Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Makelen είπε:

Για την εξωσωματικη δεν νομιζω πως παιζει ρολο. Αλλωστε γι αυτο την κανεις.. για να εχουν εκεινοι τον ελεγχο.. να διαλεξουν καλα ωαρια ή/και να βελτιωσουνε τα ηδη υπαρχοντα. Αν δεν εχετε προβλημα με το σπερμα.. θα γονιμοποιηθουν.. και τσουυυπ! Που κ να μην ειναι πολυ καλο το σπερμα.. κι αυτο το βελτιωνουν! Ποσα σου επιτρεπιυν να βαλεις 2 ή    3;?

Νομίζω μέχρι 3 για να μεγιστοποιηθεί η πιθανότητα να μείνεις έγκυος. Κάτσε να ξεκινήσω και θα σας πρήζω χαχαχαχα!!!! Ευτυχώς το σπέρμα μας είναι εφηβικό τώρα τα αυγά μου αν γονιμοποιηθούν και γίνουν βλαστοκυστες θα τα βάζω κατάψυξη και μόλις μαζέψω πχ 4 5 θα κάνω έμβρυο μεταφορά. 

Just now, linaa είπε:

η Fsh δειχvει τηv ποιοτητα τωv ωαριωv σου σε καθε κυκλο. Οταv ομως η fsh δειξει εvα μεγαλο vουμερο σημαιvει οτι τα καλα ωαρια σου εχουv αρχισει vα τελειωvουv .

Δεv υπρχουv φαρμακα για vα πεσει η fsh .. γιατι απλα ειvαι τα ωαρια που εχεις. Καποια θα ειvαι καλα αλλα μια μεγαλη fsh δειχvει οτι αυτα που εχουv μειvει καλα ειvαι λιγα κ ο οργαvισμος πια επιλεγει οτι εχει απομειvει. 

Γιαυτο κ σε μικρες ηλικιες εχεις παvτα καλη fsh . 

Να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ για την διευκρίνιση 

Just now, despina. είπε:

αυτο το παρατηρησα κι εγω.Στον ενα κυκλο ειχα 11 και στον αλλο 7,2.Οποτε τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?Τι ισχυει?Μπορει να χει τοσο μεγαλες διακυμανσεις?Επηρεαζεται απο κατι ας πουμε?Δε μπορει ομως καθε μηνα να τρυπιεσαι!

Αυτό το έχω κ εγώ απορία πραγματικά αλλά αν είναι σταθερά ανεβασμένη σημαίνει ότι τα αποθέματα τελειώνουν!!!οπότε τρέχουμε τώρα τρέχουμε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

η Fsh δειχvει τηv ποιοτητα τωv ωαριωv σου σε καθε κυκλο. Οταv ομως η fsh δειξει εvα μεγαλο vουμερο σημαιvει οτι τα καλα ωαρια σου εχουv αρχισει vα τελειωvουv .

Δεv υπρχουv φαρμακα για vα πεσει η fsh .. γιατι απλα ειvαι τα ωαρια που εχεις. Καποια θα ειvαι καλα αλλα μια μεγαλη fsh δειχvει οτι αυτα που εχουv μειvει καλα ειvαι λιγα κ ο οργαvισμος πια επιλεγει οτι εχει απομειvει. 

Γιαυτο κ σε μικρες ηλικιες εχεις παvτα καλη fsh . 

Μέχρι να τα επιλεξει θα μας σκασει πια!!! 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Νομίζω μέχρι 3 για να μεγιστοποιηθεί η πιθανότητα να μείνεις έγκυος. Κάτσε να ξεκινήσω και θα σας πρήζω χαχαχαχα!!!! Ευτυχώς το σπέρμα μας είναι εφηβικό τώρα τα αυγά μου αν γονιμοποιηθούν και γίνουν βλαστοκυστες θα τα βάζω κατάψυξη και μόλις μαζέψω πχ 4 5 θα κάνω έμβρυο μεταφορά. 

Να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ για την διευκρίνιση 

Αυτό το έχω κ εγώ απορία πραγματικά αλλά αν είναι σταθερά ανεβασμένη σημαίνει ότι τα αποθέματα τελειώνουν!!!οπότε τρέχουμε τώρα τρέχουμε!!!!

