Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

53 minutes ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια καθίστε αναπαυτικά και πάρτε πιεσόμετρο και υπογλωσσιο.....το ωαριακι μας γονιμοποιηθηκε με καθυστέρηση..με πήρε ο γιατρός το μεσημέρι έκπληκτος και μου το είπε. Και ναι έχω πάθει σοκ....και ναι έχω παλαβωσει!!!!

Μου είπε χτες που μου ανακοίνωσε ότι δεν είχαμε γονιμοποίηση ότι θα το άφηνε μια μέρα ακόμα μπας και γίνει το θαύμα.

 

Ειδες βρε που εκείνο όχι μόνο δεν το έβαλε κάτω αλλά πείσμωσε και πέτυχε.. το ωαριάκι σου έδειξε χαρακτήρα, έχει το πείσμα σου. Έγινε το πρώτο θαύμα. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, vasiliki2020 είπε:

Να μην φοβάσαι θα τα καταφέρεις στο εχω ξανα πει έχεις περάσει πολλά και τώρα είναι η ώρα σου να χαμογελάσει επιτέλους.κατανοω το άγχος σου τον φόβο σου μα μόλις θα το κρατήσεις στα χέρια σου θα τα ξεχάσεις όλα.μην το βάζεις κάτω και ούτε εγώ το βάζω κάτω.ειμαι σίγουρη οτι με οποιονδήποτε τρόπο θα τα καταφέρουμε ολες:x

Κοριτσαρα μπραβοοοοοοοοο ειδες;δεν το βάζουμε ποτε κάτω.στη ζωή όλα γίνονται.ποσο χαίρομαι και οπως είπες...θαύματα γινονται:x

Να ξερεις ότι αγωνιούμε και για τα δικά σου τα ευχάριστα. Εδώ θα είμαστε !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καθίστε αναπαυτικά και πάρτε πιεσόμετρο και υπογλωσσιο.....το ωαριακι μας γονιμοποιηθηκε με καθυστέρηση..με πήρε ο γιατρός το μεσημέρι έκπληκτος και μου το είπε. Και ναι έχω πάθει σοκ....και ναι έχω παλαβωσει!!!!

Μου είπε χτες που μου ανακοίνωσε ότι δεν είχαμε γονιμοποίηση ότι θα το άφηνε μια μέρα ακόμα μπας και γίνει το θαύμα.

 

Χίλια μπράβο, και χίλιες χαρές να έχετε!!!!Δεν έχω γράψει ποτέ εδώ αλλά παρακολουθώ πολύ καιρό και πραγματικά χαίρομαι απίστευτα για σένα!!!!Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε τέλεια!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Milena είπε:

Χίλια μπράβο, και χίλιες χαρές να έχετε!!!!Δεν έχω γράψει ποτέ εδώ αλλά παρακολουθώ πολύ καιρό και πραγματικά χαίρομαι απίστευτα για σένα!!!!Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε τέλεια!!!!

Κοριτσάκι μου να γράφεις!!! Όλες χωράμε εδώ και είμαστε η μία για την άλλη. Εγώ προσωπικά έτσι τα νιώθω τα κορίτσια εδώ. Χαιρόμαστε με τα θετικά τεστ και λυπόμαστε για κάθε ατυχία.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Θα μου κάνουν συντροφιά αύριο που θα πάμε να δούμε αν όλα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Chrussa1982 τώρα διάβασα κι εγώ τα νέα σου, πάνω που προσπαθούσα να χωνέψω την αδικία της μη γονιμοποίησης, μπαμ, έγινε το καλό! Μια συνέχεια μόνο θετική εύχομαι, μέχρι τη στιγμή που θα πάρεις επιτέλους αγκαλιά το μωρό σου! Δεν καταλαβαίνω καθόλου πως συνεχίζεις μετά από εδώ, αλλά θα μπαίνω να διαβάζω και να μαθαίνω τα νέα σου. 

@Emilly800,  έφτασες 7ο! Πόσο γρήγορα περνάνε οι μήνες, πάρε ανάσα κορίτσι μου, λίγο έμεινε ακόμα για να πάρεις το μωρό σου αγκαλιά. Με το καλό! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chrussa1982 said:

Κοριτσάκι μου να γράφεις!!! Όλες χωράμε εδώ και είμαστε η μία για την άλλη. Εγώ προσωπικά έτσι τα νιώθω τα κορίτσια εδώ. Χαιρόμαστε με τα θετικά τεστ και λυπόμαστε για κάθε ατυχία.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Θα μου κάνουν συντροφιά αύριο που θα πάμε να δούμε αν όλα πάνε καλά.

