Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

φρίκη  για πιο λογο αγαπη???? ε ωραία δεν ειχε ανταπόκριση ε και???? εγω δεν ειχα τιποτα  μα τιποτα...παιδι ομως εχω.. οπως ια κανεις κ συ κ ολες  σας...να συνεχίσεις την αισιοδοξία  που εχεις κ ολα θα πανε  καλα...κ οπως ειπες κ συ ενα καλο θες κ τιποτες αλλο...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η θέληση και η λαχτάρα μου θα με βοηθήσει να γίνω μανούλα και όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!!! Αισιοδοξία πίστη θέληση υπομονή και επιμονή είναι το μυστικό της επιτυχίας πιστεύω!!

1 hour ago, elise είπε:

ετσι λεω και εγω,.... η δουλεια απαραιτητη μεν αλλα σημερα ειναι αυριο δεν ειναι... ειναι απλα μια δουλεια,... ενω ενα μωρακι...... αξιζει ολες τις θυσιες..  φυσικα τι σηκωνει και η τσεπη του καθενος και ποσες οι αναγκες ... τι να πω....ευχομαι να δειξουνε και αυτοι λιγο κατανοηση ..

Θα κάνω κάθε μα κάθε θυσία όσο αντέχει η τσέπη μου εννοείται!!! Κατανόηση δεν δείχνουν αλλά έμαθα ότι υπάρχει και άδεια 7 ημερών για όσες προσπαθούν με εξωσωματική και αν χρειαστεί θα την χρησιμοποιήσω !!!

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Γλυκούλα σίγουρα και ο φυσικός θα θέλει παρακολούθηση...ας το κάνεις βρε πουλί μου θα την βρεις την άκρη σου...επικαλεσου λόγους υγείας βρες κάτι κ πήγαινε να μαζέψεις τα αβγουλακια σου.

Κορίτσι μου θα κάνω ότι μπορώ εννοείται δεν θα αφήσω να μου πεθάνουν το όνειρο μου επειδή τους βολεύει!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!! Χρόνια πολλά στις μανουλες της παρέας, στις εγκυουλες μας και σε όλες εμας που προσπαθούμε!!! Να είμαστε καλά να έχουμε υγεία και ψυχική δυναμη να παλεύουμε!!!

Μανουλες αγκαλιάστε τα παιδάκια σας εγκυουλες χάιδεψτε κοιλιτσες έχετε την αγάπη μου και τον σεβασμό μου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!! Χρόνια πολλά στις μανουλες της παρέας, στις εγκυουλες μας και σε όλες εμας που προσπαθούμε!!! Να είμαστε καλά να έχουμε υγεία και ψυχική δυναμη να παλεύουμε!!!

Μανουλες αγκαλιάστε τα παιδάκια σας εγκυουλες χάιδεψτε κοιλιτσες έχετε την αγάπη μου και τον σεβασμό μου!!! 

Κι εσυ @Chrussa1982 μου έχεις τον απεριόριστο θαυμασμό μου για τον αγώνα σου. Σου εύχομαι κάθε καλο και σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!! Χρόνια πολλά στις μανουλες της παρέας, στις εγκυουλες μας και σε όλες εμας που προσπαθούμε!!! Να είμαστε καλά να έχουμε υγεία και ψυχική δυναμη να παλεύουμε!!!

Μανουλες αγκαλιάστε τα παιδάκια σας εγκυουλες χάιδεψτε κοιλιτσες έχετε την αγάπη μου και τον σεβασμό μου!!! 

Εύχομαι του χρόνου γλυκιά μου να σου φέρει ο άντρας σου λουλουδάκι από το μπεμπουλινι σας...να γεμίσει το σπίτι σας τσιριδες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!! Χρόνια πολλά στις μανουλες της παρέας, στις εγκυουλες μας και σε όλες εμας που προσπαθούμε!!! Να είμαστε καλά να έχουμε υγεία και ψυχική δυναμη να παλεύουμε!!!

Μανουλες αγκαλιάστε τα παιδάκια σας εγκυουλες χάιδεψτε κοιλιτσες έχετε την αγάπη μου και τον σεβασμό μου!!! 

Χρονια πολλα και σε σένα μανούλα ! του χρονου να σε βρει η γιορτη με μωρακι στην αγκαλια ! στο ευχομαι ολοψυχα !! 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Γεια σας κοριτσια ελπιζω να είσαστε ολες καλα. @Chrussa1982 κοριτσακι σήμερα δεν θα πήγαινες στο γιατρο;

Καλώς την!!! Κοριτσάκι μου ωοληψια έκανα σήμερα ένα και μοναδικό κατάφερα να βγάλω!!! Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκε.

Τι κάνεις εσύ ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Κοριτσάκι μου ωοληψια έκανα σήμερα ένα και μοναδικό κατάφερα να βγάλω!!! Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκε.

Τι κάνεις εσύ ??