Μαραθώνιος έχει καταντήσει!! 

Κοριτσια εμένα δεν μου έχει απαντήσει ο γιατρός. Πήρα τηλεφωνο δεν μπορεσα να μιλησω μαζι του και εχω πελαγωσει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Και αυτός ο κυκλος χαμένος θα πάει.

  • Λυπημένη/-ος 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

για καποιες ομως μου ειπες οτι δεν εχει νοημα πριν την εγκυμοσυνη.Ποιες εννοουσες?
 

Εμενα μου ανεφερε για τα ενεσακια μονο.

 

Ναι,στειλε μου ενα π.μ.Ευχαριστω πολυ.Εμενα μου ειπε 3000 συν τα ενεσακια.

Δεν θα δείξουν αυτές για το φωσφολιπιδικο- σύνδρομο..καρδιολιπινικα αντισώματα ας πούμε,,νομίζω και τα αντιπηκτικά λύκου,,δεν θυμάμαι αλλά ...είναι αυτά που αφορούν το φωσφολιπιδικο-.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια sos! Μολις   εκανα τεστ ωορηξιας   κ βγηκε θετικο..! Αρα θα εχω αυριο ωορηξια κι οχι το σ/κ που περιμεναμε. Πηρα τον γιατρο κ μου ειπε οτι ειμαστε οκ με τα ωοθυλακια που εχω δεξια (16 - 16.3 - 17).. αλλα οτι μπορει να εχω ωορηξια κ μια μερα μετα ξανα! Εχω πανικοβληθει κι εχω μπερδευτει με τις   επαφες   γτ αυτος θελει επαφη καθε 1.5 μερα. Εγω τελευταια ειχα εχθες   το μεσημερι. Του ειπα απο μονη μου να παω αυριο το απογευμα να με δει.. και ωστοσο να κανω μια επαφη τωρα σε λιγο. Πειτε μου βρε κοριτσια τη γνωμη σας   για ολα αυτα... ειμαι στην τσιταα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Κοριτσια sos! Μολις   εκανα τεστ ωορηξιας   κ βγηκε θετικο..! Αρα θα εχω αυριο ωορηξια κι οχι το σ/κ που περιμεναμε. Πηρα τον γιατρο κ μου ειπε οτι ειμαστε οκ με τα ωοθυλακια που εχω δεξια (16 - 16.3 - 17).. αλλα οτι μπορει να εχω ωορηξια κ μια μερα μετα ξανα! Εχω πανικοβληθει κι εχω μπερδευτει με τις   επαφες   γτ αυτος θελει επαφη καθε 1.5 μερα. Εγω τελευταια ειχα εχθες   το μεσημερι. Του ειπα απο μονη μου να παω αυριο το απογευμα να με δει.. και ωστοσο να κανω μια επαφη τωρα σε λιγο. Πειτε μου βρε κοριτσια τη γνωμη σας   για ολα αυτα... ειμαι στην τσιταα!!

Αφού βγήκε θετικό το τεστ επαφές να έχεις σήμερα όσο νωρίτερα και αύριο αργά το βράδυ . Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Αφού βγήκε θετικό το τεστ επαφές να έχεις σήμερα όσο νωρίτερα και αύριο αργά το βράδυ . Καλή επιτυχία!

Ευχαριστω πολυ! Αυτο ακριβως ειπα κι εγω! Εκανα μια επαφη μολις βγηκε θετικο..  κ θα ξανακανω κ αυριο το βραδυ! Εκλεισα ραντεβου για αυριο στις 19.00 να ειμαι σιγουρη.. να δει αν εσκασαν.. ποσα.. κτλ.. Τι αγχος ειναι αυτο καλεε.. δεν το περιμενα τοσο.. Απο την ημερα που αδιαθετησα δεν την παλευω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Klelia81 είπε:

Μέχρι να τα επιλεξει θα μας σκασει πια!!! 

Μαραθώνιος έχει καταντήσει!! 

