Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Προσπαθω να κανω ονειρα αλλα φοβαμαι..γτ ολες τις φορες ονειρεύτηκα..

      Στην πρωτη αφου ακουσαμε καρδια την επομενη μερα ξεκινησε ηπια αιμορραγια..εμεινα κρεβατι με εξτρα προγεστερονη (ενα ΣΚ).. κυριακη βραδυ κ ενω κοιμαμαι πετάχτηκα απο έναν πόνο..πηγα τουαλετα κ ειχα ενα πηγμα υποθετω το εμβρυο (δεν ανοιξα ποτε το φως & χαιρομαι γι αυτο)..ειχαμε δυο σάκους εναν π αναπτυσσοταν κ εναν μικρο στασιμο π περιμεναμε ή να αποβληθει ή να συρρικνωθεί.. μαντεψτε ποιος εμεινε??ο αδειος! Αποξεση Μ. Τριτη!

      Στην τριτη προσπαθεια παλι θετικη χοριακη σχεδον 100- νομιζω την 10η μερα.. ο τοτε γυναικολογος απαισιοδοξος με το νουμερο..γι αυτο κ ειμαι ετσι σημερα.. κακες αυξησεις σχεδον τις μισες φορες καθε δυο μέρες..πραγματικα ουτε π θυμαμαι ποσες χοριακες εκανα..αλλα ηλπιζα γτ αναπτυσσοταν μεχρι π σταματησε..χαρακτηριστηκε ως κενος σακος αλλα μαζι με την αποξεση καναμε καρυοτυπο εμβρυου (ο εξωσωματικος μ ειπε πως αυτο δεν γινεται αλλα πως δεν αμφισβητει την γυναικολογο που μ εκενε υπερηχο)..κοινως απαντηση μηδεν.. ο καρυοτυπος έδειξε πως ηταν αγορι (αρα δεν υπάρχει περιπτωση να εχει μπλεχτει με δικα μ κυτταρα το δειγμα) κ υγιες.. οι απαντησεις π πηρα  προφανως κ δε με καλυψαν..τα ερωτηματικά απο εκει υπάρχουν ακομα.. η αιματολογος μ λεει πως οτι κ να εγινε εφοσον σταμάτησε η ανάπτυξη τ θα ειχε καποιο θεμα π δεν ηταν χρωμοσωμικο..προφανως μετα απο αυτο αλλαξα κ γυναικολογο κ εξωσωματικο..

      Εκανα λοιπον διαλειμμα ενα χρονο.. ενω ειχα ηδη διαλεξει νεο γιατρο απο περσι τον ιουνιο..περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τα ειχα σπιτι κ το ανεβαλλα καθε μηνα.. να σημειωσω επισης πως στην επισκεψη στον νεο εξωσωματικο κ στον νεο γυναικολογο κ οι δυο ειδαν στο dvd οτι η υστεροσκοπηση τ διαφραγματος που ειχα δεν ειχε γινει σωστα (1ο χειρουργειο).. κ απλα αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα γτ το dvd ηταν πριν την τριτη εμβρυομεταφορα π με εβαλαν για scratching κ ειχαν την ευκαιρια να το διορθώσουν.. απλα εισεπρατταν απο τη μια απο εμενα κ απο την αλλη απο την ασφαλιστική μ.. αυτο ενιωσα.. οποτε τωρα χρειάστηκε να μπω τριτη φορα χειρουργειο πριν τη διεγερση κ την εμβρυομεταφορα!

      Αυταααα!

      Εχεις περάσει πολλά κορίτσι μου.....έχουμε περάσει πολλές μας πολλά...έχω κάνει πολλές ετ, έχω δει πολλούς γιατρούς και έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις και πόσα άλλα...σε καταλαβαίνω....όταν οι άνθρωποι και οι γιατροί κάνουν οσα μπορούν (ή δε μπορουν) μετά είναι θέμα του Θεου ποτέ θα στείλει το μωράκι. Οταν το πιστεψα αυτο και χαλαρωσα και ειπα οτι γινει πια....και αν δε γινει δεν εγινε.. σε εκεινη την ετ εγινε το θαυμα! Αυτή λοιπόν τη "μικρή" χοριακη σου πίστεψε την ότι θα είναι το μωράκι σου!!!! Κάνε θετικές σκέψεις και ας φοβάσαι λίγο,προσευχήσου αν πιστεύεις και να είσαι αισιόδοξη και ας εχεις και δευτερες σκεψεις! Θα περιμένουμε την Τετάρτη το διπλασιασμό σου!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

      6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Μπραβο!!! Ήρθε η ώρα! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Οι ευχές μας και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου!!! 🙏

Αναμονή ως τη χοριακή


Recommended Posts

Αυτό με τους πόνους-σαν-περιόδου με έχει τρελάνει και προετοιμάζομαι για αρνητικό. Είναι το χειρότερό μου. 

