Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Εγώ έχω οζο και υψηλά anti-tg αλλά δε μου έδωσε χάπι γιατί η tsh μου είναι λέει πολύ καλή (1.57). Θέλω να πάω κι εγώ και σε άλλο ενδοκρινολογο, να πάρω μια γνώμη ακόμα αλλά έχω ένα σκασμό άλλες εξετάσεις στη σειρά. 

Κάθε περίπτωση διαφορετική σίγουρα, πιστευω όμως ότι καλώς δεν σου δίνει. Τι να πω κι εγω . Αστα ένα σακί λεφτά θελουμε Άι σιχτηρ βαρέθηκα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κάθε περίπτωση διαφορετική σίγουρα, πιστευω όμως ότι καλώς δεν σου δίνει. Τι να πω κι εγω . Αστα ένα σακί λεφτά θελουμε Άι σιχτηρ βαρέθηκα 

Με αγχώνουν λίγο τα αντισώματα. Μου το έδωσε δεδομένο δηλαδή πως κάποια στιγμή θα ενεργοποιηθεί το αυτοανοσο. Τον οζο τον τσεκαραμε και με υπέρηχο και έκανα και δείκτες, όλα οκ προς το παρόν. Έχουμε θέμα και με το σπερμα, δε βοηθάει πολύ. Μακάρι να βοηθήσουν τα συμπληρώματα. Γενικά είμαστε ένας όχι καλός συνδυασμός σε ότι αφορά στις ηλικίες μας και τα θέματα που αντιμετωπίζουμε. Τέλος πάντων, θα δούμε τι θα γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Εγώ έχω οζο και υψηλά anti-tg αλλά δε μου έδωσε χάπι γιατί η tsh μου είναι λέει πολύ καλή (1.57). Θέλω να πάω κι εγώ και σε άλλο ενδοκρινολογο, να πάρω μια γνώμη ακόμα αλλά έχω ένα σκασμό άλλες εξετάσεις στη σειρά. 

Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις που δεν σου εδωσε χαπι. Εχω χασιμοτο πανω απο 15 χρονια και ξερω χωρις χαπι φτανει στα υψη. Αρα εσενα το 1.57 ειναι μια χαρα τιμη, δεν χρειαζεται ρυθμιση, αλλα απλα παρακολουθηση τακτικα και αν ποτε ανεβει τοτε θα σου δωσει χαπι. Οταν η τιμη της tsh ανεβαινει, σημαινει οτι ο θυρωειδης δεν παραγει αρκετη θυροξινη και δινει σημα στον εγκεφαλο οτι θελει περισσοτερη και ετσι ανεβαινει η τιμη. Οσο για τους οζους, δεν εχουν να κανουν με το αν παιρνεις χαπια ή οχι γιατι δεν τους επιρεαζουν. Δηλαδη δεν υπαρχει αγωγη για την καταπολεμιση τους. Το μονο που κανεις ειναι και αυτον να τον παρακολουθεις και σε περιπτωση που μεγαλωσει πολυ (πανω απο 1 εκατοστο τουλαχιστον) να κανεις ισως καμια παρακεντηση για σιγουρια. Αλλα γενικα η πλειοψηφια τους ειναι ακινδυνοι, σπανια θα ειναι κατι βλαβερο. Εγω φαντασου εδω και χρονια εχω 3 οζους, απο τους οποιους ενας αλλαζει συνεχως μεγεθος, τωρα εχει φτασει τα 25mm, αλλα τοσα χρονια αυξομειωνεται (την μια ειναι 18, την αλλη 26, την αλλη 22...) χωρις ομως να εχει να κανει με την δοσολογια του χαπιου, γιατι τα τελευταια χρονια ειναι αρκετα καλα ρυθμισμενος με σταθερη δοση αλλα ο οζος κανει τα δικα του! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εγώ έχω οζο και υψηλά anti-tg αλλά δε μου έδωσε χάπι γιατί η tsh μου είναι λέει πολύ καλή (1.57). Θέλω να πάω κι εγώ και σε άλλο ενδοκρινολογο, να πάρω μια γνώμη ακόμα αλλά έχω ένα σκασμό άλλες εξετάσεις στη σειρά. 

