Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια !!!

τι κανετε ???

ελενακη να τα εκατοστησεις, κουκλα μου...κι'αν ειναι δυο μωρακια, ακομα καλυτερα !!!

εγω, τα χαπια θα τα παρω απο τον επομενο μηνα...αυτος ο μηνας ειναι πολυ φορτωμενο,και η ψυχολογια μου ΧΑΛΙΑ...λεω να ηρεμησω λιγο...και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα! Τι κανετε?

Εγω εχω μπει στην εβδομαδα των παθων απο χθες! Μεχρι το Σαββατο ειναι να αδιαθετησω και αν και ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει εξαλλου ειπαμε αυτος ο μηνας πηγε παλι χαμενος μια αγωνια την εχω!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααα !!!

ποντικακη μου γλυκο...αφου δε ηρθε 'χθες, ας μην εθει καθολου...γιατι να ερθει?...δεν εχει καμια δουλεια σε'σενα τωρα η "κυρια"...ασε που σας καλυψα εγω ολλες αυτο το μηνα...

λοιπον ψηλα το κεφαλι και θετηκη σκεψη...

φιλουρες...:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κουκλες μου τι κάνετε????? εγώ κάλα είμαι λίγο αγχωμένη αλλά καλά....

Εχθες πήγα στον γιατρό μου να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Το κακό είναι οτι παιδευτηκε πολύ για να βρει τον σάκο και δεν είναι και σίγουρος οτι τον είδε... είναι λέει πολυ μικρό. το μηχάνημα με βγάζει 5 εβδομάδων και 1 μερας... του έκανε εντυπωσει που με τοσο ψηλη χοριακη που εχω δεν μπορεσε να το εντοπισει ευκολα.. κανανε και μετρηση στις ωοθηκες μου γιατι φοβηθηκε για εξωμητριο. τελοςπαντων μου ειπε να ξαναπαω σε 2,5 εβδομαδες και πιστευω μεχρι τοτε να εχει ξεκαθαρισει το τοπιο... τον ρωτησα αν ειναι εξωμητριο δεν θα εχω θεμα αν παω σε 2,5 εβδομαδες και μου ειπε πρωτον οχι και δευτερον με την χοριακη μου που ανεβαινει και οχι απλα διπλασιαζεται και κατι παραπανω ακομα σχεδον το αποκλειει... εγώ όμως ψιλοφοβάμαι.... κοιταξα και την αναλογη χοριακη στην κορη μου και τον υπερηχο και μετρησα και μερες και τα παντα για να εχω σωστα αποτελεσματα και ενω στην κορη μου ειχα στις 23 μερες μετα την συλληψη 690 τωρα στις 23 μερες εχω 2849... και ενω στην μικρη μου φαινοταν καθαρα ο σακος τωρα με πολυ δυσκολια εντωπισε κατι και δεν ειναι και σιγουρος... δεν ξερω τι να πω.. απλα αγχωθηκα


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Βρε Ελενακη μου μηπως δεν ειναι τπτ και απλα ειναι μικρο το μωρακι σας ακομη δε μπορει με τη χοριακη στα υψη να υπαρχει λογος ανησυχιας,προσπαθησε να εισαι ηρεμη και οταν ξαναπας ολα θα ειναι καλα θα δειτε και σακο θα ακουσετε και καρδουλα!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !!!

Ελενακη μου γλυκο, θα σου πω τι μου ειπε εμενα ο γιατρος πριν σχεδον 5 μηνες, οταν η χοριακη μου στην αρχη ναι μεν ανεβαινε, αλλα πολυ λιγο ...να φοβομαστε, μου ειπε, αν η χοριακη ανεβαινει πολυ σιγα(εκει υπαρχει φοβος για εξωμητριο, και ειδικα αν αυτο συνοδευεται και απο αιμα η αλλα υγρα, οπως καφε η ροζ)...αρα...εσυ δεν εχεις φοβο κουκλα μου...μπορει και το μηχανημα να μην ειναι τοσο καλο, και να μην πιανει τα πολυ μικρα σπορακια...

μην αγχωνεσε και ολα καλα θα πανε...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον αδιαθετησα σημερα ειδα λιγο σκουρο καφε στο εσωρουχο και μια φορα λιγο κοκκινο στο χαρτι και μετα τπτ αντε να ερθει να ξερω ποτε θα παρω και τα χαπια αν ειναι.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα...

Τα νεα μου εν ταχει εχουν ως εξης...Την Δευτερα πηγαμε στον γιατρο να δει τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα και μας ειπε οτι ειναι τελειο(αναμενομενο)και μετα μου ειπε οτι μπορουμε να ξαναπαρουμε χαπια κλομιφεν για 3 μηνες ακομα με παρακολουθηση και να κανουμε και σπερματεγχυση την καταλληλη στιγμη για να αυξησουμε τις πιθανοτητες.Μετα η αλλη λυση ειναι κλασσικα λαπαροσκοπηση για να δουμε μηπως επεστρεψε η ενδομητριωση και μαλιστα οταν του ειπα οτι εμενα μου εχει κολλησει πως ξαναγυρισε μου απαντησε πως και αυτος το ιδιο πιστευει αλλα δεν θελει να γυρισω και να του πω πως επιμενει για χειρουργειο γι'αυτο μου προτεινε και την αλλη εναλλακτικη.Τωρα εχω περιθωριο μεχρι να αδιαθετησω για να το σκεφτω δηλαδη μεχρι τις 8-9 Ιουνιου ή θα παρω χαπια ή να κλεισω χειρουργειο....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΟΕΟΟ???για πειτε καμια γνωμη.Εγω λεω να κανω και μια σπερματεγχυση και 2 ισως και απο Σεπτεμβριο για χειρουργιο.Ακουω γνωμες λοιπον....

