Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

Νικολεττα σε πετυχα....... Για πες...... Περιμενω

αχχ, κουκλιτσα μου...συγνωμη που δεν εχω τα νεα που τοσο περιμενεις...αλλα...δεν ειναι και ασχημα...

δεν ξερω γιατι, αλλα εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει η "ακατανομαστη"

...αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσαρες μου, καλησπερα σας

...λοιπον...δεν ξερω καν πως νς αρχησω...

1) περιοδος δεν εχω....αυτο ειναι καλο(λεω εγω)

2) ο γιατρος μου,χμ... μου εκανε μονο ενα απλο τεστ...το οποιο δεν εδειξε τιποτα...και μου ειπε να περιμενω λιγες μερες ακομα(εχω αγχωθει παρα πολυ), διοτι λεει εκεινος...τωρα!!!...τα φαρμακα ναι μεν δεν προκαλουν καθυστερηση... αλλα... καλο ειναι να περιμενουμε λιγο...

τρελαθηκα, σας λεω, μου'ρχοταν να τον αρχηζω στα χαστουκια...

3) μου ειπε οτι... ακομα και να ειμαι εγκυος δεν θα μπορει να το δει τωρα με το υπερηχο

4)ακομα και για χοριακη να περιμενω καμια εβδομαδα...παει καλα αυτος η να βαλω τις φωνες??????

5) και βασικοτερο, απο αυριο θα ψαξω αλλο γιατρο (κριμα...και ειναι πολυ καλος γιατρος, και τον ειχα εμπιστοσυνη)

ασταγακη μου, ειμαι σε τετοια κατασταση που δεν εχω λογια, κουραγιο κοριτσαρα μου, μην τα βαζεις κατω...

ελενακη μου, αυτο ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ !!! αυτο δειχνει οτι παει πολυ καλα, μπραβο κοριτσακι μου...αντε τουλαχιστον να ακουω απο εσας καλα νεα...

ευτυχια μου, δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα και εγω τα ιδια ελεγα πριν 4 μηνες :ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου, δεν προσεχα,και τελικα απεβαλα...λοιπον, μην το αφηνεις...ψαξ'το...

Εγω θα σου ελεγα να πας να κανεις χοριακη. εμενα εδειξε το σπορακι μου στις αρχες αρχες..... μην το καθυστερεις αλλο, ετσι ωστε να ξερεις


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να πας να κανεις χοριακη. εμενα εδειξε το σπορακι μου στις αρχες αρχες..... μην το καθυστερεις αλλο, ετσι ωστε να ξερεις

ναι κοριτσαρα μου, αυτο θα κανω...απλος αυριο θα παω να βρω καποιον αλλον γιατρο και να κανονισω για την χοριακη...

σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον, εχεις την αγαπη μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!!τι κανετε??εκανα τεστακι (δεν αντεξα)αλλα τζιφος!!!για μια ακομη φορα!!!περιοδος πουθενα τα νευρα μου σπασμενα!!την παρασκευη θα παω στον γιατρο για μια ακομη φορα...οχι οτι θα καταλαβω τιποτα αλλα....τεσπα!!!καλο απογευμα σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα...

Σημερα εμεις πηγαμε για σπερμοδιαγραμμα το οποιο βγηκε τελειο!!!Απ'τη μια χαιρομαι και απο την αλλη στεναχωριεμαι γιατι μαλλον εγω ειμαι το προβλημα...Και αυτο που φοβομουν μαλλον δεν θα το αποφυγω την λαπαροσκοπηση γιατι την τελευταια φορα που πηγα στον γιατρο μου ειχε πει οτι αν δεν γινει κατι με τα χαπια τοτε μονο λαπαροσκοπηση για να δουμε μηπως ξαναεμφανιστηκε η ενδομητριωση που ειχα...Αχ δεν μπορω ξανα τα ιδια ειδικα η θεραπεια με τις ενεσεις για την ενδομητριωση ηταν χαλια...ασε που θα παμε πισω κανα χρονο και βαλε...

Ευτυχια μου χαλαρα...Αν ηξερες ποσα τεστ εχω κανει...

Νικολετα σσυ τι λεει?τα αλλα κοριτσια τι κανουν???


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου, αυριο θα εχω απαντησεις απο την χοριακη...δεν ξερω ομως αν πρεπει να ελπιζω για κατι καλο...σημερα, μαλλον τωρα το βραδυ, ειδα λιγο καφε στο χαρτι, πολυ λιγο και οχι συνεχεια...εχω τρελλαθει, δεν ξερω τι να κανω...η αυριανη ημερα μου φαινεται πολυ μακρια...