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλα:x εγω αναμονή 9 μέρες και αν παλι δεν καταφέρουμε κάτι θα παω σε έναν άλλο γιατρό για να προσπαθήσουμε με όποιο  τρόπο μας πει αρκεί να τα καταφέρουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλα:x εγω αναμονή 9 μέρες και αν παλι δεν καταφέρουμε κάτι θα παω σε έναν άλλο γιατρό για να προσπαθήσουμε με όποιο  τρόπο μας πει αρκεί να τα καταφέρουμε 

Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου!!! Να είσαι σίγουρη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!! Το όνειρο μου δυστυχώς θα μείνει όνειρο. Δεν γονιμοποιηθηκε το ωαριακι μου. Ο γιατρός μου είπε ότι το σπέρμα είναι ακόμα ζωντανό και ζωηρό αλλά το ωάριο μου δεν ανταποκρίθηκε. Και με άδειες τσέπες δε μπορούμε να κάνουμε άλλη προσπάθεια.

Κακη ποιότητα εκεί το απέδωσε που έχει μηδαμινές πιθανότητες να δώσει φυσιολογική σύλληψη και ελάχιστες πιθανότητες να γονιμοποιηθεί εργαστηριακά.

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα φιλενάδες μου!!! Το όνειρο μου δυστυχώς θα μείνει όνειρο. Δεν γονιμοποιηθηκε το ωαριακι μου. Ο γιατρός μου είπε ότι το σπέρμα είναι ακόμα ζωντανό και ζωηρό αλλά το ωάριο μου δεν ανταποκρίθηκε. Και με άδειες τσέπες δε μπορούμε να κάνουμε άλλη προσπάθεια.

Κακη ποιότητα εκεί το απέδωσε που έχει μηδαμινές πιθανότητες να δώσει φυσιολογική σύλληψη και ελάχιστες πιθανότητες να γονιμοποιηθεί εργαστηριακά.

Μην στεναχωριέσαι κοριτσακι μου δεν μπορεί κάποια στιγμή κάτι θα γίνει και θα τα καταφέρεις μην το βάζεις κατω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα φιλενάδες μου!!! Το όνειρο μου δυστυχώς θα μείνει όνειρο. Δεν γονιμοποιηθηκε το ωαριακι μου. Ο γιατρός μου είπε ότι το σπέρμα είναι ακόμα ζωντανό και ζωηρό αλλά το ωάριο μου δεν ανταποκρίθηκε. Και με άδειες τσέπες δε μπορούμε να κάνουμε άλλη προσπάθεια.

Κακη ποιότητα εκεί το απέδωσε που έχει μηδαμινές πιθανότητες να δώσει φυσιολογική σύλληψη και ελάχιστες πιθανότητες να γονιμοποιηθεί εργαστηριακά.

Χρύσα μου το όνειρο δεν τελειώνει...μας το αποδεικτύουν μαρτυρίες χιλιάδων γυναικών. Ήταν ένα ωάριο και είσαι 39. Θα ακολουθήσουν και άλλα γλυκιά μου και με τις βιταμίνες που ξεκίνησες σίγουρα θα βρεις και καλά ωάρια. Ο γιατρός σου, εξέφρασε άποψη για το ένα και μοναδικό που είδε. Δεν σημαίνει πως όλα είναι έτσι. Δεν ξέρω την διαδικασία πριν την ωοληψία αλλά αναρωτιέμαι. Είχατε κάνει εξετάσεις να δείτε την ποιότητα του ωαρίου στην αρχή του κύκλου;μπορει να ρωτάω και βλακεία επειδή δεν γνωρίζω. Θέλω όμως να σου τονίσω πως όλα γίνονται και πως μια ατυχία δεν σημαίνει κάτι. Αύριο σηκώνεις το κεφάλι και κοιτάς μπροστά. Δεν ξέρω οικονομικά τι σημαίνει η παρακολούθηση σε κάθε κύκλο και την σωστή ώρα η ωοληψία αλλά φαντάζομαι πως δεν είναι το ίδιο με μια πλήρη εξωσωματική, εννοώ με εμβρυομεταφορά. Να θυμάσαι πως είμαστε όλες μαζί σου στον αγώνα σου και πως όλες νιώθουμε πως θα τα καταφέρεις. Αγκαλιά μεγάλη από εμένα και ένα χέρι να σηκωθείς κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα φιλενάδες μου!!! Το όνειρο μου δυστυχώς θα μείνει όνειρο. Δεν γονιμοποιηθηκε το ωαριακι μου. Ο γιατρός μου είπε ότι το σπέρμα είναι ακόμα ζωντανό και ζωηρό αλλά το ωάριο μου δεν ανταποκρίθηκε. Και με άδειες τσέπες δε μπορούμε να κάνουμε άλλη προσπάθεια.

Κακη ποιότητα εκεί το απέδωσε που έχει μηδαμινές πιθανότητες να δώσει φυσιολογική σύλληψη και ελάχιστες πιθανότητες να γονιμοποιηθεί εργαστηριακά.