Κοριτσια εμένα δεν μου έχει απαντήσει ο γιατρός. Πήρα τηλεφωνο δεν μπορεσα να μιλησω μαζι του και εχω πελαγωσει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Και αυτός ο κυκλος χαμένος θα πάει.

Ε δεν είναι δυνατόν!!! από το πρωί προσπαθείς τόσο δύσκολο είναι να σου μιλήσει; Έχεις κάποιον άλλον γιατρό να πάρεις τηλ να τον ρωτήσεις; Λέω εγώ μια ιδέα τώρα αν είναι εφικτή γιατί είναι κρίμα να πάει χαμένος πήρες και χάπια κιόλας για την περίοδο.

Just now, Makelen είπε:

Ευχαριστω πολυ! Αυτο ακριβως ειπα κι εγω! Εκανα μια επαφη μολις βγηκε θετικο..  κ θα ξανακανω κ αυριο το βραδυ! Εκλεισα ραντεβου για αυριο στις 19.00 να ειμαι σιγουρη.. να δει αν εσκασαν.. ποσα.. κτλ.. Τι αγχος ειναι αυτο καλεε.. δεν το περιμενα τοσο.. Απο την ημερα που αδιαθετησα δεν την παλευω!

Έχω την αίσθηση ότι είσαι μέντα μυαλά στα κάγκελα ε;; Λοιπόν έκανες πολύ καλά που είχες επαφή σήμερα και κατά τη γνώμη μου να έχεις και το επόμενο 3 ήμερο για να είσαι καλυμμένη. Τι αγωνία κ αυτή για αύριο για τον υπέρηχο. Ξέρεις σε νιώθω γιατί έτσι θα είμαι κ εγώ σε λίγο καιρό και μη σου πω θα είμαι εντελώς τρελαμενη μέχρι να δω τι και πως χαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ε δεν είναι δυνατόν!!! από το πρωί προσπαθείς τόσο δύσκολο είναι να σου μιλήσει; Έχεις κάποιον άλλον γιατρό να πάρεις τηλ να τον ρωτήσεις; Λέω εγώ μια ιδέα τώρα αν είναι εφικτή γιατί είναι κρίμα να πάει χαμένος πήρες και χάπια κιόλας για την περίοδο.

Έχω την αίσθηση ότι είσαι μέντα μυαλά στα κάγκελα ε;; Λοιπόν έκανες πολύ καλά που είχες επαφή σήμερα και κατά τη γνώμη μου να έχεις και το επόμενο 3 ήμερο για να είσαι καλυμμένη. Τι αγωνία κ αυτή για αύριο για τον υπέρηχο. Ξέρεις σε νιώθω γιατί έτσι θα είμαι κ εγώ σε λίγο καιρό και μη σου πω θα είμαι εντελώς τρελαμενη μέχρι να δω τι και πως χαχαχαχα. 

Εννοειται οτι ειμαι με τα μυαλα στα καγκελα και εννοειται οτι δεν χανω επαφη! Μου ειπε το εξης κουλο οταν του ειπα οτι εκανα μια το απογευμα: Ε κανε τωρα μεθαυριο! Τι λετε γιατρε του λεω.. αυριο ειναι η ωορηξια! Δεν πειραζει μου λεει.. καθε 1.5 μερα θελουμε! Ακου τι ειπεεεε!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ε δεν είναι δυνατόν!!! από το πρωί προσπαθείς τόσο δύσκολο είναι να σου μιλήσει; Έχεις κάποιον άλλον γιατρό να πάρεις τηλ να τον ρωτήσεις; Λέω εγώ μια ιδέα τώρα αν είναι εφικτή γιατί είναι κρίμα να πάει χαμένος πήρες και χάπια κιόλας για την περίοδο.

Έχω την αίσθηση ότι είσαι μέντα μυαλά στα κάγκελα ε;; Λοιπόν έκανες πολύ καλά που είχες επαφή σήμερα και κατά τη γνώμη μου να έχεις και το επόμενο 3 ήμερο για να είσαι καλυμμένη. Τι αγωνία κ αυτή για αύριο για τον υπέρηχο. Ξέρεις σε νιώθω γιατί έτσι θα είμαι κ εγώ σε λίγο καιρό και μη σου πω θα είμαι εντελώς τρελαμενη μέχρι να δω τι και πως χαχαχαχα. 