εγω ποτε δεν εχω καφε πριν η με την περιοδο, και αυτο με τρομαζει, γιατι αυτα τα καφε τα ειχα στην αποβολη πρωτη φορα...

δεν εχω κουραγιο να γραφω αλλα...σας φιλω ολες...

...τα λεμε αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα...

Σημερα εμεις πηγαμε για σπερμοδιαγραμμα το οποιο βγηκε τελειο!!!Απ'τη μια χαιρομαι και απο την αλλη στεναχωριεμαι γιατι μαλλον εγω ειμαι το προβλημα...Και αυτο που φοβομουν μαλλον δεν θα το αποφυγω την λαπαροσκοπηση γιατι την τελευταια φορα που πηγα στον γιατρο μου ειχε πει οτι αν δεν γινει κατι με τα χαπια τοτε μονο λαπαροσκοπηση για να δουμε μηπως ξαναεμφανιστηκε η ενδομητριωση που ειχα...Αχ δεν μπορω ξανα τα ιδια ειδικα η θεραπεια με τις ενεσεις για την ενδομητριωση ηταν χαλια...ασε που θα παμε πισω κανα χρονο και βαλε...

Ευτυχια μου χαλαρα...Αν ηξερες ποσα τεστ εχω κανει...

Νικολετα σσυ τι λεει?τα αλλα κοριτσια τι κανουν???

ASTAGΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ...... ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΙΣΩ, ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ... ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ....

ΚΑΙ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4.5 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΠΕΡΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ......

ΦΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩΩ


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου, αυριο θα εχω απαντησεις απο την χοριακη...δεν ξερω ομως αν πρεπει να ελπιζω για κατι καλο...σημερα, μαλλον τωρα το βραδυ, ειδα λιγο καφε στο χαρτι, πολυ λιγο και οχι συνεχεια...εχω τρελλαθει, δεν ξερω τι να κανω...η αυριανη ημερα μου φαινεται πολυ μακρια...

εγω ποτε δεν εχω καφε πριν η με την περιοδο, και αυτο με τρομαζει, γιατι αυτα τα καφε τα ειχα στην αποβολη πρωτη φορα...

δεν εχω κουραγιο να γραφω αλλα...σας φιλω ολες...

...τα λεμε αυριο...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ..... ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ....

ΣΕ ΦΙΛΩ


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια!!!!νομιζω οτι δεν μας κανει καλο ολο αυτο το αγχος!!!εγω βεβαια ειμαι πολυ χαλια αυτες τις μερες!!!εχω αρχισει να απελπιζομαι!astage μου,να μην στεναχωριεσαι καθολου και ολα θα πανε καλα...αν θες κατατοπισε με λιγο με την ενδομητριωση επειδη δεν ξερω ακριβως τι ειναι!!!βλακεια αλλα γενικα εχω πολλες αποριες...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα, γεια σας

η χοριακη βγηκε αρνητικη, κα ιπριν μια ωρα μου ηρτε η καταραμενη=αναμενομενο=, ο ανδρας μου προσπαθει να μου δωσει κουραγιο, και εγω σε αυτον...καταλαβαινετε...

βρηκα αλλο γιατρο, αλλα θελω να παω και στον γιατρο που ειχα για να δουμε τι θα μου πει, που με καθησυχαζε λεγοντας μου οτι δεν τρεχει τιποτα, και οτι αυτα τα χαπια δεν προκαλουν καθυστερηση...οτι ολα πανε καλα, αλλα να περιμενουμε λιγο ακομα...:confused:

τωρα ειμαι νευριασμενη και σε διλημμα, και δεν θα ηθελα να ξαναπαρω τα χαπια...ο ανδρας μου ομως επιμενει οτι αν το πει ο γιατρος, να τα συνεχιζουμε...αλλα αυτη τη φορα χωρις αγχος...

Link to comment
Share on other sites

ασταγακη μου γλυκο, γιατι να τα παρατας καρδουλα μου???

ξεκουρασου λιγο αν νιωθεις την αναγκη, αλλα μην τα παρατας...

εμεις γι'αυτο ειμαστε εδω, για να δωσουμε κουραγιο και θετηκη ενεργεια η μια στην αλλη, σε καταλαβαινω,γιατη και εγω σημερα (στην πρωτη προσπαθεια με χαπια) ελεγα στον ανδρα μου...τερμα, ομως δεν ειναι αυτη η λυση...

ευτυχια μου, τι διαβαζω?...απελπιζεσαι? γιατι κουκλιτσα μου?

