Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Εχω κι εγω νεα σημερα. Πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο. Τα serpafar λειτουργησαν τελικα! 3 απο τη δεξια ωοθηκη, δυο 16 χιλ και ενα 17 χιλ! Και η αριστερη που δεν ειχε καθολου.. εβγαλε 4! Απο 6 εως 11 χιλ. Μου ειπε οτι θα αφησουμε την ωορηξια να γινει μονη της  .. κι οτι θα ειναι το σαββατοκυριακο. Ευτυχως εχω τεστ ωορηξιας  . Θα σας   ενημερωσω για το θετικο. Δευτερα θα ξαναπαω για υπερηχο...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω κι εγω νεα σημερα. Πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο. Τα serpafar λειτουργησαν τελικα! 3 απο τη δεξια ωοθηκη, δυο 16 χιλ και ενα 17 χιλ! Και η αριστερη που δεν ειχε καθολου.. εβγαλε 4! Απο 6 εως 11 χιλ. Μου ειπε οτι θα αφησουμε την ωορηξια να γινει μονη της  .. κι οτι θα ειναι το σαββατοκυριακο. Ευτυχως εχω τεστ ωορηξιας  . Θα σας   ενημερωσω για το θετικο. Δευτερα θα ξαναπαω για υπερηχο...

Μπραβο κοριτσαρα!! Ευχομαι ολα να πάνε καλά και συντομα να δεις ενα θετικο τεστακι εγκυμοσυνης. Τα σερπαφάρ τι χάπια ειναι? Τι κανουν?

Just now, Agatte είπε:

Ε ναι ρε γμτ... Γενικά σαν άτομο ο συγκεκριμένος σου εμπνέει εμπιστοσύνη; 

Χρύσα, διάβασες το μυαλό μου. Έφτιαχνα τη λίστα του σούπερ και έγραψα και τις σερβιέτες, χάχαχα! Μωρέ ας μου ρθει το καλό κι ας έχω σερβιέτες μέχρι τα γεραματα. Θα τις έχω για την ακράτεια μετα. 

Αυτό με τους γιατρούς πάντως,είναι μεγάλο θέμα... Δεν ξέρω, δεν τους ενδιαφέρει κι αυτούς να χτίσουν μια σχέση εμπιστοσύνης με τους πελάτες τους; 

Εσύ πως είσαι; αντε, περνάνε οι μέρες! 

Τι να σου πω οταν πρωτοπηγα σε αυτόν μου ανέλυσε τα πάντα και θεωρησα πως έτσι θα συνεχίσει η δουλειά. Ομως από το prp και μετά βλέπω οτι δεν πάνε καλα τα πραγματα. Προφανώς ειδε πως δεν επιασε και το prp και δεν θεωρεί πως πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο.  Ετσι τουλαχιστον το καταλαβαίνω εγω. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω κι εγω νεα σημερα. Πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο. Τα serpafar λειτουργησαν τελικα! 3 απο τη δεξια ωοθηκη, δυο 16 χιλ και ενα 17 χιλ! Και η αριστερη που δεν ειχε καθολου.. εβγαλε 4! Απο 6 εως 11 χιλ. Μου ειπε οτι θα αφησουμε την ωορηξια να γινει μονη της  .. κι οτι θα ειναι το σαββατοκυριακο. Ευτυχως εχω τεστ ωορηξιας  . Θα σας   ενημερωσω για το θετικο. Δευτερα θα ξαναπαω για υπερηχο...

Μπράβο!!! Αυτ κι αν είναι νέ! Αντε κάνε και τα τεστακια και με τη νίκη! Κάνανε δουλειά τελικά τα χάπια! 

Just now, Klelia81 είπε:

Μπραβο κοριτσαρα!! Ευχομαι ολα να πάνε καλά και συντομα να δεις ενα θετικο τεστακι εγκυμοσυνης. Τα σερπαφάρ τι χάπια ειναι? Τι κανουν?

Τι να σου πω οταν πρωτοπηγα σε αυτόν μου ανέλυσε τα πάντα και θεωρησα πως έτσι θα συνεχίσει η δουλειά. Ομως από το prp και μετά βλέπω οτι δεν πάνε καλα τα πραγματα. Προφανώς ειδε πως δεν επιασε και το prp και δεν θεωρεί πως πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο.  Ετσι τουλαχιστον το καταλαβαίνω εγω. 

