Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, VDald είπε:

Εχω ένα app που λέγεται InShot - παρα πολυ καλο! Αλλα αν θες, στείλε μου email κ ΠΗΤ να στην κανω εγω στην ηδη υπαρχουσα φωτο σου.

λοβ γιου τουυυ

Καλα,το πιστεύεις ότι δεν είδα το μήνυμά σου και παίζει να φαγα και 3 ώρες να προσπαθώ να το πετύχω;; Συνέχεια μου το απέρριπτε λόγω μεγέθους!! Έτοιμο λοιπόν και το δικό μου!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, marilia35 said:

Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη συνέχεια στην κύηση σου!εγώ το πρώτο μου παιδάκι το έκανα με εξωσωματική!μην συγκρίνεις τις χορισκες με φυσιολογικές κυήσεις δν έχουν καμία σχέση!επίσης αλλο αν έβαλε μια κοπέλα 3ης ημέρας έμβρυα άλλο 5 ης ημέρας βλαστοκυστες!είναι κ θέμα ας τον πούμε οργανισμού υπάρχουν κοπέλες που ξεκινούν με χαμηλές χορισκες κ όλα πάνε τέλεια!

 

Θα σου πω τι είχα πάρει στο πρώτο παιδι!

1.πετσετες χεριών 4  τμχ για να σκουπίζω τον ποπο.του μετά από πλύσιμο από κακά!

2.10 φανελάκια μου κατουριοταν συχνά μουσκευοταν οπότε ήθελε αλλαγμα συχνά

3.σετ καλτσακια 5τμχ

4.πανες αγκάλιας 4τμχ υφής Πικέ γτ ήταν χειμώνας τώρα θα πάρω λεπτές 

5.πανακια γουλιας 10 τμχ αυτά τα έβαζα κ στην καλαθουνα να μην μου λερώνει τα σεντόνια

6.σετ σεντόνια λικνου 2τμχ μπαίνουν κ στην καλαθουνα του καροτσιου

7.σελτεδες είχα πάρει 5 τμχ χρήσιμα λερώνουν κ αυτά συχνά

8.απαραιτητως σελτεδες η αλλιώς καλύμματα στρώματος για καλαθουνα λίκνο κούνια να μην λερώνουν τα στρώματα 

9.σετ σεντόνια κούνιας 1τμχ αυτό το ζήτησα δώρο ούτως η άλλως τον κοιμησα εκεί μετά από 6 μηνών οπότε δν μου έλλειψε παραπάνω σετ από πριν

10.πικε κουβερτουλα 

Αλλαξιερα δν πήρα ποτέ τον άλλαζα κρεββάτι κ καναπέ με βόλευε απίστευτα!

Εντάξει, είσαι υπέροχη, αποθήκευσα ήδη τη λίστα!

11 hours ago, VDald said:

Δλδ εμένα θα έχει βρόγχια; Χαχαχαχα!

Λοιπόν, δείτε τι έκανα στην φωτο προφιλ μου για να μην ρωταμε συνεχεια πόσο είναι η καθεμία. 
Αν θέλετε κάντε το κ εσείς. Μπλε φοντο προτίμησα εγώ, για να φαίνεται κ το φύλο  :P

Τι ΤΕΛΕΙΑ ιδέα! Πάμε να γεμίσουμε χρώμα το topic μας :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή άνοιξη.

Επιτέλους, ανοίγει ο καιρός και μαζί η διάθεση μας.

Ελπίζω όλες να είστε καλά.

Εγώ δεν εχω έξοδο σήμερα, διότι αύριο θα πάω σπίτι της κολλητής μου!

Ωστόσο, κάθομαι στο μπαλκόνι και παίρνω ήλιο σαν τα βόδια. 

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή άνοιξη.

Επιτέλους, ανοίγει ο καιρός και μαζί η διάθεση μας.

Ελπίζω όλες να είστε καλά.

Εγώ δεν εχω έξοδο σήμερα, διότι αύριο θα πάω σπίτι της κολλητής μου!

Ωστόσο, κάθομαι στο μπαλκόνι και παίρνω ήλιο σαν τα βόδια. 