Α σημερα θα παω και σε εναν αλλον να δουμε τι θα μας πει κι αυτος αν και την ξερω την μοιρα μου μαχαιρακι και παλι μαχαιρακι θα φαω...


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αstagaki μου και καλα και ασχημα τα νεα σου ε? Θα συμφωνησω μαζι σου να κανεις και μια και δυο σπερματεγχησεις και μετα αποφαζισεις! απλα μη σε παρει απο κατω αν δεν γινει τπτ οτι αφησες δυο μηνες να πανε ''χαμενοι'' αν και εχω καλο προαισθημα για σενα!!!! Να δουμε τι θα σου πει και ο δευτερος γιατρος το απογευμα.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Astage μου τι εγινε τελικα πηγες στο γιατρο?

Οι υπολοιπες που ειστε?

Εγω τελικα αδιαθετησα σημερα :( αλλα ειμαι οκ αποφασισα να το παρω πολυ χαλαρα το ολο θεμα γιατι δεν παει αλλο...........


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

Πηγα χθες και στον αλλον γιατρο και μπορω να πω πως με χαλαρωσε αρκετα.Με εξετασε τα βρηκε ολα τελεια και τα δικα μου και του αντρα μου το σπερμοδιαγραμμα ολα καλα.Βεβαια και αυτος δεν απεκλεισε την ενδομητριωση αλλα μου ειπε πως φαινονται ολα τοσο καλα που να το βαλω προς το παρον στο πισω μερος του μυαλου μου.Αυτος πιστευει πως ειναι καθαρα θεμα αγχους και σωστου timing με εξετασε ειδε πολυ καλο παχος ενδομητριου και μολις ειχε σκασει το αυγουλακι μου!!!Ευτυχως εμεις ειχαμε ερθει σε επαφη και χθες και προχθες και παραπροχθες αρα το προλαβαμε αυτην την φορα.Μου πηρε και δειγμα απο τον τραχηλο και το ειδε στο μικροσκοπιο και ειδαμε κι εμεις 3 κολυμβητες!!!Ταχυτατους και ζωηρωτατατους....Σκοπος τωρα ειναι να πανε στον στοχο τους!!!!Μου ευχηθηκε να μην μου ερθει περιοδος αλλα αν μου ερθει που θα ειναι στις 25 μερες πλεον αρα κατα τις 8-9 Ιουνιου να ξαναπαω την 5η μερα να δει και κατι αλλο που θελει για να απαντησει και καποιες αλλες δικες του αποριες οπως ειπε.Αυτα....Μου εδωσε και σε υπερηχο το αυγο μου 22 χιλιοστων και μας χαιρετησε.Καμια σχεση με τον δικο μου γιατρο ομιλητικοτατος και χαλαρος πολυ επικοινωνιακος.τα δυο αντιθετα ακρα.ΑΑ οταν του ειπα για τα χαπια μου ειπε πως δεν βλεπει τον λογο αφου κανω και μονη μου καλα και μεγαλα ωαρια...

ΑΧ αντε να δουμε απο την μια χαλαρωσα και απο την αλλη παλι σκεφτομαι διαφορα.Μας βλεπω να το αφηνουμε για καλοκαιρι και απο Σεπτεμβριο και παλι...


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε?ελενακη αν και καθυστερημενα χρονια πολλα και απο μενα και οτι καλυτερο σου ευχομαι!!!και θα δεις που ολα θα ειναι πολυ καλα!!!pontikaki ευχομαι τους επομενους μηνες να μην ξαναρθει!!astage μου ειδες που η δευτερη γνωμη ειναι σαφως πιο ενθαρρυτικη?ολα ειναι καλα βλεπω!πολυ χαιρομαι!!nikoleta ελπιζω να εισαι και εσυ καλα!!εγω εκανα τις ορμονολογικες την δευτερα και τωρα περιμενω τ αποτελεσματα για να παω στον γιατρο!!τελειωσε και η περιοδος και βουρ για προσπαθειες!!!!φιλια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Astage μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!! Αντε πετα τα τα χαπια αφου μια χαρα τα καταφερνεις και μονη σου τωρα πια δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι και εσυ κανεις τελεια αβγουλακια και οι κολυμβητες του αντρουλη σου ειναι μαχητες οποτε απολαυσε τις επαφες και μη σκεφτεσαι τπτ αλλο!!!!! Μακαρι να φτασουν το στοχο τους τα 3 παλικαρια και να ξαναπας στο γιατρο για να βεβαιωσης την εγκυμοσυνη!!!

Ευτυχια μου καλα αποτελεσματα και καλες αγκαλιτσες!!! ;)


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...