Το 2017 που έμεινα έγκυος στον μικρό είχα όζους, αυξημένα αντισώματα, αλλά χαμηλό tsh και δεν πήρα χάπι! Με την εγκυμοσύνη ανέβαινε  η tsh, ξεκίνησα Τ4 και κάθε τόσο άλλαζα δόση κι όλα πήγαν καλά! Βέβαια, ακούς πάντα τον γιατρό! Αρκεί να μην είναι στον κόσμο του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ said:

Καλημέρα! Εγώ έχω διαγνωσμένο hasimoto πάνω από 10 χρόνια, με αυξημένα αντισώματα, γιατί πρόκειται για αυτοάνοσο! Η λογική είναι να είναι κοντά στο 2 η TSH αν προσπαθείς εγκυμοσύνη και κάτω από 2,5 στο πρώτο τρίμηνο! Δεν ειναι τίποτα αν χρειαστείς αγωγή! Καλό είναι να το χεις ρυθμισμένο, γιατί όταν μείνεις έγκυος υπάρχει περίπτωση να εκτροχιαστεί! Εγώ ξεκίνησα με tsh 1,5 όταν ξεκίνησα εξωσωματική και στην 5η βδομάδα εγκυμοσύνης έφτασε κοντά στο 4, ενώ έπαιρνα χάπια! Αλλάζεις αγωγή, αυξάνεις τη δόση κι όλα καλά!  

Και γενικά, επειδή τα χω πάρει με τους ενδικρινολογους, αν δεις ότι ο/η ντοκ είναι χαλαρός/ή τύπου "εντάξει δεν ευθύνεται και τόσο για αποβολή ή δυσκολία σύλληψης ο θυροειδής κλπ" τον/την αποχαιρετας (δική μου άποψη)! Αν ετοιμάζεσαι για εξωσωματική (βέβαια, σου εύχομαι να την αποφύγεις), ρύθμισε τα όλα! Είναι μια διαδικασία που κοστίζει και οικονομικά και κυρίως ψυχολογικά! Κάποιοι γιατρό δυστυχώς δεν έχουν ενσυναίσθηση!!!

Εγω πριν την εγκυμοσυνη ειχα tsh 0.99 και την 5η βδομαδα πηγε 4.95!! Μου αυξησε τη δοση και την 9η βδομαδα ηταν 5.90! Δεν λεει να πεσει με τιποτα το ρημαδι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, depifish είπε:

Εγω πριν την εγκυμοσυνη ειχα tsh 0.99 και την 5η βδομαδα πηγε 4.95!! Μου αυξησε τη δοση και την 9η βδομαδα ηταν 5.90! Δεν λεει να πεσει με τιποτα το ρημαδι! 

Άσε με, γιατί σε νιώθω και θέλω να βάλω τα κλάματα! Ανέβηκε κοντά στο 4 την 5η βδομάδα και μετά από 10 μέρες ξανά έλεγχο κι ενώ ανέβασα δόση πήγε στο 6! Και πριν μια βδομάδα έκανα υπέρηχο και το έμβρυο είναι μικρότερο κατά μία βδομάδα! Και δεν ξέρω πώς θα πάει κι έχω στενοχωρηθεί πολύ! Σήμερα θα ξαναπάω στον γιατρό να δω τι θα δω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Με αγχώνουν λίγο τα αντισώματα. Μου το έδωσε δεδομένο δηλαδή πως κάποια στιγμή θα ενεργοποιηθεί το αυτοανοσο. Τον οζο τον τσεκαραμε και με υπέρηχο και έκανα και δείκτες, όλα οκ προς το παρόν. Έχουμε θέμα και με το σπερμα, δε βοηθάει πολύ. Μακάρι να βοηθήσουν τα συμπληρώματα. Γενικά είμαστε ένας όχι καλός συνδυασμός σε ότι αφορά στις ηλικίες μας και τα θέματα που αντιμετωπίζουμε. Τέλος πάντων, θα δούμε τι θα γίνει. 

Ε καλά όλες πάνω κάτω ετσι είμαστε. Κι εμείς πολύ μέτριο και προς τα κάτω σπερμα κι εγω με τζούφια ωάρια. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Πιθανόν να ήταν και νωρίς..θα δείξει σύντομα. Μακάρι δηλαδή να πάω την Παρασκευή να μάθω. Πόσο είσαι εσύ; και αν επιτρέπεται η χοριακή σου πόσο ήταν; ετσι για να καταλάβω τι γίνεται με μένα μπας και ηρεμήσω λίγο. 