Ειχα καμποσες μερες να μπω, και μπαινω σημερα και το πρωτο που διαβασα ειναι το μηνυμα που δεν πετυχε η γονιμοποιηση... βαζω τη θλιμμενη φατσουλα, αλλα ημουν ετοιμη να σου πω οτι διαβαζοντας και παρακατω για την 2.2 ΑΜΗ, οτι δεν ειναι τοσο χαλια οσο νομιζεις, εψαξα και στο ιντερνετ και βρηκα ενα πινακακι που λεει οτι απο 1 εως 2.2 ειναι αποδεκτη γονιμοτητα και δεν πρεπει να το βαζεις κατω. Και τσουπ!! Μερικα ποστ πιο κατω ερχονται τουμπα ολα και ναι γινεται το θαυμα!! Πολυ πολυ χαρηκα και ευχομαι να πανε οοοοολα καλα! Και ναι, μια χαρα ειναι τα αυγουλακια σου!! Ισχυει οτι οντως απο μια ηλικια και μετα δεν ειναι ολα τα αυγουλακια καλα, γιατι αν ηταν ετσι θα μεναμε ολες εγκυες στο πιτς φιτιλι και δεν θα περνουσαν 6μηνα και χρονια για να πετυχουμε το καλο το ζουμπουρλουδικο. Αλλά ειδες που δεν πρεπει ποτε μα ποτε να το βαζουμε κατω! Μακαρι να πανε ολα καλα και να χεις μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη γιατι το αξιζεις οπως και ολες οι κοπελες εδω! Στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τα νέα μας. Το πρωί είχε προχωρήσει το εμβρυακι μας έφτασε τα  6 κύτταρα και αποφασίσαμε να το βάλουμε. Ο εμβρυολογος μας είπε ότι επειδή είναι ένα δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα γίνει βλαστοκυστη και θεωρήσαμε σωστό να το μεταφέρουμε στη μήτρα. 

Τώρα ενέσεις φουλ και χαλαρές κινήσεις. Μου είπε να κάνω χοριακη 26/5 και να μη βιαστώ με τεστ ούρων.

Για την ώρα κάνω την κλωσσα στον καναπέ αγκαλιά με το σκυλί και πίνω την καφεδαρα μου αγνοοντας την ανάγκη για τσιγάρο!!! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια μου τα νέα μας. Το πρωί είχε προχωρήσει το εμβρυακι μας έφτασε τα  6 κύτταρα και αποφασίσαμε να το βάλουμε. Ο εμβρυολογος μας είπε ότι επειδή είναι ένα δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα γίνει βλαστοκυστη και θεωρήσαμε σωστό να το μεταφέρουμε στη μήτρα. 

Τώρα ενέσεις φουλ και χαλαρές κινήσεις. Μου είπε να κάνω χοριακη 26/5 και να μη βιαστώ με τεστ ούρων.

Για την ώρα κάνω την κλωσσα στον καναπέ αγκαλιά με το σκυλί και πίνω την καφεδαρα μου αγνοοντας την ανάγκη για τσιγάρο!!! 

Τελεια!! Τωρα ειναι ωρα να το παιξεις Βουδας! Ωωωωωμ και ζεν!! Και ολα καλα θα πανε!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας. Το πρωί είχε προχωρήσει το εμβρυακι μας έφτασε τα  6 κύτταρα και αποφασίσαμε να το βάλουμε. Ο εμβρυολογος μας είπε ότι επειδή είναι ένα δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα γίνει βλαστοκυστη και θεωρήσαμε σωστό να το μεταφέρουμε στη μήτρα. 

Τώρα ενέσεις φουλ και χαλαρές κινήσεις. Μου είπε να κάνω χοριακη 26/5 και να μη βιαστώ με τεστ ούρων.

Για την ώρα κάνω την κλωσσα στον καναπέ αγκαλιά με το σκυλί και πίνω την καφεδαρα μου αγνοοντας την ανάγκη για τσιγάρο!!! 