αυτα που λεω στο ασταγακη ισχυουν και για σενα...κοιτα απλος να ρυθμιζεις τον κυκλο σου, και ολα καλα θα πανε...

φιλουρες πολλες σε ολες...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!νομιζω οτι δεν μας κανει καλο ολο αυτο το αγχος!!!εγω βεβαια ειμαι πολυ χαλια αυτες τις μερες!!!εχω αρχισει να απελπιζομαι!astage μου,να μην στεναχωριεσαι καθολου και ολα θα πανε καλα...αν θες κατατοπισε με λιγο με την ενδομητριωση επειδη δεν ξερω ακριβως τι ειναι!!!βλακεια αλλα γενικα εχω πολλες αποριες...

Εγω να σε κατατοπησω αλλα μηπως σου προκαλεσω παραπανω αγχος φοβαμαι και δεν το θελω...Η ενδομητριωση ειναι μια παθηση που δεν φαινεται με το απλο υπερηχο και μπορει να την βρει ο γιατρος μονο λαπαροσκοπικα(χειρουργειο δηλαδη)Εγω ειχα μια κυστη που επρεπε να βγαλω και εκει στο χειρουργειο την ειδε ο γιατρος.Η ενδομητριωση δεν αφηνει την μητρα να καθαρισει εντελως απο το αιμα της περιοδου και γι'αυτο υπαρχει προβλημα συλληψης γιατι δεν μπορει να κολλησει το ωαριο.Εμενα μου εκοψε την περιοδο με ενεσεις για 9 μηνες σα να ημουν εγκυος ωστε να καθαρισει η μητρα εντελως γιατι ενας τροπος να θεραπευτει ειναι η εγκυμοσυνη αμα σου κατσει βεβαια...Εκανα την θεραπεια και μετα απο 12 μηνες μου ηρθε ξανα περιοδος και εμεινα εγκυος ασχετα που απεβαλλα μετα ξαναεμεινα και τωρα εχω τον Γιωργακη μου.Το κακο με αυτην την ριμαδα ειναι οτι μπορει να ξαναεμφανιστει αρα ξανα μανα τα ιδια...Βεβαια η δικια μου η περιπτωση ηταν ενδομητριωση βαριας μορφης γιατι αλλες κοπελες κανουν διακοπη περιοδου μονο για 3 με 6 μηνες...

Αυτα τα δικα μου ελπιζω να μην σε αγχωσα γιατι αυτο ειναι το δικο μου ιστορικο και καθε κοπελα ειναι διαφορετικη....


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα, γεια σας

η χοριακη βγηκε αρνητικη, κα ιπριν μια ωρα μου ηρτε η καταραμενη=αναμενομενο=, ο ανδρας μου προσπαθει να μου δωσει κουραγιο, και εγω σε αυτον...καταλαβαινετε...

βρηκα αλλο γιατρο, αλλα θελω να παω και στον γιατρο που ειχα για να δουμε τι θα μου πει, που με καθησυχαζε λεγοντας μου οτι δεν τρεχει τιποτα, και οτι αυτα τα χαπια δεν προκαλουν καθυστερηση...οτι ολα πανε καλα, αλλα να περιμενουμε λιγο ακομα...:confused:

τωρα ειμαι νευριασμενη και σε διλημμα, και δεν θα ηθελα να ξαναπαρω τα χαπια...ο ανδρας μου ομως επιμενει οτι αν το πει ο γιατρος, να τα συνεχιζουμε...αλλα αυτη τη φορα χωρις αγχος...

Δεν πειραζει βρε Νικολετα μου ετσι ειμαστε ολες την πρωτη μερα που μας ερχεται...Εμενα στο ειχα πει οτι αυτα τα χαπια μου ειχαν χαλασει τον κυκλο που ηταν σταθερος σε αλλες κοπελες με πολυκιστικες βεβαια τον ειχαν στρωσει τωρα ο Θεος και η ψυχη τους τι να πω...

Πηγαινε και σε κανεναν αλλο γιατρο αφου εχασες την εμπιστοσυνη σου σε αυτον και βλεπεις και κανεις.Εμεις αυριο θα παμε να του δειξουμε τα αποτελεσματα και βλεπουμε παλι...Ευτυχως ερχεται καλοκαιρι και θα χαλαρωσουμε ολοι και ολες ναι κοριτσακια μου????

Σας φιλω και ειπαμε ψηλα το κεφαλι....(τα λεω στην νυφη για να τα ακουει η πεθερα-εγω δηλαδη αχχχχχχχχχχχ)


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...