Το ημερολόγιο γράφει 5+4 ημέρες. Την Παρασκευή ήταν 6994. Ο δικός μου λέει κλεισμένη έκτη εβδομάδα για υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμένα με ενδιαφέρει να πάω όσο το δυνατόν πιο έτοιμη για εξωσωματική. Ήδη έχω δώσει κοντά στα 1000 ευρώ για εξετάσεις και ξανά μάνα εξετάσεις. Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά άμα πρέπει να κατέβει στο 2-2.5 οφείλω να επικεντρωθώ εκεί. Πάντως από ότι κατάλαβα οι ενδοκρινολόγοι είναι λίγο στην κόντρα με τους γυναικολόγους. Όπως κ να έχει θα μιλήσω με την γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ said:

Άσε με, γιατί σε νιώθω και θέλω να βάλω τα κλάματα! Ανέβηκε κοντά στο 4 την 5η βδομάδα και μετά από 10 μέρες ξανά έλεγχο κι ενώ ανέβασα δόση πήγε στο 6! Και πριν μια βδομάδα έκανα υπέρηχο και το έμβρυο είναι μικρότερο κατά μία βδομάδα! Και δεν ξέρω πώς θα πάει κι έχω στενοχωρηθεί πολύ! Σήμερα θα ξαναπάω στον γιατρό να δω τι θα δω! 

Μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; Δεν νομιζω οτι εχει να κανει ο θυρωειδης με αυτο. Εμενα ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι ακομα και με tsh 30 (!!!) που ετυχε σε μια κοπελα πριν απο χρονια επειδη κατι ειχε γινει με καποια χαπια που ειχαν βγει προβληματικα, μια χαρα εξελιχθηκε η εγκυμοσυνη. Ειχες ξανακανει αλλο υπερηχο πριν απο αυτον ή ηταν ο πρωτος;  

Just now, Chrussa1982 said:

Κοριτσια εμένα με ενδιαφέρει να πάω όσο το δυνατόν πιο έτοιμη για εξωσωματική. Ήδη έχω δώσει κοντά στα 1000 ευρώ για εξετάσεις και ξανά μάνα εξετάσεις. Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά άμα πρέπει να κατέβει στο 2-2.5 οφείλω να επικεντρωθώ εκεί. Πάντως από ότι κατάλαβα οι ενδοκρινολόγοι είναι λίγο στην κόντρα με τους γυναικολόγους. Όπως κ να έχει θα μιλήσω με την γυναικολογο

Νομιζω κι εγω οτι οντως υπαρχει αυτη η κοντρα ενδοκρινολογου-γυναικολογου οσον αφορα τη τιμη της tsh. Ο δικος μου μου ειπε οτι πλεον ακομα και το 4 στην εγκυμοσυνη ειναι οκ (δεν μου πε για συλληψη) και οτι και οι γυναικολογοι εχουν αρχισει να το αποδεχονται πλεον. Αλλα ειναι αληθεια οτι οσο μπλεκεις με γιατρους και ειδικοτητες χανεις τη μπαλα γιατι πραγματικα ο καθενας υποστηριζει τα δικα του και αντε βγαλε ακρη...! 

Παρολ' αυτα ευχομαι ενα πολυ καλο ξεκινημα με φορα! Αν και ακομα δεν εχουμε αποκλεισει την πιθανοτητα νς εχει γινει ηδη το θαυματακι! Θυμησε μου, ειχες δει ωορηξια με υπερηχο αν θυμαμαι καλα, το ποτε εσπασε το αυγουλακι ακριβως το καταλαβες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, depifish είπε:

Μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; Δεν νομιζω οτι εχει να κανει ο θυρωειδης με αυτο. Εμενα ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι ακομα και με tsh 30 (!!!) που ετυχε σε μια κοπελα πριν απο χρονια επειδη κατι ειχε γινει με καποια χαπια που ειχαν βγει προβληματικα, μια χαρα εξελιχθηκε η εγκυμοσυνη. Ειχες ξανακανει αλλο υπερηχο πριν απο αυτον ή ηταν ο πρωτος;  