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο! Οφείλει να ασχοληθεί και να σου εξηγήσει τα πάντα! Τι θα πει θεωρεί πως δεν πρέπει να ασχοληθεί... Ντροπή του! Χρειάζεσαι όλες τις πιθανές λύσεις και πλήρη ενημέρωση. Πώς μου τη δίνουν κάτι τέτοιοι τύποι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω κι εγω νεα σημερα. Πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο. Τα serpafar λειτουργησαν τελικα! 3 απο τη δεξια ωοθηκη, δυο 16 χιλ και ενα 17 χιλ! Και η αριστερη που δεν ειχε καθολου.. εβγαλε 4! Απο 6 εως 11 χιλ. Μου ειπε οτι θα αφησουμε την ωορηξια να γινει μονη της  .. κι οτι θα ειναι το σαββατοκυριακο. Ευτυχως εχω τεστ ωορηξιας  . Θα σας   ενημερωσω για το θετικο. Δευτερα θα ξαναπαω για υπερηχο...

Πωπω αυγουλοπαραγωγη!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Είδες τα χάπια έκαναν δουλίτσα . Δώστου να καταλάβει Παρασκευή και Σαββατοκύριακο χαχαχαχα. 

Πήρα θάρρος με το αποτέλεσμα σου!!! Ελπίζω κ εγώ να βγάλω πολλά αυγά και ποιοτικά βεβαίως βεβαίως!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω κι εγω νεα σημερα. Πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο. Τα serpafar λειτουργησαν τελικα! 3 απο τη δεξια ωοθηκη, δυο 16 χιλ και ενα 17 χιλ! Και η αριστερη που δεν ειχε καθολου.. εβγαλε 4! Απο 6 εως 11 χιλ. Μου ειπε οτι θα αφησουμε την ωορηξια να γινει μονη της  .. κι οτι θα ειναι το σαββατοκυριακο. Ευτυχως εχω τεστ ωορηξιας  . Θα σας   ενημερωσω για το θετικο. Δευτερα θα ξαναπαω για υπερηχο...

Τέλεια μια χαρά εύχομαι να γονιμοποιηθεί κανένα αυγουλάκι ηηη και δύο αν το θες..εμένα η μία μου εγκυμοσύνη ήταν δίδυμη με κλομιφαινη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Μπραβο κοριτσαρα!! Ευχομαι ολα να πάνε καλά και συντομα να δεις ενα θετικο τεστακι εγκυμοσυνης. Τα σερπαφάρ τι χάπια ειναι? Τι κανουν?

Τι να σου πω οταν πρωτοπηγα σε αυτόν μου ανέλυσε τα πάντα και θεωρησα πως έτσι θα συνεχίσει η δουλειά. Ομως από το prp και μετά βλέπω οτι δεν πάνε καλα τα πραγματα. Προφανώς ειδε πως δεν επιασε και το prp και δεν θεωρεί πως πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο.  Ετσι τουλαχιστον το καταλαβαίνω εγω. 

Εσύ καλά το καταλαβαίνεις αλλά ο δόκτωρ οφείλει να σου εξηγεί τα πάντα. Στο φινάλε τον πληρώνεις. Το prp δηλαδή ήταν σίγουρος ότι θα πιάσει;; Άσε μου θυμίζει τον πρώτο εξωσωματιστης που πήγα ούτε εξήγησε ούτε τπτ μόνο άγχος να τα κάνω όλα τότε για να πάρει το χρήμα. Όλοι πάνω κάτω ίδιοι είναι. Θέλει έρευνα καλή να βρεις γιατρό που να ασχολείται.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα μια που μπήκα κ μια που χάθηκα.διάβασα πολύ γρήγορα κάποια μηνύματα κ μετά πήγα  στο τέλος.ελπίζω να είστε όλες καλά κ σύντομα όλες με ένα θετικό τεστ κ όσες είστε εγκυουλες με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.χάθηκα γιατί της φίλης μου το μωρό, του βγήκε λευχαιμία.ειμαι πολύ στεναχωρημενη με όλο αυτό Κ δεν ξέρω κάθε πότε θα βρίσκω χρόνο κ όρεξη να μπαίνω να μην σας στεναχωρώ κ εσας


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Μπραβο κοριτσαρα!! Ευχομαι ολα να πάνε καλά και συντομα να δεις ενα θετικο τεστακι εγκυμοσυνης. Τα σερπαφάρ τι χάπια ειναι? Τι κανουν?