Μπραβο Χρύσα μου τι ωραία νεα, με το καλο να προχωρήσει το εμβρυακι σας, μη σηκώνεις βάρος, ούτε σκάλες ήπια πραγματάκια, θα σ κανει ο συζηγος τις δουλίτσες.. Μαζί στην αναμονή τώρα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , silvy22 είπε:

Μπραβο Χρύσα μου τι ωραία νεα, με το καλο να προχωρήσει το εμβρυακι σας, μη σηκώνεις βάρος, ούτε σκάλες ήπια πραγματάκια, θα σ κανει ο συζηγος τις δουλίτσες.. Μαζί στην αναμονή τώρα... 

Έχω ήδη πάρει θέση στον καναπέ και κάνω την Κλεοπάτρα χαχαχαχα!!! Έχω δώσει τον άντρα στην λατζα και μουρμουραει.

Αυτή η περίοδος μέχρι το τεστ θα φανεί αιωνας

πρίν από 35 λεπτά , depifish είπε:

Τελεια!! Τωρα ειναι ωρα να το παιξεις Βουδας! Ωωωωωμ και ζεν!! Και ολα καλα θα πανε!! :wub:

Έχω ξαπλαρει καναπέ και δίνω διαταγές χαχαχαχα. 

Εντάξει αύριο θα κάνω κανένα φαγακι στο πολύ χαλαρό δε νομίζω να αντέξω να βγάλω ρίζες από την ξάπλα. 

Εν τω μεταξύ ο γιατρός μιας άλλης κοπέλας που περιμέναμε μαζί της είπε να κάνει μπάνιο Κυριακή!!! Ρώτησα τον γιατρό μου και λέει ακόμα και τώρα μπορώ να κάνω τι να μείνω με τι μπιχλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έχω ήδη πάρει θέση στον καναπέ και κάνω την Κλεοπάτρα χαχαχαχα!!! Έχω δώσει τον άντρα στην λατζα και μουρμουραει.

Αυτή η περίοδος μέχρι το τεστ θα φανεί αιωνας

Έχω ξαπλαρει καναπέ και δίνω διαταγές χαχαχαχα. 

Εντάξει αύριο θα κάνω κανένα φαγακι στο πολύ χαλαρό δε νομίζω να αντέξω να βγάλω ρίζες από την ξάπλα. 

Εν τω μεταξύ ο γιατρός μιας άλλης κοπέλας που περιμέναμε μαζί της είπε να κάνει μπάνιο Κυριακή!!! Ρώτησα τον γιατρό μου και λέει ακόμα και τώρα μπορώ να κάνω τι να μείνω με τι μπιχλα?

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια. Λοιπον συμβουλες απο την παλια: Οι πιο σημαντικες  ημερες για εμβρυα 3ης ημερας ειναι περιπου μεχρι την 6η. Στις περισσοτερες γυναικες η εμφυτευση γινεται την 6η -7 ημερα. Αρα χαλαρα για 3-4 ημερες. Πολλοι γιατροι επιτρεπουν ενα καφε ελαφρυ. Αλλα αν μπορεις τις πρωτες αυτες μερες κοψε τον καφε τελειως και ας ακουστω περιεργη.Μετα πινε ενα την ημερα ελαφρυ. Διατροφη χωρις ζαχαρη, οσο γινεται αλλα να μη μενεις πολλες ωρες νηστικη για να αποφυγεις υπογλυκαιμιες.Τιποτα κακο δε θα παθεις αν δεν κανεις κατι απο αυτα , απλα καποιες μικρες συμβουλες με αγαπη.Καλη επιτυχια

πρίν από 26 λεπτά , anoulious είπε:

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια. Λοιπον συμβουλες απο την παλια: Οι πιο σημαντικες  ημερες για εμβρυα 3ης ημερας ειναι περιπου μεχρι την 6η. Στις περισσοτερες γυναικες η εμφυτευση γινεται την 6η -7 ημερα. Αρα χαλαρα για 3-4 ημερες. Πολλοι γιατροι επιτρεπουν ενα καφε ελαφρυ. Αλλα αν μπορεις τις πρωτες αυτες μερες κοψε τον καφε τελειως και ας ακουστω περιεργη.Μετα πινε ενα την ημερα ελαφρυ. Διατροφη χωρις ζαχαρη, οσο γινεται αλλα να μη μενεις πολλες ωρες νηστικη για να αποφυγεις υπογλυκαιμιες.Τιποτα κακο δε θα παθεις αν δεν κανεις κατι απο αυτα , απλα καποιες μικρες συμβουλες με αγαπη.Καλη επιτυχια