Πήρα και τον αλλο που ειχα παει και ειχε γέννα. Δεν με έχει πάρει ακομα. Το πολυ πολύ να προσπαθησω χωρίς φαρμακα. Να παω να κανω και έναν υπερηχο μολις καθαρίσω και βλέπουμε.

Just now, Makelen είπε:

Εννοειται οτι ειμαι με τα μυαλα στα καγκελα και εννοειται οτι δεν χανω επαφη! Μου ειπε το εξης κουλο οταν του ειπα οτι εκανα μια το απογευμα: Ε κανε τωρα μεθαυριο! Τι λετε γιατρε του λεω.. αυριο ειναι η ωορηξια! Δεν πειραζει μου λεει.. καθε 1.5 μερα θελουμε! Ακου τι ειπεεεε!! 

Ηρέμησε και μην αγχονεσαι. Το αγχος ειναι εχθρός μας. Κανε τις επαφουλες σου εσυ και θα εισαι καλυμμένη!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Πήρα και τον αλλο που ειχα παει και ειχε γέννα. Δεν με έχει πάρει ακομα. Το πολυ πολύ να προσπαθησω χωρίς φαρμακα. Να παω να κανω και έναν υπερηχο μολις καθαρίσω και βλέπουμε.

Ηρέμησε και μην αγχονεσαι. Το αγχος ειναι εχθρός μας. Κανε τις επαφουλες σου εσυ και θα εισαι καλυμμένη!!

Ψαχνω να δω τι γινεται με σενα κ δεν εχω καταλαβει..! Βλεπω τα σχολια οτι ψαχνεις   τον γιατρο σου αλλα δεν εχω βρει το γιατι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ψαχνω να δω τι γινεται με σενα κ δεν εχω καταλαβει..! Βλεπω τα σχολια οτι ψαχνεις   τον γιατρο σου αλλα δεν εχω βρει το γιατι!

Τον ψάχνω για μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι σε αυτόν τον κυκλο πριν περασουν οι μερες. Πως έκανες εσύ με τα σερπαφαρ? Ε αν μπορώ να κάνω κάτι αναλογο.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Τον ψάχνω για μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι σε αυτόν τον κυκλο πριν περασουν οι μερες. Πως έκανες εσύ με τα σερπαφαρ? Ε αν μπορώ να κάνω κάτι αναλογο.

Κορίτσι μου αυτά τα χάπια πρέπει να τα πίνεις από τη δεύτερη μέρα του κύκλου σου 

Εσύ σε ποια μέρα είσαι;

Εγώ λέω καλύτερα να πας να κάνεις ορμονικές αίματος τώρα που σου ήρθε.

Κ αφού ήρθε τωρα θα έρθει και τον άλλο μήνα είμαι σίγουρη αλλά βήμα βήμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Τον ψάχνω για μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι σε αυτόν τον κυκλο πριν περασουν οι μερες. Πως έκανες εσύ με τα σερπαφαρ? Ε αν μπορώ να κάνω κάτι αναλογο.

Σε ποια μερα του κυκλου βρισκεσαι;?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου αυτά τα χάπια πρέπει να τα πίνεις από τη δεύτερη μέρα του κύκλου σου 

Εσύ σε ποια μέρα είσαι;

Εγώ λέω καλύτερα να πας να κάνεις ορμονικές αίματος τώρα που σου ήρθε.

Κ αφού ήρθε τωρα θα έρθει και τον άλλο μήνα είμαι σίγουρη αλλά βήμα βήμα

Στη 2η ειμαι σήμερα. Αν ημουν σιγουρη οτι θα ερθει τον επομενο μηνα δεν θα το κυνηγουσα σε αυτόν. Απο τον Γενάρη είχα να δώ περιοδο. Τραγικο.

Just now, Makelen είπε:

Σε ποια μερα του κυκλου βρισκεσαι;?

Στη 2η είμαι.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...