Τι να σου πω οταν πρωτοπηγα σε αυτόν μου ανέλυσε τα πάντα και θεωρησα πως έτσι θα συνεχίσει η δουλειά. Ομως από το prp και μετά βλέπω οτι δεν πάνε καλα τα πραγματα. Προφανώς ειδε πως δεν επιασε και το prp και δεν θεωρεί πως πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο.  Ετσι τουλαχιστον το καταλαβαίνω εγω. 

Σ ευχαριστω! Τα serpafar ειναι ορμονες  που τις παιρνεις   για να κανεις   ωοθυλακια! Τα χρησιμοποιεις   για λιγες   μερες   στην αρχη του κυκλου.. κατοπιν παιρνεις   χαπια οιστραδιολης   για να μεγαλωσει σωστα το ενδομητριο.. και μετα παρακολουθεις   με υπερηχους   την πορεια. Αν κανεις   ωορηξια μονη σου καλως.  Αν οχι.. κανεις   μια ενεση που προκαλει ωορηξια σε 36 ωρες.   Ετσι κανεις   προγραμματισμένες   επαφες   (ή σπερματεγχυνση).

Just now, Agatte είπε:

Μπράβο!!! Αυτ κι αν είναι νέ! Αντε κάνε και τα τεστακια και με τη νίκη! Κάνανε δουλειά τελικά τα χάπια! 

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο! Οφείλει να ασχοληθεί και να σου εξηγήσει τα πάντα! Τι θα πει θεωρεί πως δεν πρέπει να ασχοληθεί... Ντροπή του! Χρειάζεσαι όλες τις πιθανές λύσεις και πλήρη ενημέρωση. Πώς μου τη δίνουν κάτι τέτοιοι τύποι... 

Ευχαριστω κοριτσι!! Ναι.. κανανε δουλεια ευτυχως  ! Ο γιατρος   ειναι πληρως   ευχαριστημενος  ! Μακαρι να μεινω εγκυος  .. ειναι καλες    οι προδιαγραφες   ...!

Just now, Chrussa1982 είπε:

Πωπω αυγουλοπαραγωγη!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Είδες τα χάπια έκαναν δουλίτσα . Δώστου να καταλάβει Παρασκευή και Σαββατοκύριακο χαχαχαχα. 

Πήρα θάρρος με το αποτέλεσμα σου!!! Ελπίζω κ εγώ να βγάλω πολλά αυγά και ποιοτικά βεβαίως βεβαίως!!!

Ναιιι ολα πηγαν μια χαρα!! Και το ενδομητριο 9.5!! Μακαρι να μας   παει καλα! Ο γιατρος   το εχει για σιγουρο.. Τι να πω..! Εσυ ποτε πας   .. στις   19;?

Just now, Emilly800 είπε:

Τέλεια μια χαρά εύχομαι να γονιμοποιηθεί κανένα αυγουλάκι ηηη και δύο αν το θες..εμένα η μία μου εγκυμοσύνη ήταν δίδυμη με κλομιφαινη.

Ευχαριστωω! Η αληθεια ειναι οτι μου ειπε οτι επειδη εχω 3 σχεδον ιδια.. οτι ειναι πολλες   οι πιθανοτητες   να πιαστουν τουλαχιστον δυο. Βεβαια δεν ονειροπολω.. Ας   γινει η γονιμοποιηση κ δεν με νοιαζει ο αριθμος  . Δεν εχω συλλαβει ποτε.. οποτε δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Ευτυχως   το ενδιμητριο 9.5!  Εσυ θυμασαι πόσα ωοθυλακια ειχες   κ ποσα χιλιοστα;?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Σ ευχαριστω! Τα serpafar ειναι ορμονες  που τις παιρνεις   για να κανεις   ωοθυλακια! Τα χρησιμοποιεις   για λιγες   μερες   στην αρχη του κυκλου.. κατοπιν παιρνεις   χαπια οιστραδιολης   για να μεγαλωσει σωστα το ενδομητριο.. και μετα παρακολουθεις   με υπερηχους   την πορεια. Αν κανεις   ωορηξια μονη σου καλως.  Αν οχι.. κανεις   μια ενεση που προκαλει ωορηξια σε 36 ωρες.   Ετσι κανεις   προγραμματισμένες   επαφες   (ή σπερματεγχυνση).