Έχεις δίκιο να στεναχωρηθείς Χρυσά μου, αλλά όχι και να εγκαταλείψεις το όνειρο... αποκλείεται όλα τα ωάρια σου να μην είναι ποιοτικά... υπάρχουν σίγουρα και καλά ωάρια και απλά το συγκεκριμένο δεν ήταν ένα από αυτά. Μην εγκαταλείπεις την προσπάθεια. Θα έρθει η ώρα που θα ανταμειφθεις.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα των ωαρίων δεν φαίνεται από κάποια συγκεκριμένη εξέταση κοριτσάκι μου αλλά συνδυαστικά με τις ορμονολογικες την ΑΜΗ την ηλικία και τα χρόνια της προσπάθειας καταλαβαίνει ο γιατρός τι παίζει στο περίπου. Εμένα που μου έδωσε φουλ δόσεις ορμονών και πάλι μου είπε στον 2ο υπέρηχο ότι δεν περίμενε να κάνω πολλά ωοθηλακια ήθελε όμως 3. Το ένα που έκανα εγώ δείχνει καθόλου ανταπόκριση στα φάρμακα. Εν τω μεταξύ με την ωοληψια δεν ξέρεις αν έχει μέσα αυγό το ωοθηλακιο ευτυχώς είχε το δικό μου. Ο φυσικός κύκλος έχει κ αυτός παρακολούθηση και κάθε μήνα ωοληψια οπότε αν πχ κάνεις για ένα χρόνο φυσικούς κύκλους για να πετύχεις 1 με 2 καλά αυγά καταλαβαίνεις ότι σαν κόστος δεν είναι καθόλου αμελητέο. Και πες έχεις λεφτά κάνεις φυσικούς αν δεν έχεις??πάντως σε καμία περίπτωση δεν κοστίζει όσο μια εξωσωματική που μόνο η εμβρυομεταφορα σε εμάς τουλάχιστον θα κόστιζε 400 ευρώ στο κέντρο και 1200 ο γιατρός. Τώρα πληρώσαμε μόνο την ωοληψια ο γιατρός δεν πήρε λεφτά δικά του. Μου είπε ότι έχει βγει και ένα ποσό επιπλέον για το εμβρυολογικο αλλά θα μου πει αύριο πόσα είναι.

Σας νιώθω δίπλα μου κορίτσια και μου δίνεται δύναμη να το ξέρετε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Η ποιότητα των ωαρίων δεν φαίνεται από κάποια συγκεκριμένη εξέταση κοριτσάκι μου αλλά συνδυαστικά με τις ορμονολογικες την ΑΜΗ την ηλικία και τα χρόνια της προσπάθειας καταλαβαίνει ο γιατρός τι παίζει στο περίπου. Εμένα που μου έδωσε φουλ δόσεις ορμονών και πάλι μου είπε στον 2ο υπέρηχο ότι δεν περίμενε να κάνω πολλά ωοθηλακια ήθελε όμως 3. Το ένα που έκανα εγώ δείχνει καθόλου ανταπόκριση στα φάρμακα. Εν τω μεταξύ με την ωοληψια δεν ξέρεις αν έχει μέσα αυγό το ωοθηλακιο ευτυχώς είχε το δικό μου. Ο φυσικός κύκλος έχει κ αυτός παρακολούθηση και κάθε μήνα ωοληψια οπότε αν πχ κάνεις για ένα χρόνο φυσικούς κύκλους για να πετύχεις 1 με 2 καλά αυγά καταλαβαίνεις ότι σαν κόστος δεν είναι καθόλου αμελητέο. Και πες έχεις λεφτά κάνεις φυσικούς αν δεν έχεις??πάντως σε καμία περίπτωση δεν κοστίζει όσο μια εξωσωματική που μόνο η εμβρυομεταφορα σε εμάς τουλάχιστον θα κόστιζε 400 ευρώ στο κέντρο και 1200 ο γιατρός. Τώρα πληρώσαμε μόνο την ωοληψια ο γιατρός δεν πήρε λεφτά δικά του. Μου είπε ότι έχει βγει και ένα ποσό επιπλέον για το εμβρυολογικο αλλά θα μου πει αύριο πόσα είναι.

Σας νιώθω δίπλα μου κορίτσια και μου δίνεται δύναμη να το ξέρετε!!!

ΜΕτά τα 35 υπάρχει κύκλος που μπορεί να μην είναι καλός. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έτσι είναι όλοι. Επίσης και με τις ορμόνες έχει να κάνει το πώς ταίριαξαν στον δικό σου οργανισμό. Υπάρχουν και άλλα σκευάσματα εκτός από αυτά που πήρες. Σίγουρα ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις και αυτό που είπε ο γιατρός σου, αλλά αξίζει να προσπαθήσεις. Και φυσιολογικά...Ξεκίνα τις βιταμίνες, αν είναι δυνατόν και ο σύζυγος, προσέξτε διατροφή και ξαναμέτρα ορμονικές σε 3 μήνες και δες αν υπάρχει διαφορά. Δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά η αμη σου δεν ήταν απαγορευτική...μήπως να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...