Πριν πέντε μήνες ήμουν έγκυος αλλά παλινδρόμησε κι έκανα απόξεση στο τέλος του δεύτερου μήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θεέ μου, κορίτσια, ΘΕΤΙΚΟ και ΤΡΙΨΗΦΙΟ! Παναγία μου, μακάρι να ήρθε για να μείνει! Κάθε δυο μέρες τέστ θα κάνω, μέχρι νεωτέρας...

Θα το παλεύω μαζί σας!...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefelaki_Lioness είπε:

Θεέ μου, κορίτσια, ΘΕΤΙΚΟ και ΤΡΙΨΗΦΙΟ! Παναγία μου, μακάρι να ήρθε για να μείνει! Κάθε δυο μέρες τέστ θα κάνω, μέχρι νεωτέρας...

Θα το παλεύω μαζί σας!...

Μπραβο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η δεύτερη ήταν αυξημένη αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε. Δεν έγινε διπλασιασμός.

Δεν πειράζει. Αυτή η κατάσταση έχει πάρει κάποιο δρόμο. Θα τον δούμε...

Με υπομονή μεν, χωρίς προσδοκία δε.

Μα σας υπερευχαριστώ και μου αρέσει πολύ η συζήτησή μας!

Με το καλό τα μωράκια σε όσες περιμένετε!

Ετοιμάζομαι να πρέπει να οργανωθώ για να μαζέψω τα κομμάτια μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Κορίτσια, η δεύτερη ήταν αυξημένη αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε. Δεν έγινε διπλασιασμός.

Δεν πειράζει. Αυτή η κατάσταση έχει πάρει κάποιο δρόμο. Θα τον δούμε...

Με υπομονή μεν, χωρίς προσδοκία δε.

Μα σας υπερευχαριστώ και μου αρέσει πολύ η συζήτησή μας!

Με το καλό τα μωράκια σε όσες περιμένετε!

Ετοιμάζομαι να πρέπει να οργανωθώ για να μαζέψω τα κομμάτια μου...

Δεν είμαι γιατρός αλλά σε μερικές περιπτώσεις ο διπλασιασμός δε γίνεται μέσα σε 48 ώρες, αλλά σε 72. Ίσως να πάρει φόρα τώρα. Θα επαναλάβεις χοριακή σε 2 μέρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, Konisn said:

Δεν είμαι γιατρός αλλά σε μερικές περιπτώσεις ο διπλασιασμός δε γίνεται μέσα σε 48 ώρες, αλλά σε 72. Ίσως να πάρει φόρα τώρα. Θα επαναλάβεις χοριακή σε 2 μέρες;

Ναι ναι, θα κάνω και Παρασκευή και Δευτέρα. Το ξέρω αυτό αλλά η ελπίδα κουράζει και με έχει θερίσει. Ο άντρας μου είναι πιο θετικός, ας είναι αντί για μένα. Εγώ προφανώς θα κάνω αυτά που πρέπει, δηλαδή διατροφή και φάρμακα και ξεκούραση, αλλά απαλλαγμένη από το άθλιο βάρος που λέγεται "προσδοκία/ελπίδα".

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Ναι ναι, θα κάνω και Παρασκευή και Δευτέρα. Το ξέρω αυτό αλλά η ελπίδα κουράζει και με έχει θερίσει. Ο άντρας μου είναι πιο θετικός, ας είναι αντί για μένα. Εγώ προφανώς θα κάνω αυτά που πρέπει, δηλαδή διατροφή και φάρμακα και ξεκούραση, αλλά απαλλαγμένη από το άθλιο βάρος που λέγεται "προσδοκία/ελπίδα".

Ωραία. Πάντως χωρίς να θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες, ακόμα δεν έχει κριθεί κάτι. Κάνε αυτά που πρέπει, κάνε κ τις χοριακές σου και θα δεις. Σου στέλνω θετική ενέργεια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Ναι ναι, θα κάνω και Παρασκευή και Δευτέρα. Το ξέρω αυτό αλλά η ελπίδα κουράζει και με έχει θερίσει. Ο άντρας μου είναι πιο θετικός, ας είναι αντί για μένα. Εγώ προφανώς θα κάνω αυτά που πρέπει, δηλαδή διατροφή και φάρμακα και ξεκούραση, αλλά απαλλαγμένη από το άθλιο βάρος που λέγεται "προσδοκία/ελπίδα".

Κορίτσι μου καλησπέρα. Επειδή διάβασα ότι έβαλες 3η4 εμβρυακια το πιο πιθανό είναι να έγινε εμφύτευση σε πάνω από ένα και ίσως κάποιο να μην προχωρήσει. Στο λέω γιατί και εγώ οι χοριακες μου από ένα σημείο και μετά δεν είχαν διπλασιασμό και αυτό έγινε γιατί το ένα από τα δύο εμβρυακια μου σταμάτησε. Μην αγχώνεσαι άδικα. Όλα καλά θα πάνε. Ηρεμία προς το παρόν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Επειδή διάβασα ότι έβαλες 3η4 εμβρυακια το πιο πιθανό είναι να έγινε εμφύτευση σε πάνω από ένα και ίσως κάποιο να μην προχωρήσει. Στο λέω γιατί και εγώ οι χοριακες μου από ένα σημείο και μετά δεν είχαν διπλασιασμό και αυτό έγινε γιατί το ένα από τα δύο εμβρυακια μου σταμάτησε. Μην αγχώνεσαι άδικα. Όλα καλά θα πάνε. Ηρεμία προς το παρόν. 