Ευχαριστω κοριτσι!! Ναι.. κανανε δουλεια ευτυχως  ! Ο γιατρος   ειναι πληρως   ευχαριστημενος  ! Μακαρι να μεινω εγκυος  .. ειναι καλες    οι προδιαγραφες   ...!

Ναιιι ολα πηγαν μια χαρα!! Και το ενδομητριο 9.5!! Μακαρι να μας   παει καλα! Ο γιατρος   το εχει για σιγουρο.. Τι να πω..! Εσυ ποτε πας   .. στις   19;?

Ευχαριστωω! Η αληθεια ειναι οτι μου ειπε οτι επειδη εχω 3 σχεδον ιδια.. οτι ειναι πολλες   οι πιθανοτητες   να πιαστουν τουλαχιστον δυο. Βεβαια δεν ονειροπολω.. Ας   γινει η γονιμοποιηση κ δεν με νοιαζει ο αριθμος  . Δεν εχω συλλαβει ποτε.. οποτε δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Ευτυχως   το ενδιμητριο 9.5!  Εσυ θυμασαι πόσα ωοθυλακια ειχες   κ ποσα χιλιοστα;?

Στις 19 εμείς ναι!!!! Και το ενδομήτριο σου είναι πάρα πολύ καλό!!! Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου. Ας μην είναι δύο ας είναι ένα και καλό!!! Αχ ανυπομονώ να πας και για υπέρηχο να δούμε τι έγινε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Στις 19 εμείς ναι!!!! Και το ενδομήτριο σου είναι πάρα πολύ καλό!!! Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου. Ας μην είναι δύο ας είναι ένα και καλό!!! Αχ ανυπομονώ να πας και για υπέρηχο να δούμε τι έγινε!!!

Θα ξεκινησω σημερα το απογευμα τα τεστ ωορηξιας  ! Μου ειπε βεβαια οτι δεν θα κανω σιγουρα αυριο ωορηξια. Οποτε περιμενω! Επαφες   μου ειπε ανα 1.5 μερα! Κοινως  .. Παρασκευη πρωι.. Σαββατο μεσημερι.. Κυριακη βραδυ. Εκανα κ μια εχθες   Τεταρτη. Οποτε νομιζω οτι καλυπτει ολο το φασμα. Να δουμε πως   θα παει κ ο υπερηχος   τη Δευτερα.. και μετα θα ειμαι ετοιμη να λιποθυμησω απο το αγχος   μεχρι την χοριακη!! Εγω δεν συμφωνω με τα τεστακια εγκυμοσυνης  .. με αγχωνουν. Προτιμω απευθειας   χοριακη...! Αρκει να μην εμφανιστει περιοδος   νωρις. . Πωπω μονο που τα γραφω αγχωνομαι!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Makelen είπε:

Σ ευχαριστω! Τα serpafar ειναι ορμονες  που τις παιρνεις   για να κανεις   ωοθυλακια! Τα χρησιμοποιεις   για λιγες   μερες   στην αρχη του κυκλου.. κατοπιν παιρνεις   χαπια οιστραδιολης   για να μεγαλωσει σωστα το ενδομητριο.. και μετα παρακολουθεις   με υπερηχους   την πορεια. Αν κανεις   ωορηξια μονη σου καλως.  Αν οχι.. κανεις   μια ενεση που προκαλει ωορηξια σε 36 ωρες.   Ετσι κανεις   προγραμματισμένες   επαφες   (ή σπερματεγχυνση).

Ευχαριστω κοριτσι!! Ναι.. κανανε δουλεια ευτυχως  ! Ο γιατρος   ειναι πληρως   ευχαριστημενος  ! Μακαρι να μεινω εγκυος  .. ειναι καλες    οι προδιαγραφες   ...!

Ναιιι ολα πηγαν μια χαρα!! Και το ενδομητριο 9.5!! Μακαρι να μας   παει καλα! Ο γιατρος   το εχει για σιγουρο.. Τι να πω..! Εσυ ποτε πας   .. στις   19;?