Είμαι από εξωσωματική, άρα δεν παίζει το σενάριο καθυστερημένης σύλληψης! Το ξέρω ότι μάλλον αν δεν πάει καλά, δεν είναι αυτός ο λόγος! Αλλά πάντα θα υπάρχει ένα "μήπως"! Είχα κάνει νωρίτερα υπερηχο κι όλα ήταν μια χαρά! Στον επόμενο υπέρηχο το έμβρυο έδειχνε μικρότερο κατά μία βδομάδα σε ανάπτυξη και οι παλμοί του λιγότεροι από όσο θα περιμέναμε! Τι να πω; Εγώ στενοχωρηθεί, γιατί και τον Δεκέμβρη είχα μια αποβολή κι όλο αυτό μου έχει πέσει βαρύ! Όχι ότι αν δεν είχα αποβολή δεν θα είχα στενοχωρηθεί, απλώς αυτή τη νιώθω πολύ μεγαλύτερο βάρος και άγχος!!Σήμερα υποθέτω θα έχω καλύτερη εικόνα για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Είμαι από εξωσωματική, άρα δεν παίζει το σενάριο καθυστερημένης σύλληψης! Το ξέρω ότι μάλλον αν δεν πάει καλά, δεν είναι αυτός ο λόγος! Αλλά πάντα θα υπάρχει ένα "μήπως"! Είχα κάνει νωρίτερα υπερηχο κι όλα ήταν μια χαρά! Στον επόμενο υπέρηχο το έμβρυο έδειχνε μικρότερο κατά μία βδομάδα σε ανάπτυξη και οι παλμοί του λιγότεροι από όσο θα περιμέναμε! Τι να πω; Εγώ στενοχωρηθεί, γιατί και τον Δεκέμβρη είχα μια αποβολή κι όλο αυτό μου έχει πέσει βαρύ! Όχι ότι αν δεν είχα αποβολή δεν θα είχα στενοχωρηθεί, απλώς αυτή τη νιώθω πολύ μεγαλύτερο βάρος και άγχος!!Σήμερα υποθέτω θα έχω καλύτερη εικόνα για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης!

Τι ώρα θα πας; Να μπεις να μας πεις 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; Δεν νομιζω οτι εχει να κανει ο θυρωειδης με αυτο. Εμενα ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι ακομα και με tsh 30 (!!!) που ετυχε σε μια κοπελα πριν απο χρονια επειδη κατι ειχε γινει με καποια χαπια που ειχαν βγει προβληματικα, μια χαρα εξελιχθηκε η εγκυμοσυνη. Ειχες ξανακανει αλλο υπερηχο πριν απο αυτον ή ηταν ο πρωτος;  

Νομιζω κι εγω οτι οντως υπαρχει αυτη η κοντρα ενδοκρινολογου-γυναικολογου οσον αφορα τη τιμη της tsh. Ο δικος μου μου ειπε οτι πλεον ακομα και το 4 στην εγκυμοσυνη ειναι οκ (δεν μου πε για συλληψη) και οτι και οι γυναικολογοι εχουν αρχισει να το αποδεχονται πλεον. Αλλα ειναι αληθεια οτι οσο μπλεκεις με γιατρους και ειδικοτητες χανεις τη μπαλα γιατι πραγματικα ο καθενας υποστηριζει τα δικα του και αντε βγαλε ακρη...! 

Παρολ' αυτα ευχομαι ενα πολυ καλο ξεκινημα με φορα! Αν και ακομα δεν εχουμε αποκλεισει την πιθανοτητα νς εχει γινει ηδη το θαυματακι! Θυμησε μου, ειχες δει ωορηξια με υπερηχο αν θυμαμαι καλα, το ποτε εσπασε το αυγουλακι ακριβως το καταλαβες; 

Ωορρηξία δεν κατάλαβα ποτέ είχα ακριβώς αλλά την προηγούμενη Τετάρτη που ήμουν 2 μέρες πριν έρθει η περίοδος η γυναικολόγος μου έκανε υπέρηχο και είδε ότι είχα κάνει ωορρηξία όπως καταλαβαίνεις δεν είδα ωορρηξία με υπέρηχο μόνο το αφράτο ενδομήτριο μου χαχαχαχα.

Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι υπάρχει πιθανότητα να έχει συμβεί το θαύμα δυστυχώς όμως και αύριο θα ξεκινήσω πάρα πολύ πρωί για δουλειά και αναγκάστηκα θα πρέπει να περιμένω μέχρι Πέμπτη για χοριακη.