 

 

Καλα,κι εγώ όταν έλεγα εξω ,στο μπαλκόνι εννοούσα!! Χαχα!! Να παίρνουμε ήλιο και να περνάμε καλά!! Αυτό έχει σημασία!! Ξύπνησα μ ενα απίστευτο κέφι!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλα,κι εγώ όταν έλεγα εξω ,στο μπαλκόνι εννοούσα!! Χαχα!! Να παίρνουμε ήλιο και να περνάμε καλά!! Αυτό έχει σημασία!! Ξύπνησα μ ενα απίστευτο κέφι!!!

Ρε είσαι σε περιορισμό;

Ούτε καφέ δεν πας πχ;

Νόμιζα εσύ δεν έχεις θέμα με εξόδους.

Καλά είναι και στο μπαλκόνι. Μπορώ να πω ότι σιγά σιγά αλλά σταθερά, ανεβαίνω και εγώ...έχω να διαβάσω για ανεπάρκεια τρεις μέρες. Το λες και εξέλιξη!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ρε είσαι σε περιορισμό;

Ούτε καφέ δεν πας πχ;

Νόμιζα εσύ δεν έχεις θέμα με εξόδους.

Καλά είναι και στο μπαλκόνι. Μπορώ να πω ότι σιγά σιγά αλλά σταθερά, ανεβαίνω και εγώ...έχω να διαβάσω για ανεπάρκεια τρεις μέρες. Το λες και εξέλιξη!

 

Κοιτα, δεν πάω και για ψώνια πχ! Περπάτημα καθολου!! Και για καφέ μόνο όταν με αφήσουν εξω από καφετέρια.  Πάλι για να μην περπατήσω,ούτε να οδηγήσω.  Ο γιατρός μου χε πει περιορισμό κινήσεων και θα καταλάβω εγώ πότε κοβω και τι (διότι πλέον είμαι έμπειρη)! Οπότε έκοψα την οδήγηση όταν καταλάβαινα ότι κουράζομαι και κουράζομαι και ως συνοδηγός πλέον. Και όταν τα μείωσα όλα δραστικά,ο τράχηλος εμεινε σταθερός, αυξήθηκε υποτίθεται κιολας αλλά κι εγώ νιώθω ανάλαφρη,με μαλακή κοιλιά και καθολου πονους!!Αρα,γενικα δεν είμαι για πολλά πολλά!! Θα βγω ΣΚ για καφέ!! Ευτυχώς δε μένω κέντρο όποτε δε με τρώει η κλεισούρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Polly1 είπε:

Κοιτα, δεν πάω και για ψώνια πχ! Περπάτημα καθολου!! Και για καφέ μόνο όταν με αφήσουν εξω από καφετέρια.  Πάλι για να μην περπατήσω,ούτε να οδηγήσω.  Ο γιατρός μου χε πει περιορισμό κινήσεων και θα καταλάβω εγώ πότε κοβω και τι (διότι πλέον είμαι έμπειρη)! Οπότε έκοψα την οδήγηση όταν καταλάβαινα ότι κουράζομαι και κουράζομαι και ως συνοδηγός πλέον. Και όταν τα μείωσα όλα δραστικά,ο τράχηλος εμεινε σταθερός, αυξήθηκε υποτίθεται κιολας αλλά κι εγώ νιώθω ανάλαφρη,με μαλακή κοιλιά και καθολου πονους!!Αρα,γενικα δεν είμαι για πολλά πολλά!! Θα βγω ΣΚ για καφέ!! Ευτυχώς δε μένω κέντρο όποτε δε με τρώει η κλεισούρα!! 

Βέβαια...ότι νιώθεις...και εγώ όσο είμαι σπίτι δεν έχω καμία απολύτως ενόχληση. 

Κουράζομαι εύκολα και με τραβάει εύκολα. 

Ξέρει μωρέ το σώμα...εμείς δεν το ακούμε...εγώ πιστεύω ότι πέρασα δύσκολα κοβιντ, επέστρεψα στη δουλειά αντι να κάτσω σαν τον άνθρωπο, να γίνω καλά, να στρωσω και με έπιασαν τοτε οι πόνοι, αν θυμάσαι...

Είμαι σίγουρη ότι έπαιξε τον ρόλο του στη μείωση...δηλαδή , τώρα που ξεκουράζομαι πολύ κτλ θα πάω την άλλη βδομάδα και θα είναι σταθερός πιστεύω.