Να δούμε κούκλα μου! Απλώς επειδή το έχω ξαναπεράσει κι άλλες φορές, δεν θέλω να αφοσιωθώ σε περιττή θετικότητα. Πώς θα έχω θετική σκέψη, αν μέσα μου δεν νιώθω θετικά; Μεγάλο παλούκι.

25 minutes ago, Konisn said:

Ωραία. Πάντως χωρίς να θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες, ακόμα δεν έχει κριθεί κάτι. Κάνε αυτά που πρέπει, κάνε κ τις χοριακές σου και θα δεις. Σου στέλνω θετική ενέργεια!!

Ναι ναι, θα παρακολουθούμε. Χωρίς ελπίδες, έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Να δούμε κούκλα μου! Απλώς επειδή το έχω ξαναπεράσει κι άλλες φορές, δεν θέλω να αφοσιωθώ σε περιττή θετικότητα. Πώς θα έχω θετική σκέψη, αν μέσα μου δεν νιώθω θετικά; Μεγάλο παλούκι.

Εγώ να δεις τι παλούκι είχα. Με αιμορραγία και ο γιατρός να μου λέει όχι άλλη χοριακη ούτε υπέρηχο. Εγώ να βρίζω αλλά όταν τελικά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο αποδείχτηκε ότι είχε δίκιο αυτός γιατί ακούσαμε μια καρδούλα και έναν σάκο με ολική αποκόλληση γιαυτό και η αιμορραγία. Και τώρα ο γιος μου είναι 26 μηνών. Εννοείτε ότι δεν ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και εμένα αλλά η τρίτη 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


46 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Εγώ να δεις τι παλούκι είχα. Με αιμορραγία και ο γιατρός να μου λέει όχι άλλη χοριακη ούτε υπέρηχο. Εγώ να βρίζω αλλά όταν τελικά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο αποδείχτηκε ότι είχε δίκιο αυτός γιατί ακούσαμε μια καρδούλα και έναν σάκο με ολική αποκόλληση γιαυτό και η αιμορραγία. Και τώρα ο γιος μου είναι 26 μηνών. Εννοείτε ότι δεν ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και εμένα αλλά η τρίτη 

Τι ταλαιπωρία κι αυτή! Εγώ είμαι στην τέταρτη προσπάθεια. Δύναμη έχω αλλά νιώθω ότι μου κόπηκαν τα φτερά. Σε θαυμάζω!...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Τι ταλαιπωρία κι αυτή! Εγώ είμαι στην τέταρτη προσπάθεια. Δύναμη έχω αλλά νιώθω ότι μου κόπηκαν τα φτερά. Σε θαυμάζω!...

Κορίτσι μου όλες έχουμε δύναμη μέσα μας γιαυτό και μπήκαμε σε αυτό τον χορό. Όλα καλά θα πάνε θα δεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Κορίτσι μου όλες έχουμε δύναμη μέσα μας γιαυτό και μπήκαμε σε αυτό τον χορό. Όλα καλά θα πάνε θα δεις. 

Θα σας τα λέω, παιδιά. Χρειάζομαι την παρέα σας και μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Θα σας τα λέω, παιδιά. Χρειάζομαι την παρέα σας και μου αρέσει.

Εννοείται ότι θα περιμένουμε να μας λας τα νέα σου κάθε μέρα τις ανησυχίες σου και ότι άλλο θέλεις. Πάντα κάποια κοπέλα θα υπάρχει εύκαιρη να σου απαντήσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefelaki_Lioness είπε:

Κορίτσια, η δεύτερη ήταν αυξημένη αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε. Δεν έγινε διπλασιασμός.

Δεν πειράζει. Αυτή η κατάσταση έχει πάρει κάποιο δρόμο. Θα τον δούμε...

Με υπομονή μεν, χωρίς προσδοκία δε.

Μα σας υπερευχαριστώ και μου αρέσει πολύ η συζήτησή μας!

Με το καλό τα μωράκια σε όσες περιμένετε!

Ετοιμάζομαι να πρέπει να οργανωθώ για να μαζέψω τα κομμάτια μου...

Κ αύξηση 70,% ανά 48ωρο μασ κάνει..θα σου πω αυτό που μου χε πει ο γυναικολόγος μου σε παρόμοια κατάσταση..δεν απογοητευομαστε ούτε πανηγυρίζουμε..το πρώτο βήμα είναι να ακούσουμε την καρδιά...

Ψυχραιμία κ εύχομαι η επόμενη χοριακη να είναι αυτή που θέλει ο γιατροσ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...