Να προσθεσω για τη ζαχαρη.Τα εμβρυακια εχουν χαμηλο σακχαρο , οποτε με το λιγο χαμηλο σακχαρο δεν  παθαινουν κατι αλλα αν φας μια παστα ενα ψιλοσοκ το παθαινουν..Αυτα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , anoulious είπε:

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια. Λοιπον συμβουλες απο την παλια: Οι πιο σημαντικες  ημερες για εμβρυα 3ης ημερας ειναι περιπου μεχρι την 6η. Στις περισσοτερες γυναικες η εμφυτευση γινεται την 6η -7 ημερα. Αρα χαλαρα για 3-4 ημερες. Πολλοι γιατροι επιτρεπουν ενα καφε ελαφρυ. Αλλα αν μπορεις τις πρωτες αυτες μερες κοψε τον καφε τελειως και ας ακουστω περιεργη.Μετα πινε ενα την ημερα ελαφρυ. Διατροφη χωρις ζαχαρη, οσο γινεται αλλα να μη μενεις πολλες ωρες νηστικη για να αποφυγεις υπογλυκαιμιες.Τιποτα κακο δε θα παθεις αν δεν κανεις κατι απο αυτα , απλα καποιες μικρες συμβουλες με αγαπη.Καλη επιτυχια

Να προσθεσω για τη ζαχαρη.Τα εμβρυακια εχουν χαμηλο σακχαρο , οποτε με το λιγο χαμηλο σακχαρο δεν  παθαινουν κατι αλλα αν φας μια παστα ενα ψιλοσοκ το παθαινουν..Αυτα

Καλοδεχούμενες οι συμβουλές!!! Ομολογώ για τον καφέ δεν μου είπε τίποτα αλλά δεν ρώτησα κιόλας. Συντηρητικά πραγματικά μου είπε όσο μπορώ ήπιες κινήσεις και όχι υπερβολές στη διατροφή. Η αλήθεια είναι ότι αλάτι και ζάχαρη τα είχα μειώσει στο ελάχιστο δυνατό από την διέγερση κιόλας οπότε δεν με πειράζει και να μη φάω παγωτό η γλυκό!!! Μου είπε συχνά γεύματα και όσο μπορώ ξεκούραση.

Ξέρεις τι δεν αντέχω??? Που ενώ χτες είπα στο γραφείο ότι έχω σήμερα μεταφορά και αν όλα πάνε καλά θα γυρίσω Δευτέρα πίσω με πήραν τηλ και με ξεχεσαν ότι έκλεισαν ραντεβού αύριο και έπρεπε να τις ρωτήσω για να λείψω. Και είναι γυναίκες τα αφεντικά ..ρε κορίτσια δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτό το ψυχολογικό που μου κάνουν....γιατί να χαλάσω την ηρεμία μου για αυτές???παλιά καραβάνα τα φώτα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας. Το πρωί είχε προχωρήσει το εμβρυακι μας έφτασε τα  6 κύτταρα και αποφασίσαμε να το βάλουμε. Ο εμβρυολογος μας είπε ότι επειδή είναι ένα δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα γίνει βλαστοκυστη και θεωρήσαμε σωστό να το μεταφέρουμε στη μήτρα. 

Τώρα ενέσεις φουλ και χαλαρές κινήσεις. Μου είπε να κάνω χοριακη 26/5 και να μη βιαστώ με τεστ ούρων.

Για την ώρα κάνω την κλωσσα στον καναπέ αγκαλιά με το σκυλί και πίνω την καφεδαρα μου αγνοοντας την ανάγκη για τσιγάρο!!! 

Πολυ πολυ καλη επιτυχια κοριτσακι μου! Κανε το σταυρο σου κ ολα καλα θα πανε! Πιστεψε το οτι ειναι το τυχερο σου αυτο το εμβρυακι! Ολα καλα θα πανε..πιστεψε το!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...