνει και τίποτα άλλο. Το χειρουργείο πήγε μια χαρά και όλα τα βρήκε φυσιολογικά! 

Το μόνο μη φυσιολογικό είναι το μωρό δεν έρχεται! Και εμείς ακόμα δεν ξέρουμε τον λόγο 

Ξεκινήσαμε από τον προηγούμενο μήνα τις precnacare βιταμίνες έτσι για να παίρνουμε κάποιο συμπλήρωμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bellas είπε:

Ο άντρας μου έχει κάνει σπερματοδιαγραμμα δύο χρόνια πριν βέβαια όταν κάναμε την πρώτη ψαχουλευτικη εφόσον μπεμπέ δεν ερχόταν,είχε βγει μια χαρά φυσιολογικό!

Είχα κάνει και εγώ τότε ορμονολογικες που ήταν φυσιολογικές  πλην την lh που ηταν λιγο ανεβασμένη ,τοτε μου είπε ο γιατρός μου ότι υποδηλώνει την πολυκηστικοτητα στις ωοθήκες αλλά είναι αμελητέο μιας και χω κανονικά περίοδο (μου έδωσε βιταμίνες fertilovit οι οποίες ρίχνουν την ινοσυτολη κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

Αφού μετά από 6 μήνες ούτε έτσι έγινε τίποτα και επειδή είχα και δύο ινομυώματα (Τα οποία δεν ενοχλούσαν ενδεχόμενη σύλληψη) αλλά αυτά ξεκίνησαν να μεγαλώνουν αποφασίσαμε να τα αφαιρέσουμε λαμπαροσκοπικα και έτσι θα έβλεπε και ο γιατρός αν συμβαίνει και τίποτα άλλο. Το χειρουργείο πήγε μια χαρά και όλα τα βρήκε φυσιολογικά! 

Το μόνο μη φυσιολογικό είναι το μωρό δεν έρχεται! Και εμείς ακόμα δεν ξέρουμε τον λόγο 

Ξεκινήσαμε από τον προηγούμενο μήνα τις precnacare βιταμίνες έτσι για να παίρνουμε κάποιο συμπλήρωμα 

Ποσό χρόνων είσαι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα Bellas! Το μόνο που αγχώνει είναι το πότε θα κάνω το τεστ προγεστερόνης. Για αυτό θέλω να έχω ξεκάθαρη εικόνα της ωορρηξιας αυτό το μήνα. Τελικά σήμερα το πρώιμου βγήκε θετικό. 

Όσο για την κλιμακτήριο, έχω το ίδιο άγχος με εσένα γιατιη μητέρα μου μπήκε στα 39 της και σε λίγους μήνες τα κλείνω κι εγώ και με τρώει η αγωνία. Οι περσινές μου εξετάσεις πάντως, δεν είχαν προκλιμακτηριακες ενδείξεις. 

Καλημέρα Κλέλια μου, τελικά σήμερα το πρωί βγήκε μπαμ θετικό. Επομένως επαφές σήμερα, αύριο και μεθαύριο; και ως ημέρα ωορρηξιας πιάνω τη σημερινή ή την αυριανή; 

Σαμποταρουμε το σώμα μας κανονικότατα, αλλά στην ηλικία μας και ανάλαφρα, πόσο εύκολο είναι; ειδικά αν υπάρχουν προβλήματα και τα χρονικά περιθώρια ολοένα και στενεύουν; και τα τεστ μια ιδέα είναι... 2 κύκλους τώρα που ήμουν χωρίς τεστ, παρακολουθούσα τα συμπτώματα ωορρηξιας και παλεύει δυνατόν να έχω καθημερινές επαφές. Δυστυχώς, νομίζω πως το άγχος είναι δεδομένο. Όσο κι αν λέμε πως δεν βοηθάει, δεν έχουμε και το ρημάδι το κουμπί για να το κλείσουμε. 

Αν σου βγήκε σήμερα το πρωί μπαμ θετικό υπολογιζεις απο την ωρα που το έκανες σε 12 έως 36 ωρες θα σκάσει το αυγουλάκι. Οπότε καί σημερα και αυριο και μεθαυριο επαφουλες!!!:x

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Ο άντρας μου έχει κάνει σπερματοδιαγραμμα δύο χρόνια πριν βέβαια όταν κάναμε την πρώτη ψαχουλευτικη εφόσον μπεμπέ δεν ερχόταν,είχε βγει μια χαρά φυσιολογικό!

Είχα κάνει και εγώ τότε ορμονολογικες που ήταν φυσιολογικές  πλην την lh που ηταν λιγο ανεβασμένη ,τοτε μου είπε ο γιατρός μου ότι υποδηλώνει την πολυκηστικοτητα στις ωοθήκες αλλά είναι αμελητέο μιας και χω κανονικά περίοδο (μου έδωσε βιταμίνες fertilovit οι οποίες ρίχνουν την ινοσυτολη κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

Αφού μετά από 6 μήνες ούτε έτσι έγινε τίποτα και επειδή είχα και δύο ινομυώματα (Τα οποία δεν ενοχλούσαν ενδεχόμενη σύλληψη) αλλά αυτά ξεκίνησαν να μεγαλώνουν αποφασίσαμε να τα αφαιρέσουμε λαμπαροσκοπικα και έτσι θα έβλεπε και ο γιατρός αν συμβαίνει και τίποτα άλλο. Το χειρουργείο πήγε μια χαρά και όλα τα βρήκε φυσιολογικά! 

Το μόνο μη φυσιολογικό είναι το μωρό δεν έρχεται! Και εμείς ακόμα δεν ξέρουμε τον λόγο 

Ξεκινήσαμε από τον προηγούμενο μήνα τις precnacare βιταμίνες έτσι για να παίρνουμε κάποιο συμπλήρωμα 

Τα ίδια και εγώ ρε κορίτσι μου 

Ούτε μια φορά έγκυος κοντά δύο χρόνια τώρα.

Άστα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...