Just now, *Μυρτώ είπε:

Είμαι από εξωσωματική, άρα δεν παίζει το σενάριο καθυστερημένης σύλληψης! Το ξέρω ότι μάλλον αν δεν πάει καλά, δεν είναι αυτός ο λόγος! Αλλά πάντα θα υπάρχει ένα "μήπως"! Είχα κάνει νωρίτερα υπερηχο κι όλα ήταν μια χαρά! Στον επόμενο υπέρηχο το έμβρυο έδειχνε μικρότερο κατά μία βδομάδα σε ανάπτυξη και οι παλμοί του λιγότεροι από όσο θα περιμέναμε! Τι να πω; Εγώ στενοχωρηθεί, γιατί και τον Δεκέμβρη είχα μια αποβολή κι όλο αυτό μου έχει πέσει βαρύ! Όχι ότι αν δεν είχα αποβολή δεν θα είχα στενοχωρηθεί, απλώς αυτή τη νιώθω πολύ μεγαλύτερο βάρος και άγχος!!Σήμερα υποθέτω θα έχω καλύτερη εικόνα για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης!

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά μέσα από την ψυχή μου!!! Να μπεις να μας πεις τα νέα σου κορίτσι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ said:

Είμαι από εξωσωματική, άρα δεν παίζει το σενάριο καθυστερημένης σύλληψης! Το ξέρω ότι μάλλον αν δεν πάει καλά, δεν είναι αυτός ο λόγος! Αλλά πάντα θα υπάρχει ένα "μήπως"! Είχα κάνει νωρίτερα υπερηχο κι όλα ήταν μια χαρά! Στον επόμενο υπέρηχο το έμβρυο έδειχνε μικρότερο κατά μία βδομάδα σε ανάπτυξη και οι παλμοί του λιγότεροι από όσο θα περιμέναμε! Τι να πω; Εγώ στενοχωρηθεί, γιατί και τον Δεκέμβρη είχα μια αποβολή κι όλο αυτό μου έχει πέσει βαρύ! Όχι ότι αν δεν είχα αποβολή δεν θα είχα στενοχωρηθεί, απλώς αυτή τη νιώθω πολύ μεγαλύτερο βάρος και άγχος!!Σήμερα υποθέτω θα έχω καλύτερη εικόνα για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης!

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Ισως τωρα να χει παρει τα πανω του και να χει φορτσαρει! 

Just now, Chrussa1982 said:

Ωορρηξία δεν κατάλαβα ποτέ είχα ακριβώς αλλά την προηγούμενη Τετάρτη που ήμουν 2 μέρες πριν έρθει η περίοδος η γυναικολόγος μου έκανε υπέρηχο και είδε ότι είχα κάνει ωορρηξία όπως καταλαβαίνεις δεν είδα ωορρηξία με υπέρηχο μόνο το αφράτο ενδομήτριο μου χαχαχαχα.

Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι υπάρχει πιθανότητα να έχει συμβεί το θαύμα δυστυχώς όμως και αύριο θα ξεκινήσω πάρα πολύ πρωί για δουλειά και αναγκάστηκα θα πρέπει να περιμένω μέχρι Πέμπτη για χοριακη.

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά μέσα από την ψυχή μου!!! Να μπεις να μας πεις τα νέα σου κορίτσι μου. 

Αρα παιζει το σεναριο να εχει γινει καθυστερημενη συλληψη και ισως γι αυτο να σου βγαινουν και τα τεστ αρνητικα ακομα! Αχ μακαρι! Οπως και να χει, εσυ focus στην εξωσωματικη τωρα!! Και μακαρι να μη χρειαστει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ εγκυουλα μου!!! Να πιάσουν τόπο οι ευχές σου να ξέρεις πόσο το θέλω αλλά δεν τολμώ να το σκεφτώ. Χτες έβαλα και τις τελευταίες εξετάσεις στον φάκελο και έκανα μια προσευχή να με αξιώσει η Παναγία να κρατήσω ένα μωράκι. Μπορεί κάποιες φορές να πέφτω αλλά έχω μια εσωτερική δύναμη και πίστη αν θέλεις ότι θα τα καταφέρω. Εξάλλου με τόση θετική ενέργεια που εισπράττω αποκλείω κάθε κακό σενάριο.

Για πες μου εσύ πως τα πας? Οι αναγουλες καλά κρατούν η υποχώρησαν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...