Και γενικά, στο πρώτο μου κορίτσι, στη Β επιπέδου , επίσης έπεσε ο τράχηλος απότομα και μετά έμεινε σταθερός μέχρι 32η βδομάδα όπου και σταματήσαμε να ασχολούμαστε με τον τράχηλο ...ήταν κάπου στο 2 και τον αφήσαμε.

Και στην κορη, σταμάτησα δουλειά, οδήγηση...πήγαινα βέβαια, για ξανά καφεδάκι, για φαγητό...αλλά όχι κάθε μέρα.

Ίδιος τράχηλος ακριβώς.

Λέω η συνταγή της επιτυχίας :rolleyes:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Βέβαια...ότι νιώθεις...και εγώ όσο είμαι σπίτι δεν έχω καμία απολύτως ενόχληση. 

Κουράζομαι εύκολα και με τραβάει εύκολα. 

Ξέρει μωρέ το σώμα...εμείς δεν το ακούμε...εγώ πιστεύω ότι πέρασα δύσκολα κοβιντ, επέστρεψα στη δουλειά αντι να κάτσω σαν τον άνθρωπο, να γίνω καλά, να στρωσω και με έπιασαν τοτε οι πόνοι, αν θυμάσαι...

Είμαι σίγουρη ότι έπαιξε τον ρόλο του στη μείωση...δηλαδή , τώρα που ξεκουράζομαι πολύ κτλ θα πάω την άλλη βδομάδα και θα είναι σταθερός πιστεύω.

Και γενικά, στο πρώτο μου κορίτσι, στη Β επιπέδου , επίσης έπεσε ο τράχηλος απότομα και μετά έμεινε σταθερός μέχρι 32η βδομάδα όπου και σταματήσαμε να ασχολούμαστε με τον τράχηλο ...ήταν κάπου στο 2 και τον αφήσαμε.

Και στην κορη, σταμάτησα δουλειά, οδήγηση...πήγαινα βέβαια, για ξανά καφεδάκι, για φαγητό...αλλά όχι κάθε μέρα.

Ίδιος τράχηλος ακριβώς.

Λέω η συνταγή της επιτυχίας :rolleyes:

Κι εγώ αυτό το απότομο φοβάμαι! Στην 1η μειώθηκε κατά 50% έτσι ξαφνικά και κάναμε επείγουσα περιδεση και τώρα τον τραχηλο της Β επιπεδου τον είχα στην αυχενική, οπότε πήγαμε ξανά για περιδεση!Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι περιδεση σημαίνει ότι μπορώ να χορεύω κιολας!! Χαχαχ!! Και είχα προσγειωθεί απότομα θυμάμαι τότε!! Όλα καλά θα πάνε μωρε!! Έχω ένα θετικό feeling γενικα για όλες μας!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας ,μετά την β επιπέδου  αρχισα να νοιωθωπιεση χαμηλα στην κοιλιά όταν σηκωνομαι κ νομιζω ότι νοιώθω κάποιες φορές σκληρή την κοιλιά μου .Το θέμα είναι ότι είμαι ξαπλωμενη την περισσότερη ώρα λόγω τραχηλου .Τα έχει καμία από σας αυτά? ΕΙναι συσπασεις όπως φανταζομαι?Ή είναι φυσιολογικά όσο μεγαλώνει κυηση?  (δν περνώ καλα :P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ele1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας ,μετά την β επιπέδου  αρχισα να νοιωθωπιεση χαμηλα στην κοιλιά όταν σηκωνομαι κ νομιζω ότι νοιώθω κάποιες φορές σκληρή την κοιλιά μου .Το θέμα είναι ότι είμαι ξαπλωμενη την περισσότερη ώρα λόγω τραχηλου .Τα έχει καμία από σας αυτά? ΕΙναι συσπασεις όπως φανταζομαι?Ή είναι φυσιολογικά όσο μεγαλώνει κυηση?  (δν περνώ καλα :P

Κάποιες φορές είναι λογικό να τη νιώθεις σκληρή,ειδικά το βράδυ ή όταν κουράζεσαι.  Θυμησε μου το θέμα σου με τον τράχηλο,όμως!! Παίρνεις κατι; Ο γιατρός τι λεει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...