Ευχαριστωω! Η αληθεια ειναι οτι μου ειπε οτι επειδη εχω 3 σχεδον ιδια.. οτι ειναι πολλες   οι πιθανοτητες   να πιαστουν τουλαχιστον δυο. Βεβαια δεν ονειροπολω.. Ας   γινει η γονιμοποιηση κ δεν με νοιαζει ο αριθμος  . Δεν εχω συλλαβει ποτε.. οποτε δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Ευτυχως   το ενδιμητριο 9.5!  Εσυ θυμασαι πόσα ωοθυλακια ειχες   κ ποσα χιλιοστα;?

Κάτι τέτοιο ισως και να έπιανε και σε μένα. Ίσως ξυπνουσε τις οωθηκες μου να βγάλουν ο,τι έχει μεινει. 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Κάτι τέτοιο ισως και να έπιανε και σε μένα. Ίσως ξυπνουσε τις οωθηκες μου να βγάλουν ο,τι έχει μεινει. 

Ναιιι.. κι εγω αυτο πιστευω! Ισως   πρεπει να το συζητησετε αυτο με τον γιατρο σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ναιιι.. κι εγω αυτο πιστευω! Ισως   πρεπει να το συζητησετε αυτο με τον γιατρο σου!

Έχεις χαμηλη Άμη? Συγνωμη που ρωτάω μάλλον κάπου το έχασα. Η fsh σου ειναι υψηλη?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Σ ευχαριστω! Τα serpafar ειναι ορμονες  που τις παιρνεις   για να κανεις   ωοθυλακια! Τα χρησιμοποιεις   για λιγες   μερες   στην αρχη του κυκλου.. κατοπιν παιρνεις   χαπια οιστραδιολης   για να μεγαλωσει σωστα το ενδομητριο.. και μετα παρακολουθεις   με υπερηχους   την πορεια. Αν κανεις   ωορηξια μονη σου καλως.  Αν οχι.. κανεις   μια ενεση που προκαλει ωορηξια σε 36 ωρες.   Ετσι κανεις   προγραμματισμένες   επαφες   (ή σπερματεγχυνση).

Ευχαριστω κοριτσι!! Ναι.. κανανε δουλεια ευτυχως  ! Ο γιατρος   ειναι πληρως   ευχαριστημενος  ! Μακαρι να μεινω εγκυος  .. ειναι καλες    οι προδιαγραφες   ...!

Ναιιι ολα πηγαν μια χαρα!! Και το ενδομητριο 9.5!! Μακαρι να μας   παει καλα! Ο γιατρος   το εχει για σιγουρο.. Τι να πω..! Εσυ ποτε πας   .. στις   19;?

Ευχαριστωω! Η αληθεια ειναι οτι μου ειπε οτι επειδη εχω 3 σχεδον ιδια.. οτι ειναι πολλες   οι πιθανοτητες   να πιαστουν τουλαχιστον δυο. Βεβαια δεν ονειροπολω.. Ας   γινει η γονιμοποιηση κ δεν με νοιαζει ο αριθμος  . Δεν εχω συλλαβει ποτε.. οποτε δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Ευτυχως   το ενδιμητριο 9.5!  Εσυ θυμασαι πόσα ωοθυλακια ειχες   κ ποσα χιλιοστα;?

Εγώ δεν έχω ιδέα καν..δεν πήγαινα για παρακολούθηση στα τυφλά τα έπαιρνα είχα μια γυναικολόγο σκέτο έγκλημα..με έκαψε γενικότερα..το ενδομήτριο σου τέλειο 9,5 είδες;;εγώ θα σου ευχηθώ να αφρατεψαν τα καλύτερα ποιοτικώς αβγά σου.να γονιμοποιηθούν τα καλύτερα να τελειώνεις..

Just now, Makelen είπε:

Αμη δεν εχω κανει! Η fsh κοντα στο 4.

Α καλαααα.με fsh 4 κορίτσι μου είσαι έφηβη μια χαρά θα είναι τα αβγά σου μη φοβάσαι τίποτα...4;;;χαχαχααχα εγώ που είχα 6,9 αν θυμάμαι κ την είχα δει παιδουλα ..είχα κάνει πρώτη φορά εξετάσεις κ είχα πάρει πολύ τα πάνω μου.μια χαρά θα πάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...